Reklama

noční pomočování - enureza

Zuzka (St, 28. 6. 2017 - 13:06)

Nemyslím si že plenky jsou...Chci zdůraznit,že enuréza je nemoc.Můj syn spal s plenkami do svých 11.let.A ne proto,že bych byla líná!Prostě to bylo nejlepší řešení,i pediatr mi to vlastně schvaloval,i když byl naoko jako proti.Ale homeopatika jsou spíše o víře,než o léčení,prášky (Minirin)spíš škodí organismu.Alarm stejně musíte dát do plenek,ale čidlo musíte pevně fixovat,tak musí mít kluci pod plenky ještě hodně těsné slipy.To je trápení,nehledě na to,že třeba desetiletého chlapce obtěžujete tou fixací pindíka.Tak jsem toho názoru,že plenky jsou nejlepší.

Pampeliška (St, 28. 6. 2017 - 09:06)

Také mám problém jménem...To se neumíš prebalit sam, nebo nám tu valis kliny do hlavy?

Default User Image
Mik (Po, 5. 2. 2024 - 06:02)

Ne neumím   když se přebaluji  sám tak proték  plinka

Mik (St, 28. 6. 2017 - 09:06)

Také mám problém jménem počuravani.
Problém mám ve dne i v noci.
Pri porodu jsem se narodil přidušeny nikdy jsem se počuravat nepřestal.bylo to hrozný do 5let jsem dostával plenky látkové a igelitové kalhotky.kolem toho 5roku se rodiče rozhodli plinky dát pryč a vzali k doktorce pak následovala nemocnice a všelijaka vyšetreni.Na nic se nepřišlo. Cpali do mě všelijaké léky kapky.Já se pouraval ale dal.máma byla chudák prala den co den plenky jsem nenáviděl v noci jsem je sundaval protože se mě moji dva mlači Bráchové smáli jsme 3kluci po roce od sebe
Č máma se zlobila. ale nikdo si nedokáže představit co jsem si zažil ve škole.prvni stupeň ZŠ ještě dobrý.ale na druhém už bylo posmívání šikana atd. Doma jsem se začal s brachama ve škole spolužakama . Doma jsem měl zastání u rodičů ale ve škole nikoho. Když jsem vycházel ZŠ tak jsem už tolik nehod nemel pleny mě Mamka dávala dál.o kolo puberty jsem přestal ve dne pocuravat v noci to nepřestalo nikdy.kolem 25roku z ničeho nic jsem se začal pocuravat znovu ve dne. Doktoři na nic nepřišli.nic nezabírá tak mě plenkove kalhotky budou doprovázet celý.zivot.prej to je od toho priduseni.mama mě přebalovala do 13let.vetsinou v soukromí o samote nebo bratry.parkrat i před cizima lidm potom jsem se to naučil sám.moc jsem se stydel.dnes je mě 36 let a pocuravat jsem se nepřestal pebalovanim mě pomáhá přítelkyně jsme spolu 10 let to nevadí.rika mohlo být být hůř.dnes používám jednorázové plenkove kalhotky.

Hold (Ne, 15. 4. 2018 - 12:04)

Boží mlýny melou pomalu na každýho jednou dojde že bude nosit plenky.

Hold (Ne, 15. 4. 2018 - 12:04)

Boží mlýny melou pomalu na každýho jednou dojde že bude nosit plenky.

Miki v plenkach (Út, 10. 4. 2018 - 14:04)

A pak jses vzbudila a byla...Je skoda, ze se nezobrazuje pocet precteni u jednoho kazdeho prispevku, ale jsem presvedcen, ze vsechna"plenkova" temata jsou co se tyce sledovanosti velmi atraktivni. A samozrejme, ze i spoustou idiotu, kteri bez znalosti problemu prispevatele bud hrube urazeji, nebo zesmesnuji, aby dali najevo svoje opovrhovani plinami i vsemi duvody, proc starsi deti, dospivajici i dospeli jsou diky zdravotnimu stavu nuceni prevazne, nebo trvale pleny pouzivat. Ale KARMA funguje a tihle posmevacci se za nekolik let nebudou stacit divit, coze se to s nimi deje. To je v dusledku to same, jako by zesmesnovali cloveka na invalidnim voziku, nekoho se sadrou, nebo nekoho, kdo po chemoterapii prisel o vlasy. Ano obcas se tu objevi prispevky o plenach s primitivni zapletkou a jeste primitivnejsim popisem odpovidajicimu zakovi Zvlastni skoly, ale to nic nemeni na faktu, ze by nekdo mohl napadat lidi, kteri pouzivaji plenky! Nebo s nimi souhlasi a zastavaji se jich. Takovym lidem bych zverejnoval jejich ID pocitace a daval bych jim trest minimalne 100 hodin verejne prospesnych praci.

