Reklama

noční pomočování - enureza

Návštěvník (Čt, 4. 10. 2001 - 19:10)

Žádné vyšetření na hormony se nedělají. Je to prostě lék, /hormony/, který zastaví na tu noc tvorbu moči, a tím se dosáhne, že se dítě nepočůrá. Jiný žádný efekt v tom nevidím. Jinak adiuretin dávat ani nezačnu. Dnes se syn poprvé v životě sám vzbudil v noci na záchod. No snad jsme na dobré cestě. Jinak alarmy reagují na vlhkost. Čidlo se umístí do spodního prádla, a když zjistí vlhko začnou zvonit. Je otázka jak rychle se dítě počůrá. Pokud si napřed cvrkne nebo začne čůrat pomalu,je možnost ho rychle vzbudit a odkázat na WC.

Návštěvník (Čt, 4. 10. 2001 - 07:10)

Zajímalo by mě, zda Vám dělali nějaké odběry ohledně toho antidiuretického hormonu - jestli ho má vaše dítě málo, že Vám předepsali Adiuretin. Jinak jak to tady čtu, jsem ráda, že nám ho paní doktorka nepředepsala.Ptala jsem se i na ten alarm, ale je prý to dost drahá záležitost a alarm začne zvonit až je dítě mokré. I když časem se prý začne dítě budit dříve než dojde k pomočení. Uvažuji, že by nebylo špatné to zkusit.Mladší syn (o kterém jsem tu už psala) bere stále Ditropan, ale neřekla bych že nějak obzvlášť zabírá.Pokud mohu srovnat - starší syn (10 let) se také pomočuje (má vrozené onemocnění močových cest) a také mu byl předepsán Ditropan, který jsem mu však nedávala a stávalo se, že se třeba 2 měsíce nepomočil a pak i 7 dní za sebou. Vyšetření jsem absolvovala spoustu z oběma.Některá jsou dost bolestivá, ale dá se domluvit s doktory, že se udělají v narkóze - pro případ, že by dítě nespolupracovalo.

Návštěvník (St, 26. 9. 2001 - 19:09)

Opět se připojuji do diskuze o Adiuretinu.Paní Lidko,je to jen na Vás.Nikdo Vám nemůže říkat, že maříte léčbu.Já dceři Adiuretin prostě nedávám.Teď v září nastoupila do první třídy a po necelém měsíci,se její počůrávání zlepšilo.Už se nepomočuje každou noc, ale tak jednou do týdne,což si myslím, že je úspěch.Prostě jí nastala změna v životě a vypadá to,že se to s věkem opravdu upraví.Chce to prostě spoustu trpělivosti.Naše dětská lékařka ví , že jsem Adiuretin vysadila a že jediné co dodržujeme,je pitný režim.Nenařknula mě z ničeho,ale je to každého věc.Já si jsem teď jistá,že se to zlepšuje a že to zvládneme bez léků.A ještě k těm budícím přístrojům.Pokud to má jen ti funkci,že se dítě vzbudí , pokud má mokré prostěradlo,pak mi to k ničemu není.Moje dcera se totiž vzbudí právě ve chvíli,když se pomočí.Taky bych chtěla říct, že jsem nikdy napodlehla tlaku většinou babiček,abych jí dávala pleny.Ještě je třeba dodat,že k dosažení efektu u Adiuretinu, je nutno ho podávat 6 měsíců.Taky jsem zjistila adresu na SDRUŽENÍ PRO ENUREZU/SEN/.Nemocnice s poliklinikouDěts.odd.Purkyňova 1849 Česká LípaPrim.Mudr.Josef Gut0425/21335 Snad Vám pomohou.Držím palce a přju hodně trpělivosti.Hanka

Návštěvník (Pá, 14. 9. 2001 - 21:09)

