Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (So, 11. 1. 2020 - 11:01)

Podle Bible že jedou, se holedbají Svědkové Jehovovi. Ale podle upravené Bible, s tělesným výkladem. Jenom zkoumat literu Písma, ale zanedbávání proseb, díků, chval a pokání, to vede akorát tak k zákonictví a tak špatnému pochopení. Je potřeba se modlit za obdržení Ducha svatého, aby zasvětil do Písma, aby nedocházelo k jeho špatnému pochopení. Člověk se musí narodit znovu, jinak nespatří království Boží. A znovunazrození přijali Ducha svatého.

Touha (So, 11. 1. 2020 - 09:01)

Mimo, já si vždy myslela, že chození do sboru je o sbližování lidí stejné víry, že je to komunita, která spolu svou víru i život sdílí...

mima (So, 11. 1. 2020 - 09:01)

Touho, určitě i to je součástí chození do sborů. Ale to ti nedá zadostiučinění v tvém duchovním životě. To nás nespasi. Každý z nás potřebuje mít osobní kontakt s Bohem. Jen ty a Bůh. Bůh se nás nebude ptát, kde jsi chodila do jaké církve, kdo jsi, katolík, jehovistka.......ale jak jsi žil a co jsi udělal s tím darem, který jsem ti dal?

Rakato (So, 11. 1. 2020 - 15:01)

S bohem je možné komunikovat jen v jeruzalémském chrámu, a jen s pomocí obětí. Tak to Jehova nakonec nastavil. Nemáš chrám, nemáš obětí = nemáš komunikaci. Jen si něco namlouváš, anebo s tebou mluví ďábel.

mima (So, 11. 1. 2020 - 17:01)

Rakato, co dodat. Máš mezery, chtělo by to více číst Biblí, nejlépe s modlitbou, abys mohl porozumět. Vždyť Bůh hovořil s Adamem v zahradě. S Mojžíšem na hoře Sinaj. Abrahamovi se ukázal u háje Amre....... Bůh hovoří s člověkem přes proroky, učitele, evangelisty.....
.

Rakato (So, 11. 1. 2020 - 19:01)

Nikdo z vás ovšem není prorok, učitel, evangelista, a přece tady lžete, že mluvíte s bohem, že jste s ním v kontaktu.

Touha (So, 11. 1. 2020 - 14:01)

Díky, Mimo, to je samozřejmé. Šlo mi jen o sdílení a život v komunitě

Jirka (So, 11. 1. 2020 - 14:01)

Přesně tak, mít osobní vztah s Bohem je nutné. Protože jsou někteří, kteří si myslejí, že jsou křesťané, ale Ježíš jim řekne, že je nikdy neznal.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 17:01)

Já jsem si myslel, že Svědkové odmítají trojjedinost...

mima (Pá, 10. 1. 2020 - 17:01)

Tento příspěvek je od mimy, zapomněla jsem se identifikovat :-(

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 17:01)

Cituji z www.scienceworld.cz :
"Evoluční biologové prostě vůbec netušili, že je zde zásadní rozpor mezi jejich teoriemi a paleontologickými daty." :-D

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 17:01)

Darwinista Richard Dawkins v úvodu své známé knihy Slepý hodinář říká: „Biologie je studium komplikovaných věcí, které dělají dojem, že byly navrženy k nějakému účelu.“

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 16:01)

Bible nic nepraví. Personifikování bible je směšné. Žádná matka bible neexistuje. Bible nic nepoužívá. Ten, kdo psal z nicku bible, je psychicky nemocný.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 16:01)

Cituji: "První Newtonův zákon říká, že síla ......"
https://cs.wikipedia.org/wiki/Newtonovy_pohybov%C3%A9_z%C3%A1kony

Bible (Pá, 10. 1. 2020 - 16:01)

"Proto muž opustí svého otce i svou matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem“ (Gen 1,27; 2,24) Manželství je ikona Boží lásky k nám. Bůh je totiž také společenstvím. Tři Osoby: Otec, Syn a Duch svatý žijí odevždy a navždy v dokonalé jednotě. A právě to je mystériem manželství: Bůh činí z manželského páru jedinou bytost. Bible používá silný výraz a mluví o „jednom těle“. Tak niterné je sjednocení muže a ženy v manželství. Toto je mystérium manželství: Boží láska se zrcadlí v páru, který se rozhodne žít společně. Proto muž opustí svůj dům, dům svých rodičů a jde žít se svojí manželkou a sjednocují se tak mocně, že se stávají – jak praví Bible – jediným tělem.

Rakato (Pá, 10. 1. 2020 - 17:01)

Zase jeden blekota, co se neobtěžuje s nickem, ani s odkazem, na co vlastně reaguje.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 14:01)

Óóó, ten byl ale moudrý, óóó. Cituji jeho posvátná slova: "Kamkoliv půjdete, kdokoliv vás povede, půjdete k tomu spravedlivému. j." Óóó, to je tak moudré, óóóóóó.

Jan (Pá, 10. 1. 2020 - 11:01)

Na jedne straně hrozné věci tady, na druhé straně plati,co tě nezabije to tě posilí.
Možná si tady někdo vzpomene, jak se ve svých promluvách ke křesťanům vyjadřoval. Byl plný pochopení, jak trpělivě předkládal svou vizi kterou přijal. Nebyl jenom kritický, on nabízel řešení. To se tady neděje. Vysvětloval proč Biblického Hospodina a Ježíšova Otce nemožno považovat za jednoho Boha, atd. Na závěr jedné takové promluvy křesťany uklidnil slovy. Kamkoliv půjdete, kdokoliv vás povede, půjdete k tomu spravedlivému. j

Jirka (Pá, 10. 1. 2020 - 18:01)

Jak jinak, zase budu protivnej a nesympatickej člověk, který leze každému na nervy. Ale nemohu jinak, na tu lež prostě reagovat musím, konkrétně na tohle "Kamkoliv půjdete, kdokoliv vás povede, půjdete k tomu spravedlivému." To je lež jako VĚŽ! Kdokoliv vás povede? To je co, popření Krista a další falešná evangelizace univerzálního náboženství? Ať mi tu někteří nezapomenou zdvořile vykat a opět vytknout nedostatek křesťanské lásky k bližnímu svému.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 18:01)

Papež Franta v jednom ze svých nedávných projevů prohlásil, že muslimové se modlí k „témuž Bohu“, jehož vyznává i on sám. Souhlasíš?
https://www.freeglobe.cz/Articles/3446-pripravuje-papez-frantisek-zaklady-pro-jedno-svetove-nabozenstvi-.aspx

Reklama

Přidat komentář