Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

takže jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 19:02)

To víš člověče,kateřina má nějaké podivné právo lidi soudit,pak řekne že je nesoudí a hned se vymluvý.Ještě ti poděkuje za tvůj názor,přesně jak všichni Svědci do jednoho,stejná slova, stejné fráze.

sos (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Trochu mi připomínáš Hada v zahradě Eden:-((Já nic ,já muzikant,-my jsme přece hloupý a nemůžeme tvé chytré a vtipné narážky nikdy pochopit!

Kateřina (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

sos, nemyslím si, že bych ho osočoval, jak píšeš, ale pokud si to myslíš, klidně si to mysli, já ti v tom nebráním.

sos (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Podle sebe soudím tebe,tohle přísloví jsi mi Kateřino připoměla tím,z čeho osočuješ Mezka,protože Ty osobně se právě tak jak píšeš chováš.

Kateřina (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Pokud si myslíš, že máš blíže k Bohu, může to být jen Tvé zdání. Podle mne, kdyby tomu tak skutečně bylo, neměl by jsi potřebu, taky pořád otiskovat nedůležité odkazy a názory. Trochu mi připomínáš Hada v zahradě Eden:-((

Podle toho co píšeš, se mi nezdá, že by jsi se přilížil k Otci a to je pro mne podstatné. Vím, že pro Tebe jsou důležité jiné věci, ok, beru to.
Narozdíl od Tebe nemám pořád potřebu donekonečna podrývat tvou osobní cestu, kterou jsi zvolil a o které si myslíš, že je to ta úzká, která vede k Bohu, Kristu.

Jo ještě, to že si myslíš, že máš k Bohu blíž, ještě nemusí znamenat, že má On blíž k Tobě.
Myslím, že nic nepokazíš, když se svých komentářů na těchto stránkách zdržíš, vím nemusíš, jen jestli chceš.

Návštěvník (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Zvláštmí že od vás mizí hlášky jako aby jste šli do prdele.A odjinud ne.Divné.

mezek (Ne, 1. 2. 2009 - 18:02)

Katko,je hezké že si vážíš poznání.Ale děkuj spíše Bohu.A ne na tomto vláknu,ale v modlitbě./i když vím jak jsi to myslela/
Já osobně bych nechal katolíky na pokoji a uklidil si před vlastním prahem.
Já jsem přes skupinu SJ též "poznal"Boha.Ale čas ukázal závažné trhliny v tomto spol./řekneš kde nejsou/ano v org.neni vše dokonalé.Ale naši bratři ve vedoucích místech činí !!!nebiblické věci!!!dříve jsem je neviděl.Pohlížel jsem na to tvýma očima.Ale nyní ,když mi byla ukázána ta úzká cesta JK snažím se po ní jít.A když křesťan upozorní na něco co není košer,tak na to nemohu pohlížet jako na zradu,či pomluvu,ale jako na výstrahu,když si toto upuzornění sám ověřím.Ano,až sem jsme to dopracovali a jsem tomu rád.
Ještě jedna věc,mam teť k Bohu blíž, než v předešlé době. Bůh s Tebou.

Návštěvník (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Je to tak :)))

tak~e jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Tak či tak nám Bible o falešných prorocích mimo jiné říká: Avšak prorok, který by opovážlivě mluvil mým jménem něco, co jsem mu mluvit nepřikázal, nebo který by mluvil jménem jiných bohů, takový prorok zemře." V srdci si asi říkáš: "Jak poznáme slovo, které Hospodin nepromluvil?" Nuže, promluví-li prorok jménem Hospodinovým a věc se nestane a nesplní, nepromluvil to slovo Hospodin. Opovážlivě je mluvil ten prorok sám; nelekej se toho. (Dt 18,20-22)

Návštěvník (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Kdo je ve skutečnosti ten věrný a rozvážný otrok, kterého jeho pán ustanovil nad svou čeledí, aby jim dával pokrm v pravý čas? Šťastný je tento otrok, jestliže ho jeho pán při svém příchodu najde, že tak činí. Vpravdě vám říkám: Ustanoví ho nade vším svým majetkem.

Kateřina (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Vážení a milý,

pokud si někdo myslí, že je Studium Knihy spojeno , jen proto, aby se lidé neměli možnost scházet,je to jeho věc. Ale je mi divné, proč tedy není nedoporučováno navštěvovat se, tam je přece taky úzká sk. lidí, nebo ne? Na návštěvách se dá taky o ledačem polemizovat.

Ráda bych se vyjádřila k těm nezávislým studijním skupinkám. Předpokládám, že někteří z vás k nim taky patří a podívej se, kam jste to "dopracovali."
Nejen, že místo JHVH uctíváš Krista, ale sbíráte a vyhkedáváte kde co, aby jsi ostatní přesvědčil o tom, že VRO se mýlí.
Zapomínáš, ale na jednu důležitou věc a to, že mýlit se je lidské a málokomu vadí pár upřesňujících informací, ale zapomínáš na to, od koho jsi se dověděl ty úžasné pavdy, které nám byly katol. církví tajeny a díky tomu jsme si nemohli vytvořit osobní vztah k Bohu.

Naopak svým duchovním přístupem ke studiu Bible, mně SJ dali možnost poznat Boha blíže a vytvořit si k němu krásný vztah a za to bych jim touto cestou chtěla poděkovat.

tak~e jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Takový,kteří lze uspokojit příkladem o holičovi?To bylo zas terno,jak pro děti do školky.

Jakým směrem se (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Prognóza?

Jakým směrem se bude ubírat organizace svědků Jehovových dále? Opustí některé svoje extrémy a

křesťan (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Skutečnost, že takové nezávislé výzkumy provádějí

Ales Bares (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

JEHOVISTE VSECH ZEMI POLIBTE SI PRDEL!!!!!

Mezek (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Oni si bibli vykládají tak,aby si sami nenarušili základy toho,na čem staví.
Tak že se jim nehodí do krámu takové skupiny bratrů, kteří upřímě zkoumají písmo a ne něčí příručky.I když všechny přír. špatné nejsou.To zase ne.

Mezek (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Ústředí v Brooklynu, které se označuje jako

tak~e jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

A proč to neschvaluje?Bible je základ víry.

pro Janu (Ne, 1. 2. 2009 - 17:02)

Převzato ze stránky otázek:
Schvaluje ,,věrný a rozvážný otrok",
aby se skupiny svědků Jehových
scházely k nezavislému
zkoumani Pisma a společně o něm
diskutovaly? (Mat. 24:45,47)
Ne, neschvaluje.
A teť mi řekni zda je to správné....

tak~e jak se ji (Ne, 1. 2. 2009 - 16:02)

Neznám náboženství,které by se tak neustále mýlilo a měnilo své učení jako SJ.

Reklama

Přidat komentář