Reklama

noční pomočování - enureza

Eva (Pá, 26. 8. 2005 - 04:08)

Mému synovi je již 9 let a vlsstně se počurává stále.Na noc mu dávám 3 plenky a igelitové kalhoty.On je s tím srozuměn a raději má plenky než mokrou postel a mokré pyžamo. Mám pocit, že se v plenlách cítí lépe. Co s ním mám dělat?? Poraďte.

Honza (Čt, 18. 8. 2005 - 03:08)

Ano, velice rozumný názor!

Martin (Ne, 17. 7. 2005 - 10:07)

Také máme podobné problémy, ale nejspíš to bude rodinná zátěž. Já jsem měl mokré noci až někdy do 9 let. Naši kluci 7 a 10 se sice oba sem tam počurávají ale oba se vzájemně hecují, kdo vydrží být do rána suchý. Absolvování lékařské prohlídky bych ale jen doporučil, protože se může jednak o příznak nějaké vážné nemoci. Pokud je to "jen" enuréza, tak na základě zkušeností nás i známých ten problém časem vymizí. Jak to řešíme s plenkama? Jednoduše a nenásilně. Pokoušíme se v nich pěstovat jakousi vnitřní odpovědnost, tedy když si myslí, že se počurá, o plenku si řekne, když má suchou noc je pochválený, když má mokrou noc, nic se nestane když má plenku, když se počurá do postele, tak dostane vyhubováno a černý puntík. U obou kluků jsme do 4 let jim ještě dávali plenky na nějaké dlouhé cesty autem. Tam jsme tomu říkali zastávka na znamení. Když se jim chtělo čurat, řekli to a bylo potom na posouzení situace, jestli je možné někde zastavit dát vyčurat a nebo dát volno a dovolit počurání. Myslím si, že se to časem překoná, není z toho třeba dělat nějakou tragedii. V žádném případě bych děti netrápil ani žízní, ani tím, že by se jim vytýkala nečistota, oni sami z toho moc nadšení nejsou.

N (Pá, 10. 6. 2005 - 09:06)

St.John's Wort bylinka by mela pomoci, poradte se s bylinkarem.

Eny (Čt, 9. 6. 2005 - 13:06)

Dobrý den, mé dceři je 12 let a jěště se nepřestala v noci pomočovat. Prodělali jsme různá vyšetření, užíváme 6 let adiuretin na spoustu dalších léků je alergická. Navčtívila jsem s ní psychologa, psychiatra,urologa, léčitele, dětské sanatorium. nyní dochízíme na EEG BIOFEEDBACK ( máme za sebou 25 lekcí´), ale žádné výsledky. K tomu je dcera astmatik. pomůže nám někdo. Snažíme se dodržovat i pitný režim. Všichni říkali, že až dostane menzes, že se to zlepší, ale nic se neděje. Eny

Jirka (Pá, 28. 1. 2005 - 20:01)

ALARM-Taky mému synovi se nevyhnulo noční pomočování.Vyzkoušeli jsme už téměř vše,ale bohužel bez úspěchu.Jedno jsme ještě nezkusili a to noční alarm.Kdyby ho měl někdo doma a již ho nepotřeboval, rád ho odkoupím.Tel: 737819593.Děkuji

miroslav (Út, 21. 12. 2004 - 22:12)

Ak mozte niekto poradit, chcem kupit alarm na pocikavanie, nasiel som na webe v zahraničí vyrazne lacnejsie ako u nas nemate s tym niekto skusenost? Dakujem

Katy (Po, 20. 12. 2004 - 13:12)

Pokud se váš syn v 9 letech počůrává, měl by to vědět obvodní lékař, syna vyšetřit fyzicky a pokud bude v téhle stránce vše v pořádku, pomůže psycholog. Některé děti se počůrávají následkem stresu, jiné jen mají špatně navykntý toaletní trénink. opravdu bych doporučovala radu odborníka. Nevím zda znáte tyto techniky: dítě dostane naposledy napít v 6 hodin večer, v noci ho 3x vzbudíme, asi si došlo na záchod, za "noční nehodu" ho nekáráme, naopak chválíme při "dobrých nocí".

