Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

cipcop (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Je hezké, že tady tak krásně, citlivě a moudře mluvíte o JHVH.

Návštěvník (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Vidíš jak si protiřečíš?To jsou opisy z tvých přízpěvků!

Ne Nevím, A víš (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Violet:Asi nebudu první, co ti to bude vasvětlovat, ale vzývat není to samé co uctívat, s tím jistě souhlasíš, že ano?....Violet:Poslyš drahý, nikdy jsem nepsala, že se má Ježíš uctívat...????

milka (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Děkuji,nejsem Mare,a přísahám při Bohu ,že tuto milou ženu osobně neznám a doufám,že se s ní jednou potkám.Violet ani ty mi nejsi nepříjemná jen sis malinko sama sebou nejistá,proto saháš po zbraních tobě nedůstojných.Dobrou noc

Violet (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Tomu anonymoviz 20:48
Poslyš drahý, nikdy jsem nepsala, že se má Ježíš uctívat, ale pokud jsem napsal, že ho máme mít v úctě, tak to je potom něco jiného.
Nemůžeme zaměňovat slova mít někoho v úctě aněkoho uctívat, je v tom rozdíl.
JHVH, je Bůh vyžadující výlučnou oddanost.

milka (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Když čtu Bibli,tak ne že chápu, ale cítím jednotu Otce ,Syna i Ducha.Nelze toto dokazovat,jelikož toto lze jen cítit.Otec je Bůh,Bůh je Duch a ten je v Kristu.Není to těžké ,jen to není vědecké ,je to otázka cítění které vede k víre, kterou nelze naučit ani vysvětlit pouze vnímat.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Mare, víš co, mysli co chceš, ať je po tvém, já se prostě s některými lidmi nedohaduji, nechám je a potom čas ukáže, jak je to doopravdy. Dělám to víceméně z úcty ke Stvořiteli, protože i ty jsi vlastně jeho dílem, a také ty máš právo na svůj názor.
Jen mne zaráží jedna věc, říkáš, že jsi tady rozjela tu diskusi, když tady jen padaly nadávky. Je pravdou, že tvé příspěvku jsou vskutku někdy velmi obsáhlé, ale často se opakující a nevím tedy vlastně ani kdo je čte. Já tedy ne, ale klidně si tady zůstaň a ztrácej čas, protože jediný kdo na ně reaguje je milka a to je buď vé indentické dvojče nebo ty sama. Jak svorně při tobě stojí v časech dobrých i zlých, je to vskutku dojemné ...

spokojený (St, 14. 1. 2009 - 21:01)

Efezským, 6. kapitola 23. Pokoj všem bratrům a láska s vírou od Boha Otce a od Pána Ježíše Krista.
24. Boží milost se všemi, kdo milují našeho Pána Ježíše Krista v neporušitelnosti. Amen.

Violet neví (St, 14. 1. 2009 - 20:01)

ak jak to je ,sama si psala že uctívat Krista je správné a za chvíli to negovala viz:že uctívání si zaslouží jen Jehova Bůh. -tvá slova.Ty vůbec nevíš jak můžeš ctít Krista.

Mare (St, 14. 1. 2009 - 20:01)

Violet, použila jsi manipulativní vydírání: kopíruju:

"To bych tě potom musela zařadit mezi paranoiky, ale doufám, že jsi rozumná o od svého bludného názory upustíš. "

Chvála Bohu, že nebudeš posuzovat ty, jestli jsem duševně nemocná,.....Bože, teď jsem si vzpomněla, že jste tak opravdu označovali jako organizace ty, kteří byli znovuzrození z vašich řad, za blázny, nebo pyšné.....jak tady psal Mezek.......

No tak jsi mi to vlastně potvrdila, že jste to dělali.

A taky jsi tady napsala reálnou ukázku vaší skryté manipulace , skze vydírání,....že se uzdravím, když přijmu to čemu vy věříte.....

To je opravdu vaše vizitka ! Hrůza, takhle pracujete s lidmi....!

