Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

takže jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

1. května 2007: Zrušeno dogma, že výběr pomazaných křesťanů s nebeskou nadějí byl ukončen v roce 1935.
Září 2007: Vydán

pro Janu (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Co předcházelo?
Jak se reformují svědkové Jehovovi v posledních 10 letech:

1998: Od roku 1998 Společnost Strážná věž přestává tisknout knihy s pevnou vazbou a dále tiskne pouze brožované knihy (to se týká i reprintů včetně Biblí).
2000: Je založen nový právní subjekt Christian Congregation of Jehovah's Witnesses, který postupně přebírá část úřadu od Watchtower Society (např. od roku 2002 vydává bulletin Naše služba Království).
2000: Nový prezident Společnosti Strážná věž Don Adams není členem vedoucího sboru SJ. Formálně tak dochází k oddělení vlivu vedoucího sboru v Brooklynu a Společnosti Strážná věž.
2000: Od cca roku 2000 Společnost Strážná věž ve velkém prodává budovy i pozemky v newyorském Brooklynu.
2006: Celosvětově snížen náklad časopisu Probuďte se! jeho změnou ze čtrnáctideníku na měsíčník.
2007: Svědkové zkrátili délku svého nedělního shromáždění o 15 minut (ze dvou hodin na 1:45 minut, přednáška [kázání] je zkrácena ze 45 na 30 minut).
2007: SJ celosvětově snížili náklad časopisu Strážná věž jeho rozdělením na dva typy: neveřejné a veřejné (každý typ dále vychází 1x měsíčně).
1. května 2007: Zrušeno dogma, že výběr pomazaných křesťanů s nebeskou nadějí byl ukončen v roce 1935.
Září 2007: Vydán

pro Janu (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Proč asi se kniha přesunula do společného shromáždění,co?Určitě ne z ekonomických důvodů.To je velmi naivní .

Jana (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

je vidět,že nemáte ani potuchy co se děje ve sboru.Žádný program se nezrušil.Kniha je spojena s teokratickou školou a NSK

L (Ne, 1. 2. 2009 - 13:02)

mare zkus zapátrat po tom co znamená slovo démon a pak se o tom můžeme víc bavit jo? Jen pro začátek démon až do nástupu křesťanství nebyl nikdy považován za zlo to je věc první.

Dále ty léčebné praktiky které popisuješ by mohl stejně popsat i věřící jiné náboženské skupiny. Od muslimů po Buddhisty. Možná to chce studovat i něco jiného než jen bibli.

Ještě jednou. Nemám nic proti křesťanství, pro mě za mě ať se klidně staví na hlavu a chodí po rukách když jim to bude jejich víra předepisovat,ale odmítám tvrzení že Jehova, nebo jiný křesťanský pánbíček je jediný živý bůh. Lidi jsou různí a každý má jinou víru a pro ně je jejich bůh stejně živý jako ten váš Ježíšek, který nebyl jediným spasitelem lidstva (mytologicky)....Jinak žádná, jsem rád že stojíme na stejné lodi ve vztahu k totalitní organizaci SJ, kterážto je nebezpečím pro tuto společnost...

sos (So, 31. 1. 2009 - 18:01)

To srovnání s holičem je naivní a komické.Ten příklad nenapadl chytrého člověka ale jen pohotového se smyslem pro humor.Nevím,zda lze takto komicky lidem odpovídat na tak důležité otázky.Takovým odpovědím se musíme pouze zasmát,ale pak je zcela jasné,že je nemůžeme brát vážně.

JJ (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Tyto příklady hodně Svědkové Jehovovy využívají, aby naivnější jedinci znejistili
a dostali je tam kam oni chtějí. Když náhodou potkám více upovídanější svědky, vždy mi řeknou podobnou historku jako ta výše zmíněná. Já přestože se snažím také najít Boha vždy jim, ale historku obrátím aby věděli, že tyto historky se dají jednoduše podat opačnou historkou, kterou lze zpochybnit jejich historky.

