Reklama

Mirtazapin

bája (Po, 17. 8. 2009 - 10:08)

Beru ho rok a 1/4, za třičtvrtě roku jsem byla z depresí venku a cítila se báječně. Přestože celou dobu beru 30mg, objevil se před čtrnácti dny relaps. Myslela jsem, že při braní antidepresiv toto nehrozí. Mám zvednutou dávku na 45mg. Je mi o něco líp, uvidíme....

tom (Ne, 16. 8. 2009 - 03:08)

Já ho beru cca. půl roku, kvůli přírustku váhy již držím dietu a to jsem po něm ztratil chuť k jídlu. Nejhorší je ale neustálá potřeba spánku a únava.A co se týče účinku, čekal jsem více.

Júlia (St, 8. 7. 2009 - 16:07)

Mirtazapín som brala pred tromi rokmi 8 mesiacov na uzkostno-depresívnu poruchu a hlavne pre nespavost. Spánok sa zlepšil, ale výsledkom bola masívna infekcia v hrdle, dodnes sa jej neviem zbaviť. Plus zhoršenie krvného obrazu v dôsledku stlmenia krvotvorby. To priberanie nemusí byť z jedla, ale z hromadenia tekutiny v tele. Treba pozorne prečítať leták.

monika (Po, 6. 7. 2009 - 21:07)

Já taky příbírám,omezuji jídlo až se bojím že si rozhodím celé tělo...zadek,břicho a stehna jsou jako nateklé..beru ho 3 měsíc a mám 5kg nahoře...musím si to dát změnit..Dřív sem jedla kvanta sladkého i večer a váha nic..ted nesmím nic....a to je kruté.Nemám jinak sklon k přibírání.Počáteční ospalost vymyzela...

Martina (So, 20. 6. 2009 - 23:06)

Ahoj všichni. Přítel ochrnul a v důsledku tohoto začal trpět úzkostmi, depresí a nespavostí. Některá antidepresiva vůbec nezabírala, a to ani v kombinaci s terapií. Nově nasazený Mirtazapin zabral v tom smyslu, že do hodiny po užití je přítel absolutně "odrovnaný" a usíná. Nejenže po roce užívání se deprese a úzkosti nezmírnily, ale řešíme problém navíc. "Co s načatým večerem"?!

Jan (Po, 1. 6. 2009 - 19:06)

Za to ale mirtazapin nemůže.

Jiri (Pá, 29. 5. 2009 - 19:05)

40% pacientu s udajnou depresi je diagnostikovano mylne. Svest to na depresi je modni zalezitost.

Vašek (Pá, 29. 5. 2009 - 18:05)

Moje zkušenosti s Mirtazenem : před 1,5 rokem mi doktor v nemocnici "diagnostikoval depresi" a poslal na PSY, kde mi dali Mirzaten 30 a po 14 dnech 45mg !!! K tomu Neurol !!! Dnes po roce vím, jaká to byla chyba - všechny ty potíže - bolesti hlavi, trnutí šíje a zad - nebyly od deprese, ale od krční páteře !!! Teprve po 1,5 roce napadlo doktora udělat mi pořádné vyšetření páteře - MR a ejhle : 4etážové zůžení míšního kanálu !! A od tud všechny ty potíže !! Dnes to vím přesně. Po soustavné denní rehabilitaci se mi potíže zlepšují, Neurolu jsem se zbavil s obtížemi a Mirtazen beru ted 15mg kvůli spaní, bez něj se často v noci budím !!!! Pomalu ho vysadím, přecházím na bylinkové čaje na spaní. A tomu doktorovi půjdu se správou z neurochirurgie poděkovat za jeho "odbornou diagnozu deprese " !!! Škoda, že jsem poctvý pacient, dnes bych to vše udělal jinak !! Takže, ne každá diagnoza u psychiky v ní má příčinu, chce to holt mít štěstí na kvalitní doktory !!

Jan (Čt, 14. 5. 2009 - 14:05)

Leták berte jen orientačně. Pokud Deniban nebudete brát, tak to řekněte lékaři.

