Reklama

noční pomočování - enureza

Jana (Pá, 17. 7. 2020 - 17:07)

Můj syn Honzík v 8 letech se zničehonic začal pomocovat tak jsem to brala normálně že se to může stát ale když se to stalo asi už po čtvrté tak jsem mu začala dávat pleny ale vůbec neprotestoval že mu jsou davany spíš si myslím že mu vyhovují vždy ráno je plena mokrá durch tak občas si řekne že je chce i přes den tak teď je má teď predchvili jsem ho prebalila do čistých plenek a má i igelit kalhotky a druhý syn 12 let se v noci pomocil také 2x a po třetí dostal také pleny jako mladší a aby doma nechodili jen v plenkách tak jsem zvolila dětské bavlněné punčocháče a dostávají pleny oba dva jak přes den a noc zatím mají jednorázové pleny ale prikoupim i látkové pleny mám jich objednane zhruba 100 látkových plen budou hold do konce prázdnin v plenkách já jim dám že se budou pocuravat do postele. Budou na to používat hold plínky ale co jsem si všimla tak ten menší do nich dělá obje potřeby a starší se do nich jenom pocura a pak chce sundat plinku a zbytek udělá do záchodu nebo mu nabídnu nočník ale jednou na něj udělám boudu zamicham mu do čaje projimadlo aby se i pokadil ale pořádně. Tak už k němu musím jíti sundat pleny chce asi na velkou. A teď ti tu plenu nechám zkus jse do ní vykadit mami prosím sundej mi jí prosím tvůj mladší bratr do ní dělá obě potřeby tak to zkus také poradím ti pokrc nohy a tlač mami už tlačím a cítím jak to jde do plenek no vidíš jak si šikovný kluk hezky si to udělal do plenek a teď tě hezky prebalim do čistých jednorázovék. Mami už jsem hotov můžež mne prebalit to víš že tě prebalim. A teď přišel jejich otec a ptá se byli naše dítka dnes hodný a já řekla mladší Honzík byl znovu ráno pocurany tak jsem zvolila hold že jim dávám pleny kdo to má furt prát ale neboj přebalovani budu dělat já no já bych řekl že ti taky pomůžu s přebalováním mladší se pocural 3x a starší 2x a na potřetí měl už také plenky koukám že dáváš jednorázové pleny to jsou ty dětské pleny ještě po nich zbytek já jsem už i objednala pleny látkové 80x80 asi sto plen zítra je pohlidas ty abych mohla koupit nijake bodyčka a punčocháče atd. A starší bude chtít po tobě abys mu sundal pleny protože chodí na záchod do plenek chce jenom čůrat a do záchodu kadit ale dnes jsem mu řekla aby se vykadil do plenek a udělal to do nich. Mami prosím přebal mne už tak pojď sem a lehni si tady koukej mám sebou i čistou plinku no to vidím tak ti dám punčocháče pod kolena a odepnu plenku no to je hezký a hodně nacurano a nakadino sundam ti punčocháče úplně dolů a musím s tebou do koupelny tam ti sundam pleny a pak ti tam dám čistou plenku a manžel řekl co mám dělat já koukni se na druhého jestli nepotřebuje také prebalit do čistých plenek.

Petr (Pá, 17. 7. 2020 - 22:07)

Můžeš se naučit alespoň dělat tečky mezi větami, ty úchyle?

stalevplence (St, 8. 7. 2020 - 04:07)

[email protected] kdo chce napište

stalevplence (St, 8. 7. 2020 - 04:07)

ja začal trpět enurezou jako dítě pomočoval jsem se furt hl. v noci přes den jen málo chodil jsem jako dítě psychologovi a na dětskou psichyatrii a bral lék melipramin zbytečně nic nepomáhalo spíš postupem věku se to zhoršovalo dnes je mě 45 let docházím pravidelně na urologii a na plenách jsem nonstop ve dne i v noci je to nemoc psychického původu prý mě nepomohlo nic. Hl. dítě za to netrestat spíše motivovat když stane suché že se povede tak odměnit mě rodiče trestaly a postupem se to spíš zhoršovalo a teď jsem na tom jak jsem psal.

Laďka (St, 1. 7. 2020 - 20:07)

dobrý den, máte někdo prosím zbytek ditropanu po léčbě? lékař mi napíše vždy na 3 měsíce a já pak musím znovu jet daleko pro léky, zaplatím.děkuji. chci jen dodat, že i dospělé trápí únik, nejen dě[email protected]

Ivana (Čt, 5. 3. 2020 - 14:03)

Začala jsem trpět únikem moči ve svých 51 letech, také jsem se za to styděla. Hlavně tedy sama před sebou, než jsem si uvědomila, že už jsem opravdu starší člověk. Ze začátku jsem to řešila pomocí vložek, ale tak jak víme, nestačí zachytit větší množství. Proto jsem už pak raději k té doktorce šla, která mne uklidnila, že tohle se děje ženám i v nižším věku. Napsala mi recept a poslala do lékárny pro inkontinenční pomůcku Diveen, kterou si každé ráno zavádím pomocí aplikátoru dovnitř. Tlačí mi tam na vnitřní stranu močového měchýře, a od té doby mám s únikem moči klid.