Taktéž máme začít dávat adiuretin. Taktéž se mi do toho nechce. Začali jsme chodit skrze enurezu k jednomu urologovi. Mimo jiné je uveden i na internetu na stránce enureza.cz /teď momentálně myslím ale nefunguje/. Právě mě zaujali ty alärmy, ale stojí dva tisíce, a chtělo by to napřed vyzkoušet jestli to bude fungovat. Proto jsem se taky s panem doktorem spojila, ale po několika vyšetření nám doporučil taktéž adiuretin. Vůbec se mi do toho nechce, protože nechápu jak mu to pomůže. Myslím si, že mu to pomůže jen po dobu co mu ho budu dávat. Nehledě na to, že prý u toho může cítit ucpaný nos, kterým on trpí i bez adiuretinu. No fakt nevím, co by jste dělali vy? Když mu ho odmítnu dávat je to vlastně maření léčby a můžou mě osočit, že ho vlastně nechci vyléčit. A když mu ho budu cpát třeba půl roku, kdo mi dokáže, že se přestal pomočovat díky kapkám a né díky tomu, že trošku dozrál a vyspěl. Děkuji za názory.

Návštěvník (St, 12. 9. 2001 - 08:09)

Mám 7-letou dcerku. Už od malička měla sem tam problémy s nočním pomočováním, ale rok už se to vůbec neobjevilo, až teď v květnu, ovšem je to každou noc. Zkusila jsem již tresty, vysazování než si jdu lehnout, byla jsem na nefrologii, u dětské psycholožky, dokonce i u biotroničky,upravila jsem i pitný režim, ale bez výsledku. Na nefrologii mi bylo řečeno, že jde o primární enurézu, já si myslím, že si mýlí, jelikož ta se vyznačuje neustálým pomočování bez delší suché přestávky. A u nás je to jiný případ. Nemyslím si, že by měla dcerka psychické problémy a je z toho také nešťastná. Kupuji ji plenkové kalhotky, které jí dávám na noc, protože už odmítám každý den prát prostěradlo a povlečení. Na nefrologii nám dali Aduretin, ještě jsem ho nepoužila a váhám, jestli ho použít. Jak mi bylo řečeno, není to léčba, pouze podpůrný prostředek spíše pro psychiku, že se dítě nepočůrá. A prý se to časem upraví. Mozeček mé dcerky ještě prý není zcela dozrálý, aby věděl, že se má jít vyčůrat. Já jenom doufám, že brzy, protože dcerka už je ve 2. třídě a nastanou tábory a školy v přírodě a to by samozřejmě padlo.Je to stresující jak pro ni, tak i pro mě, ale nevím, co víc bych ještě měla dělat. Co říkáte na ten alarm, který dá dítěti vědět, že ho tlačí močový měchýr, o kterém se píše na internetu? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Návštěvník (So, 11. 8. 2001 - 16:08)

Milá paní Lidko,jen jste mě utvrdila v dojmu, že celý slavný Adiuretin, je pěkný humus.Mám švagrovou lékárnici, která mě od něj také zrazovala.Co když za 10 let příjdou na to, že má nějaké neblahé vedlejší účinky? A pokud jsou velká vedra a dítě má hodně pít,tak jak mu mám vysvětlit, že je sedm večer a že už prostě nedostane.Naše doktorka na nefrologii mi vůbec nevysvětlila co je to "primární " enureza.Vlastně jsem si veškeré informace našla sama.Nemám pocit, že by dcera nějak psychicky strádala.Jsme normální fungující rodina,ale je pravda, že potíže se u ní objevily v době mého nástupu do práce.Zůstala jsem tedy doma a pracuju doma,ale potíže má stále. Jsem však rozhodnutá,že jí žádné "dryjáky" dávat nebudu.Všechna vyšetření byla v pořádku, takže nemocná není a ani netrpí žádnou urologickou anomálií.Asi budu prát prostěradla až do deseti,ale hlavně žádnou chemii.Lékaři by se mnou asi nesouhlasili, ale moc nám taky nepomohli. Hanka

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 20:08)

Ještě dodatek. Syn se v noci prakticky nepřestal pomočovat, tudíž má enurezu primární, která tudíž nesouvisí s psychikou.

