Reklama

Diabetes mellitus=cukrovka

Katka (Pá, 3. 7. 2009 - 20:07)

Dobrý den, mám podezření na cukrovku a chtěla jsem se zeptat, kde se provádí vyšetření, kde mi ji zjistí? Jestli u praktického lékaře, nebo u někoho jiného. Děkuji

xyz (Čt, 25. 6. 2009 - 08:06)

hanka
na jedné straně píšeš, že jsi si vyléčila cukrovku, na druhé, že nemusíš držet tak přísnou dietu - takže cukrovka se zřejmě zlepšila, ne vyléčila, to jsou dva velice odlišné pojmy. Proš by se diabetik nemohl cítit jako normální člověk?

hanka (Čt, 25. 6. 2009 - 08:06)

25. 6. 2009 07:59:51, hanka
Dobrý den, osobně mám dobré zkušenosti s AG Koloidní, má koncentraci 14ppm a díky jeho pravidelnému užívání jsem si vyléčila cukrovku. Asi před rokem mi diabetolog naměřil hodnotu glykovaného hemoglobinu ve výši 15%, od té doby jsem užívala polévkovou lžíci 5x denně a nyní jsem již zcela zdravá jako normální člověk (nedržím již tak přísnou dietu a nepíchám si inzulín). Jinak mám AG koloidní vyzkoušené i na zánět močových cest, ušní a oční problémy, alergii - dcera měla pořád sennou rýmu a zánět zubů. Zajímavé info jsem našla na http://www.kcrulc.cz/cz/lanky.

Návštěvník (Út, 24. 3. 2009 - 13:03)

Blanule2 Tak čímpak asi nahradíš inzulin u jedničkářů?

Blanule2(Blanka (Út, 24. 3. 2009 - 12:03)

Dobrý den.Zkuste se podívat na příběhy lidí,kteří mají zkušenosti s produkty OKG a přípravky jim pomohly.Je to na stránkách http://www.okg-zdravizprirody.blogerka.cz A nebo napište mail.Nikomu nic nechci nutit a ani přemlouvat ke koupi,jen se snažím pomoci.

Eli (Út, 24. 3. 2009 - 10:03)

Zdeňku a na co jsi vhodný typ? Myslíš tím transplantaci?

zdenek (Út, 24. 3. 2009 - 09:03)

po dotazu u lekaře mi odpověděl že jsem vhodny tip ale musím jit na krevní test po testu mi bylo zděleno že jsem na tom ještě dobře tak nemam narok asi protože je lek drahý kdo mate zajem najděte si cenu v USA

Eli (Pá, 20. 3. 2009 - 13:03)

Denisko, cukrovka I/ na inzulinu/ je věc, které se zatím člověk nezbaví, ale pokrok jde dál, tak snad...

Obrazně řečeno - až přestaneš vidět v inzulinu nepřítele a uděláš si z něho přítele, máš vyhráno.
Klini si na
www.Medatron.cz
Jsou to stránky pro diabetiky, za malé děti tam většinou píší maminky, větší už samy za sebe. Najdeš tam i tábor a hlavně uvidíš, že v tom nejsi sama a zjistíš, že i když jsi diabetik, můžeš dělat téměř cokoliv, jen se musíš trochu víc hlídat a plánovat dopředu.
Držím palce.

Návštěvník (Pá, 20. 3. 2009 - 11:03)

ahoj Deniso mně je 15 a taky mám diabetes mellitus 4krát denně píchám inzulín taky se bojím budoucnosti nemocí porodu jestli vůbec...!Ale musím žít a chci a doufám že se třeba do té doby do budoucna něco vynalezne vždyt pokrok jde do předu a cukrovka je všude na světě tak já pevně věřím že nám něco vynaleznou!!!!Měj s ehezky a vůbec všichni cukřenky jak já jim říkám mějte se hezky a nezofejte!

denisa(10) (Čt, 19. 3. 2009 - 15:03)

protože jsem chtěla vědět jestli jo nebo ne jsem diabetik a tadyta jedina nemoc nebo-li vec se neda darovat škoda....:'-(chci se cukovky zbavit:'-(....a hlavne protoze budu mit ryzikove tehotenstvi a mam ruzna ohrozeni proste u cehokoliv tak proto (paní,slečno,dívko)eli

Tom (St, 18. 3. 2009 - 22:03)

Ahoj,mám Diabetes mellitus II, beru prášky. Mam problem s balanitidou a balanopostitidou. Nikde jsem nenasel jak se tohoto problemu zbavit. Díky za odpoved.

