Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Zazněla otázka-Jak může Bůh být v Kristu a přece mluvit z nebe?Protože je to Bůh,je Všemohoucí.Nebo jak vysvětlíte,že Bůh je všude,že vidí nás všechny najednou,že je v Americe, Ásii,Evropě...a to ve stejný okamžik.....je u tebe,je u mě!Myslíte,že my lidé s naším lidským rozumem můžeme definovat na základě vědy,fyziky,či chemie Boží podstatu?Ne to opravdu neumíme a kdo si myslí,že to umí je naivní.Boží podstata je pro nás víra ,a ne věda!Klaníme se Bohu,jelikož je Všemohoucí.Proto mluvíme o pokoře a úctě,a ne o vědeckých důkazech!

Návštěvník (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Lidi,vraťte se do 21 století!!!

Návštěvník (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Malachiáš, 1. kapitola4. Řekne-li Idumejská země: Ochuzeniť jsme, ale navrátíme se zase, a vystavíme místa pustá, takto praví Hospodin zástupů: Oni nechť stavějí, a já budu bořiti. I budou je nazývati pomezím bezbožnosti a lidem, na nějž hněviv bude Hospodin až na věky.

Návštěvník (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

PŘESNĚ TAK!

Šárí (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Mare,
Bůh se na nikoho nehněvá, že nepřijímá Kristovu oběť.
Za prvé se Bůh nikdy nehněvá. Hněv je lidská vlastnost, vychází z lidské nedokonalosti a bezmoci. Dokonalý a všemohoucí Bůh nemá vůbec zapotřebí se hněvat.
Za druhé žádná Kristova oběť, kterou by Bůh povinně stavěl mezi nás a sebe, neexistuje. Nic nestojí mezi námi a Bohem, ani potřeba víry v cokoliv. Je to opravdu ZADARMO, ÚPLNĚ ZADARMO, I BEZ VÍRY V JEŽÍŠE. Když chce všemohoucí Bůh někoho sevřít v náruči, nepotřebuje k tomu zabíjet svého syna, ale prostě jde a udělá to.
Takový je můj momentální názor.

Já si nemyslím, že jsi pomatená. Podle mně jen trochu moc ve svých kázáních tady tlačíš na pilu, a není to většinou k dobru věci. Ono to tvé obdarování Boží milostí pak není moc důvěryhodné, když se ho snažíš prosazovat tak křečovitě.

Návštěvník (Po, 19. 1. 2009 - 11:01)

Myslel jsem že největší paka jsou jehovovi,ale jak tak čtu je to zdejší Mare a její víra!!!No to je fakt síla!!!Hele měla by sis založit svojí diskusi ať si tam píšou ti co je to zajímá!!!Tady jen všechny přesvědčuješ,ostatních názory jen pluješ,a všechny jen ponižuješ jak by měli mít pokoru.....
Nechodíš ty k těm co tam tak skáčou jak jsou naplněni svatým duchem,zpívají a skáčou jak pomatenci!Založ si své téma,svou diskusi a nepruď tady s takovýma blbostma.
Ježíš kristus je Boží syn,a nepřesvědčuj tady že je jakési jedno tělo!Jsi fakt paranoidní!

Mare (Po, 19. 1. 2009 - 09:01)

1.Kor. - 1 - 3 :

Pavel z Boží vůle povolaný apoštol Ježíše Krista Ježíše a bratr Sosthenes církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří VZÝVAJÍ JMÉNO NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás. Milost vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista.

Mare (Ne, 18. 1. 2009 - 23:01)

Pro zvědavého.

Především znovu předesílám, že v 1. Korinským 2:10,.. je psáno, že hlubiny Boží lze zkoumat jen tehdy, když je člověk naplněný Duchem svatým.
V 14.verši je psáno že: cituji -" Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha, jsou mu bláznovstvím a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem. 15.verš: Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všechno, ale sám nemůže být nikým správně posouzen."

