Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Vykání (Pá, 10. 1. 2020 - 18:01)

Vykání je oslovování jedné osoby pomocí množného čísla.

Rakato (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

Tykání a vykání je fádní, ale onikání - to je věc! Znají?

Wiki (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

Onikání se používá např. v němčině, dánštině či norštině. V minulosti se pod vlivem němčiny používalo i v češtině.

Touha (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

Jojo. A zajímavá je angličtina, která používá stejný tvar pro druhou osobu jednotného i množného čísla. Říká se, že zdvořilí Angličané všem vykají, kdežto familiární Američané všem tykají :)

Rakato (Pá, 10. 1. 2020 - 21:01)

I Anglosasové vykají, dokud nemají souhlas s oslovováním křestném jménem. Rozhodně zde mají korektnostní přiblblíci a rovnostářiu nás skvělý prostor narovnat jednu velkou nespravedlivost - rozlišování lidí na důležité a nedůležité pomocí vykání a tykání. Všichni jsme si rovni, takže jaképak "vy"?

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

pardon, ne familarní ale familierní. Aspoň když píšu o češtině, mohla bych si dát pozor na překlepy

Jirka (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

Nono, to neva, Touho.

Jirka (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

Onikání nebo mykání. Onikat si a mykat si. Půjdou/půjdeme. Spali/spali-jsme.

Jirka (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

Jasně. U mě šlo samozřejmě o sarkasmus, který křesťanský, pravda, moc není, ale adresát příspěvek pochopí.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 17:01)

Otec, syn, Duch Svatý to jsou jen tituly. I já jsem matka, dcera, žena, manželka a pořád jsem jedna a tatáž osoba. .............................Ježíš, říká křtěte ve jméno ( jednotné číslo ) Otce, Syna a Ducha Svatého......nikdo v Novém Zákoně, nebyl jinak křtěn, po tomto příkazu, jak ve jméno Pána Ježíše Krista............

Rakato (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

Ale Jehova a Ježíš tituly nejsou, jsou to jména. U ducha jméno neznám - možná Světlonoš? ---------------------------------------------------------
Když se Jehova rovná Ježíši, pak lze křtít i ve jménu Jehovy. Pokud se Jehova nerovná Ježíši, jsi odpadlík, protože neuznáváš trojici. A navíc zatracen Jehovou, který jasně řekl, že lze uctívat jen jeho, nikoho jiného.

Jirka (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

Světlonoš byl svržený cherub Lucifer. A jméno Ježíš znamená "Bůh je spása", takže se to vůbec nevylučuje s JHVH - JSEM, KTERÝ JSEM.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 18:01)

Doufám že napíšeš, že nejsi Jehovistka. :-)

mima (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

No to nemusím psát, přece můj příspěvek by ti měl napovědět.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

A z jaké církve jsi, jestli se můžu zeptat?

mima (So, 11. 1. 2020 - 09:01)

Nejsem členem žádné církve.......Jsem věřící , věřím, že spasení je z milostí, na znamení toho, že jsem se obrátila a uvěřila, jsem se dala pokřtít na jméno Pana Ježíš Krista. Jsem Biblický věřící. Celá Bible, Starý i Nový Zákon je můj maják. Byl čas, kdy jsem chodila do Jednoty Českobratrské, ale tehdy jsem byla slepá, jak se píše v Biblí a mnohému, právě všemu co je v Bibli či o spasení jsem nerozuměla. Chození do sborů byl jen návyk, pocit zadostiučinění pro svůj duchovní život. Až jednou v mém životě došlo k zásadní změně ( rozuměj, že tady nemůžu všechno psát, protože jsou tady lidí, kteří zneužívají tvou důvěru a překrucují všechno k obrazu svému, dle svých choutek ) a od té doby se Bible pro mě stála novou knihou. Není to pro mě dnes kniha historie, či morálního kodexu. Je to živé Slovo Boží....... Na každé stránce v Biblí, od prvního slova, verše, či kapitoly Starého Zákon až po poslední tečku v Novém Zákoně v každém příběhu, je tam řeč o Božím Synů Ježíši............... člen církve ani denominace nejsem, ale setkávám se z věřícími, kde můžu přijímat večeři Páně, která je součástí spasení. Mám svého pastora, vážím si ho, je to služebník Boží, který má mou důvěru, ale Ježíš a Boží Slovo je mou autoritou........ Myslím, že jsem toho odhalila dost, jak už jsem psala, pro zlé jazyky, nemůžu odhalovat soukromí, mé či jiných osob......

Z (So, 11. 1. 2020 - 10:01)

Taky nechodím do žádné církve, protože jsem ještě nenašel církev, která by jela podle Bible. Píšeš, že jseš Biblický věřící. A co říkáš na slova Ježíše Krista, že se máme modlit k Bohu v jeho jménu. A nebo tohle: 1 Timoteovi 2,5. 5 "Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, Kristus Ježíš." Ježíš Kristus je prostředník mezi člověkem a Bohem. Proto Ježíš Kristus říká, že se máme modlit k Bohu v jeho jménu.

mima (So, 11. 1. 2020 - 15:01)

Tak to je na dlouho :-) a dlouhé příspěvky víme, že se špatně čtou, natož pochopí. Tak zkusím v krátkosti....... Bůh poslal svého Syna na svět a dál mu svou autoritu. Dál mu taký jméno ve kterém je zahrnut Otec - Pan, Syn - Ježíš, Duch Svatý - Kristus. V tom jméně je spasení, uzdravení, všechno co potřebujeme k životu k pobožnosti v tom jméně je Boží autorita.... To jméno je jak v dnešní době tvůj pin, který ti otvírá všude dveře...... Víme, že Ježíš je teď po pravicí Boží, ale co je pravice Boží, když Bůh je Duch? Co je pravice? Pravice je autorita. A proto Ježíš, jeho jméno je prostředník mezi Bohem a člověkem....... Bůh a Ježíš nejsou jak jeden prst, ale Ježíš byl v Bohů ( jak já jsem kdysi byla ve svém otci, píšu pro lepší porozumění) a pak Otec, Bůh se projevil v Ježíši v jeho těle . Ježíš činil skutky svého Otce, uzdravoval, znal myšlenky člověka, věděl kde člověk byl, kolik mužů měla žena a viděl jak se v budoucnu zapře Petr Ježíše. Ale jako člověk po matce, taky zaplakal u hrobů Lazara, potřeboval spát, jíst, rozčílil se, když viděl překupníky v chrámě jeho Otce......

Jirka (So, 11. 1. 2020 - 11:01)

Ajak napsala mima, důležitý je vztah s Bohem, s Ježíšem Kristem. A znát Písmo, aby člověk něco omylem nepovažoval za správné a ono to nebylo proti Bibli, a to se stává často, i u upřímně věřících lidí, které uznávají své hříchy. Bůh v člověku tu obnovu tvoří postupně, protože v nás je často hodně překážek, a postupně proto, aby to nešlo uměle proti zákonu Božímu a vůli člověka.

Z (So, 11. 1. 2020 - 11:01)

Souhlas.

Reklama

Přidat komentář