Mare (St, 14. 1. 2009 - 20:01)

Violet, psala jsem tady detailně, jak jsem uvěřila sama doma, a katolička opravdu nejsem.

Nepoužívám urážky, obviňování ani zesměšňování, jako to děláš ty...?

To je jednání trochu pochybného charakteru....to opravdu není hodné svědka Božího.

Já neurážím a nepodsouvám pohnutky, jen popisuju věci, jak jsou zřejmé z Božího slova.

Napíšu ti ještě jednou jaký je rozdíl mezi učitelem a prostředníkem staré smlouvy.

Prostředník po celý svůj život tlumočí Boží vůli mezi Bohem a člověkem a učitel v církvi je jeden z množství darů, které dostávají křesťané každý z Kristových údů jiný dar, aby si mohli být vzájemně všichni bratři a společně si pomáhat v růstu. Jinak si jsou rovni a jeden slouží druhému darem, který dostal.

To, že ti křesťané, kteří mi uvěřili museli odjet vzápětí do jiných zemí, za to já nemůžu. Byla taková situace.

Vždyť jsem psala, že ideální by bylo, aby byli rok vyučováni po křtu, aby vyrostli jako miminka trochu z plenek.
Ale i já jsem vyrostla sama doma a zůstala jsem Bohu věrná, neztratila jsem se.

Ale chápu, že nejsi schopná porozumět tomu co říkám.

Jen, buď tak laskavá se neuchyluj k podpásovkám tím, že když nezamlžuješ tak urážíš, vysmíváš se a tak. Tím nikoho nepřesvědčíš, že máš pravdu. A děláš ostudu svědkům .....a i Bohu, kterého vyznáváš....! !

mezek z písma (St, 14. 1. 2009 - 18:01)

2.Kor.7-9
7 A abych se nepovyšoval pro výjimečnost zjevení, jichž se mi dostalo, byl mi dán do těla osten, posel satanův, který mne sráží, abych se nepovyšoval. 8 Kvůli tomu jsem třikrát volal k Pánu, aby mne toho zbavil,9 ale on mi řekl:

mezek z písma (St, 14. 1. 2009 - 18:01)

Pavel, z vůle Boží povolaný apoštol Krista Ježíše, a bratr Sosthenés 2 církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás:3 Milost vám a pokoj od Boha Otce našeho a Pána Ježíše Krista. 4 Stále za vás Bohu děkuji pro milost Boží, která vám byla dána v Kristu Ježíši;A babo raď. :)))

mezek (St, 14. 1. 2009 - 18:01)

Otázka: Musí křesťané dodržovat Starý zákon?

Odpoveď: Klíčem k pochopení této otázky je vědět, že Starý zákon byl dán Izrelskému národu, ne křesťanům. Některé zákony měly ukázat Izraaeli jak poslouchat Boha, jak se mu zalíbit (například Desatero), některé z nich Izraelce usměrňovaly jak uctívat Boha (systém obětí), některé sloužily jednoduše na odlišení Izraele od ostatních národů (pravidla o jídle, oblékání). Žádné ze starosmluvních zákonů se nás dnes netýkají. Když Ježíš zemřel na dřevě, naplnil tak starosmluvní zákon (Římanům 10:4; Galatským 3:23-25; Efezským 2:15).

Místo starosmluvního zákona jsme pod zákonem Kristovým (Galatským 6:2), který je:

Návštěvník (St, 14. 1. 2009 - 18:01)

"Já jJá sem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Nebudeš mít jiného boha mimo mne. Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující. Stíhám vinu otců na synech i do třetího a čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají."
Ta myšlenka zní: Vzývat Boha, jemu se klanět, znamená neklanět se a nevzhlížet k nikomu jinému, k lidem, k lidskému rozumu, k lidských schopnostem, k lidským pokleskům, k matce přírodě ani ničemu jinému.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

JJ, nevím, jestli chápeš slovo vzývat tím správným způsobem. Asi nebudu první, co ti to bude vasvětlovat, ale vzývat není to samé co uctívat, s tím jistě souhlasíš, že ano?
A i kdyby to nebylo příliš jasné, z jednoho významem nejasného slova nemůžeš vytvářet celou nauku a ignorovat tak desítky textů, které mluví o tom, že uctívání si zaslouží jen Jehova Bůh. A jen on je schopen vyslýchat modlitby.