Jejich kultovní historkou o existenci boha vykládají pod názvem Budík. Budík a jeho složitý systém musel někdo sestrojit a takto si oni vysvětlují existenci boha.
Naivnější povahy jim to obvykle uvěří.

PS: Když jim odpovím opačný příběh raději odejdou. O Jehovistech je známo, že nic a nikomu nevysvětlují, protože veškeré pochybnosti pro ně neexistují a nesmí existovat. Oni mají svou pravdu a ten kdo jejich pravdu zpochybní, okamžitě se od něho odvrátí. Při svých přesvědčování obvykle mají připravené kapitoly , ze kterých naivnější povaze citují.

milka (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem a jak nesdělitelné jsou osobní prožitky, střádající se během vlastního života - života nezaměnitelného a jedinečného v celých dějinách vesmíru..

sos (So, 31. 1. 2009 - 13:01)

Kdo hledá ,najde.Na každou otázku lze najít odpověd.

pro JJ (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

Když chceš psa být,tak si hůl najdeš.

JJ (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

potize s existenci Boha: Takové podobné případy se dají napsat i v opačném případě.

Kateřina (So, 31. 1. 2009 - 11:01)

Moc pěkné :-))), sice to není úplně přesné, ale které přirovnání je

potize s existe (So, 31. 1. 2009 - 11:01)

Nedávno jsem narazila na tento příběh:
/kopie!/
Bůh neexistuje aneb rozprava u holiče.

Jeden muž, stejně jako každý jiný měsíc šel k holiči. Začali spolu hovořit o různých věcech a najednou hovořili o Bohu. Holič řekl:"Víte, já nevěřím, že Bůh existuje."
"Proč si to myslíte?"zeptal se klient.
"Je to velmi prosté, stačí vyjít na ulici, abych se přesvědčil, že Bůh není. Kdyby byl Bůh, myslíte, že by bylo tolik nemocných? Existovaly by opuštěné děti? Kdyby byl bůh, bylo by tolik bolestí a utrpení...Prostě, nemůžu si představit Boha, který by tohle všechno dovolil..."
Klient se zamyslel, chtěl něco říci, ale rezignoval. Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi. Když holič dostříhal, klient zaplatil a odešel.A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými zanedbanými vlasy a vousy. Vypadalo to, že už dlouho jeho vousy a vlasy neviděly holiče. Byl zanedbaný a špinavý.
Tehdy se klient vrátil a řekl:"Víte co, holiči neexistují."
"Velmi směšné, jak to? Já jsem jeden z nich," zeptal se holič.
"Ne, odporoval klient,"holiči neexistují. Kdyby existovali, nebylo by tolik lidí s dlouhými vlasy a vousy jako ten člověk na ulici."
"Ale ne, holiči existují, to jen lidé nás nehledají. Z vlastní vůle."
" No právě, přesně tak," řekl klient." Bůh existuje, to jen lidé ho nehledají. A dělají to z vlastní vůle. Proto je tolik utrpení a bolesti na světě. Bůh nesliboval dny bez bolesti, radost bez utrpení, slunce bez deště. Sliboval sílu na každý den, útěchu uprostřed slz a světlo na cestě."

Mare (Pá, 30. 1. 2009 - 20:01)

Křesťane, také jsem tady už mnohokrát mluvila o koukolu mezi pšenicí, který není možné svévolně vytrhávat, protože to budou dělat až ženci - andělé, jinak vytrháme s koukolem i pšenici.
A protože právě toto svědkové dělají a shromažďují jen údajně tu jejich čistou pšenici do jediné pravé sýpky, ....přesně toto, před čím varoval Ježíš své učedníky se jim stalo.......a totiž to, že i s koukolem vytrhali postupně všechnu pšenici....a co je tedy v jejich sýpce........?

Jinak to problematické nastavení, že je zapotřebí vidět tady viditelnou jedinou pravou organizaci je opravdové prokletí,...

To popisuješ křesťane opravdu velmi dobře....je vidět, že jsi křesťan.......

