Reklama

noční pomočování - enureza

Návštěvník (Po, 9. 12. 2002 - 17:12)

Dceru to trápí asi dva roky.Je jí 7,5 roků.Doktoři nám nepomohli,spíš naopak(Adiuretin).A souhlasím,že to chce obrovskou trpělivost.Dcera se pomočovala taky dvakrát za noc ,sedm dní v týdnu.Všechno měla jinak v pořádku.Nikdo nebyl schopný nám říct,proč se jí to děje.Bylo to krušné,ale nepodlehla jsem babičkám abych jí dával pleny.Koupila gumové prostěradlo a prala a prala.Časem se to začalo zlepšovat.Teď se jí to povede tak jednou za tři týdny . Musím jí budit,to je pravda,ale už se nepotácí ani nenaráží do zdí.Daří se mi jí budit tak, že si to ráno pama tuje.Manžel se jako kluk taky pomočoval,takže na té dědičnosti si něco bude.Ale chce to opravdu trpělivost,nevyčítatnnenadávat.Spíš chválit, za každou suchou noc.Malujeme si sluníčka a zvládli jsme to i bez doktorů a jejich kapek a prášků.Myslím,že se to prostě zlepšuje věkem.Chce to jen vydržet.

Návštěvník (Út, 26. 11. 2002 - 16:11)

Chtěla bych Vám dodat trošku naděje - syn měl stejný problém do svých 8,5 let. Léky jsme nikdy nedávali žádné, vyzkoušeli jsme homeopatii, regresní terapii, odrušovač patogenních zón - víceméně bez úspěchu. V posledním roce jsem syna budila asi 1,5 hod. po usnutí, takže pak se již do rána nepomočil. Ale musím říct, že se mi ho vlastně nikdy nepodařilo probrat do úplné bdělosti, potácel se na záchod vpodstatě polospící. Po nějaké době jsem si řekla, že ho raději nebudu trápit, no a vyšlo to. Pomočování ustalo dalo by se říci ze dne na den - nyní je to již 5 měsíců, kdy se nepomočil ani jednou, a pomalu si začínám připouštět, že by to už snad mohlo být i natrvalo. Myslím, že určitou roli hraje také dědičnost - já jsem se se stejným problémem v dětství potýkala také. Naopak můj starší syn spal v noci bez plen již asi ve 2,5 letech. Takže vydržte - chce to jen víru, že bude líp.

Návštěvník (Út, 26. 11. 2002 - 12:11)

Pleny nedáváme, máme postel vystlanou igelitem. Pokud ale jedeme někam na dovolenou (nemyslím na chalupu, ale třeba k moři nebo k někomu na návštěvu), pleny dávám vždy. U nás je to jedno, počurá se tak jako tak.Dostali jsme lék Mictonorm, což bude asi podobné Mictonetu. Dávala jsem ho měsíc a bylo to úplně nanic. Navíc podle příbalového letáku to na noční pomočování moc není.

Návštěvník (Pá, 22. 11. 2002 - 11:11)

Chtěla bych se zeptat,zda dáváte svým dětem na večer pleny. Už jsem tu dříve psala o dnes už 9letém synovi, který se počůrává. Bral Ditropan, který mu byl teď vyměněn za Mictonetten. V létě se třeba i 2 měsíce nepočůral vůbec, ale když začne chladnější počasí nebo je nachlazený je to i 10x za měsíc. Začla jsem mu tedy kupovat na noc pleny a ejhle počůral se mnohem méně (snad,že je v "teple" i když se v noci odkope?!). P.dr. na nefrologii mi však vynadala, že pleny okamžitě pryč, že si syn vypěstuje reflex a bude se počůravat do konce života. Jak řešíte problém "mokré postele" vy ostatní? A jaké máte zkušenosti s léčbou Mictonettem - ještě jsme ho nezačali brát? Děkuji za odpověď.