Možná, že to může znít jako výmluva nebo pýcha,.....ale je to fakt, o kterém mluví Boží slovo, takže , prosím, než se unáhlíte, berte, prosím ještě jednou, toto v úvahu....

Svědkové nejsou jediní, kteří takhle čtou Boží slovo, a ptám se pana Zvědavého, zda je naplněný Duchem svatým, abych případně lépe rozuměla tvojí reakci.

Taky jsem dost podobně chápala , že je to hloupost nějakých pokryteckých katolíků, kteří vymysleli takový nesmysl.

Jenže pak jsem sama doma uvěřila v Ježíše Krista, a první věc, která se mi stala po naplnění Duchem svatým, že když mi Duch začal svědčit o své přítomnosti a o tom, co se se mnou stalo skrze Ježíše, ...nebyla jsem si ve svém znovuzrozeném duchu jistá, kdo že to vlastně ve mně přebývá, ...jestli je to Ježíš, Otec nebo Duch svatý...........samozřejmě jsem věděla z Božího slova, že všichni se mnou budou skrze Ducha svatého....

Ale já vnímala střídání těch osob a uvědomovala jsem si pořád více, že je to jedna bytost, ale každá osoba je svébytná a rovnocenná.....a první věc, která mně napadla,....že bych se 15 let mýlila........a šla jsem do Božího slova jinak,..... pane Zvědavý, ...ale s jiným postojem.......pokorně,....ne tak, abych si zdůvodnila něco, co je tělesně tak logické....přece....že.......! Protože, jak by to přece mohlo být jinak,...když se mi někdo ohlásí do telefonu...to jsem já,...nejsem to přece já......pane bravurní.....to je opravdu velmi excelentní vysvětlení.....!

Pane vy rozhodně nejste zvědavý, zvědavý člověk se ptá jinak....! Rozhodně by vám slušel jiný Nick......

A přesto se vydám všanc se svým bláznovstvím v Duchu svatém,....můžete si mně roztrhat na kusy, prosím, jsem vám k dispozici, protože takovéto lidi jste jako správní tělesní lidé nazvali,....tak jak to předvídá Boží slovo,....blázny...., že.....? Mluvil tady o tom Mezek,že znovuzrození svědkové mezi vámi, tak byli označováni,.......a já jsem tady byla taky tady už taky svědky dvakrát označená, ...takže vím,...že to opravdu tak děláte......můžete si posloužit ještě jednou.......

Nikdo tady nepopírá, a nikdo nepopíral nikdy, že existuje Otec i Syn .

Co, kdybyste se pane Sebejistý, ...sklonil před Božím slovem i před Duchem svatým a pokorně raději zjišťoval, ...jak je to skutečně s Otcem a se Synem, ...když jsme tady všichni společně minimálně uvedli mnoho veršů, které hovoří zcela jinak, než ty, které tady uvádíte vy........já vím, že vám za to nestojíme,...jako už napsala jedna z vás Violet,.....že se nenamáhá číst moje dlouhé příspěvky.............vy jste si mnohem více sebejistý........takže, co mi asi tak řeknete vy...na ty moje hloupé kecy.....!.?

Mat., 17-5, a Mat., 3:17 - jistěže z nebe promluvil Otec a vyjádřil se o svém milovaném Synu.....

Zjevení 1.kapitolu rozebírali vynikajícím způsobem jiní.....radila bych smeknout ...a pokorně porovnat s Božím slovem....

Jistěže Syn dostal vše od Otce, včetně jména Jahve.....dokazuješ tímto existenci Syna, kterou nikdo nepopírá.........? Nebo co tím vlastně chceš říct....!

Nebo tím, že ...."dostal".......je menší....je podřízený.........nebo se tím stává dokonce svořením.....nebo to dokazuje, že je archandělem....! STAL SE SNAD JINÝM.... DRUHEM...!!!?