Jan (Čt, 14. 5. 2009 - 14:05)

Leták berte jen orientačně. Pokud Deniban nebudete brát, tak to řekněte lékaři.

Jan (Čt, 14. 5. 2009 - 14:05)

Leták berte jen orientačně. Pokud Deniban nebudete brát, tak to řekněte lékaři.

Lada (Čt, 7. 5. 2009 - 21:05)

Tak mám brát k Mirzatenu ještě další lék Deniban. Po přečtení příbalového letáku mám celkem strach si ho vzít, je tam spousta nežádoucích účinků. No, uvidíme.

Jan (Pá, 24. 4. 2009 - 18:04)

Každý den není ejchuchů ani s Mirzatenem. Já beru mirtazapin 3 měsíce a stav taky kolísá, ale už to nejsou ty hodně nepříjemné stavy. Lze brát ještě vyšší dávku - poraďte se s lékařem. Hlavně lék užívejte, je to na delší dobu, než se mozek vyladí.

Lada (Út, 21. 4. 2009 - 19:04)

Už čtyři měsíce užívám Mirzaten 30 mg. Jsou dny kdy je celkem dobře , ale jsou dny kdy je hůře -jsem nervozní , roztřesená. Myslíte, že se to ještě spraví?

laza (Po, 13. 4. 2009 - 21:04)

Já ho již beru přes 1 rok, mnohem lépe spím, jsem klidnější a po počátečním přibrání na váze jsem již zase na původní. Mohu doporučit

Jan (Po, 13. 4. 2009 - 16:04)

Beru 60 mg mirtazapinu už 3. měsíc. Spím lépe, není pravda, že kvalita spánku je horší. Přibral jsem 5 kilo, ale víc už ne. A žádné přežírání se taky nekoná. Chce to trochu vůle.

Ejpa (Ne, 29. 3. 2009 - 18:03)

Trochu konkrétněji, jak to bylo s Mirzatenem u mě. Vedlejší účinky trvaly tři týdny, ze začátku je to peklo.Hodinu po užití prášku člověk totálně odpadne a spí 12-14 hodin. Kvalita spánku šla úplně do háje tzn.: šílené noční můry a to klidně několik za noc, silné noční pocení, střídání zimnice a pocitu hrozného vedra, ráno jsem se pak budil propocený, psychicky zlomený (neuvěřitelné, co dokáží sny) a rozlámaný.Další krutá pravda je, že hodně silně zvyšuje chuť k jídlu a hlavně na sladké. Člověk má stále ukrutný hlad a naprosto nekontrolovaně se přežírá. Nikdy jsem v noci nejedl a hned po nasazení Mirzatenu jsem ve dvě ráno luxoval ledničku. Jednou dokonce v noci zmizelo ze spíže 10 croisantů (jeden má 1700 kJ). Výsledkem bylo po pěti týdnech 10 kilo nahoře. Mirzaten mi nasadili na farmakorezistentní depresi a ta bohužel zůstává farmakorezistentní depresí i nadále. Takže varování pro všechny: budete po spát sice víc, ale o to hůř a přiberete.

Dobra (Pá, 27. 3. 2009 - 14:03)

Paní doktorka říkala, že přiberu 5-6 kg a zastaví se to, bohužel já přibírám tak 5 kg za čtvrt roku, za 2 roky postupně přibrala 20 kg. Hrozná nezvladatelná chuť na jídlo. Teď po dohodě s paní doktorkou jej vysazuji, případně mi nasadí něco jiného. Kdyby nebylo toho přibírání, tak jsem jinak s lékem spokojená.

Jan (Čt, 5. 3. 2009 - 17:03)

Ahoj, pátý týden užívání mirtazapinu - a už takovou chuť k jídlu nemám!

Katy (Út, 3. 3. 2009 - 18:03)

Ahoj, já beru Mirzaten 30 mg skoro 3 měsíce a má váha je + 1 kg. Vím, že kdybych se nehlídala bylo by to víc.

Reklama

Přidat komentář