Violet (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

Mare, myslím, že jsem ti už psala, že v tom máš trochu binec. Ty tedy nejsi prostředník,jen proto, že o těch lidech co ti uvěřili, nic nevíš? To je fakt dobrý :-)).
Takže kdyby jsi o nich věděla, občas jim něco nového řekla nebo snad usměrnila, tak by jsi byla strozákonní prostředník, ano? Chápu to dobře?
Nezlob se, ale tvé argumentace mi vyznívají scestné, bez poznání hlubších souvislostí a snažící se za každou cenu tu prezentovat svůj názor, který se neopírá o nic jiného jen o vlastní prezentaci některých veršů, které se více či méně přibližuje naukám katolické církve, ke kterému se však veřejně bojíš přiznat.
Tyto nauky pocházejí ze 4. st. n. l. a byly vytvořeny odpadnutým křesťanstvem a své nauky opírají o nauky babylonské, které byly Bohem zavrhnuté, jako pohanské.

Mare (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

Violet,

myslím, že posmívání není vhodný způsob argumentace.
Mimochodem hořká je Mara ne Mare.

Violet, jak dlouho trvá katolická církev.....?
Myslím, že sto let svědků je opravdu hodně málo proti katolíkům. A přece je v církvi hodně koukolu viditelných i tělesným lidem, a vznikla na základě toho, neuvěřitelné množství hrůzností, jak u katolíků, tak u vás...
To, že to trvá dlouho, není záruka pomýlenosti. Je ale důležité, že mezi katolíky se pohybuje asi 1% křesťanů.

To, že vykládá Bibli skupina lidí u vás, taky není zárukou , že se nemýlí, zvláště, když se prezentují jako někdo, jehož výklad je jediný správný a přehodnotit ho mohou zase jen oni sami. Už jsme tady diskutovali o vašich překroucených historických událostech......

To samo o sobě je zárukou, totality. Tu jsme viděli zblízka za komunismu.

Totality a tedy důkazem vnitřního zahnívání, nepročišťování, nedostatku světla a transparentnosti., směrem k druhé straně manipulace a ovládání...

Toto začně hříšný člověk velmi rychle zneužívat. Není možné jinak. Když se to nemění 100 let, naopak se zneužítí trvale víc a víc prohlubuje. Takže je pořád menší záruka.

Violet, nemáš to co jsi mi říkala o mých špinavých pohnutkách, z tvých příruček...? Možná, že jen podléháš tomu duchu...

Nemám nejmenší tendeci se chovat jako váš první prezident a vytvářet svoje náboženství nebo organizaci.....

Naprosto nemám v úmyslu aby lidé poslouchali jenom mně.

Uvěřilo mi opravdu už velké množství lidí,....ale nemám je ve své církvi ani pod svým dohledem....

Jsou v nejrůznějších církvích u nás na Ukrajině,...v Rusku...., v Polsku,....v Anglii a hlavně taky nevím, kde všude.

Napsala jsem si jen jejich jména, abych se za ně mohla trvale modlit......

Už jsem pochopila na co jsi narážela tím veršem o kázání evangelia.....je tam taky řečeno.....a učte je zachovávat, to co jsem vám přikázal.....že ?

Ano Violet, měla bych právo je všechny vyučovat, tak jak to dělal i apoštol Pavel například v Antiochii,........protože v církvi jsou i učitelé.......Ale dělala bych to maximálně jeden rok až dva.......a pak bych odešla jinam, bez jakékoliv byť administrativní nadřazenosti a trvalé kontroly, tříkrát týdně, abych jim vtloukala do hlavy, čemu mají věřit, a byla trvale nadřazena svým výkladem ....čiáli panovala nad jejich vírou ...atp., .....tak jak to dělá otrok, to určitě ne....! To nedělal ani Mojžíš, jak už jsem tady psala.