Mare (Pá, 30. 1. 2009 - 20:01)

Šárí a L,

tato dívka, použila jen regresní terapii......, alespoň je to jediné, které přiznala, protože nemá sílu a bojí se to řešit, takže není schopná říct více:

Kopíruju znovu:

Jsem neskutečně zlý člověk, ani nevím, jestli se člověkem mohu nazývat. Jsem prolezlá zlem a špatností, jsem ďáblova služka a konkubína a nemám žádnou šanci se z toho vymanit. Nedostanu se ven, nikdy. A budu lidem kolem sebe ubližovat a trápit je, dokud sama budu existovat. Nevím, co jsem si myslela, život se mnou není k žití. Nenávidím se! Nenávidím se tak strašně moc! Ze zrcadla se na mě dívá cizí tvář, neznám ji, neznám sebe, žádné já už není. Děkuji a omlouvám se všem, kteří se mi neúnavně snažili pomáhat. Já už nemůžu, nechci. Nezvládnu to. Obávám se, že jsem na konci. Tak strašně se nenávidím. Nenávidím ty myšlenky, které mám v hlavě, nenávidím myšlenky, které mi tam ďábel nutí. Já se z toho zblázním! Tak strašně jsem si přála dostat se k Ježíši tak blízko, aby mě mohl vzít za ruku, ale vím, že se to nikdy nestane. Hrozně se bojím. Jsem zlomená. Co to dělám? Strašně to bolí, já to nevydržím. Už nemůžu ...

...............................................................

L - kpíruju i tvůj příspěvek :
Píšeš o démonech, poznala jsi skutečně působení nějakého démona? Poznala jsi skutečně temnotu své duše?(protože tam se ti démoni skrývají) Kdyby ano nehovořila bys si takto.

.....................................................................

Sice jsem psala, že mám poměrně velkou zkušenost s pomáháním desítkám těchto lidí , kteří zoufale chtějí ven z toho, co uvnitř prožívají, ale zřejmě jsi to nepochopil, takže ti kopíruju zpověď dívky, která se pokusila mnohokrát o sebevraždu, protože to nebyla schopná už vydržet, ale její rozhodnutí a její vůle chtít s tím něco udělat je podstatná a ona už je strachem tak rozložená, že už není schopná se rozhodnout, včera mi znovu psala, ale protože ona sama nechce, jen se mně drží za ruku, na víc nemá už sílu,....je moc těžké tento boj ji pomoct vyhrát....., ale já si myslím, že ona to vyhraje.....

Samozřejmě, když ten dotyčný člověk chce, je to o něčem jiném,...to lze v Kristově jménu velmi rychle a velmi účinně.

Dívala jsem se démonům přímo do očí v lidech velmi, velmi zblízka a stejně tak, jsem zblízka viděla a zažila neuvěřitelnou moc Kristova jména. To, co lidi pronásleduje třeba celý život a s pomocí množství odborníků se zmítají ve strašlivých utrpeních z extrémního utrpení do jiného, s malým prokrokem.....Třeba tato dívka je v péči odborníků, užívá množství léků a je to naprosto marné. Tím nechci snižovat účinnost léčby psychiatrů i psychologů, které dnes už jsou poměrně slušné.Ovšem v Kristu je to o něčem jiném.

Takže ten verš, že Kristus....." slavil vítězství nad každou mocností ", není pro mně rozhodně prázdnou literou, mockrát jsem štěstím plakala s těmi, kteří byli vysvobozeni.

Tím odpovídám i tobě Šárí, proč si dovoluju drze se povyšovat ....., to ne já Šárí, .....ale o mém Bohu Kristu je toto psáno,....... že jeho jméno je vyvýšeno nad každé jméno a že svou smrtí je hoden takové cti !

Že kázal jako...." moc maje , ne jako zákoníci " !

Šárí, dívala jsem se hodně zblízka do života těchto lidí.....a sama jsem takový jeden život kdysi žila......

