Reklama

TRITICCO

Marta (Po, 5. 3. 2012 - 09:03)

trittico jsem brala...Taky jsem na nespavost brala trittico a měla jsem ty stejne přiznaky.ma doktorka po měsici řikala,že už sem si na ně měla zvyknout,že to tak děla,jebže brala jsem je pak ještě 14 dni a nebylo to nic k lepšimu,spanek trochu ano,ale taky divně mne rano bylo-kdyby na mne nepusobili ty vedlejši přiznaky,tak bych u toho zustala,ale tak radějic ne. Pak jsem si zakoupila na Slovensku melatonin a o trošku se mne spanek upravil,spim tak 3 hodiny a pak se proberu,zajdu na WC,ale pak zase usnu a tak ještě vesměs jedenkrat a rano mne je po něm dobře. Ale nevim jak dluho to mužu brat,prozatim to beru pul roku,ale asi začnu vysazovat až si na něho nezvyknu

da8sy (Ne, 4. 3. 2012 - 18:03)

trittico jsem brala 18dní.Asi to není to pravé.Neustále plný ucpaný nos,tlak se mi snížil na 99/66,časté močení,špatný spánek,tuhnutí levé ruky a nohy,svědění kůže a když mě začaly brnět ruce,tak to už bylo moc a hned jsem ho vysadila.Zítra jdu k lékaři a modlím se co zase budu testovat.Brala jsem noveril 250 a ten bohužel momentálně není.Zdravím!!

Lenka (Pá, 24. 2. 2012 - 13:02)

Já beru Trittico asi už 6let ani nevím,jestli mi pomáhá na depky,ale na spaní určitě,ale musí se vzít tak 1h před spaním.Jsem pak unavená,ale abych usla úplně tak mám ještě 2mg Rivotrilu...ráno jsem jak švihlá palicí.....tak mě doktorka zase dopuje aktivačníma lékama Wellbutrin 2x denně 300mg celkem.Takže ani nevím jestli mám nějaké nežadoucí účinky.A z kterého zrovna prášku.Beru antidepresiva(už jsem vyzkoušela tak 20druhů) celkem 17let s 9měs.přestávkou v těhotenství...to jsem měla přechodně Cipralex.

Blanka (Po, 9. 1. 2012 - 10:01)

Taky jsem dostal trittico na...Bohužel to ze začátku musíš brát denně. Aby se ti utvořila správná hladina. Údajně až se Ti to spaní spraví můžeš brát i nárazově.

Jan (St, 28. 12. 2011 - 21:12)

Taky jsem dostal trittico na nespavost,ale chci se zeptat,musí se to opravdu brát denně? nestačí si prostě prášek vzít jen když už nebudu moct usnout? Nějak se mi do toho denně nechce:-( předtím jsem bral stilnox a vždycky jen když jsem potřeboval...

angi5 (St, 28. 12. 2011 - 10:12)

Vyser se na chemii! Začni...Tak to není tak moc pravda,pokud tu mluvíme o depresi a ne "jen" o depce.Přechodný smutek opravdu může zahnat aktivita,ale dlouhodobější deprese se musí léčit podle uvážení odborníka.Psychoterapie,podle potřeby AD a po zlepšení se pomalu může zapojit i aktivita.Ale při neléčené depresi si nikdo vlastní vůli neporučí být aktivní.Někdy to prostě bez té chemie nejde,na tuhle nemoc jsou bylinky slabé a většinou neúčinné.

Hana (Po, 26. 12. 2011 - 13:12)

Je tu nějaká žena,co brala trittico po dobu těhotenství? Mně ho nyní nasadila psychiatrička,převážně na nespavost,před otěhotněním jsem brala hypnogen a ten se v těhot.nesmí,trittico je prý bezpečné,ale já se stejně bojím:-( Jsem tedy za prvním trimestrem,takže už nespím 3 měsíce a je t katastrofa,neumím si představit dalších 6 měsíců ještě nespat......díky za každou zkušenost

Tana (Ne, 18. 12. 2011 - 00:12)

Muzu se zeptat na zkušenosti...Ano,po Tritticu jsem take hubla. Nechybely mi sladkosti a stacily mi polovicni porce, abych byla sytá. Brala jsem 100mg/den a po 3mesicich jsem zhubla 6kg.

Jan (Pá, 9. 12. 2011 - 13:12)

Bral jsem TRITICCO asi měsíc a musel jsem vysadit. Měl jsem ohromné výkyvy kr. tlaku. Spodní od 60 do 110 během dne. Horní jsem tolik neřešil. Kopíroval ten spodní. Spánek docela dobrý, ale po ránu trochu "opička". Na každého působí T. jinak. Když jsem zkoušel jít na max dávku, tak jsem hrozně přibíral na váze a začala se mi odlupovat jemně kůže po šupinkách. Po vysazení vše O.K. Musíte si vyzkošet vícero druhů antidepresiv, než vůbec najdete nějaký vhodný pro vás. Než vám do 3 týdnů AD nějaké zabere, tak počítejte, že vám ty léky depresi ještě prohloubí. Když vám první lék nezabere a zkouší se druhý, tak se mezitím můžete dostat až hospitalizaci. Taková je moje zkušenost, docela trpká. Když vám deprese pomine, tak vám jen lékař řekne, že jsou i horší choroby, ale co jste při depresi cítili - o tom si oni jen četli.

