Reklama

5 tipů na oživení interiéru

Jaro a léto je období, kdy můžeme osvěžit nejen svou každodenní rutinu, ale i oživit prostor kolem sebe. Česká nábytkářská společnost RIM nabízí 5 tipů, jak přivítat dovolenkovou sezonu a doplnit dům o stylové letní prvky.

Minimalismus neznamená prázdno

Rozvoj designérského minimalismu v roce 2024 směřuje k jednoduchosti s osobitým charakterem. Vyberte si odvážné prvky jako například nábytkové kousky nebo dekorativní předměty se zajímavými strukturami či geometrickými tvary nebo dokonce dekorativní předměty z různých materiálů s netradičními texturami. Tyto prvky dodají vašemu prostoru nejen vizuální zážitek, ale také zajímavost a osobitost, aniž by narušily minimalistickou estetiku. 

Nebojte se barev 

Léto přináší ideální příležitost k oživení interiéru pomocí sytých a živých barev. Oblíbené jsou odstíny inspirované tropickou atmosférou - svěží zelená, jasná modrá a slunečná žlutá. Tyto barvy vyvolávají pocit energie, optimismu a radosti, ideální pro přenesení letního ducha do vašeho domova. Než začnete, vždy vezměte v potaz stávající barevnou paletu a styl bydlení.  Nebojte se experimentovat s různými vzory, barvami a motivy pro vytvoření dynamické a příjemné atmosféry.

Reklama

Zelený koutek v bytě 

V dnešním tempu života často nemáme dostatek času na venkovní aktivity. Nicméně zapojení rostlin do interiéru může oživit naší náladu a přinést kousek přírody do našeho každodenního prostředí. Rostliny nejen celkově zkrášlují interiér a přidávají mu texturu, ale také čistí vzduch a podporují naší pohodu. Ať už upřednostňujete bujné tropické rostliny či jemné sukulenty, přenesení venkovního prostředí může proměnit váš domov v útulné místo oslavující teplé dny. 

Schovejte těžké závěsy

Průsvitné a vzdušné záclony jsou jednoduchým způsobem, jak do vašeho domova vpustit přirozené světlo a čerstvý vzduch. Zvažte použití jemné bílé, pastelových odstínů nebo lehkých neutrálních barev. Tato paleta barev skvěle doplňuje letní atmosféru a vytváří prostor, který je zároveň zklidňující a osvěžující. Průhledné záclony mají také vynikající vlastnost - poskytují soukromí, aniž by blokovaly denní světlo. Výsledkem je osvětlený a příjemný prostor, ideální pro letní setkání nebo odpočinek.

S úctou k přírodě 

S rostoucím důrazem na udržitelnost se stávají recyklované tkaniny a nábytek v interiérovém designu stále populárnějšími. Materiály jako organická bavlna, bambus či plast z recyklovatelných materiálů nejen minimalizují negativní dopad na životní prostředí, ale také přispívají k bezpečnějšímu a pohodlnějšímu bydlení pro vás a vaši rodinu. Výběrem ekologických možností můžete dosáhnout jedinečného a zároveň udržitelného interiéru, který rezonuje s vašimi hodnotami. „Příkladem mohou být plasty z recyklovaného domovního odpadu (PCR plasty) nebo látky s příměsí recyklovaných PET lahví vylovených z moře. Používání dřeva a dalších ekologických materiálů bude mít v nábytkářském průmyslu stále významnější podíl,“ hovoří o trendech Michal Hotmar ze společnosti RIM.

Reklama

Komentáře

Default User Image
Alena (Čt, 23. 5. 2024 - 07:05)

Já jsem nechala dělat kompletně nový interiér a s tím i kompletně novou elektroinstalaci. Nechala jsem si pak namísto klasických vypínačů a zásuvek namontovat kulaté zásuvky a vypínače. Takové ty retro jak to bylo dřív. Podařilo se mi tak skvěle sladit interiér. Kupovala jsem je od kliklap .cz Dá se u nich vybrat za dobrou cenu a hlavně se dá i vybírat z několika barev. 

Default User Image
Mirka (Čt, 23. 5. 2024 - 13:05)

ta barevná kombinace se mi líbí

Default User Image
Karol (Čt, 23. 5. 2024 - 15:05)

nám interiér oživuje pes, kočka a papoušek

Reklama