Barbora (Po, 20. 12. 2004 - 09:12)

Taky mám skvělou zkušenost s alarmem. Moje dcera byla ještě v 5ti letech naprosto "neprůstřelná", mokrá každou noc, i když jsme ji budili dvakrát za noc a posílali na záchod. Alarm pomohl za 3 týdny, nyní je jí 8 a vše je stále v pořádku.

Petra (St, 1. 12. 2004 - 11:12)

Mád 9. letého syna, který se stále počurává. Dávám mu proto stále plenky na noc.Když je u babičky, dostává od ní látkové plenky a igelitové kalhoty navrch. Babička tvrdí, že je to výhodnější, a že si dřív odvykne. Já od mé matky taky dostávala takové plenky až do asi 11 let. Myslíte, že je to dobře?

pavel (Čt, 18. 11. 2004 - 21:11)

Alarmy se asi osvědčují, my využili alarm f.Leisner- podle webových stránek suchyspanek.com. U nás to zatím asi moc není v módě, ale zafungovalo to po asi 2,5 měsících moc dobře.

PETRA (St, 27. 10. 2004 - 17:10)

AHOJ NEDÁVNO JSME ZAKOUPILI ALARM.MÁM 12 TI LETOU DCERU A JIŽ 7 LET BOJUJEME S NOČNÍM POMOČOVÁNÍM.ALARM LZE TELEFONICKY OBJEDNAT NA Č. 02 41434348. JE TO V PRAZE A DO TÝDNE VÁM HO POŠLOU. FIRMA SE JMENUJE MEDIAL.

webmaster (Čt, 12. 8. 2004 - 18:08)

Předmět: Pomočování v noci - 4 leté dítě Autor: carymary333 Datum: 8.8. 2004 23:53:20 Moje dcera sed louho odnaučovala na pleny ve dne. Zhruba před 3 měs. jsem ji pořestala dávat plenu na noc. Většinou ji ráno měla suchou, tak jsem to riskla. Vydrželo to asi týden, kdy se nepočůrala. Pak každou noc mokrá. Znovu dostala plenu, kterou odmítala, tak jsem jí musela dávat ve spánku. Ráno zase suchá. Pak jsem se někde dočetla, že když mají děti motivaci, tak jim to taky jde lépe. (podotýkám, že jsem ji nikdy za to netrestala, jen upozornila, že už je na to velká, aby měla plenku) Začali jsme vybarvovat kalendář nepočůrala-červeně, počůrala modře. Fungovalo to asi měsíc, pak odjela s tchýní na chatu a celou dobu v pohodě. Jen poslední 3 dny se zase počůrala a od té doby je počůraná každou nic. Budím jí i 2x za noc a stejně se většinou počůrá. Mohlo se na té chatě něco stát, ale nedozvím se to. Nemohlo to být tím, že byla 3 týdny bez nás? Nikdy na tak dlouho nebyla pryč a ještě máme miminko, tak jestli to taky není tím, že by nějak žárlila. Prosím poraďte mi jak na to... Díky J. Předmět: Pomočování v noci - 4 leté dítě Autor: Ina Datum: 9.8. 2004 9:48:07 Já mám dceru, která má 4 a půl a téíž má plenky na noc, ale u ní je to tím, že před spaním vypije hodně mléka, bohužel si nedá říci a mléko vyžaduje, nedá se s ní domluvit. Byla bych zatím v pohodě, starší syn se občas počural i v 6,7, letech, ono vše přejde. Říkám si, že dcera snad nepůjde do školy s plenkama a hotovo. Je lepší to moc nevykládat, hlavně u doktorky, oni pak posílají - po čtvrtém věku- na speciální prohlídky močového ústrojí, aby se vyloučily tyto problémy, ale pro dítě je to velmi bolestivé, syn na tom byl, nemohl pak dva dny čůrat, u dcery bych to už nepodstoupila, vím, že je to tím pitím, musí z toho prostě vyrůst. Vaše dcera to asi bude mít trošku z nějakých psychických důvodů, možná to odloučení, ale já bych to nedraamatizovala, hlaavně nechat dítě v klidu a sebe taky, před doktorkou raději mlčet, snad říci, že se jí to občas stane, kdyby se ptala. Předmět: Pomočování v noci - 4 leté dítě Autor: carymary333 Datum: 12.8. 2004 0:41:57 Ja jsem se uz take docetla, ze je to v celku normalni. Prisuzuji to opravdu spis tomu odlouceni a je pravda, ze se i chova jinak. Vzteka se a sama nechce jist a oblekat se. babicka tvrdi, ze ji to taky nedelala, ze byla v pohode, ale...kdo vi jak to tam bylo. Horsi je, ze nechce plenu. Zkousela jsem to i v noci, kdyz spi, ale stejne se vzbudi a zacne plakat a sunda si ji. Je leto a vedro a celkem ji chapu. Nevim, kez by to bylo jen prechodne. Diky za zkusenosti.

