Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Bina (Út, 27. 1. 2009 - 21:01)

K navigaci stačí snad jedna brožura jako vodítko a není třeba nějaká přísaha a oddanost,tech pohanských tradic snad není zas tolik.

Kateřina (Út, 27. 1. 2009 - 21:01)

Svědomí, to si každý musí sám určit podle sebe, k tomu ti nemám co říct.
Jen snad, že nevím o žádné tak velké chybě, která by vedla k nějakému vážnému hříchu, ale bez poznání, která nám zprostředkovává, se člověk může vyvarovat všech pohanských tradic a poznat skutečnou Boží vůli.

Ale jak říkám, každý to musí zvážit, co je pro něj přijatelnější, jestli riskne občas špatně pochopený verš, nebo raději zvolí uctívání, které pro něj není přijatelné.

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 21:01)

je mi jasný,že diskutovat o tom nemá víznam ,naopak,tyhle věci se nemají řešit věřejně,tak krásný zbytek večera a dobrou noc.

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 21:01)

Otrok mě chce učit,otrok chce ode mě oddanost,ale jen já nesu odpovědnost za sebe před Bohem.Takže když se otrok mýlí,chybuji já,přitom ho musím jako člen SJ mít za totální autoritu.

Otázky uchazečům o křest svědků Jehovových kladené po celém světě:

1) Činil jsi na základě výkupní oběti Ježíše Krista pokání ze svých hříchů a zasvětil jsi se Jehovovi v souladu s Jeho vůlí?

2) Porozuměl jsi, že svým zasvěcením a křtem se stáváš jedním ze svědků Jehovových ve spojení s jeho duchem vedenou organizací?

Kateřina (Út, 27. 1. 2009 - 21:01)

Svědomí, ještě bych se chtěla vrátit k tvému příspěvku ze 20:48. Za které věci by jsi měl před Bohem nést odpovědnost za otroka, nerozumím.

Kateřina (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

Svědomí,nikoho nematu, myslím, že v tom mám jasno. Nikoho se na nic ptát nemusím.
Hebrejcům 11:6, jasně říká, že bez víry je nemožné líbit se Bohu.
Nebo Jan 17:3." To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom kterého si vyslal, Ježíši Kristu."
V Janovi 14:21 je napsáno:" Kdo má moje přikázání a zachovává je,ten mne miluje. Kdo zese miluje mne bude milován mým Otcem, a budu ho milovat a jasně se mu ukáži.

To je jen co mne v rychlosti napadlo, ale jistě si všímáte, že ty texty semusí zkoumat duchem, aby jste z toho měli ten správný požitek.

Ale potom je jistá vyjímka, pro lidi "z národů", jistě uznáte, že je spravedlivé soudit individuálně a ta zní.

U Boha není stranickost.
Například všichni kdo řešili bez zákona, také zahynou be zákona, ale všichni, kdo řešili pod zákonem, budou souzení zákonem. Před Bohem totiž nejsou spravedliví ti, kdo zákon slyší, ale za spravedlivé budou prohlášeni ti,kdo zákon činí.
Kdykoli totiž lidé z národů, kteří nemají zákon, činí přirozeně věci zákona, tito lidé ačkoli nemají zákon, jsou zákonem sami sobě.. Právě ti projevují, že mají záležitost zapsanou ve svém srdci, zatímco s nimi jejich svědomí vydává svědectví a oni jsou svými vlastními myšlenkami obžalováváni nebo též omlouváni.

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

Odmítám říkat polopravdy,odmítám lhát třeba v dobré vůli.Nechci se pro Otroka odpovídat nebo dokonce obhajovat před Bohem!Co když ta šance nebude!Otrok se už mnohokrát zmýlil,co když se mýlí i nyní?Mám riskovat hlavu pro Otroka nebo být upřímný pro Boha?

Návštěvník (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

20:36:55, svědomí sory,přetuk

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

27. 1. 2009 14:09:38, sam
Musíš vstoupit k SJ,to je to podmínka.
27. 1. 2009 14:47:22, Ka
teřina
Same, jedinou podmínkou, je žít v souladu s písmem

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

27. 1. 2009 14:09:38, sam
Musíš vstoupit k SJ,to je ta podmínka.

Návštěvník (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

Bohušu,ono jde o to za co ti lidi byli vyloučeni.Třeba byli vyloučeni,že kázali přesně podle písma a to se otroku nelíbilo.Jen se drželi písma a SJ se přeci drží písma.(prý).a pokud SJ věří(učí) že jen členové mohou být zachráněni,pak lidem berou naději(jako když ti kat usekne hlavu)a sám jsi proti trestu smrti nebo ne?.

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 20:01)

Kateřino,jsi asi hodná ženská ale mateš.Sam -se tě jasně ptal,zda je podmínkou vztoupit k SJ,a ty jsi jasně odpověděla ,že jedinou podmínkou je žít podle písma.Neříkám ,že si protiřečí písmo,ale Ty!Můžeš se vrátit a přečíst si své príspěvky.Vím ,co se říká po prvé a po druhé a potom.Dává se to po troškách.Chtěl jsem jen vědět,zda tady na annonymní diskusi se mluví upřímně.Až budeš mít čas,tak se podíváš?Ne ty to víš,jen se třeba poradíš např,ve čtvrtek,jak na tyhle otázky odpovídat.Vadí mi,že se říká:můžeš ty lidi mást,máš k tomu dobrý důvod,pak svoji lež obhájíš.A opravdu bude šance něco obhajovat?Otrok za to odpovědnost nenese!Každý sám za sebe!