Kdo bude chtít mi napsat a popovídat si na toto téma, e-mail: [email protected]

Denisa (Út, 3. 3. 2020 - 20:03)

Opravdu na tohle pomáhají léky? nepošle mě spíše doktorka na nějaký chirurgický zákrok? mám z toho docela strach....

Návštěvník (Út, 3. 3. 2020 - 23:03)

zásah do těla je až když nepomáhají léky a přesně vědí co vám je , nakže když nezaberou léky podstoupíte spoustu vyšetření a pak až půjdete pod kudlu. Budte v klidu .

Denisa (Ne, 1. 3. 2020 - 20:03)

Je normální, abych měla v 48 letech problémy s únikem moči? hlavně při prudším pohybu nebo když silněji zakašlu?

Návštěvník (Ne, 1. 3. 2020 - 23:03)

to se dá spravit léky, zajděte si k DR

Dana (St, 12. 9. 2018 - 13:09)

Ahoj,chtela bych porafit co...Jestli máte natahovací kalhotky dry nites, tak asi nic lepšího nenajdete.Můj syn je měl skoro do dvanácti, pak to přešlo, asi po akupunkturách, ale dost lidí tvrdí, že se jednalo o shodu náhod a přestal se pomočovat s pubertálními změnami.Vyzkoušela jsem více plenkových kalhotek, ale buď byly moc tlusté a dělaly pod pyžamem velkou bouli, nebo tenké a protékaly,jiné byly těsnější než je potřeba, nebo se zařezávají mezi půlky atd Tak bych zůstala u toho, co máte a zkuste čínskou medicínu.

Jana (Út, 2. 4. 2019 - 23:04)

Poradit? Těžko, kdo to nezažil, nemá šanci pochopit. Nočním pomocovanim jsem nejprve trpěla asi do 10 let. Pak to přešlo, ale v plné síle se vrátilo v pubertě. Asi od 14 do 17 let jsem snad neměla suchou noc, něco strasnyho. Máma se mnou obešla vše, co šlo. Jsem zdravá, to hormony, dávejte pleny, ono to přejde. Strašně jsem brečela, nechtěla jsem je, ale časem máme došla trpělivost. Tenkrát jsme se pohádali, dostala jsem vyprask a od té doby pleny. Jako na potvoru jsem na ty jednorázový byla alergická. Takže došlo na látkový a ty sami prostě nedáte. Nikdo si nedovede představit to ponížení, když třeba v 16 letech musíte po vykoupení zalehnout, roztáhnout nohy a máma nebo třeba babička Vas zabalí do plen a kalhotek. Pod pyzamem je to vidět. V létě na prázdninách u babičky to bylo fakt něco. Babi byla přísná, bylo nás tam vždycky 8 vnoučat a bylo nařízeno v kolik v pyžamu a v kolik do postele, takže já ještě třeba hodinu chodila s balíkem. Ráno když jsem byla mokrá a já byla, tak to ještě komentovala, už zase si pocurana!!! Naštěstí to pak odešlo stejně, jako to přišlo. Ale já pak možná ještě čtvrt roku dostávala pleny, protože pořád všichni čekali, že se to vrátí. Bylo to strašné období.

Jana (Út, 3. 1. 2023 - 07:01)

Tento příspěvek je sice starý pomalu 3 roky,ale chci se podělit o svou zkušenost, která byla skoro úplně stejná jako vaše, akorát s tím rozdílem že mi je už skoro 50 let,a taky jsem s tím bojovala zhruba do 13 let a v té době byly pouze látkové pleny a igel.kalhotky, takže to co tady popisujete,tak jsem si vybavila své vlastní dětství,kdy třeba po koupeli jsem si musela lehnout, roztáhnout nohy a nechat se zabalit jako mimino,opravdu to bylo pro mě taky hodně dost trapná situace a ještě horší, když jsem třeba dostala měsíčky,jinak my to máme v rodině,syn tím trpěl taky ,zhruba do 10 let,ale to už byly jednorázové, takže to bylo na pohodu,ale občas měl i ty látkové,ale to bylo na doporučení,aby ucítil mokro a naučil se tak budit,a můžu vám říct že mu to doopravdy pomohlo.takze pokud máte doma enuretika,netrapit zbytečně nějakými prášky nebo hormony,pokud nemá nějaké zdravotní potíže,tak to odezní samo, podložka na spaní pod prostěradlo, případně pleny, zkusiti občas dítě probudit, dovést na záchod případně na nočník a uvidíte že to fakt pomůže,napsala jsem pouze svou zkušenost, někdo třeba nemusí souhlasit