M (Ne, 8. 4. 2018 - 12:04)

A pak jses vzbudila a byla jsi pokaená ty...

Ano (Ne, 8. 4. 2018 - 11:04)

Tak včera se náš mladej počůral je mu 13 let a schoval vše pod peřinou a v pokoji bylo vše cítit ale já jsem s ním mluvila jestli se náhodou nepocural říkal že né ale já mu řekla že bylo vše schované pod peřinou a tak na noc dostal plenky chvíli protestoval že je nechce že už se to nestane ale udělala jsem dohodu že mu plenku dám a jestli bude plenka ráno suchá tak plinky dostával nebude a dnes ráno byl mokrý ale i pokadeny a tak jsem ho umyla a dostal čistou plenu látkovou a k tomu gumové kalhotky a bavlněné dětské punčocháče aby nechodil doma jen tak v plenkách a gum.kalhotkach a uvidíme jak to půjde dál s prebalovanim a už na mne volá že chce prebalit je znovu mokrý tak ho musím jít prebalit do čisté plenky.

Miki (Ne, 15. 1. 2017 - 12:01)

Aby nedošlo k...Ja dostaval plenky na noc asi do 7 let,protoze jsem spal v pokoji prarodicu a nebyl nikdo,kdo by me v noci vyndal ze sitove postylky a dal vycurat.Mama spala s mladsim sourozencem v jine mistnosti.Takze jsem vubec netouzil po"odplenkovani".Vecerni nasazovani plinek jsem mel rad,bylo mi v nich hezky a nejvice,kdyz jsem lezel s horeckou,to jsem mel pliny nasazene ve dne v noci.Az kdyz me nekolikrat pristihli,jak pres ty gumove kalhotky,ktere kryly latkove pliny onanuji.Potom me"odplenkovali"za nekolik tydnu i za pomoci vyprasku.Pritom jsem po tech plenkach stale touzil a tajne jsem si je nasazoval pres den.A stejne jsem se obcas nechtene v noci pocural a byl za to dost bit.Az asi v 19ti jsem objevil vyrobce gumovych plenkovych kalhotek pro mladez a pro dospele.Latkove plenky jsem mel,takze jsem zacal svoje druhe plenkove obdobi,ktere trva dodnes.

X (So, 14. 1. 2017 - 12:01)

Nemyslím si že plenky jsou...Aby nedošlo k nedorozumění. Plenky nezavrhuji, píši o době, kdy chcete dítě tzv. "odplenkovat" a dokud budete dávat pleny, tak to prostě nepůjde. Tím to dětem akorát ztěžujete (jak se to asi má naučit když má plenku? Ani dospělý nemá ve spoustě situací takovou vůli (ať jde o sladké, o cvičení, o to přestat kouřit a u dítěte chcete aby s plenkami přestalo močit - není to nesmysl?) a sobě ulehčujete, abyste vy matky nemusely víc prát a víc se starat.

X (Pá, 13. 1. 2017 - 19:01)

Take vidim plenky jako...Nemyslím si že plenky jsou nejlepší. Jedině tak pro maminky které dávají pleny jen kvůli svému pohodlí (a ty řeči o té moči? Je to snad Vaše dítě a matraci zabezpečit snad umíte?) - stejně tak léky. Je to smutné. Lze i jinak. Existují homeopatika a nebo ten alarm. Jenže to by se muselo raději investovat do tohoto než do kosmetiky, takže dítě prostě necháme v plenkách, které moč pohltí (dítě to přijme za normální) a budeme dělat že se nic neděje :-( Tak se milé maminky chytněte za nos a zamyslete se jestli opravdu neexistuje pro dítě lepší řešení (a odhoďte své sobectví či lenost na chvíli stranou). Jiný případ je když je dítě opravdu nemocné, ale těchto dětí je opravdu málo a do 5,5 - 6 roku by jste to měly (a mohly) zkusit jinak, maminky. Ale proč, že? Jednodušší je plácnout plenku a nic víc neřešit.

