Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Diabetik (Po, 26. 3. 2012 - 08:03)

Pro A: Na dealera se vykašli, potřebuje jen prodat své neprodejné zboží.
Pro Gekk: když někomu chybí inzulín, jsou podobné knížecí rady k ničemu. Je to jako kdyby si někdo zlomil nohu a takový Gekk mu poradí, aby se vykašlal na repozici a sádru a věnoval se zdravé výživě.

Gekk (Ne, 25. 3. 2012 - 18:03)

A co takhle změnit způsob života, nenakupovat nejlevnější jídlo v supermarketu, plné chemických přísad, ale zlepšit si zdraví kvalitou? Léky a lékaři nejsou všemocní, když vy sami se nepohnete zamyslet se, kde jste udělali chybu. Lékaře v tom nenechte samotného a pomozte mu. Nikdo jiný než vy to nevyřeší.

A (Ne, 25. 3. 2012 - 17:03)

Ahoj.... pokud chceš třeba...a proč zrovna ma mejl ???
jak budeš mou věc řešit????
víš vůbec co je diabetes1 stupně???!!!
ty snad umíš zázrak jak ho vyřešit???tak se prosím pochlub tady všem ne jen na mejl my ten zázrak potřebujem VŠICHNI S DIABETEM 1 STUPNĚ!!!!!!!!!!!!!!

Milan (Ne, 25. 3. 2012 - 13:03)

jo dík fajn kouknu tam...Ahoj.... pokud chceš třeba svoji věc řešit, tak s emi ozvi a maila [email protected]

A. (Pá, 24. 2. 2012 - 10:02)

jo dík fajn kouknu tam taky.
mám diab.mellitus1stup. už 5 let je mi 18 a sháním vše možné co ajak zda vůbec někdy vyléčit...!?doufám všřím že snad někdy se stane zázrak a někdo něco pro nás objeví vždyt je nás tolik všude...!

Miki :) (Čt, 23. 2. 2012 - 19:02)

Našla jsem jeden blog, který je také o cukrovce 1.typu. Co sem tam četla, tak mi to přijde docela zajímavé, tak se s váma o to podělím, já si myslím že bych se té stránky také účastnila, tak je na vás, jestli tam taky něco budete psát či co :) Alee mě to přijde zajímavé :) Ta stránka je zde:
http://diabetes-mellitus.blog.cz/ ;))

Pavla (Út, 27. 12. 2011 - 12:12)

Zdravím, chci se zeptat na...Hledala jsem na internetu, jestli by nešlo nějak zjistit, jestli mám cukrovku, protože jsem začala mít pochybnosti. Našla jsem tohle : test-cukrovky.cz/?stranka=2 a docela mě to uklidnilo v podstatě šlo o stejné otázky, na které ptá doktor

dia (St, 5. 10. 2011 - 09:10)

Léčit diabetes...tak to je moje řeč jsem diabetička 1stupně už 23let a ještě mne bylinky nevyléčily natož nějaká urinoterapie nesmysl...!!!!!

Jdi se vycpat, (Út, 4. 10. 2011 - 14:10)

Léčit diabetes urinoterapií je stejný nesmysl jako léčit vypíchnuté oko bylinkami.

Priroda (Út, 4. 10. 2011 - 12:10)

Terapie `podle lekare Max Gerson,Urinoterapie, web. zdravi od az, nic to nestoji a rozhodne zlepsi jakykoliv zdravotni stav,

Tereza (St, 28. 9. 2011 - 11:09)

Diabetiku, díky za odpověď. Jen je divné, že mi doktorka řekla, že do té poradny nemusím chodit nalačno, že mě budou informovat o životosprávě, ale jistota, že mám curkovku tu stále není. Ještě jsem nepsala, že ji má táta, děda a babička u nás v rodině. Jdu tam ve čtvrtek, tak uvidím, co mi řeknou.
Ještě jedna věc, včera jsem se právě nato ptala doktorky, zda mám být nalačno a ještě mi řekla, že i kdybych něco jedla, tak na můj věk to je moc vysoká hodnota, tak nevím.

Diabetik (Út, 27. 9. 2011 - 17:09)

Pro Alenu: Diabetes je porucha funkce slinivky a nadměrná konzumace sladkého s tím nemá co společného, snad jen že by stav mohla zhoršit. Rozhodně ale není příčinou.
Pro Terezu: 10 mmol po jídle je normální. Únava a žízeň je ovšem podezřelá, mně to začalo taky tak. Doporučuji navštívit diabetologii, kde Ti udělají OGTT (orální glukózový toleranční test). Spočívá v tom, že vypiješ nalačno roztok glukózy a pak Ti 3x po hodině měří cukr v krvi a v moči. Z naměřených hodnot se pak stanoví diagnóza.