Návštěvník (Ne, 3. 11. 2002 - 09:11)

Jelikož nemám žádné zkušenosti, rozhodla jsem se napsat si o radu Vás. Můj syn má již 11let a noční pomočování je prakticky denní záležitostí , vždy s málodenní přestávkou. Jako 2-letý se přestal pomočovat, ale zhruba ve 4-letech opět začal. Měl s tím velké problémy při spaní ve školce , až jsem ho musela přeložit na jinou školku. Byl na vyšetření v nemocnici , ale má vše v pořádku. Psachyckými tramaty v rodině trpět také nemůže, protože jej ani psychycky ani fyzicky netrestáme. Z léků mám velké obavy , jak již je uvedeno u jiných. Prosím poraďte co mám dělat. Děkuji

Návštěvník (Út, 1. 10. 2002 - 13:10)

Ja by som ho nenútila ísť, keď nechce. Pomočenie v takomto veku je traumatizujúce. Môj syn má 13 a pomočoval sa tiež od malička až do cca 6 rokov. Úplne mu to ale neprešlo, keď večer viac pije, musíme ho po hodine-dvoch spania zobudiť a poslať na WC. Nikdy ale nebral lieky, z najhoršieho sa dostal tak, že som ho medzi 4 a 6 rokmi pravidelne 2-3 krat za noc budila a dávala na potrebu. Sám ešte nikde nespal, ani so školou, ani v tábore. Tiež rozmýš?am, kedy mu to prejde.

Návštěvník (Po, 30. 9. 2002 - 22:09)

AhojProsím o radu neřkuli pomoc.Mému synovi je 12 roků.Od mala se vlastně nepřestal pomočovat.Někdy je to až pětkrát týdně.Zkoušeli jsme všechno možné.Nejprve lékaře,dostali jsme adiuretin.Zpočátku to bylo dobré,ale po čase se vrátilo vše skoro do stejných kolejí.pak přišli na řadu léčitelé.Dopadlo to stejně.Pak jsme začali jezdit na fietbeck.Bereme Melipramin a máme za sebou 40 sezení.Zlepšilo se to,ale úplně nezmizelo.Dál jezdíme na rodinné terapie,ale pořád je to stejné.Syn se trápí a my se ženou taky.V tomto roce jede syn se školou na týdenní lyžařský výcvik.Řekli jsme mu,že pojede také.jenomže on jet nechce má strach co bude v noci.Nevíme jak to řešit,jestli má zase zapůsobit ta pomyslná ochranná ruka maminky a tatínka a nebo ho vtom(i když s velmi těžkým srdcem)nechat,ať se s tim vyrovná.Poraďte prosím,co dělat.Vím,že je to dlouhodobá záležitost,ale kdy to skončí?????

Návštěvník (Út, 10. 9. 2002 - 12:09)

Ahoj,můj syn měl stejný problém, když mu bylo 12, začal se pomočovat. Někdy dokonce 2-3x za týden. Bylo to problémy ve škole, i když na venek by nikdo neřekl, že ho něco trápí, nebo že se něčeho bojí. Když jsem se snažila z něj vytáhnout, jestli má strach ze školy, kroutil hlavou. I přes den byl normálně veselý.Tenkrát jsem si myslela, že svého syna dobře znám a že kdyby měl nějaké trauma, že bych to samozřejmě poznala. Myslela jsem si, že má nějaký urologický problém. Byli jsme z toho oba nešťastní.Pak se uvolnilo místo v dislektické třídě a bylo rázem po problému. Dnes už jsou to 4 roky a nikdy se to neopakovalo.

Návštěvník (Út, 10. 9. 2002 - 12:09)

Paní doktorko prosím o radu k tomuto tématu: mému bratrovi je 13let a ještě se občas v noci pomočí.Bylo nám řečeno,že to může být psychického rázu např.strach z písemky ve škole apod.,jenže se mu to přihodilo i o letních prázdninách,tak si myslíme že to tím není.Nevíme si rady,prosím o radu.Děkuji Lucie

Návštěvník (Po, 10. 6. 2002 - 21:06)

Obcasne problemy mel syn hlavne v obdobi nachlazeni.Po prestehovani do noveho bydliste zacalo denni pomocovani.Po pul roce jsem zacala podavat adiuretin,i kdyz se problem zlepsil,zcela nevymizel.Po roce jsme vysadili a jsme opet na zacatku.Docela nam pomaha podavaní caje z trezalky a materidousky navecer.Ted je pred nami problem letniho tabora a ja hledam adresu na detske plenkove kalhotky,ktere si syn pred spanim diskretne oblece,nazev?snad driniters.za odpovedi dekuji.