Chvála Bohu jsem sice nebyla v nějakém okultismu nebo východním náboženství, ale skrze velkým zraněním, nepřijetím a odsouzením v dětství jsem.....jak říkáš, L , ..." poznala skutečně temnotu své duše "......Měla jsem těžké deprese.
Už je zásluhou Krista ovšem nemám.

Takže mimochodem Šárí, nemluvím o něčem, co neznám........
.
Nemusí to být vždycky to, co je ryzí démonično, jako okultizmus, karty, hádání z ruky, astrologie, kineziologie , satanismus atd., aby byl člověk pod vlivem démonů....
Stačí třeba manipulace rodičů, sektářské, manželské, a člověk začíná být silně pod vlivem démonů.....

Nebo násilné trestné činy,...přicházejí démoni na obě strany.....Také sexuální nečistota má, v uvozovkách, parádní navázání na spektrum démonů......

Je toho více a věř mi L , že o tom opravdu něco vím.....

Šárí, ještě jsem chtěla upozornit na jednu záležitost......

Démoni nefungují chaoticky, ale na základě velmi přesných zákonitostí a vlastního hierarchického uspořádání.

Nechci o tom příliš psát, jen jsem ti chtěla říct, že silnější nadřazený démon, odstraňuje a vytlačuje podřízeného démona, na nižším hierarchickém žebříčku.

Takže lidé mohou prožívat i odcházení démonů a jakoby osvobození od démona, který je obtěžoval i tak, že začnou být pod mocí silnějšího.

Skutečné vysvobození je možné jen v Kristu.

Ale opět, není to k diskuzi nebo k přesvědčení,.....jen informace.......

Návštěvník (Pá, 30. 1. 2009 - 19:01)

Šarí a co se nechat vyšetřit?

křesťan (Pá, 30. 1. 2009 - 19:01)

