Reklama

Mirtazapin

Terka 20let (Ne, 12. 6. 2011 - 19:06)

Dobrý den, čtvrtým rokem beru mirtazapin a vždy jsem byla taková víc unavenější.. Posledních 14 dní se mi ale k únavě přidaly bolesti svalů.. Myslíte, že je možné, aby se mi tento nežádoucí účinek projevil po takové době, nebo si myslíte, že je to od něčeho jiného? Popř. zda by jste mi mohla poradit, jakého lékaře mám navštívit

Misa (Pá, 27. 5. 2011 - 22:05)

Knizky zkusim procit o...Ahoj Honzo, v prve rade hodne stesti u zkousek (sama to dobre znam :-))! Mirtazapin jsem definitivne vysadila vcera, takze dnes to bude druha noc bez. Pred tim jsem 3 tydny brala uj jen 1/4 prasku, protoze u me byl problem, ze kdyz jsem pred tim mesicem vysadila, tak jsem proste dve noci nespala-proste jsem moc myslela na to, ze vysazuju a jestli budu spat apod. a samozrejme jsem nespala. Tak jsem volala sve lekarce a rekla, at si davam tu 1/4. Kazdopadne mam v zaloze melatonin (Circadin), kdyby se problemy se spanim zase objevili. Je to prirodni latka, ktera navozuje prirozeny spanek. Tuta latka se tvori v tele sama, ale kdyz je ji nedostatek, tak se dostavi poruchy spanku. Nehradi to pojistovna, takze jsem za to dala 410,-, ale beru to jako investici do zdravi. Spanek je totiz hrozne dulezity, zvlast kdyz jsem na te materske :-). Jeste Ti poradim knizku od Jana Praska - Deprese a jak ji zvladat. Ja si ji ted bubu porizovat. Doporucila mi ji doktorka. Taky si budu porizovat knizky od Dalajlamy. Prekvapilo me, ze stejne knihy procita i ma lekarka (Dalajlama a Jan Prasko jsou jeji gurove). Vsechny knizky kupuju na www.knihcentrum.cz, je to tam nejlevnejsi a dodavka do 2 dni, tak se mrkni, az budes mit cas. Tak asi tak... A co vlastne studujes? Ja jsem studovala Management a ekonomii na UTB ve Zline... Dej o sobe zase vedet a drz se! Misa

Honza (Pá, 20. 5. 2011 - 20:05)

Ahoj Honzo, ja beru...Knizky zkusim procit o prazdninach, zrovan mam zkouskove, tak nevim co driv. A co noveho u Tebe ? Uz jsi Mirtazapin vysadila uplne ?

Misa (Po, 18. 4. 2011 - 23:04)

Ahoj Miso, muzu se zeptat,...Ahoj Honzo, ja beru Mirtazapin 4 mesice a zrovna vysazuju. Bravala jsem 15mg na noc, pred mesicem mi dr. snizila na 7,5mg na noc. Behem tohoto snizeni jsem zadne zmeny necitila. Bohuzel ted po uplnem vysazeni mam velke problemy se spanim (usinam treba 2 hodiny, pak se probudim a uz neusnu apod.). Myslim ale, ze je to vsehcno jen proto, ze na to tak myslim, ze vysazuju. Protoze jeste pred tydnem, kdyz jsem brala tu pulku, tak jsem vzala prasek a usnula jsem behem 5 minut, coz jeste nemohl byt jeho ucinek. Dnes jsem volala s dr. a rekla, ze i ta uzkost a nevolnost, co ted pocituju je nejspis dusledkem nevyspani a toho, ze kazdy den myslim na to, co zas bude v noci, kdyz nebudu spat. Nejhorsi je, ze jsem na MD se dvema malyma detma, takze musim bojovat. Jinak s dr. jsme se domluvily, ze budu brat na noc 1/4 prasku, aby se mi vratilo to spravne zdrave spani a ja se citila odpocata. Mirtazapin mi byl naordinovan hlavne kvuli tomu, ze jsem cely tyden nespala (coz byla pricina depresi, s dr. si myslime, ze slo o sezonni depresivni prihodu,byla jsem v odbodi zimy taky uplne vycerpana, protoze jsem jeste v tehu prodelala brisni operaci nadoru, po porodu 3x zanet mocovych cest a pak prisly deprese). Ale taky jsem po Mirtazapinu pekne pribrala, i kdyz jsem si jidlo hlidala a pravidelne chodivala cvicit a plavat. Uvidime, co bude dal. Chce to nevzdavat se a bojovat!!! A Ty taky, jestli se uz citis opravdu dobre, tak zkus po domluve s lekarem vysadit. Beres ho prece jen o poznani dyl :-). Ale radim vysadit treba ze zacatku po 1/4 a az pak uplne na 0. A co knizky? Precti si... Jestli budes chtit s necim poradit nebo se podelit o zkusenost, tak mi klidne pisni. Drz se. Misa

