Reklama

Mirtazapin

Lenka (Út, 3. 3. 2009 - 17:03)

Ahoj, začala jsem užívat Mitrazapin 30mg spolu s Neurolem 3x1 tableta denně, teď ho beru šestý den a mám hroznou chuť k jídlu, až se toho trochu obávám. Co se týče spánku, tak se výrazně zlepšil a spím jak nemluvně.Můžete mi někdo napsat ještě něco k té váze?

Danka (Čt, 19. 2. 2009 - 21:02)

Lado, kdysi jsem také brala Mirtazapin a nešla mi též snížit dávka, popř. vysadit. Když jsem snížila dávkování, měla jsem to samé jako ty: nespavost, špatně od žaludku a absolutní nechutenství. Abys vůbec mohla vysadit AD, musela jsem přejít na Seropram a ten postupně vysazovat. Ten se dobře snižuje i vysazuje, člověk to vůbec nepocítí.

Jan (Čt, 19. 2. 2009 - 18:02)

Beru mirtazapin asi měsíc v dávce už 45 mg, lépe spím, chuť k jídlu mám větší, trochu jsem přibral. Trochu mně otékají nohy. Možná, že zvýšení váhy má na svědomí taky zadržovaná voda. Ale je mi dobře. Citalopram nebo Trittico mně moc nepomohly.

Lada (St, 4. 2. 2009 - 19:02)

Mirtazapin užívám asi rok a půl ,přibrala jsem jen 3 kila,dobře spím,ale nemohu nějaksnížit dávku,pak mám se spaním potíže a jemi špatně od žaludku

Petr (Út, 13. 1. 2009 - 21:01)

Užíval jsem Mirtazapin 1 měsíc. Váha nahoru nešla, protože jsem diabetik a jídlo si odvažuji. Ale bolel mě po něm žaludek a šla nahoru glykemie. Tak užívám místo toho Coaxil. Špatně mi po něm není, ale líp taky ne.

Katy (Út, 13. 1. 2009 - 19:01)

Já beru Remeron už měsíc.Zlepšil se mi spánek. Beru 30 mg večer. Váha šla nahoru o 2 kg, ale možná je to těmi vánocemi. Jinak už se cítím líp, ale někdy to taky není ještě ono.

Alžbeta (Po, 12. 1. 2009 - 20:01)

Martinka, ja užívam Mirzaten, to je asi to isté. Užívam 30 mg večer druhý mesiac. Chcem sa spýtať ako sa cítiš po psychickej stránke, už Ti zabral? Ja sa cítim máličko lepšie, ale ešte to neni ono.

Martina (Po, 12. 1. 2009 - 17:01)

JÁ UŽÍVÁM LÉK ASI DVA MĚSÍCE. KVŮLI DEPCE JSEM SKORO NEMOHLA NIC JÍST. PROSTĚ TO NEŠLO. TED MÁM NEUSTÁLE CHUT K JÍDLU. PŘIBRALA JSEM 6 KILO, ALE NEVADÍ MI TO. SPÍŠE NAOPAK.

Evík (Út, 6. 1. 2009 - 21:01)

Ahojberu ho skoro 2 měsíc,přibrala jsem 5kg za 14 dní,,ale mě to neva,,protože jsem odmala hubená a z nervů jsem zhubla,,takže kila zatím vítám:)

Hana (Po, 17. 12. 2012 - 16:12)

jsem stale na...já jsem na tom podobně.antidepresiva nezabrali a to jsem jedla stále větší dávky a ani po 2 letech nic.Tak jsem vše vysadila,hlavně nejezte mirtazapin.Po něm mi bylo nejhůř a ještě jsem přibrala.Chtěla bych zkusit hypnozu,ale to není tak jednoduché sehnat někoho kdo to umí

Hana (Po, 17. 12. 2012 - 16:12)

Ahoj všichni lidičky

Jana (Pá, 30. 11. 2012 - 14:11)

Beru cipralex a na noc 7,5 mg mirtazapinu,a měla jsem velké problémy se spaním ated spím jak miminko a je skvěle ,taky jsem přibrala ale jsem ráda že je mi už mnohem líp .Všem držim palce.

