Reklama

Mirtazapin

B. (Čt, 31. 1. 2013 - 12:01)

Zuzi,nechceš si vzít poloviční dávku? Píšou v příbalovém letáčku,že v začátcích může být silná ospalost...a že se to srovná

Aka (Čt, 31. 1. 2013 - 12:01)

Ahoj lidičky,mám brát Mirtazapin15,nemohu usnout a už mi nezabírá Zolpinox,ani 3 tabl.na noc,poradíte mi někdo,zda nasadit 15,nebo začít jen půlkou?Navíc cítím,že se na nic nesoustředím,nic mne neba,do všeho se nutím,byla jsem aktivní,veselá,nyní jsem chcíplá,nic mne netěší,vše je povinnost.Navíc jsem po operaci,ale to není nic vážného.Všem pěkný den.

Aneta (Čt, 31. 1. 2013 - 10:01)

Sylvi,tak to proberte s jeho lékařkou,někdy je nutné brát lék celý život.Držím palečky.A já druhá noc s Mirtazapinem dobrá.Jani,jestli se někdy sem koukneš,napiš,jak u Tebe.

Sylva (Čt, 31. 1. 2013 - 09:01)

Ahojte všichni,přečetla...Anetko to neměl a byl v nemocnici asi měsíc dostal se ztoho,ale pořádně to nevyléčil. je to hrozný co pořád vykládá. Snad ty léky bzo zaberou nebo ho budu muset zase nechat odvést do nemocnice:-((

Aneta (St, 30. 1. 2013 - 12:01)

Ahojte všichni,přečetla jsem si příspěvky zpět a Mirtazapin budu brát.Budu si hlídat množství jídla a zkusím dávku 7,5 Mirzap. Jinak Cipralex bral i brácha asi rok a sedl mu,nebylo všechno špatně a překonali jsme složité období.Sylvo,to zčervenání měl manžel i před tím_rokem?

Nina (Út, 29. 1. 2013 - 23:01)

Ja po nem pribrala za 14 dni...Já přibrala za 14 dni 7 kg :-( nevím jak to pujde dal...

Sylva (Út, 29. 1. 2013 - 14:01)

Manželovi se vrátily deprese ktéré spávně loni nevyléčil. Od psychyatričky dostal opět jak loni venlafaxin na ráno a mirtazapin večer.Po venlafaxinu vždy sčervená a je jak na trní. Zatím to nezabírá bere oba léky týden. Špatně spí má vysoký tlak a všechno je špatně.

Aneta (Út, 29. 1. 2013 - 13:01)

Milá Jano,mám ode dneška stejnou kombinaci,cipralex už 2 roky ,ale nyní nemohu usnout,tak bych si moc přála spát zas jak miminko,mirtazapin snad pomůže tak ,jako Tobě,s těmi kily jsi na tom jak? jestli se tu koukneš,napiš,,Kláro po cipru jsem nijak výrazně nepřibrala,ale je to možná individuální,jak má zkušenosti Hana.

Znalec (St, 30. 12. 2009 - 20:12)

Hlavni problem predepisovani antidepresiv je to, ze se predepisuji naslepo. AD maji zvysit produkci serotoninu v mozku, protoze se zjistlilo, ze nekterym pacientim tato latka chybi a tento deficit, nedostatek vyvolava stavy uzkosti, deprese, pocitu zmaru, nechuti do cehokoli, vcetne sexu atd... Jenze pacientum se pri nasazeni AD nedela rozbor krve, ani se neodebira tkan mozkomisni. Cili se jen predpoklada, ze tento nedostatek tam je. Jenze nemusi byt. Pacient muze mit dostatecnou tvorbu serotoninu a pricina jeho stavu dusevnich muze byt organickeho puvodu, nebo v nedostatku jinych latek, vcetne nekterych mineralu /napr. horcik apod.) U nekterych pacientu se vubec nejedna o depresi, pacient si ani nestezuje na priznaky podobne depresi. presto jsou Ad automaticky nasazena. Je to modni zalezitost. Castesne si tim lekari psychiatri usnadnuji praci, proc se zabyvat peclivou diagnostikou, kdyz muzem jednoduse predepsat univerzalni prasesek :-)

