Reklama

noční pomočování - enureza

Default User Image
Dáša (So, 16. 3. 2024 - 16:03)

Renata má možná pravdu, ale hlavní důvod je nedovyvinutý mozek, jednoduše řečeno, ve spánku se i desetiletí vrací do miminkovských let. Tábor pro enuretiky a děti s inkontinencí se hodně liší od normálního tábora. Děti nejsou ve stanu, ale v budově, turnus je jen sedm dní a je plně hrazen pojišťovnou, 24 hodin je přítomna lékařka. Turnusy jsou o prázdninách 3-4, podle přihlášených, pořadatelem je německá Diakonie, která dodává i pleny všeho druhu. Aktivity dětí jsou asi podobné jako na běžném táboře. Rodiče vyplní v dotazníku speciální požadavky a my se o to postaráme. Výměnu plen zajišťují dobrovolníci, zhruba připadají 3 děcka na jednoho dobrovolníka. Děti se přijímají od 8.let věku do 18. Jeden turnus je jen pro německé děti, tam je zajímavé, že si většina rodičů přeje, aby jejich dítě mělo trvale.

Default User Image
Radka (So, 16. 3. 2024 - 17:03)

Můžeš trochu upřesnit, jaké speciální požadavky jste řešili? Měli jste i neklidné děti, které si plenky chtěly sundávat?

Default User Image
Dáša (So, 16. 3. 2024 - 18:03)

Speciální požadavky jsou dietní omezení, alergie, inkoninence stolice (trvale plenované děti). Samozřejmě jsou tam děti s různým druhem postižení, tak ty, které se snaží pleny zbavit, mají z domova overaly se zadním zapínáním s pojistkou. Opravdu speciální přání měli němečtí rodiče jedenáctiletého chlapce, měl dignostikovanou lehkou inkontinenci moči( běžně přes den takové děti mají kalhotky či slipy), kteří chtěli, aby byl chlapec plenován trvale! Paní doktorka nad tím jen kroutila hlavou. Nejkomunikativnější a nejzdravější dítě německého turnusu! Párkrát jsem ho taky přebalovala a on byl vykastrovaný!!! Doktorka mi to potvrdila, už v šesti letech ho učinili úředně nesvéprávným a učili ho doma individuálně. Ten případ mi utkvěl.

Default User Image
Tomáš (So, 16. 3. 2024 - 19:03)

Pokud je ten kluk  mentálně  mimo, tak chápu že ho rodiče už hodně malého nechali kastrovat , určitě to nebylo jednoduché rozhodnutí a udělali pro něj to nejlepší, a co se týká plenkování na 24/7. lidi jsou divní no, ale pokud je zvyklí, tak ho to nijak neomezuje,

Default User Image
Ivana (Ne, 17. 3. 2024 - 16:03)

To by mě zajímalo, kdo z lékařů doporučil a provedl takový zákrok. A měl kluk v pytlíku něco jako umělá varlata? A to se ti celodenně plenkovaní pohybují normálně v kolektivu ostatních, co jsou přes den bez plínek?

Default User Image
Dáša (Ne, 17. 3. 2024 - 17:03)

Dobrá otázka, podle papírů to byl zákrok kvůli nádoru, ale jen jsem to slyšela. Jeden medik dobrovolník zase říkal,že si to vymůžou rodiče na zklidnění dítěte, že některé soukromé kliniky to za tučné peníze udělají. Pravda je, že chlapec byl jak hadrový panáček, takový odevzdaný a se vším smířený. Protézky varlátek neměl. Když mají děti venkovní aktivity, tak nepoznáte, kdo má pleny a kdo ne.

 

Default User Image
Radka (So, 16. 3. 2024 - 18:03)

Chudák kluk, rodiče ho tedy v podstatě týrali. Nevadilo mu, že musí nosit plenky trvale, když to vlastně nebylo potřeba?