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 20:08)

Děkuji za příspěvky. Konečně se ozvali i rodiče. Nám byl právě předepsán adiuretin, ale vůbec se mi nechce mu ho podávat. Doktor nás upozornil, že je to vlastně pozastavení tvorby moči, takže kdyby se ještě večer napil více, tak by mohlo teoreticky dojít k otravě vodou. Z čehož mám celkem obavu, a nechce se mi ho cpát takovým svinstvem. Problém je v tom, že nám urolog řekl, pokud tento prášek nezabere do dvou měsíců, tak se máme dostavit na vyšetření urodynamiky./vyšetření močového měchýře - ne zrovna příjemné/. Takže teď nevím, co mám dělat. Jestli máte ještě někdo zkušenost s adiuretinem, dejte vědět. dík.

Návštěvník (Pá, 10. 8. 2001 - 08:08)

Můj syn má 7 let, od 3 do 5 let se nepočůrával ani ve dne ani v noci, v 5 letech se začal znovu počůrávat v noci (asi 5 - 6x za měsíc) - po vyšetření na nefrologii mu byl nasazen Ditropan - má prý malý močový měchýř (při vyzvedávání v lékárně se lékárnice divila, že ho má užívat tak malé dítě - i když na příbalovém letáku k lékům je napsáno, že se užívá od 5 let). Nyní ho bereme asi 1,5 roku a úplně se počůrávat nepřestal. Někdy je to již jen 1 - 2x za měsíc někdy i 8x. Vyšetření ultrazvukem i vyšetření moči měl v pořádku. Byli jsme i u psychologa,který navrhoval vysazení léčby (syn má psych. problémy), ale lékařka na nefrologii byla rozhodně proti. O Adiuretinu jsem slyšela od jedné známé, prý jim zabral. Po roce užívání se dítě nepočůrává a léčba mu byla vysazena. Já jsem se ptala naší p. dr. na nefrologii, zda by můj syn nemohl Adiuretin užívat, ale ta mi řekla, že by syn musel mít nedostatek nějakého /teď nevím jakého) hormonu a to on nemá (přitom mu žádné vyšetření na hormony nedělali).

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 09:08)

Souhlasím se Zuzkou, ale lepší zkušenosti mám s regresní treapií. Jestli máte zájem o podrobnosti, napište mi na ivo.janecek"policka.cz.

Návštěvník (Čt, 9. 8. 2001 - 07:08)

V případě Vaší dcery bych pátrala po psychické příčině. Pokud nemůžete na nic přijít, zkuste kineziologii.

Návštěvník (St, 8. 8. 2001 - 21:08)

Mám šestiletou dceru a pomočuje se už rok.Na nefrologii, kam nás poslala dětská lékařka, jí další lékařka napsala Adiuretin.Jsou to hormony a jak jsem poději zjistila, pro tak malé dítě, je to dost velký "záhul".Efekt byl prakticky nulový.Tak jsem jí to přestala dávat.Všechna vyšetření byla v pořádku, ale pomočování nepřestalo.Selhala i návštěva dětského psychologa.Nepomáhá vůbec nic.Po prázdninách jde dcera do školy,ale její "mokré noci", jsou tu stále.Je to také 6 dnů po sobě.Jsem z toho zoufalá, ale nepomáhá opravdu nic.Vyzkoušela jsem úpravu pitného režimu,odměny, tresty,buzení i nebuzení,sirup od doktora Jonáše,ale nic z toho nám nepomohlo.Dcera je z toho nešťastná a já se pomalu vyrovnávám s představou, že jí to snad přejde stejně nečekaně , jako to začalo.Pokud by snad někdo věděl něco víc, prosím podělte se. Hanka

Návštěvník (Po, 23. 7. 2001 - 19:07)

Děkuji pěkně. Má ¨někdo jiné názory? Hlavně rodiče také enuretiků? Děkuji. Je mi divné, že tak dokážete pane Svobodo určit příčinu. Příčina může být také zdravotní. Naše dítě má vrozenou vadu močovodu, ale to teď nebudu rozebírat.

Návštěvník (So, 21. 7. 2001 - 20:07)

Pricina je v geopatog. zone . Odstraneni prinese kyzeny vysledek.

Návštěvník (Pá, 20. 7. 2001 - 21:07)

Má někdo dítě, které trpí enurezou /noční pomočování/? Jestli jo ozvěte se, jaké máte zkušenosti, co v tom podnikáte a jaké máte výsledky. Děkuji.

Reklama

Přidat komentář