Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Ne, 18. 1. 2009 - 12:01)

Milá Anno,

je to hodně velký hnus, který cítím z tvého projevu, pokrytectví, posměvačství, lstivost a touhu ublížit, ponížit,....tyto vlastnosti tady už existují pod jiným nickem. Takže, jestli si myslíš, že jsem tak hloupá a skočím na to, tak se hodně mýlíš.....

To, jak se chovám, je moje věc .....ty určitě nejsi ten správný arbitr..., kterého bych si brala k srdci.

Takže určitě nečekej, že ještě na tebe budu reagovat....i kdybys to označila jako hřích proti Duchu svatému....

Návštěvník (Ne, 18. 1. 2009 - 11:01)

Mare ty ještě nepsalas na diskusi "a je tady vyléčení kristem" to bys měla dohnat!

Anna (Ne, 18. 1. 2009 - 11:01)

Mare,jakou legraci?Jen vím že strašně prosazuješ že kristus je bůh,ale jakého vyznání jsi?Patříš k rybičkářům?Nebo nějaká ta apoštolská církev?nebo jsi čistě katolička?Určitě tyto poznatky nemáš z vlastního učení.Taky tě k tomu někdo dovedl,někdo tě to takhle naučil,a ty to vykládáš dál.Tak jak svědkové mají své zastání a taky to vykladají dál.Jako křesťanka bys měla být milá,a ne tak škaradě hned prskat,ne?Já se ptám,třebas mi to uniklo,a za slušnou odpověď nic nedáš:-))

Návštěvník (Ne, 18. 1. 2009 - 11:01)

Ano ježíš řekl,otče náš......ale dodal,ať je posvěceno tvé jméno.....a jaké jméno?hospodin?Není to trošku ponížující?

nezávislý (So, 17. 1. 2009 - 22:01)

Mezku,momentálně se zabývám čtení písma a taky chápu,že Kristus dostal veškerou moc a jen skze něho vede cesta ke spáse.

spokojený (So, 17. 1. 2009 - 21:01)

Ježíš nám dal motlitbu Otčenáš neboli modlitbu Páně,pokud sám oslovoval Boha jako Otce(což je zřejmé),pak když nám ukázal jak se modlit" Otče Náš(ne můj),tak nám vlastně ukázal ,že i my se můžeme k Bohu modlit jako k Otci.

mezek (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

Co se týká konkrétního znění JHVH, tak to nikdo nezná. Kdyby bylo důležité, jistě by je Ježíš DOSLOVMNĚ oznámil. Mimo to, dnes veškerou moc DAL OTEC DO RUKOU SYNA A V JEHO JMÉNU SE MÁ SKLÁNĚT KAŽDÉ KOLENO. (jménu= před ním) Křesťané nejsou Svědci Jehovy, ale svědkové pro Krista. Židé, podle staré smlouvy byli Svědkové Jehovy. Nová smlouva mluví pro křesťany takto. Skutky apoštolů 1:8 ale dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky v Jeruzalémě a v celém Judsku, Samařsku a až na sám konec země." Matouš 28:18-20 Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku." A taky říká, "kde se dva, nebo tři sejdou... já jsem uprostřed nich" Ne Jehova, ale Kristus. Bůh JHVH bude opět každímu vším, (jak je psáno) teprve až se splní i slib 2. Petra 3:13 Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Mare (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

Anne, pokud to tady čteš od začátku, tak zcela jistě víš, jakou víru obhajuju....netajila jsem se s tím, ani v předchozím příspěvku, takže buď tak hodná, běž si dělat legraci z někoho jiného......

jaroslav (So, 17. 1. 2009 - 19:01)

K těm laikům.Na jedné straně,třída duchovenstva,na straně laik.Ne podle toho co znají,podle postavení v té které církvi.J.

mezek spokojené (So, 17. 1. 2009 - 18:01)

JHVH (hebr.

anna (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Ne mare,čtu to tu od začátku,četla jsem příspěvky od Ilony a i to jak se do ní každý pustil,jak tu skončila,i když možná píše pod jiným nickem.Nejsem zas až takový laik jak si myslíš,já četla bibli králickou i od svědků,ale základ je stejný,jen menší rozdíl v tom,že jejich používá jméno jehova,jinak jsou naprosto stejné.
A jakou víru tady obhajuješ vlastně ty?

jaroslav (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Jenom se chci zeptat.Myslite si někdo,že někdý stačí pár slov?Už jte to někde četli,nebo napsali? J.

