Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 17:08)

Ano,tomu uprimne rozumím!cetla jsem i nějaké recenze na pana dr z Prahy,zda se být odborník...takže snad to sam nějak uzavre.Ale mam teda strach za nás oba!dekuji moc za vaše milá slova!!!;)

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

I vám dekuji za rady a zkušenost.Dam vědět.

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

Ooo,tak to se omlouvam,pane Tomáši,nečetla jsem celou tuto diskuzi,náhodně jsem na ni narazila...omlouvam se!Dekuji za informaci,snad to dobre dopadne.

H. (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

Aleno, dejte pak vědět. Bude to dobré, uvidíte. Ony ty benigní fascikulace jsou potvory v tom, že díky nim je sval unavenejsi a fakt to může vypadat, že ochabuje a oslabuje.. Nebojte se...

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

Nás městky neurolog se o benignich fascikulacich prý vůbec nezmínil,rovnou řekl,ze je to v psychice mého muže...ano,vím,ze se trapi,vidím,ze je sklesly ale trapi se od te doby,co mu to začalo.Kolikrat ho v noci přistihnu,jak nespí s mobilem v ruce,dokonce jednou,plakal...vím to ale ja mam ruce svázané,proto jsem to zkusila tady.
Taky mu MUDr řekl,ze se na to lytko upnul a tím zvyšuje priznaky atd.,ze jedno EMG staci,po tolika měsících by už prý změny byly...

T. (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

Aleno, pozor, jak jsem psal už několikrát dříve, nejsem lékař, já pracuji ve výzkumu ;) Do klasického obrazu sensorické příznaky nepatří, nicméně pacienti je občas udávají. Rozhodující je ale absence změny reflexů či svalové síly. Jestli je čistá klinika a EMG, plus je to již rok a věk je 36, pak to vše svědčí proti ALS.

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

Tomáši,tak jsem manžela objednala tam.Nicmene vám z celého srdce dekuji!!!musite být skvělý lékař!
Chtela jsem se ještě zeptat,zda vjemy jako drobné stahování svalu,šimrani aj.patri do obrazu ALS?
H,moc,moc,děkuji za reakci,máme to dvě hodiny na Prahu,tak jsem měla obavy at nenarazime...

T. (Čt, 13. 8. 2020 - 15:08)

Alena: bohužel, já takto lékaře neznám, nedokážu posoudit. Tedy klidně využijte jeho termínu, přes mého kamaráda by to bylo víceméně stejné, konec srpna či začátek září. Jen mi prosím dejte vědět.

H. (Čt, 13. 8. 2020 - 14:08)

A jeste oba dva jsou bezvadný, jen o chlup více jeho syn. Jděte k němu. Ordinuji oba.

H. (Čt, 13. 8. 2020 - 14:08)

Paní Aleno, já ho doporučuju velmi. Důkladně vyšetření a ví co jsou SBF. Díky němu jsem psychicky v pohodě.

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 14:08)

Ještě jsem chtela doplnit,než jsem si přečetla vás komentář,volala jsem si na Prahu 2 k MUDr Kalousovi,jak jsem psala a má termíny hned v začátcích září...první,druhy tyden.Objednava i bez zadanky,takže bychom mohli “obejít”našeho neurologa.Pane,Tomáši,nemáte s nim zkušenosti?

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 14:08)

Tomáši,DEKUJI vám za vstřícnost,snad to k něčemu bude!!!bojim se o [email protected]
Dekuji,Alena

K.L. (Čt, 13. 8. 2020 - 10:08)

Hezky den,pane Tomáši.Doufam,ze nevadí-Pokud by to šlo,byla bych i ja rada za sebe,posílám na sebe e-mail:[email protected]

T. (Čt, 13. 8. 2020 - 09:08)

Doplňuji - případně na sebe zanechte email, kamarád se Vám ozve. Už se prý ptal a EMG není problém, žádanka netřeba a neuroložka, která jej provádí, o SBF ví.

Michal (Po, 31. 8. 2020 - 08:08)

Dobrý den pane T. Mohl byste mi prosím poslat také kontakt na EMG a toho zkušeného neurologa? Díky moc
[email protected]

T. (Čt, 13. 8. 2020 - 09:08)

Alena: pokud chcete, mohu Vám EMG přes kamarádá zařídit. Zdarma, jen to asi nebude hned.

Alena (Čt, 13. 8. 2020 - 09:08)

Dekuji za povzbudivy komentář.Jeho MUDr mu další EMG napsat nechce,protože dle nej o nic nejde.Mozna bychom to zkusili formou samoplatcu přes nějakého neurologa,v Praze jsem našla dr Kalouse,který EMG provádí,zkusím ho kontaktovat.
Zakopavani u manžela není,jemná motorika,taky v pořádku.Slabost jako takovou asi taky ne,občas si postezuje na bolest ve svalech.Krece nema,jen pocit stahovani(mrazeni) ale to zase jen na částech svalu(tzn.tu a tam,mizicici a vracející se)

T. (Čt, 13. 8. 2020 - 07:08)

Alena: jehlové EMG je nutnost, studie vedení ("elektrody") se dělá z jiných důvodů a nesouvisí s jehlvou elektomyografií. Při podezření na ALS se často testují svaly, které bývají typicky postiženy + paraspinální svaly (na zádech), kde je často nález. Jinak ale samozřejmě pragmaticky, čili prostě tam, kde je to třeba. Určitě bych nechal provést jehlové EMG. Jestliže se po roce nic nezměnilo k horšímu (slabost, křeče, zakopávání), je to velmi dobré znamení.

Alena (St, 12. 8. 2020 - 15:08)

Pane Tomáši chtela jsem se vás zeptat zda li se u podezření na ALS zavádějí jehly do svalu,které si lékař vytipuje a nebo jsou to konkrétní svaly na DL,které tato nemoc zasáhne?
A dále manžel trpí na fascikulace už bezmála rok,neurologem vyšetření bez nálezu tedy v normě.ALE fascikulace má celkem lokalizované(jedna se o pravou stranu DK a tam lytkovy sval)mimo fascikulaci i pocit senzoricky-stahování,ztuhlost aj.ne po cele délce lytkoveho svalu ale dokola se střídající přední a zadní strana včetně kotniku a paty.Na chodidle my fascikulace viditelne,probleskavaji si.EMG mu dělal MUDr jen formou lepicí elektrody,nic neshledal.Pry somatizuje.Vim ze se tím trapim a nevím jak a cim mu pomoct.Mame roční dítě.Manzel má 36let.

K.L. (Út, 11. 8. 2020 - 08:08)

Mým “horkým místem”jsou chodila...hl.teda levé,tam cukání jede snad nepřetržitě.Ale cítit jde jen jako ťuknutí popr.viditelne jen pod světlem,když ohnu nohu...
Těžko posoudit,jestli s tehotenstvim byla změna...pokud ano tak k cukanim menším,mam pocit,ze jsou dny,kdy to cukani citim jen velmi zřídka...tzn.par za den.Kdyz mam stres,tak jednoznačně lýtka...
Nicmene mam pocit,ze pohyb mi to zlepšuje...včera jsem si dala větší okruh svižné chuze a když jsem se se postavila hodne na špičky,propla lýtka,tak mě bolela až do křeče..ale u mě je teda vyvinut extra cit teď na vsechno,mam pocit,ze citim i krev proudit...

Reklama

Přidat komentář