Radka (St, 30. 12. 2009 - 11:12)

Přibrala jsem 5 kg za dva...brala jsem tento lek 14dnu , mela jsem hroznou chut na sladke a nervy v haji , neustale pocit unavy nebyla jsem schopna se zvednout ani z postele , tak jsem ho vysadila , beru antigepresiva jiz nekolik let , ale tento lek mi nic dobreho neprinesl , presne jak pises uz jen pohled do zrcadla na opuchle telo je sklicujici ....

zikinda (So, 19. 12. 2009 - 11:12)

Já užívám mirtazapin už od listopadu.Začalo to kvůli zdrav. problémům (záškuby a bolest svalů,motání hlavy,úbytek na váze,nespavost)skončila jsem na pohotovosti,ale výsledky v pořádku a ať jsem šla na jakýkoliv vyšetření,všude mi lékaři tvrdili že je to psychika. Takže jsem zavítala k psychiatrovi(mirtazapin původně nasazen abych přibrala a spala).Byla jsem sice neklidná a špatně spala a neměla chuť k jídlu,ale od té doby co ho užívám,mám deprese jak blázen a zdrav. problémy přetrvávají.Doktor mi ho nechce vysadit ani vyměnit a přidal mi k tomu neurol. No tak doufám že to chce opravdu jen čas a nějak to vydržet a bude lépe.

pepik (Pá, 27. 11. 2009 - 21:11)

Mirtazapin je dobré antidepresivum, v prvních dnech (1-3 dny, zaleží na dávce a toleranci) se objevuje psychomotorický útlum, nedoporučuji řídit vozidlo. Jinak co se váhy týče tak jsem nezaregistroval žádné změny, ale to je jistě dost individuální

Dana (Ne, 22. 11. 2009 - 21:11)

Pro Danu:Mirtazapin začal...Já mám strach jezit s někým autem.Jsem po havárce a jak s někým jedu tak mám strašný strach.Ale když řídím sama tak mě to nevadí.Už abych se z toho dostala.Přeji pěkný večer

Profesor (So, 21. 11. 2009 - 21:11)

Pro Danu:Mirtazapin začal působit asi 2.-3. týden, ale úplně jsem se zbavil depresivních příznaků po více než 1 roce. Společně s ním jsem bral ještě jedno antidepresivum, poněvadž má deprese byla těžká. Chce to velikou trpělivost, léčba je dlouhá. Krásný den.

Dana (Pá, 20. 11. 2009 - 10:11)

Pro Janu:Užívám Mirtazapin...pro Profesora.Děkuji za odpověď.Za jak dlouho vám začeli prášky zabírat? Já jsem furt taková nezvozní,všechno mě rozhodí.Užívám 15mg

Profesor (Po, 9. 11. 2009 - 21:11)

Pro Janu:Užívám Mirtazapin 1,5 roku a můžu říct, že je na depresi velmi dobrý. Dostal mne z poměrně těžkých stavů. Podobně jako jiná AD ani Mirtazapin po letech neztrácí účinnost, nevzniká na něj závislost (není to pravda). Pro Danu:Je možné, že po něm můžete přibrat, také jsem přibral, nejsem obézní. Mirtazapin má tlumicí účinky, řídit auto Vám ze začátku nedoporučuji. Záleží ale na Vaši toleranci léku, každopádně tlumí a snižuje pozornost. Přeji krásný den.

Dana (Po, 9. 11. 2009 - 15:11)

Ahojky všem.Dneska mi psychiatrička napsala Mirtazapin.Brala jsem citalon ale po něm jsem zhubla a jsem jak reklama na hlad.Přiberu aspoň po těhlech práškách? A můžu řídit auto? Nejlepší je prášky nebrat žádný,ale jsem ve stresu po havárce a furt se z toho nemůžu dostat.

Jana (Pá, 9. 10. 2009 - 22:10)

Ahoj všichni lidičky

dan (Ne, 30. 8. 2009 - 00:08)

za 3 mesice 14 kilo nahoru,jinak dobry co se tyce ucinku

Návštěvník (Po, 17. 8. 2009 - 18:08)

Hlavní účinek Mirtazapinu byl v tom, že mě po něm dost bolel žaludek.

Reklama

Přidat komentář