Návštěvník (Po, 29. 4. 2002 - 10:04)

Přečetla jsem si vaše příspěvky, ale já mám trochu jiný problém. Moje dcerka (5 let) prodělala v 2 letech zánět ledviny. Naučila se chodit na hrnec a nepočurávala se (jen výjimečně). Asi před 3/4 rokem si začala ucvrkávat přes den. Noc vydrží suchá. Jen vyjímečně si ucvrkne (třeba když se v noci probudí a běží na záchod). Někdy to přejde jen na pár dní a pak zase si ucvrkává i 2-3 krát denně. Zvlášť horší je to, když je nachlazená. Doktor mi vzal vzorek moči a v ní nic nebylo a řekl, že se to časem upraví. Nevím, jestli mám čekat a je to normální. Bojím se, abych něco nezameškala. Snažím se kontrolovat, aby neseděla na zemi, byla obutá apod. Pokud má někdo s tímto zkušenost, prosím napiště. Děkuji.

Návštěvník (Ne, 11. 11. 2001 - 00:11)

Ahoj Lidko a ostatni hledajici rodice,mam stejny problem se sedmiletym synem. Tzv, suche obdobi nemel v podstate nikdy. Byli jsme na urologii (zatim bez "drastickych" vysetreni) i u psychologa. Momentalne bere na doporuceni lekare homeopatika (koniklec - Pulsatilla 15 CH), pije navecer trezalkovy a rebrickovy caj a jako doplnek vyzivy bere horcik. Osobne si myslim, ze pokud se vylouci fyzicke priciny, neda se nikdy jednoznacne urcit proc se to deje a co delat proti tomu. Teorie, se kterymi jsem se setkala: 1.dite ma pocit, ze je prehlizene a v noci ve spani se stava znovu mensim ditetem tim ,ze se pocura (=zabyvejte se mnou vic...)2. dite svoje stresy a nepekne zazitky z posledni doby zpracuje tak, ze je proste v noci vycura a uvolni se tak 3. moc tvrde spani, takze se nejen nevzbudi,kdyz se mu chce, ale ani, kdyz je uz mokre (taky nas pripad...)4.nema vypestovane neurologicke spojeni mozek-mocovy mechyr pri spani, takze to "nesepne" kdy ma 5. pres den zadrzuje curani a pak je tzv. zvykle na pocit plneho mechyre a v noci ho to nevzbudi 6. jeste jich je jiste spousta...Lekari nemaji jasno, co se tyka pricin a rodice se mohou jen dohadovat. Faktem ovsem je, ze to opravdu chce cas a klidny pristup, vydrzet to bez plen atd. Jak mi rekl jeden psycholog, 60% z lecenych deti se vyleci a 60% pripadu to prejde samo nelecene... Rozhodne to bude pro nas vsechny takova pohoda a uleva, ze se uz ted tesim! Hanka

Návštěvník (Út, 6. 11. 2001 - 06:11)

Dobrý den, mám šestiletého syna,má primární enurezu. Chtěla bych koupitalarm, ale nevím, kdeho mám sehnat. www.enureza.cz, kde senechal objednat teď nefunguje.Předem děkuji za radu.

Návštěvník (Pá, 2. 11. 2001 - 20:11)

Ahoj Barčo. Být tebou na ty vyšetření si teda určitě zajdu. Zase tak moc jich není. Syn má sedum, je taky enuretik. chodí už do druhé třídy! Taky má enurezu primární - nepřestal se ještě nikdy v noci pomočovat. Na stránkách enureza.cz, které ale teď myslím nefungují, jsem našla kontakt na jednoho doktora. Je celkem fajn, ale stejně nic nevyřešil. Chce to jen čas. Ale hlavně se mi na jejich internetových stránkách líbilo to, že doporučení některých /většiny/ lékařů - nepít od pěti hodiny odpoledne- považují za drastická. Nech ale rači malou vyšetřit, ať něco nezanedbáš. Syn měl operovaný močovod ve třech měsících, přišli jsme na to při preventivní prohlídce a byl tam malý človíček, který měl to samé. Ale přišli na to, až měl zánět ledvin. Takže byl 14 dní v nemocnici se zánětem, a potom další týden s tím s čím mi.