Můj Syn, když mi byl v době dětství podřízený,....nepřestal být neustále mým synem až do dospělosti,...kdy je mi rovnocenným člověkem.....nestal se tím, že ode mně dostal vše......nižším druhem...třeba orangutanem.......!

Pán Ježíš je dokonce naším Králem a bylo mu dáno vše, aby tuto pravomoc nad námi mohl vykonávat......!

Tyto všechny verše známe, ve kterých Pán Ježíš hovoří o svém Otci jako o tom, který ho poslal, atd........prosila bych vás, abyste s námi nemluvil jako s idioty, zvláště když tady jsme o tom mnohokrát psali....a vy se neuráčíte si to ani přečíst........!

A zvláště, když jste tady Vy použili o Kristu dokonce verše, že je jednorozený.....a druhou větou tvrdíte, že je stvořený........!

Takže, naposledy se vydávám v šanc ještě i tvému výsměchu............prosím....

Jinak budu diskutovat s jinými a budu psát o svém poznání, tak jak dává možnost tento web.........a toto téma........

Viki (Ne, 18. 1. 2009 - 22:01)

K výročí upálení J. Palacha proběhla sousta pořadů na 2 a zazněla tam zajímavá věta,co na ni říkáte? Sebevražda je opovržení životem, ale obětní smrt je opovržení smrtí.

Zvědavý (Ne, 18. 1. 2009 - 21:01)

JANOVO ZJEVENÍ 1.kapitola 1.-8.verš
Prolog
1.Zjevení Ježíše Krista, které mu dal Bůh, aby ukázal svým služebníkům, co se musí brzy stát. Ukázal je skrze svého anděla, jehož poslal ke svému služebníku Janovi,
2.který dosvědčuje všechno, co viděl

Zvdavý (Ne, 18. 1. 2009 - 20:01)

Mimochodem jsem měl minulý týden dvě návštevy. Když jsem se ptal do telefonu, kdo to je, ozvalo se: "To jsem já." K mému překvapení se nejednalo o tutéž osobu.

Zvědavý (Ne, 18. 1. 2009 - 20:01)

Dovolte mi malý dotaz.
Kdo tedy z nebe oznámil, když byl Ježíš Janem pokřtěný:
V tom se z nebe ozval hlas:

Mare (Ne, 18. 1. 2009 - 20:01)

sos a Milko, moc hezky jste to napsali, přesně tak to je....

Návštěvník (Ne, 18. 1. 2009 - 19:01)

Hergot, vy jste ale čilí. Jen tak dál.

milka (Ne, 18. 1. 2009 - 17:01)

Jinak :ještě vidím velký význam v (JÁ JSEM)

milka (Ne, 18. 1. 2009 - 17:01)

Pokud budeme číst Bibli jako celek,opravdu se dozvíme,že Bůh ve starém zákoně mluvil o sobě stejně jako Ježiš např...

STARÝ ZÁKON:-(Izajáš 44):Toto praví Hospodin (Jáhve), král Izraele, jeho vykupitel, Hospodin zástupů: "Já jsem první i poslední, kromě mne žádného Boha není.

NOVÝ ZÁKON:-Zjevení, 1. kapitola 8. Jáť jsem Alfa i Oméga, totiž počátek i konec, praví Pán, kterýž jest, a kterýž byl, a kterýž přijíti má, ten všemohoucí.
9. Já Jan, i bratr váš, i spoluúčastník v ssoužení, i v království, i v trpělivosti Ježíše Krista, byl jsem na ostrově, kterýž slove Patmos, pro slovo Boží a pro svědectví Ježíše Krista.
10. A byl jsem u vytržení ducha v den Páně, i uslyšel jsem za sebou hlas veliký jako trouby,
11. An dí: Já jsem Alfa i Oméga, ten první i poslední, a což vidíš, piš do knihy, a pošli sedmi zborům, kteříž jsou v Azii, do Efezu, a do Smyrny, a do Pergamu, a do Tyatiru, a do Sardy, a do Filadelfie, i do Laodicie.