Martina (Pá, 13. 1. 2017 - 18:01)

Plenky jsou nejlepší...Take vidim plenky jako nejvetsi pohodu pro vsechny. Ono pradla je ve viceclenne rodine hodne i bez pravidelneho prani lozniho pradla. Jakmile jsme opetovne nasadili plinky, postupne zacalo pocuravani ustoupovat, protoze jiz to nebyl sresujici faktor (a stresujici faktor to pro dite je, i kdyz rodice jsou uplne v pohode a dite nakaraji), proste zadnemu diteti neni prijemne byt v mokrem promocenem pyzamu a perinach. Takhle je proste obcas mokra plinka, ktera se vyhodi a ten interval se prodluzuje, az se to pocuravani uplne odboura. Je treba jen davat pozor na pretezovani deti. U nas se enureza rozjela v poslednim rocniku skloky, kdy byly same besidky, deti mely plno vystoupeni s taneckama, basnickama, pisnickama. Na jednu stranu rodice byli nadseni, co vsechno se deti ve skolce nenauci, ale na druhou stranu to pro deti bylo pretezujici.

(Pá, 13. 1. 2017 - 18:01)

Take znam jake to je kdyz se...Take nemohu vynachvalit enureticky alarm. Pomuze, jen to nesmite nechat na diteti samotnem a vstavat k nemu taky. Ono se diky tomu alarmu postupne nauci vzbudit jeste pred tim, nez se stane nehoda. Sice to neni za tyden, trva to 2 - 4 mesice, ale zatim je to nejlepsi vec ktera existuje. A k alarmu plenky nepatri, to by ztratilo smysl! Staci si poridit pogumovane prosteradlo a to ostatni se proste ihned vypere - nikdo se z toho nezblazni a dnes jsou pracky tiche, zvlast pokud bydlite v domku. Hlavni je se na dite nezlobit, abyste mu nezadelali na velky psychicky problem. Proste to nekomentujte, to dite to schvalne nedela.

Zuzka (So, 17. 12. 2016 - 14:12)

Taky si myslím, plenky...Plenky jsou nejlepší řešení.Kdo je proti jejich používání,ten doma sám enuretika nemá.Nebo mu nevadí zápach moči po bytě a je takové prase,že klidně dá dítě spát na prochcanou matraci.Následky jen jediné nehody jsou dost velké.A většinou větší děti své problémy pochopí,plenky si vezmou dobrovolně,aby mámě nepřidělaly práci.

Souhlas (Pá, 16. 12. 2016 - 18:12)

Dítě,které se v noci...Taky si myslím, plenky nejsou žádné neštěstí a rozhodně je to pro dítě lepší, než mokrá postel.

Barča (Pá, 16. 12. 2016 - 07:12)

Když má dítě obětavé...Dítě,které se v noci pomočuje,by plenky mít mělo bez ohledu na věk.Snaha udržet postel suchou není ponižující,to dítě musí pochopit.

xxx (Čt, 15. 12. 2016 - 15:12)

Take znam jake to je kdyz se...Když má dítě obětavé rodiče,jako jste vy,Simono,tak je to skvělé.Protože je důležité v nepříjemné situaci hledat pro dítě pomoc a být mu oporou.Pak jsou takoví,jako moje šéfová,která kluka v 10.letech trápí plenkovýma kalhotkama na noc.Ani se tím nijak netají,vloni na horách kluk pobíhal v pyžamu s boulí mezi nohama po chatě!To je pro tak velké dítě už dost ponižující,nehledě na to,že to problém neřeší.Za váš přístup k problému vám tleskám!

Simona (Čt, 15. 12. 2016 - 13:12)

Take znam jake to je kdyz se vam dite pocurava jeste v 6 letech. To zoufalstvi. To vecne vstavani. Vyzkouseli jsme co jsme mohli. Leky jsme odmitli - nebudu dite zbytecne cpat chemii, na to ho mam moc rada. Nakonec jsme ze zoufalstvi koupili alarm (stal pres 3,5 tisice!) a musim rict, ze lepsi investici jsme nemohli udelat. Nase dite se totiz nedokazlo vzbudit ani mokre! A po 2,5 mesicich se stal zazrak! Od te doby se nocni nehoda prihodila pouze jednou jedinkrat! Obcas se v noci budi a jde na zachod, ale z 90 % spi celou noc v pohode. Musim rict, ze doted jsem vdecna kamaradce ktera mi o alarmu rekla. A urcite je nejlepsi ten bezdratovy, zastrci se do kapsicky kalhot a da se hned omyt a pouzit znovu. Skvela vec!

K (Ne, 11. 9. 2016 - 15:09)

Lidi a nemá to být o...Mirku můžeš na sebe poslat kontakt.Obdivuji Tvůj kladný přístup ohledně nošení plen.

Reklama

Přidat komentář