Tana (Čt, 8. 12. 2011 - 20:12)

Muzu se zeptat na zkušenosti s triticcem. Hubnete po něm?
Já bez práce zhubnu, ale pravda je že mám hodně pohybu ale můžu sníst vše a stejně stále pomalu hubnu. Zatím jsou to 3 kg za 4 měsíce to ještě jde, ale už mám obavy, aby to nebylo donekonečna.
Tak jestli má taky někdo takovou zkušenost. Píši to opravdu v příbalovém letáku ubývat hmotnosti a můj mudr se s nikým takovým nesetkal...
Tak nevím.

vlasta (Čt, 24. 11. 2011 - 15:11)

a nezvyka zavislost na tyhle leky? A jak dlouho by se měli uživat?

Lída (St, 23. 11. 2011 - 16:11)

Trittico používám třetí měsíc a nesmírně mi pomáhá. Beru večer 150mg. Spím krásně a to jsem trpěla nespavostí skoro 5 let, a to tak, že někdy jsem neusnula ani na 10 min. Vřele doporučuji.

Monika (So, 19. 11. 2011 - 19:11)

Díky moc za zprávu -...Beru Trittico téměř měsíc. Zpočátku jsem neměla žádné vedlejší účinky a i spánek se zlepšil. Po třech týdnech, kdy jsem si myslela, že jsem vše zvládla a už bude jen dobře, se mi vrátily stavy paniky, závratě a pocity na omdlení. Je možné, že by se vedlejší účinky Trittica začaly objevovat až po třech nedělích nebo mi spíš tento lék nesedí? Má někdo podobné zkušenosti?

Dee (Po, 6. 6. 2011 - 10:06)

Dee, vydrž to. Počáteční...Díky moc za zprávu - zkouším, zatím spaní nic moc, jenom se cítím, jako bych měla permanentní kocovinu...snad bude líp :)

marcel (Pá, 3. 6. 2011 - 08:06)

kvuli nespavosti jsem...zkus si zakoupit ten melatonin-je to asi to nejlepši co znám po všech těch antidepresivach

bara (Čt, 2. 6. 2011 - 17:06)

kvuli nespavosti jsem zkousela ruzne andidepresiva na spanek vsechny fajn ale jak jse vypadala des a hruza uz nikdy vic.otekle oci a strasne nezadouci ucinky,ted neberu nic a je mi lip nez s praskama

Blanka (Čt, 2. 6. 2011 - 09:06)

Zdravím,
dostala jsem...Dee, vydrž to. Počáteční vedlejší účinky jsou normální. Jako únava, ospalost, motání hlavy atd. Uvidíš, že se to po několika týdnech srovná.Já teď beru 200 a jsem na něm 3 měsíc. Začínala jsem taky na 75. Ale za čas je to málo.Některé noci jsou lepší, některé horší, ale vpodstatě mě trittico z nejhoršího dostalo.

Marcel (St, 1. 6. 2011 - 17:06)

ja brala TRITTICO 150mg ale...taky beru nyni melatonin,zakoupeny na Slovensku. Trittico mne dělalo špatně,měl jsem asi všechny vedlejší učinky. Měsic jsem užival CIRCADIN-ale pak mne znamej doporučil až si melatonin zakoupim na Slovensku a spi se mne vcelku dobře. 2-4 hodiny vkuse-což jsem již dlouho neznal

Dee (St, 1. 6. 2011 - 15:06)

Zdravím,
dostala jsem Trittico 75 kvůli nespavosti (tak cca 4 měsíce nespím víc než 3-4 hodiny za noc s přestávkami). Nedokážu prý vypnout, tak to mám na zklidnění. Problém je, že mám 9ti měsíčního prcka, na kterého jsem celý den sama a potřebuji fungovat. Ty vedlejší příznaky mě děsí... Je pravda, že při svém stávajícím spánkovém deficitu stejně sotva lezu a pouze přežívám, tak nevím, jestli to vůbec může být horší ;)
Jaké máte zkušenosti?
Díky předem

Eva (St, 1. 6. 2011 - 10:06)

A jak dlouho ho užívate? A...Já beru 200mg Trittica před spaním, spím výborně, ale deprese a úzkosti se mě drží pořád, hlavně večer, asi když ta předchodí dávka odeznívá tak to na mě všechno padne a nejradši bych to zkončila. Doktor říkal že bych dávku už zvyšovat neměla protože vážím 50 kilo, ale něco potřebuju, uvidím co mi řekne na další návštěvě.

Reklama

Přidat komentář