zásadní chybou je hledat dnes tu jedinou a pravou organizaci.
Klasický SJ žije v tom, že jen ta jeho je ta jediná správná, a pokud se dostane do situace, kdy se mu začne biblicky vyjasňovat, že ta jeho jediná
správná organizace má natolik závažné trhliny, že je více než nerozumné na postoji takové výlučnosti lpět, tak se často začne ptát, kde tedy by ta jediná pravá církev byla, kdyby to nebyla organizace SJ.
A nastává zmatek z vědomí, že tam, kde to bylo jasné, to už tak jasné není, a jiný ekvivalent té pravé církve se nenabízí......dokud...dokud si člověk neuvědomí, že chybný je samotný základ té úvahy, a to ten, že pravá a jediná církev dnes přece musí existovat.
U SJ jsme si zvykli na způsob myšlení, že pokud se věci týkají nauk, postupů nebo organizačních úprav, pak je to z Boží vůle, je to důsledek Božího vedení jeho lidu na zemi a postupného zjevování pravého světla.
Ztrácíme li tedy jistou půdu pod nohama, kterou jsme měli mnoho let, hledáme náhradu v podobě jiné jisté půdy a jsme ovlivněni myšlením, že jistá půda bude vždy spjata s něčím viditelně pozemským (ne-li tato organizace, pak jiná apod.)
Ale takové pojetí jisté půdy nám bylo vnuceno tím, že se do naší osobní odpovědnosti a zejména do našeho vztahu k Bohu a Kristu vkradl fenomén věrného a rozvážného otroka, který nám vlastně říká, že je to on, kdo je měřítkem našeho vztahu k Bohu a Kristu a že jak reagujeme na něj, tak podle toho bude posuzována i naše reakce na Boha a Krista.
Když např. Petr řekl:,, kam půjdeme, ty máš slova věčného života´´, myslel tím jen a jen Krista, ale věrný a rozvážný otrok to interpretuje tak, že je tím myšlena organizace, takže vlastně ten, kdo utíká od ní, utíká od Krista.
Jakoby přestalo platit, že Kristus je v nebesích, je v Bibli, je v naší mysli a našem srdci, a ne v jedné jediné organizaci, jakoby přestalo platit, že
odejít od Krista znamená zříci se způsobu života, který z nás následovníky Krista dělá, a ne zříci se organizace nebo jen ne se vším souhlasit.
Určitě nebyla vůle Stvořitele, aby jej každý vyznával, jak uzná za vhodné podle svého svědomí, a to v tom smyslu, že si každý může myslet co chce
a co mu vyhovuje, bez ohledu na zjevenou Boží vůli v Bibli, ale Boží vůlí také nebylo, aby se biblické zásady sešněrovaly do podoby nebiblických pokynů,
nauk a příkazů a byly v takové deformované podobě vyžadovány. Nedělali snad totéž farizeové ? A také byli určitě mezi nimi lidé, kteří měli rádi Písma, kteří měli i spoustu dobrých vlastností, jen si nechali lidský faktor přerůst přes pochopení ducha Zákona a to nakonec i přes jejich zbožnost a sečtělost vedlo k tomu, že nepoznali pravého Krista, i když ho zbožně vyhlíželi.
A tak ani dnes nejde ani tak o to, co která církev říká, ale o to, co říká samotné Písmo a je na každém z nás, abychom se dobrého drželi a nedobré odvrhli, a to ať to v obou případech říká kdokoliv.
Také, základní křesťanské poselství, obsažené v Bibli, není až tak složité, aby muselo být pochopeno až pravidelným čtením literatury SJ(čímž neříkám, že tato literatura neobsahuje správné a biblické věci), ale i mnohá nesvědkovská literatura obsahuje nádherné duchovní myšlenky, které mohou oslovit, ovšem tato skutečnost je řadovým SJ mnohdy skrytá, protože jako SJ jsme
vedeni k nedůvěře ke všemu babylónskému(nesvědkovskému).
A že dnes není pravá církev a na náboženském poli je rozmanitost, kde může být obtížné se vyznat ?
Tato rozmanitost přece zapouštěla kořeny už v dobách apoštolů a po jejich smrti docházelo ke znečištění pšeničného pole plevelem v plném rozsahu.
Ne, nebyla to Boží vůle, ale tak to prostě bylo a je, je to jen připuštěno, ale to neznamená, že i takový zdánlivý zmatek vylučuje možnost pochopit křesťanskou pravdu a žít podle ní, neznamená, že v těch mnohých církvích nebyl po celá staletí až dodnes dostatek pšenice na to, aby křesťanské poselství mohlo být stále předáváno. Sám Ježíš, vědom si významu svého vlastního podobenství o pšeničném poli a jeho budoucím splnění, řekl, že se svými učedníky bude po všechny dny až do konce, neboli že ani náboženský zmatek nemůže Kristu nijak zabránit, aby k sobě přitáhl a podporovat ty, co mu patří, a to po celá staletí až dodnes.
Jen se musíme, jako SJ, zbavit přesvědčení, že přitažení a podpora Krista je prováděna výlučně skrze jednu jedinou a pravou organizaci.

w (Pá, 30. 1. 2009 - 17:01)

Otec se zjevuje v Kristu

Kristus je zjevením a ztělesněním Otcova milosrdenství. (Jan Pavel II.)

Království, které Ježíš přináší, je království Boží. Ježíš zjevuje, kdo Bůh je, a nazývá ho důvěrně Otcem (Mk 14,36). Bůh se otvírá bídě a utrpení člověka: je milující Otec, plný soucitu, odpouští a poskytuje zdarma milost, o niž prosíme. Tak nám ho ukazuje v Bibli podobenství o marnotratném synu a milosrdném otci (Lk 15,3-32).
Svatý Jan říká, že

Návštěvník (Pá, 30. 1. 2009 - 16:01)

Yossarian
...jsou to hulvátky, takovou blbost bych já nikdy nenapsala - v 16.02

Návštěvník (Pá, 30. 1. 2009 - 16:01)

KUK!

Reklama

Přidat komentář