Tereza (Út, 27. 9. 2011 - 10:09)

Dobrý den, mám na vás s touto nemocí jeden dotaz. Dobředu říkám, že se stydím a připadám si uboze, ale stalo se, tak mě prosím berte vážně. Byla jsem na krvi a měla glukózu 10 mmol/l, já ale snídala, ne moc a nic sladkého jsem neměla. Stalo se to už častěji. Paní doktorka v gastroporadně mi řekla jako hotovou věc, že mám cukrovku a jsem objednaná do diabetologické poradny. Co myslíte, je normální, aby cukr takhle mco stoupl ráno jenom snídaní ? Jediným příznakem na cukrovku bych měla abnormální žízeň, vypiji tak 6-7 l vody a únavu. Je mi 33 let. Děkuji předem za odpovědi.

dana (Út, 27. 9. 2011 - 09:09)

Dobrý den, chtěla bych se...tak to asi opravdu není!

Věra (Po, 26. 9. 2011 - 16:09)

Dobrý den,
je mě 42 let a mám poruchu na trávení cukru - fruktosemii.
Chtěla jsem se zeptat jestli může mít tato porucha do budoucna nějaký vliv na zdraví.
Děkuji

Alena (Po, 26. 9. 2011 - 16:09)

Dobrý den, chtěla bych se zetat jestli je cukrovka z nadměrného konzumování sladkého. Děkuji

Helena (Pá, 22. 4. 2011 - 07:04)

Umyslně jsem se nezminovala o náhražkách za cukr...Vaše maminka se musí prostě nejdříve "předělat" a vypustit z hlavy spoustu jídel. Jen tak jí pomůže se přenest přes omazení a píšete, náhradní cukr do koláčů...? Proboha víte, jak vadí mouka? To je také cukr, jenže pomalý a dokáže držet náhle vylítlou hladinu cukru nahoru, i dva dny. Proto bych zpočátku jedla podle určené diety a pátrala.Tam je například ráno jen půlka rohlíku..Protože jsem já měla pak hlad,všechno pečivo jsem vyměnila za knekebroty a různé jiné suchary.."polystyrény" atd. tam mi kupodivu cukr nestoupá nikdy. Koupit glukometr, testovat a učit se. Na koláče a marmelády bych osobně naprosto první rok rezignovala.

Helena (Pá, 22. 4. 2011 - 07:04)

Ivetko, jste moc hodná holka. Mám taky takovou dceru a mrzí mně, že vás maminka takhle trápí. Samozřejmě máte pravdu vy a maminka může zkončit na inzulínu. Určitě bere i léky na snížení cukru /které by dietou vyřadila / a ani ty nejsou moc zdravé. Vysoký cukr "žere" cévy a pomalu mrzačí, lidi musejí často na amputaci nohy, něco si najděte na google a dejte bez milosti mamince přečíst i s obrázky! Jinak po ranu má mít hodnotu asi do 5,9...! Mně zjistili cukrovku asi před dvaceti lety, najela jsem tvrdě na dietu, do měsíce byla bez léků a dodnes se držím.Určitá jídla jsou pro mně tabu-kupodivu moučná,ale hořkou čokoládu můžu klidně velikou:-)) Víte, každy jsme jiný a chce to cukr měřit doma a testovat, po čem nám je lépe atd..Osobně mám cukr ted spíše sníženy. Taky jsem krásně štíhlá a tím si ráda okecám tu dietu. kamarádky mi závidí-vše zlé je pro něco dobré..Jde o zvyk a mít se rád. Nechci být mrzák a vám držím palečky, aby vaše stále mladá maminka věřila vám a neblbla.

Iveta (Čt, 21. 4. 2011 - 21:04)

Dobrý den. Mojí mamce zjistili před pár měsíci cukrovku. Celý život (je jí 40) jedla normálně a tak ji teď nějaká dieta absolutně nerozhodí.Vůbec ji nedodržuje a když jí říkám že by se měla trochu zamyslet tak mi řekne že to nemá moc vysoký a že to přejde a takový blbosti. Podle mě když jí ale doktor dietu nařídil a k tomu léky, tak snad ten doktor ví co dělá. Navíc mám strach aby to s ní s takovým přístupem někde nešvihlo.Nevím v jakých jednotkách se to uvádí ale naměřili jí něco kolem 10. No ale proč píšu. Než jí doktor dal dietu, tak nejedla sladké-prostě jí to nechutnalo, ani čokoláda, prostě nic. A teď mi příjde, že se živí jenom sladkostma. Tak jsem jí chtěla udělat o prázdninách, až bude sezóna, pár skleniček marmelády. Tak jesli máte nějaký recept, kde není moc cítit umělé sladidlo. Byla bych moc ráda. Především na marmeládu malinovou, rybízovou a jahodovou. A taky jaké třeba používáte sladidlo do koláčů a cukroví. Mamka to prostě nechce jíst, že je z toho cítit to umělé sladidlo. Pak je to ale začarovaný kruh. No ty recepty případné asi kdybyste mi prosím pěkně poslali na mail, ať to tady není zaspamovaný [email protected]

alča (St, 6. 4. 2011 - 12:04)

Dobrý den Vám všem,

...milý pane to opravdu asi nevíte co je cikrovka 1. typu!!!????
Jinak by jste zde nám nemocným diabetem 1. typu tady nenabízel vaše blbosti:!!!
Měl byste se nad sebou zamyslet a o cukrovce1.typu si něco načíst už jen to že je nevyléčitelná!!!!!a musíme si 4.kráte píchat Vás bych taky někam píchla nebo raději nakopala...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama

Přidat komentář