carymary333 (Čt, 12. 8. 2004 - 01:08)

Tak ze si nemusim delat problemy, kdyz se moje dcera skoro ve 4 letech pocurava? Ona to nedelala, bylo to v pohode, ale na prazdniny odjela na 3 tydny s babickou a tam posl. 3 dny byla rano mokra. (Nikdy tak dlouho nikde beze me nebyla, max. na vikend) Od te doby je to skoro kazdou noc. I kdyz ji v noci nekolikrat budim. Bud nechce a nebo se vycura, ale stejne je rano mokra. Plenku nechce, je leto a ani se ji nedivim, ale prosteradla nestacim vymenovat a podlozky kupovat. Asi to tedy necham, snad to prejde. Je to zrejme z toho odlouceni, kdo vi.

Jiří (St, 11. 8. 2004 - 21:08)

Objevily se nové stránky suchyspanek.com, kde jsou nabízeny budíky pro děti s problémy v noci.Je to asi dobrá cesta, jak bez nervozity pomoci svému dítěti.

Renata (Čt, 1. 7. 2004 - 22:07)

Ahoj Romčo, je večer, mí dva synové se koukají na fotbal Česko-Portugalsko, a já jsem se zrovna dostala na stránky o enuréze. Mladší ze synů, 7 a půl-letý, tímto problémem trpí již od mála, a protože Adiuretin a ostatní chemické preparáty považuji za to úplně konečné řešení, stále se snažím hledat něco alternativního co pomůže. Píšu Ti ale spíš proto, že Tvá domácí situace je dost podobná té mé. Jen bych Tě chtěla varovat, že ze strany Tvého manžela jde o typické tyrání, že to lepší nebude (třeba si v budoucnu najdeš dobře placenou práci a již Tě nebude moct ani Tebe, ani dcerky omezovat finančně, najde si ale jiné způsoby, jak Tě ponížit), a zřejmě jedinou možností, i když to zní asi příliš radikálně, je takovéhoto člověka rychle opustit. Osobně jsem ve fázi "před rozchodem", je to složité po všech stránkách, jenže vím, že abych neztratila sama sebe, musím to udělat. Ať se rozhodneš tak či onak, přeju Ti hodně štěstí. Jo, a jsem přesvědčena, že Tvá starší holčička vnímá naplno chování svého otce, ovšem to čeho je svědkem se snaží potlačit, dělá, že neslyší (naprosto stejně reaguje můj syn, vlastně oba synové), ale její podvědomí je plné těchto negativních emocí. Buď trpělivá a dávej jí hodně lásky, i když uvnitř jsi rozmrzelá a máš dítka plné zuby. Renata

webmaster (St, 30. 6. 2004 - 17:06)