Eli (St, 18. 3. 2009 - 13:03)

Denisko, slinivka se nedá darovat jako třeba ledvina nebo plíce, protože je jen jedna, není to párový orgán a pokud např. je nutné někomu odebrat část slinivky, sníží se tím tvorba inzulinu, takže vlastně i ten předtím zdravý člověk bude mít cukrovku a bude si muset píchat inzulin.
Jinak se transplantace, to je voperování slinivky, už dělají a to u diabetiků, kteří mají život ohrožující komplikace, musí se to pečlivě zvážit a navíc se musí pak celý život užívat léky, které brání tomu, aby tělo darovanou slinivku neodmítlo. Je to velice složitá záležitost a vyžaduje opravdu velice pečlivé zvážení, zda ano nebo ne.
Slinivka se zatím získává stejně jako ostatní orgány, to znamená od jinak zdravých lidí, kteří náhle zemřeli, většinou po úraze.
Není možné například slinivku transplantovat u nějakého nádoru.
Můžeš napsat, proč to potřebuješ vědět?

denisa (10 let) (St, 18. 3. 2009 - 12:03)

Dobrý den chtěla jsem se vas zeptat jestli by se dala slinivka darovat jako ledviny,plíce atd....jestli ano tak se chci zeptat od koho by ji ten clovek dostal,a jestli ne tak bych si prala aby jste neco takoveho vymysleli prosim straslie moc prosim

Návštěvník (Pá, 6. 2. 2009 - 13:02)

pane blondys jak pak by jste mi asi pomohl s diabetem mellitus 1stuně? NECHÁPU!!!Toto onemocnění je na doživotním píchání Inzulínu tady pokud něco neobjeví ale opravdu zda poradíte...?!

Miska (Čt, 5. 2. 2009 - 18:02)

Nekdy mivam obdobi ze kdys snim neco sladkyho tak se mi dela spatne od zaludku sucho v puse toceni hlavy tak na nejakou dobu sladky visadim je to lepsi nekdy zas naopak si sladky dat musim abych se citila lip cukrovka se neprokazala tyto pocity jsem mela vickrat fa kt teda nevim

blondyss (St, 4. 2. 2009 - 17:02)

Dobrý den,s cukrovkou Vám mohu pomoci. Pokud máte zájem,napište na email: blondyss"seznam.cz

Petr (Po, 19. 1. 2009 - 18:01)

Pro Hanu: Nechápu, když diabetolog prohlašuje, že nějaký lék se už nepoužívá a přesto mu jej předepisuje. Rovněž tvrzení, že si zvykne na vysoké glykémie (10 na lačno) je názor hodný odborníka.
Já osobně mám DM2, píchám si přes den 12-10-8 Novorapid a na noc 10 Levemir. Výsledky jsou zatím vlice dobré.
Doporučuji váš problém konzultovat s nějakým jiným nezávislým odborníkem a případně vyměnit diabetologa.

Eli (Po, 19. 1. 2009 - 17:01)

to Hana
zadej si
www.medatron.cz
jsou to stránky pro diabetiky, tam ti nejen poradí /diskuzi sleduje i odborník/, ale můžeš si i vyměňovat zkušenosti.

Hana (Po, 19. 1. 2009 - 16:01)

Dítě 15 let, DM 1, od podzimu 08, pícháme 2x Actrapit a na noc 1x Mixtard 30, náš diabetolog nám při každé návštěvě opakuje, že tyto inzulíny se již nepoužívají, že v našem městě jsme jediní, kdo takto píchá.
Může mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi Actapidem a Novorapidem, Mixtardem a toho co se píchá běžně na noc?

Dávky inzulínu si upravujeme sami na základě měřené glykémie, hlídáme VJ /sní spíš míň než předepsaných 20Vj za den/, pohybu má dost a přesto jsou naše glykémie kolem 10 /i na lačno - ráno/ - toto trvá asi 2 měsíc. Ze záčátku jsme píchali 4,4,8. Dnes jsme už na 8,5 , 8, 14. Kluk sportuje: florbal, bruslení. váží 58 kg, zhubl od září 2 kg, výška 174cm.
Může mi i v tomto prosím někdo poradit, kde děláme chybu. Odpověď v diaporadně, že za 5 let si zvyknene na takové glykémie - nebyla pro mě vysvětlením.
Děkuji Hana

A (Po, 26. 3. 2012 - 09:03)

A co takhle změnit způsob...to snad nemyslíš vážně co jsi napsal?
víš ty co je vůbec diabetes mellitus1stupně nejprv si něco přečti o této nemoci a pak terpv něco z rozvahou napiš a neurážej nás tady opravdu trpící touto nemocí my jsme si ji sami nepřivodili a sami bez inzulínu ji nevyřešíme ty rozume opravdu jsi mi hnil žlučí!!!

Reklama

Přidat komentář