Mare (So, 17. 1. 2009 - 17:01)

Omlouvám se , příspěvek ve 16.41.19 jsem nepodepsala.

Ann (So, 17. 1. 2009 - 16:01)

chápu že laik nerozumí, mluvím z větší části k těm, kdo znají Boží slovo. Je to téma svědků a oni to nastavili z Božího slova a nic jiného neuznávají, než vysvětlení z Božího slova.......tekže promiň....

Asi tady nejsi dlouho, omluvila jsem se tady za chybu, není to pro mně problém...

A také jsem předeslala, ale to už kdysi na úvod, že já nejsem zachráněná, jako svědkové z toho, že to vím nejlépe z Bible jako to mají nastaveno svědkové.....

Takže to tak úplně totéž není...

Pokud budeš chtít, můžu se vyjadřovat i k laikům.

anna (So, 17. 1. 2009 - 16:01)

Mare,víš co mám pocit,že se tu jen dohaduješ a tak jak svědkové prosazují svou ty prosazuješ zase svou pravdu,jsi stejná jak oni!Píšeš příspěvky kterým nevěřící člověk,nebo spíš neznalý písma nerozumí,a já mám pocit že nemají hlavu ani patu.
Strašně prosazuješ jak ty všechno víš,a boží slovo znáš vlastně nejlíp!Nepřipustíš jedinou věc kdy by ses mohla mýlit nebo že by něco mohlo být myšleno jinak.Jsi vztahovačná cokoliv někdo ze svědků něco napíše vše si bereš na sebe ,přitom je kritizuješ naprosto stejně.
Jsem jen čtenář,ale někteří lidé mě vytáčí,a proto cítím říct svůj názor!!!!

Návštěvník (So, 17. 1. 2009 - 16:01)

asi ale záleží na božím jménu,ne?Když má bůh jméno asi by se mělo používat,ne?A co já vím tak boží jméno je jhvh,ne?
jaké je jeho opravdové jméno?

spokojený (So, 17. 1. 2009 - 14:01)

Ptám se na pravé jméno Boha, zda je to "Jahve" nebo "Jehova". Dále se ptá, zda se "Jahvemu" prokazuje úcta tím, že se používá běžněji jméno "Jehova" a tedy nezáleží na tom, jak se jméno Boha vyslovuje. Konečně se ptám, zda náboženství, které klade takový důraz na jméno Boha, může používat jiné než jeho opravdové jméno.

Mare (So, 17. 1. 2009 - 13:01)

Čemu nerozumíš anonyme...?

Mare (So, 17. 1. 2009 - 12:01)

Toto je jedno z proroctví Staré smlouvy u Ezechiele, které hovoří o tom, co měl vědět , jako znalec zákona Nikodém, a tudíž i svědkové, kteří také tvrdí, že nikdo nezná Boží slovo, jako oni,... o novém narození,....o obnově našeho ducha....prorokuje o vnitřní změně, jako o příští obnově a řešení, aby Bohu mohli lidé naslouchat...

/Že se to týká nového narození je zřejmé z odkazu v Kralické Bibli pod veršem z Jana 3.kapitoly, 5.verš./

Cituji Ezechiela 36. kapitolu 26-27verš.:

" A dám vám nové srdce a do nitra vám vložím nového ducha. Odstraním z vašeho těla srdce kamenné a dám vám srdce masité.
Vložím vám do vašeho nitra svého Ducha , učiním, že se budete řídit mými nařízeními, zachovávat moje řády a jednat podle nich. "

Ještě jednou zdůrazňuji, že první ...vašeho ducha... je s malým d a druhý ....svého Ducha je s velkým D... Duch. Je to odlišeno samozřejmě i zájmenem, aby nedošlo k omylu, ale stejně ještě doporučuju Kralickou Bibli.

Možná, že to co jsem psala minule, může působit jako bláznovství,....ale podle Božího slova, ...je mi líto...!!!

Návštěvník (So, 17. 1. 2009 - 12:01)

nechápu

Reklama

Přidat komentář