Klára (Po, 5. 11. 2012 - 11:11)

Jak řešíte zvýšenou...Já ho beru 2 roky a přibrala jsem za tu dobu 16 kilo....prvních 5 kilo jsem přibrala za týden.A to nemám pocit,že víc jím. Lékař mi tvrdí,že to není možné...Mám teď deprese z toho jak vypadám....začínám postupně vysazovat...uvidíme. Asi bych volila změnu léků,na každého to působí jinak,mi pomohl,ale váha je děs.

Monika (Ne, 4. 11. 2012 - 20:11)

Jak řešíte zvýšenou chuť k jídlu po Mirtazapinu ? Děkuji, Monika

ina (Út, 23. 10. 2012 - 08:10)

jsem stale na antidepresivech.lexaurin,velaxin.mirtazapin a nejak se nemohu vzchopit.stale me prepadaji uzkosti ,strach apod.co dal nevim.zkousim co se da.terapie s psychoterapeutkou.poradte jak to zvladate vy?lecim se uz nekolik let a stele jsem jak na houpacce.dik za nejakou radu

ina (Út, 23. 10. 2012 - 08:10)

mate vsichni pravdu.na kazdeho tento lek pusobi jinak.zacala jsem ho brat pri hospitalizaci po postraumaticke depresy.mela jsem zive sny,stale se mi vraceli ty prozite osklive dobe meho zivota.ano pribrala jsem za 8tydnu 7kg.ted ho beru stale a vaha se srovnala.depky ne.

J. (St, 3. 10. 2012 - 14:10)

michal:Jistě že budeš normálně žít, jde o přechodný a pomíjivý stav, ovšem chce to trpělivost a dát tomu čas. Tvoje příznaky (bušení srdce, napětí, nervozita) na depresi moc neukazují, takhle se projevuje spíš úzkost. Ale samozřejmě neznám Tvůj stav, takže těžko hodnotit...

michal (So, 29. 9. 2012 - 10:09)

dobry den beru mirzapin asi 3 tyden ale deprese stale mam nezda jse mi ze by mi pomohl boli me porad hlava a oci coz je asi vedlejsi ucinek toho leku ! beru vecer 30mg a rano 15mg kdyz jsi vecer vemu prasek do hodinky spim ale tak ve 4 rano se proberu a uz mam potom jen mikrospanky a neusnu tvrde myslite ze mi ten prasek pomuze od depresi moje deprese spocivali v tom ze sem mel buseni srdce nervozita a napeti v celim tele nic me nebavi nemam na nic chut nezajem o kazdodeni cinoti mislite ze mi ten lek pomuze a budu zase normalne zit ?

Zuzana (St, 19. 9. 2012 - 14:09)

Včera jsem dostala od doktorky Mirtazapin 15 mg, protože mám občas problémy s usínáním a Hypnogen (Stilnox) mi už nezabíral. (Kromě toho beru ještě Venlafaxin 150 mg. Tak jsem si večer vzala ten Mirtazapin, do půlhodiny se mi začalo chtít strašně spát, tak jsem si šla lehnout a spala jsem jako zabitá asi dvanáct hodin. Ráno mě vzbudil budík, odvedla jsem dítě do školky, ale pak jsem si musela jít ještě lehnout, protože jsem byla pořád strašně ospalá. Spala jsem asi od devíti do jedenácti a teprve teď (je asi půl třetí odpoledne) mě začíná ta příšerná ospalost a malátnost opouštět. Tak nevím, jestli si ho mám ještě brát, protože to bych asi nebyla schopná normálně fungovat, pracovat a tak. Jinak chuť k jídlu mám normální, jenže já mám už léta problémy se záchvatovitým přejídáním, takže jím i běžně víc než normální člověk... Takže těžko hodnotit. Ale kdyby se to mělo zhoršovat, tak si raději řeknu o nějaký jiný lék na spaní. U Mirtazapinu je jediná výhoda, že ho plně hradí pojišťovna, což u klasických hypnotik bohužel neplatí a zrovna třeba ten Hypnogen je dost drahý.

J. (St, 5. 9. 2012 - 15:09)

Lenka, stanka:Nesouhlasím, Mirtazapin je na deprese podobně účinný jako tricyklika (TCA). Mně osobně dostal z deprese "těžké nepsychotické", zachránil mně život a velmi jej chválím. Každý jsme ale individuální, čili někomu může pomoci jiný lék, někdy se jich musí více vyzkoušet a vystřídat. Je pravda, že zlepšuje spánek a zvyšuje chuť k jídlu. To jistě...

Reklama

Přidat komentář