Předmět: zkušenosti s nočním pomočování u dětí Autor: Lída Datum: 11.12. 2003 9:54:29 Dobrý den. Mám syna, kterému bude v březnu 2004 šest let. Od mala senepřestal v noci počúrávat.Spí tvrdě a my s manželem ho musíme v nocivytáhnout z postele a vzít na záchod.Někdy si to pamatuje, někdy ne.Takhleho dáváme čurat 4 až 5 krát za noc a obvykle se vždy vyčurá.Občas si touvědomuje a jednou za cca dva měsíce se vzbudí na čurání sám.Dětská lékařka mu zatím nechce dávat žádné prášky ani kapičky, což jsemráda, protože bych chtěla, aby se tento problém vyřešil přirozenoucestou.Vzali jsme syna k jedné léčitelce, ta řekla, že je to od ledvin adala mu Vojtěšku. Taky je můj syn i trochu hyperaktivní, ale jinak je tošikovné a zdravé dítě.Co by jste mi poradili, abych zkusila ? Jsem spíšzastánce alternativní léčby. Děkuji za odpověď. Předmět: zkušenosti s nočním pomočování u dětí Autor: niki Datum: 11.12. 2003 10:01:53 Mela jsem taky stejny problem se synem. Moc mu pomohla kineziologie. Byli jsme tam 2x a po prvnim sezeni počuravani zmizelo. Jsem stastna jako blecha. Jestli jste z Prahy rada Vam predam kntakt na terapeutku u ktere jsme byli. Mimo jine se i zlepsil o dost!! ve skole Předmět: zkušenosti s nočním pomočování u dětí Autor: Lída Datum: 18.12. 2003 7:33:29 Niki, budu ráda, když mi dáte kontakt na terapeutku kineziologie,ke které jste chodila se synem, i když nebydlím v Praze. Bydlím v Pardubicích a není problém do Prahy dojet. Děkuji a přeji hezké vánoce ! Lída Předmět: zkušenosti s nočním pomočování u dětí Autor: ivig Datum: 3.6. 2004 13:18:39 mam syna, kteremu bud sest v zari 2004 a pocurava se v noci a pres den miva take mokre kalhotky, prosim Vas niki mohla byste mi dak kontakt na tu kineziologii. Diky

jarka (Út, 11. 5. 2004 - 15:05)

Nemůže mi někdo ten alarm na pomočování - již použitý - se slevou prodat? Na nový bohužel nemám.

Zdeňka (Út, 11. 5. 2004 - 15:05)

Lenko a všichni ostatní, co vyzkoušet podávání hořčíku (kombinace vápník, hořčík, zinek). Hořčík příznivě ovlivňuje psychiku. Je to neškodné a posunulo nás to na pomočování 1x za měsíc. Syn byl i 3týdny na škole v přírodě a zvládli jsme to. Přiznám,že jsem měla větší strach než on.

Zdeňka (Út, 11. 5. 2004 - 15:05)

Zdravím všechny maminky, jejichž děti trpí enurézou. Máme stejný problém. Synovi bude již 9let. Od jeho 6let se snažíme tento problém vyřešit. Domnívám se, že je to psychický problém a proto jsem nezvolila klasickou medicínu. První pokus jsme učinili u homeopatičky.Výsledek byl ohromující. Syn se pomočoval i 3x za noc. Po nasazení homeopatik po 14 dnech přestal docela. Bohužel však jen po dobu prázdnin - po nástupu do 1.třídy se problém začal pozvolna vracet. Ne již v tak velkém rozsahu (pomočení jen 1xtýdně). Dalším pokusem byla kineziologie. Ta nás posunula o další suché dny. Dalším alternativním pokusem bylo podávání hořčíku, který má příznivě ovlivňovat psychiku. Také nám to pomohlo a dostali jsme se na 36 úspěšných nocí. Tím jsme skončili a dál se nemůžeme dostat. 30-36 nocí je vpořádku a pak 1x ne. Nyní jsem četla ve vědeckém časopise, že to může způsobovat problém s nosní nebo krčními mandlemi- špatné dýchání. Potíže skutečně máme, syn dýchá otevřenou pusou. Byly mu zjištěny zploštělé ušní bubínky. V předškolním věku měl časté záněty stř.ucha. Nyní nás čeká odebrání nosní mandle. Napjatě očekáváme výsledek. Určitě se ozvu, jak jsme dopadli.

Reklama

Přidat komentář