Mare (Út, 27. 1. 2009 - 19:01)

Kateřino, nemyslím si, že svědkové stojí Bohu v cestě tím, že vylučují....

Ale když už o tom mluvíš, tak si myslím, že i toto Boží slovo,...jako."....takového ani nezdravte.....".atp., je zneužito a používáno účelově a nesprávně.

I tadyna webu lidé velmi věrně popisovali, že byli vyloučeni, protože nechtějí bezvýhradně poslouchat Otroka a nevěří v jeho jediný možný výklad Bible.....

To je naprosto strašlivé, takto zneužít Boží slovo !

Vy jste si nejdřívě naprosto účelově, jak se to hodilo vašim vůdcům, vymysleli vůdcovství skrze Otroka a pak lidi k vůli tomu vyhazujete...! A tím jim říkáte, že odpadli od Boha, jsou ztraceni před Bohem.....ztratili právo na věčný život.....nemají šanci, když se nevrátí.....

Takové věci jsou hrůzostrašné, takové kupčení s Božím slovem a zneužívání potřeby každého člověka po Bohu a po věčném životě....!

Něměla jsem opravdu na mysli, že tímto stojíte Bohu v cestě. je to jen jeden kamínek, který je součástí téhle vaší kruté manipulace....!

Já vím, že to nepopíráte vědomě, vím, že o tom vůbec nevíte a nejste schopni to uvidět...že si myslíte, že jste jediní praví křesťané.....

Jestli se budete hájit, údajným falešným proroctvím o ustanovení Otroka.......nakopíruju zde zase můj předchozí příspěvek, který vysvětluje, co tyto verše ve skutečnosti znamenají,....protože důsledky něčeho takového jsou naprosto tragické.....

Kateřina (Út, 27. 1. 2009 - 18:01)

Takže svědomí Písmo si v těch dvou větách neprotiřečí, jan mluví o dvou různých případech, ale máš dobrý postřech, chválím. Když jsem psala, že jedinou podmínkou je žít v souladu s Písmem, je to myšleno na lidi kteří k němu mají přístup. Lidé, ke kterm se zpráva z Bible a její myšlenky nedostanou, budou souzeni na základě jejich svědomí.
Každý se bude zpovídat ze svých činů, jak to bude s tím hájením, to nevím, ale sama s tím počítám.
Až budu mít čas podívám se co na to Věrný a rozvážný otrok.

bohuš (Út, 27. 1. 2009 - 18:01)

K tomu vylučovaní.Jsem přesvědčen že vylučování těch kteří odpadli od víry není v rozporu s Bibli a proto spravné!Nejsem S.J.ale kdo? je jako Oni.

pro Šarí (Út, 27. 1. 2009 - 17:01)

Píšeš:Jsem taky věřící, jen věřím jiným věcem než ty. A nevěřím jim slepě a zaujatě.
Nic proti Tvé víře!Tvoji víru jsem nenapadl.Též jsem se ptal na čem je založena Tvá víra.Bez odpovědi.
Nejsem si vědom ,že by písmo bylo zcestné,jsem přesvědčen,že žít podle něj je velmi dobré!!!Ohledně slova zaujatě,které jsi použila ,upřímě nechápu co tím chceš říci.
Ohledně důkazů které stále vyžaduješ,musím napsat že asi nepozorně čteš zdejší dialog.Jinak bys tak nereagovala.Nebo jsi materialsticky založená./neber to prosím,jako narážku/Přeji hezký podvečer.Mezek

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 16:01)

Myslíte že se člověk bude zodpovídat ze svých čínů?Myslíte,že se bude moct hájit?(V čase soudu)
Pak řekněte:Kateřina říkala,že stačí žít v souladu s písmem,člen SJ být nemusím!

svědomí (Út, 27. 1. 2009 - 15:01)

Kateřino,já tě taky nechápu,vysvětlíš mi svoje odpovědi?Na-
píšeš-neměli možnost blíže se s Biblí seznámit.
píšeš-jedinou podmínkou, je žít v souladu s písmem.

sam (Út, 27. 1. 2009 - 15:01)

Tos mě uklidnil,díky. :))

Kateřina (Út, 27. 1. 2009 - 15:01)

Same, nevím co myslíš tou diktaturou, ale připouštím teokracie (vláda Boha), není demokracie (vláda lidu). Ale co lidé zatím předvádí, vidíš sám.
Pokud říkáš, že ti Bible nic neříká, ráda bych věděla co konkrétně, protože Bible mluví o historii a o tom jak Bůh zacházel se svým vyvoleným národem. Potom jsou ještě v Hebrejských písmech proroctví, jak ty co se již splnily a také ještě ty, co se teprve splnit mají.
Nový zákon potom v evangeliích popisuje život a učení Ježíše, dopisy Pavla sborům jsou plné hlubokých myšlenek a nakonec Zjevení popisující jak současnost, tak i blízkou a vzdálenou budoucnost.

Pokud ti neříká samotná víra v Boha, pak to může být způsobeno jen nepřesnými informacemi nebo neuvědomován si duchovních potřeb.

Reklama

Přidat komentář