Ti, ktří uvěřili na mé svědectví Kristu, ale museli z větší části odjet a jsou ve sborech, kde jsou učitelé, ...takže to nebezpečí, že bych se mohla stát otrokem nebo papežem tady není.

Ti, kteří jsou z Česka, jsou v jiných sborech tady. Asi musím dodat , že s jejich učiteli nemám kontakt.

Můžu maximálně upozornit křesťany, v tom kterém sboru, že začínají třeba jednat hříšně.....protože všichni jsme si rovni, jen každý má jinou úlohu, jiný dar ve sboru, každý jednotlivec je úd Kristova těla a všichni jednotlivě jsou vedeni Duchem svatým, takže pokud vyrostou z miminka a to se děje tak za rok za dva a jsou dospělí nemám právo je dirigovat jako děti a nemám ani potřebu ani strach, že zabloudí, protože vím, že přijali Ducha svatého a tedy mají dostatečnou výbavu, aby byli uvedení do celé pravdy....! ....Je psáno,....v tom zůstávejte, vy nepotřebujete, aby vás někdo učil.......

Takže, jak vidíš, lidi mně nepotřebují, ani já nepotřebuji, aby mně všichni poslouchali, jako to potřebuje váš otrok......

Učitel v křesťanství je někdo jiný, než starozákonní prostředník......jsi schopná tomu porozumět, co jsem napsala.....?

Mám chřipku Violet, takže mám více času na psaní.........pokud si vzpomínám, vaše téma tady skomíralo meziurážkami svědků.....a dalšími páry větami.....znovu jsem ho rozjela,....můžeš se přesvědčit.....

Jinak dřu jako zvíře, vydávám teď i šaty bezdomovcům v Naději a ti mi v těchto mrazech můžou utrhat ruce,.....netož abych se nudila......

Kromě toho je hnus podsouvat někomu pohnutky .................

Violet mateš, (St, 14. 1. 2009 - 16:01)

JJ: Několik bratrů a sester si na mě ústně či písemně stěžovalo, že uctívám Ježíše Krista. Konkrétně jsem byl vyloučen za skutečnost, že "vzývám jméno našeho Pána, Ježíše Krista" (stejně jako křesťané v Korintu; viz 1. Kor 1:2) a že "snažně prosím Pána Ježíše" (stejně jako to dělal apoštol Pavel; viz 2. Kor 12:8). Byl jsem označen za odpadlíka, protože údajně šířím výše uvedené nauky, které mají být v rozporu s tím, co vyučují svědkové Jehovovi.-Nyní má každý tu možnost sáhnout si do svědomí a říct si ano je pravda ,že můžu vzývat Ježiše Krista i Violet to uznává?

Violet (St, 14. 1. 2009 - 15:01)

Ten můj minulý příspěvek patřil k minulému od Mare.
K tomu poslednímu, nemám vskutku co bych řekla, snad jen to, že se Mare nudí a už neví co by psala.
Takže z toho co píšeš (alespoň s prvního a posledního odstavce), vyplívá, že lidé nepotřebují prostředníka ale potřebují tebe, chápu to správně? Prosím tě nezesměšňuj se!

Ty kážeš, své kusé informace, které nemají hlavu ani patu a lidi, kteří po téměř 100 let bádájí a hledají v Bibli to, co Bůh od lidí vyžaduje považuješ za bludaře, no není to směšné? Uznej sama.
A nejen to, jsou to lidé, kteří si v ní denně čtou, porovnávají z historickými dokumenty jsou ve spojení s několika nějvětšími mozky planety a potom přijde nějaká Mare (význam jména znamená hořká) a smete jim to všechno ze stolu......
Zábavné, že?

Reklama

Přidat komentář