M (St, 3. 4. 2019 - 13:04)

Ahoj, tobe ty latkovky skladali a zapinali spinacimi spendliky, kdyz ti nasazovali pliny? Ja je dostaval jen slozene na 1/3 na noc tak 3-5 detskych, podlozene igelitovou plinou,ktera byla o neco delsi a sirsi nez ty pliny a pres to nasazene gumove kalhotky. Takhle si davam pliny dodnes/jenze ne 70x70,ale90x95/tu igelitovou take a vysoke pruhledne, nebo zlutave gumove kalhotky. A v noci ani ve dne nic neprosakne. Ani to neni velky balik na verejnosti to pod kalhotama neni videt a na na spani si beru jen tricko.Ale na noc si dam o 1 plinu vic a jen natahovaci plenkove kalhotky. A na ven a do prace si davam 2pliny,take tu vetsi igelitovou a gumove kalhotky zapinaci na bocich. A mam jistotu pred ostudou. Za ty pliny se nestydim a susim je verejne na balkone,ale mokre kalhoty by mi vadily. Jinak nejhorsi bylo,kdyz uz jsem byl velky a rano mi babicka prisla svleknout ten mokry balik, tak mi temi pocuranymi plinami naplacala zadek az to palilo. A kdyz jsem si jako vetsi nasazoval vecer pliny sam, tak jsem musel vzdy k mamce na kontrolu,stahnout pyzamo a ona mi zkontrolovala, zda mam pliny spravne nasazene a zda mi nevylezaji nekde z gumovych kalhotek. A to jsem musel delat i pred navstevou. A navsteva se divila, ze tak velky kluk dostava na noc pliny. A kdyz jsem mel chripku tak jsem mel na sobe pliny celou dobu a to mi bylo asi 13-14. A tak se mi v nich libilo, ze jsem si je pak tajne daval i ve dne a vzrusoval se pres ty gumove kalhotky az k vyvrcholeni. Jenze jsem z nich vyrostl a ty velke pro dospele jsem sehnal az kdyz mi bylo 20. To jsem se pro zmenu zacal pocuravat ve dne a tak si davam pliny a gumove kalhotky dodnes.

Adéla (Po, 10. 9. 2018 - 21:09)

Ahoj,chtela bych porafit co se týče nočního pomočování synovi ted v září bude 8 asi od 4 let se v noci z ničeho nic začal pomočovat žádná vyšetření nepomohla ani psychlog na noc mu zatím dáváme pleny od huggies váží okolo 26Kg takže má ty střední budu ráda za jakekoliv zkušenosti s temito plenami a pod.. Dekuji....

jo (St, 28. 6. 2017 - 19:06)

Chci zdůraznit,že enuréza...a pak narveš kluka do tang. Jsi normální?

Pampeliška (St, 28. 6. 2017 - 19:06)

Jo,enuréza je nemoc kterou...Nemusí být zrovna "postižené", ani jinak "zaostalé" či zanedbávané.
Často se to pojí s nerovnoměrným neurologickým vyvojem hyperaktivní deti, ADD děti... Jedno z mých dětí se pomočovalo do 6 let denně, pak méně, a teprve v 9 letech bylo spolehlivě suché. Žádná funkční porucha to nebyla. Prostě některé části nerv. systému se vyvíjely jinak. Nešlo o žádné rozumové postižení. Taky si s tím užil své. Bohužel. Nemohl na tábor, na kemp, do školy v přírodě.

Zuzka (St, 28. 6. 2017 - 18:06)

Jo,enuréza je nemoc kterou...Nebudu tvrdit,že spaní s plenkou je pohodlné.Ale v případě enuretiků je to ze všech zel to nejmenší.

Jarda (St, 28. 6. 2017 - 14:06)

Chci zdůraznit,že enuréza...Jo,enuréza je nemoc kterou mají zpožděné děti.Ale ty plíny,co vám doporučí každá lékárnice(protože to je kšeft),je pro velký děcka strašný ponížení.To by si měl každý uvědomit,když to dítěti dává.Měl jsem krátkou známost s jistou paní a ta kluka v 8.letech trápila každou noc plínama v těsných boxerkách,aby si je nerozlepoval.Samosebou se kluk přede mnou styděl,ty smutný oči nezapomenu.Kdybych měl takto postižené děcko,určitě bych hledal jinou cestu.A všem rodičům,co plíny dávají,bych doporučil,aby si zkusili,jak se v tom spí!!!

Reklama

Přidat komentář