sos (Ne, 18. 1. 2009 - 16:01)

Ježíš mluví s Otcem a prozrazuje na sebe, že má Otcovu slávu, kterou měl vždy, dříve než byl stvořen svět:

A nyní ty, Otče, oslav mne svou slávou, kterou jsem měl u tebe, dříve než byl svět. (Jan 17:5)

Ale Jáhve starého zákona jasně prohlásil, že Svoji slávu nedá nikomu.

Já jsem Hospodin. To je mé jméno. Svou slávu nikomu nedám, svou chválu nepostoupím modlám. (Izajáš 42:8)

Proto Ježíš musí být Jáhve, Ježíš je Hospodin, protože má veškerou slávu a vždy ji měl před svým vtělením v Syna člověka. Uvědomujeme si tu úžasnost, že samotný Bůh, Jáhve, chodil po této Zemi jako člověk?

Dále, Ježíš o sobě prohlásil, že je Ženich, jak se dočítáme v Matoušovi:

Tehdy bude království nebeské, jako když deset družiček vzalo lampy a vyšlo naproti ženichovi. (Matouš 25:1)

Podobně Starý zákon popisuje Boha Jáhve jako Ženicha:

Jako se mladík žení s pannou, tak se tví synové ožení s tebou. A jako se ženich veselí z nevěsty, tak se tvůj Bůh (tj. Jáhve) bude veselit z tebe. (Izajáš ) dále vzkříšený Kristus řekl, že je první a poslední, alfa a omega, tedy všeobepínající:

Když jsem ho spatřil, padl jsem k jeho nohám jako mrtvý; ale on vložil na mne svou pravici a řekl: "Neboj se. Já jsem první i poslední. (Zjevení 1:17)

Ve Starém zákonu Hospodin Jáhve řekl totéž. Novozákonní Ježíš Kristus a starozákonní Hospodin Jáhve jsou jeden Bůh v různých osobách.

Toto praví Hospodin, král Izraele, jeho vykupitel, Hospodin zástupů: "Já jsem první i poslední, kromě mne žádného Boha není. (Izajáš 44:6)

V žalmech se Židé dočetli, že nevyslovitelný Jáhve je světlo, spása a život:

... Hospodin je světlo mé a moje spása, koho bych se bál? Hospodin je záštita mého života, z koho bych měl strach? (Žalmy 27:1)

A potom Židé uslyšeli člověka Ježíše, který řekl:

... "Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života." (Jan 8:12)

Mare (Ne, 18. 1. 2009 - 15:01)

Mezku, není to zjevení Otcova jména v tom....vidíte mne....vidíte Otce...., když jim Ježíš odpovídá, říkáte ukaž nám Otce.....a Ježíš jim odpovídá, celou dobu jsem s vámi a ty mi říkáš, ukaž nám Otce !

Kromě toho jméno Otcovo bylo dáno Synovi...Jahve je spasitel...

A v tomto Kristovi darovalém jménu bylo zjeveno jméno jeho Otce v tom nejdůležitějším....dokonáním díla spásy....bylo zjeveno lidem Kristovou zásluhou i oslaveno Otcovo jméno.....i posvěceno...

A lidem byla dána nejen možnost záchrany, ale i posvěcení Božího jména....

mezek anonymovi (Ne, 18. 1. 2009 - 14:01)

/ale dodal,ať je posvěceno tvé jméno/

Co to znamená posvětit?Lépe se to chápe,když si představím co znamená opak slova,což je: Neznesvětíš jméno svého Boha.Hovoří o tom např. 3Mojžíšova - Bůh promluvil k Mojžíšovi: 2

mezek nezávislé (Ne, 18. 1. 2009 - 13:01)

Je to tak jak píšeš :)

Reklama

Přidat komentář