Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 28. 1. 2009 - 20:01)

ty prase takovy hovadiny

Návštěvník (St, 28. 1. 2009 - 20:01)

ty prase takovy hovadiny

Návštěvník (St, 28. 1. 2009 - 20:01)

Pohádky ovčí babičky

Návštěvník (St, 28. 1. 2009 - 20:01)

budoucnostiProroctví slepé bulharské vědmy Evangelie Gušterové přezdívané "Vanga" vyděsilo celý svět. Proslulá jasnovidka, která předpověděla smrt princezny Diany i teroristický útok na Světové obchodní centrum 11. září, prohlásila, že v roce 2010 nás čeká třetí světová válka. Mnoha lidí se tak zmocnila panika. Když byly její věštby tolikrát pravdivé, bude mít pravdu i teď? Opravdu svět čekají jatka, která dovedou lidský druh na pokraji vyhubení?
thx novembre

Zajímavý článek zaměřený na okolnosti kolem proroctví najdete zde.
(thx horny)

Vanga (

27.01.2009 22:00 (St, 28. 1. 2009 - 18:01)

Na víc se nezmůžeš,než na takováto napadání? Je mi tě líto.Tak jako těch dementů co se tu slovně chovaj jako nevychovaní prvňáci:(((

pro Šárí (St, 28. 1. 2009 - 18:01)

Dík za upřímnou zpověď.I já Tobě přeji dobré! Já a mě podobní,kéž za naši upřímnou víru v JK nejsme zatraceni.Mezek

taktak (St, 28. 1. 2009 - 15:01)

jj
uplně jednoduše. Pramen vytrysklý uderem hole. To totiž ve skutečnoti nebyla hůl jenom mocný nástroj na vysoce kvalitní technologii. Ten kdo tím nástrojem do skály udeřil věděl moc dobre kam má udeřit. Ta "hůl " totiž byla pohřbena spolu s Mojžíšem pokud je řeč o té stejné hůlce a je strežena v Istambulu.

Šárka (St, 28. 1. 2009 - 12:01)

no,to máš asi takhle : když chčiješ proti větru,vždy se pochčiješ...

Šárka (St, 28. 1. 2009 - 12:01)

no,to máš asi takhle : když chčiješ proti větru,vždy se pochčiješ...

jj (St, 28. 1. 2009 - 12:01)

Šarko a jak si představuješ vykopávku hořícího keře , nebo pramene vytrysklém úderem hole.

ogar (St, 28. 1. 2009 - 10:01)

ja mam taky prijimac na kundy,tak nejak jsi to myslela ze ?

ogar (St, 28. 1. 2009 - 10:01)

ja mam taky prijimac na kundy,tak nejak jsi to myslela ze ?

Šárí (St, 28. 1. 2009 - 10:01)

Mezku,
v Boha věřím už 20 let. Mám za sebou i dosti různých duchovních prožitků, takže materialismus jsem opustila jako neudržitelný. Mám sklony k spíš pohanským vírám. Dualita Boha a Bohyně, dobra a zla.
Ale i přes svou víru vím, jak vypadá objektivní důkaz. A nikdo tu neuvedl žádný přímý důkaz pro existenci Boha a už naprosto žádný důkaz pro to, že biblický Bůh je totožný se skutečným Stvořitelem.

Jak vidím bibli já?
Všechny duchovní knihy a spisy, bibli nevyjímaje, jsou vybaveny jistým magicky přitažlivým kouzlem, které má moc přitáhnout k sobě lidi, kteří mají právě na tenhle typ duchovna nastavený vnitřní přijímač. Na tebe biblické kouzlo funguje, na mně ne, i když samozřejmě při čtení bible jsem jeho přítomnost cítila. Mně zas přitahuje jiný druh duchovna, který potřebuju k svému životu.
Pokud si člověk není vědom existence tohoto kouzla, může být snadno spolknut nějakým svatým spisem a stát se slepě věřícím. To je případ velké části křesťanů a jak se zdá i tvůj. Tvé okouzlení je velmi zřetelné, když o bibli píšeš. Toto kouzlo ovšem nemá nic společného s pravdivostí.
Bible má jistou integritu, a navíc mnoho dějů a míst v ní dosvědčuje i odborná historie. Tohle dělá velký dojem na dnešní racionálně uvažující lidi. Když se to doplní tím kouzlem přitažlivosti, na jehož odhalení nejsou dnešní lidé většinou vybaveni a proto mu snadno podléhají, a navíc ještě tím, že v bibli je obsaženo i mnoho skutečné moudrosti, slepý věřící je hotov. A už neuvažuje o tom, že vykopávky sice dokázaly existenci té které bitvy či města z bible, ale vůbec nic už nedokazuje hořící keře či prameny vytrysklé úderem hole. To je ta zaujatost, o které jsem mluvila.

Žít podle bible může být pro mnoho lidí jistě dobré. Jestli ti to vyhovuje, gratuluji. Pro mně to moc není.

L (St, 28. 1. 2009 - 07:01)

Kateřino jak to tohle můžeš říct? SJ JAKO JEDINÍ.... BLA BLA... tahle vaše jedinečnost je pomýlená. Každý kdo o sobě takhle nahlas tvrdí že je jedinečný tak je nebezpečný. Kdyby jsi skutečně poznala toho boha o kterém mluvíš, vůbec by jsi tohle nenapsala. Tvoje jedinečnost vyplývá jen z příslušnosti k nějaké organizaci. Sama o sobě obávám se nejsi nic. Citovat naučené fráze z bible umím také. Mluvíš o tom o čem nic nevíš. Vaše povrchní vnímání bible a světa je skutečně do nebe volající. Ale co žij si v iluzích já ti je brát nebudu, Je to tvůj život ale neobtěžuj s tím ostatní.

bohuš (St, 28. 1. 2009 - 05:01)

no vidim že je všechno možné.Př.04:45:57,NENÍ ODE MNE!

bohuš (St, 28. 1. 2009 - 04:01)

šukajme !
všeci !

bohuš (St, 28. 1. 2009 - 04:01)

šukajme !
všeci !

bohuš (St, 28. 1. 2009 - 04:01)

Pro 20:33:04
S.J. uči žadna tajemna trojice,žadny očistec,žadne věčne muka v pekle,žadna nesmrtelna duše,mame jediného přimluvce!žadni svatí,atd.Je to snad špatně?Nebo-li jsou tyto nauky dobrým ovocem?

Návštěvník (Út, 27. 1. 2009 - 22:01)

27. 1. 2009 21:34:51, svědomí
nejprve se nauč psát česky, kydáš tu hnůj a ještě s hrubkama.

Kateřiina (Út, 27. 1. 2009 - 22:01)

Bino, snad možná, někomu ano, ale příliš nevěřím, že by to bez dalšího bližšího zkoumání, přimělo změnit staré špatné zlozvyky a vzdát se falešných nauk.

Reklama

Přidat komentář