Default User Image
Dáša (So, 16. 3. 2024 - 19:03)

Hodně divný to bylo, za stolici v pleně se omlouval, asi nic jiného neznal a přebalování mu nevadilo. 

Default User Image
Radka (So, 16. 3. 2024 - 19:03)

A jak jste řešili menstruaci u starších dívek? Dávali jste jim do plen nějaké vložky?

Default User Image
Dáša (Ne, 17. 3. 2024 - 08:03)

Ne, jen pleny i přes den. 

Default User Image
Linda (So, 16. 3. 2024 - 14:03)

Aha, nikdy jsem to neřešila, ale fakt spí na břiše.

Default User Image
Radka (So, 16. 3. 2024 - 00:03)

To nevím, prozradíš proč?

Anonym (Pá, 15. 3. 2024 - 10:03)

Pojď sem:

https://www.doktorka.cz/diskuse/mega-problem

Default User Image
Roman (Pá, 15. 3. 2024 - 08:03)

Enuréza je nepřímná pro dítě i jeho okolí, kdo to nepozná, nevěří. Zrovna včera mi bylo syna líto. Je mu už třináct, už dost vyspěl, ale stále musí mít plenkové kalhotky. Koukal se mnou na fotbal, plínu narvanou v boxerkách, když vstal z pohovky, musel si vyrvat plínu ze zadku, jak se mu tam při sezení vmačkala. Kolikrát by se rád poškrábal v rozkroku, ale nejde to, má tam překážku v podobě té pleny. Navíc má nově rovnátka, má z toho rozedřenou celou pusu, ani jíst pořádně nemůže. Takový krásný kluk a takové neštěstí.

Default User Image
Gábina (Pá, 15. 3. 2024 - 14:03)

Ale proč měl pleny, když nešel spát a koukal na telku?

Default User Image
Roman (Pá, 15. 3. 2024 - 15:03)

Protože místo školy byl na rovnátkách a pak měl trénink fotbalu a když jsme ho přivezli, šel rovnou do sprchy. Po sprchování si bere už to, v čem spí. Běžně si dává plenky okolo 20 hodiny, v úterý a ve čtvrtek už v 18 hodin,

Default User Image
Jitka (Pá, 15. 3. 2024 - 09:03)

Mám devítiletého syna s lehkou DMO a taky má plenkové kalhotky na noc. Naštěstí má pinďu ještě docela malého, tak mu pleny natěsno v boxerkách nevadí, ale do prdelky mu taky někdy zalezou,tak to prostě je. Čím větší dítě, tím těsnější pleny, chlapci jsou proti děvčatům trochu v nevýhodě, že je to víc tísni.  

Default User Image
Linda (Pá, 15. 3. 2024 - 18:03)

Můj už má jedenáct, má už ten párek mezi nohama trochu větší, tak ho nechám, aby si to sám porovnal co nejpohodlněji a pak mu pleny vytáhnu do rozkroku. Boxerky má přes to taky. 

Default User Image
Ondra (Pá, 15. 3. 2024 - 10:03)

To utahování plen ještě do spodního prádla je hloupost, kterou praktikují matky, které se nevžijí do pocitů chlapce. Já klukovi nechám v soukromí natáhnout Dri Nitesky a pak jen kontroluju, jestli dobře přilnuly všude na tělo a to stačí. Ale manželka musi kluka (10 let) ponížit tím, že mu je natáhne sama, kluk se musí rozkročit a ona mu je natáhne co nejvýš, pak na to ještě natáhne slipy, které má dost těsné i bez plíny. Výsledek je ten, že plenkové kalhotky nejsou vidět v rozkroku, ale co to má za význam, když mu půl pleny vyčuhuje nad pasovou gumou!

Default User Image
Jitka (Pá, 15. 3. 2024 - 15:03)

U nás už to vesměs hlídá manžel tak nevím co tam dělají, ale když kluk vyjde z koupelny, má to mezi nohama podle mých představ. Mimochodem plenkové kalhotky jsou nad pasem viditelné i v boxerkách.

Reklama

Přidat komentář