Návštěvník (Út, 30. 10. 2001 - 17:10)

Moje téměř pětiletá dcera se nikdy nepřestala v noci počůrávat. Podle doporučení doktorky jsme jí od pěti hodin odpoledne přestali dávat pít, ale stejně to bylo k ničemu. Počůrá se, i když nepije třeba od dvou. Já sama jsem se sice od tří let v noci nepočůrávala, ale díky tomu, že jsem málo pila mám od 20 let chronické záněty močového měchýře a ledvinové kameny. Pořád lepší počůrávat se v noci třeba do deseti let, než dopadnout takhle. Nikdo mě nedonutí, abych jí nedala večer napít, když má žízeň a je 30 stupňů.Bohužel očekávám, že až se na pětileté prohlídce zjistí její enuréza, začne kolotoč vyšetření a léků. Nicméně se domnívám, že roli hrají i rodiné dispozice - moje sestra i matka měly tento problém až do druhé třídy.

Návštěvník (Út, 30. 10. 2001 - 00:10)

Další pohled na tuto problematiku naleznete v článku Příběh z praxe doktora etikoterapeuta

Návštěvník (Ne, 28. 10. 2001 - 23:10)

Chtěla bych upozornit na článek Záněty močových cest na serveru www.celostnimedicina.cz, kde se píše toto:Noční pomočování je odrazem problému v rodině a nutno se ptát, proč se dítě cítí pod tlakem a vynucuje si čuráním řešit své problémy v době, kdy je mu to příjemnější. Jde o mocenský prostředek k ovládání okolí. Nedokáže se v rodině prosadit normálně, je po celý den pod tlakem rodičů, sourozenců a učitelů. Jinou formou vybití je pláč. Nejčastěji nacházíme problém mezi matkou a dítětem u ambiciózních učitelek. Je-li matka úzkostná,snaží se dítě ze sevření uniknout pomočováním,astmatem či ulcerózní kolitidou. Dítě se cítí v tomto prostředí méněcenné a neschopné splnit očekávání svých rodičů.

Návštěvník (St, 10. 10. 2001 - 12:10)

Syn /8.let/ je enuretik, jehom potíže se zlepšili po nasazení léku Micttonete. Nyní jsme tak daleko, že po jednom vyčůrání o půlnoci vydrží až do rána. Ovšem nesmí přijít jakákoli nemoc,změna ap.Rozhodně bych mu nedávala hormony. Vřele bych doporučila akupunkturu a návštěvu speciální enuretické poradny SEN / např.v Praze na Hagiboru/ . Je to bohužel dlouhá bitva a doufám, že bude úspěšná.

Návštěvník (Út, 9. 10. 2001 - 20:10)

Souhlasím,že Adiuretin je předepisován a basta.Přesto všem doporučuji ,ať si zajdou určitě na nefrologii.Už jen pro ten klid, že dítěti udělají potřebná vyšetření.Dcera absolvovala několikrát odběr moči a krve,také vzšetření vniřku na ultrazvuku.Já mám teď jasno , alespoň v tom,že je po této stránce zdravá.Dětský psycholog ji také vyšetřil a neshledal na ní nic závažného.Jedno mi ale řekl.Je na mě dost fixovaná a ve chvíli ,kdy jsem nastoupila do práce,se prostě ve svém podvědomí vrátila do doby,kdy jsem byla jen její.Ona si to ani neuvědomuje,také mi řekl, že Adiuretin v tomto případě, je jen zátěž.Prostě nám to bude trvat dlouho,ale snad to zvládnem.Přeji všem pevné nervy.

Návštěvník (Ne, 7. 10. 2001 - 22:10)

Moje pětiletá dcera se začala pomočovat ve chvíli, kdy se jí narodil bráška, hrozně se na něj těšila a nikdy neměla projevy žárlivosti - až na to pomočování. Trvalo to téměř rok a pak jsme odjeli na léto na chalupu, kde se nepočůrala ani jednou a to ke konci prázdnin, před spaním pila více než jindy. Po návratu domů a nástupu do škölky se však vše vrátilo do starých kolejí a dnešní stav je takový, že se počůrá téměř každou noc. Zajímalo by mě, zda má někdo podobné zkušenosti a zda někdo nemá zkušenosti s homeopatiky v souvislosti s enurézou. Děkuji.

Reklama

Přidat komentář