Misa (Po, 18. 4. 2011 - 22:04)

Míšo, člověk s těžkou...To je mi jasne. Ja jsem mela stredne tezke deprese. Myslim zacit tyto knihy cist, az kdyz se diky ADP citite lip. Tak se drzte! Ja ted vysazuju a je to celkem narocne - poruchy spanku, uzkost, nevolnost... Ale bojuju!

Natura (Pá, 15. 4. 2011 - 13:04)

Chtela bych pomoct vsem, kdo...Míšo, člověk s těžkou depresí není schopen si z knihy pro sebe něco vzít.Na to už jen kniha nestačí....Bohužel.

Honza (Čt, 14. 4. 2011 - 21:04)

Ahoj Miso, muzu se zeptat, jak dlouho jsi ten mirtazapin brala ? Ja ho beru 2 a pul roku z toho prvni pulrok jen pulku (7,5 mg) pred spanim. Po roce uzivani davka zvysena na jednu tabletu vecer (15 mg). Uvazuju, ze bych jej vysadil. Citim se dobre po celou dobu uzivani, to zvyseni na 15 mg nebylo ani nutne, jen jeden den jsem se brzo rano probudil nejak vydeseny, ale podle me to byl spis nejaky vedlejsi ucinek nebo neco takoveho. Ani si nejsem uplne jisty, ze bylo nezytne nutne tyto leky uzivat, ale dejme tomu ze jo. O tom vysazeni uz uvazuju dlouho, jen jsem se k tomu jeste neostal :) protoze nevim co bude nasledovat, jestli se budu citit nejak spatne, protoze studuju.

Světýlko (St, 13. 4. 2011 - 18:04)

Já si to teď vzala poprvý a je mi z toho pěkně nanic: závratě, mdloby, tlukot srdce - úzkost sice trochu zmizela, ale zbrzdilo mě to v jinejch činnostech a ještě jsme dnes psali závěrečnej test - což moje snížená koncentrace určitě krásně poznamenala - díky Mirtazapine, takže na další úzkost zaděláno - vůbec se mi to nelíbí...

Misa (So, 9. 4. 2011 - 00:04)

Chtela bych pomoct vsem, kdo trpi depresemi, stejne jako jsem trpela ja. Kupte si knihy: Deprese jako sance od Anselma Gruna, Zijeme tady a ted od Kurta Tepperweina. Je to ten nejlepsi lek (samozrejme za podpory leku, hlavne v pocatku nemoci). Clovek zmeni uplne sve mysleni a pohled na zivot. Deprese je nemoc duse, ktera ma svou pricinu. Takze v prvni rade se musi vyresit ta pricina, jinak se bude stale vracet behem i po vysazeni ADP. Ja beru momentalne jen 7,5mg Mirtazapinu pred spanim (je to snizena davka o pulku). Snizeni jsem absolutne nijak nepocitila. Pristi tyden bych ho mela uplne vysadit a uz se toho nemuzu dockat. Rano beru jeste 2,5mg Elicei, ale to je uplne minimum... Verte, ze vim, o cem mluvim, kdyz rikam, ze kazda nemoc je jen odrazem nejakeho problemu uvnitr ve vasi dusi. Jinak ja jsem za 3,5 mesice pribrala cca 8kg, coz je docela des. Gynekolozka mi rekla, ze veskere cviceni je behem uzivani leku zbytecne, ze ADP vyrazne zpomaluji metabolismus a zadrzuji vodu v tele. Ale i tak pro svuj dobry pocit chodivam cvicit zumbu a plavat a taky na zahrade stipu drevo apod. A pred spani si kazdy vecer ctu duchovni literaturu (Kurt Tepperwein, Anselm Grun, Louise L. Hay,...) Citim se skvele :-). Takze preji hodne sili vsem, kteri chteji s touto nemoci jednou pro vzdy skoncovat tak jako ja!!! A opravdu si knihy poridte, protoze ja jsem se ze vseho dostala hlavne diky nim!

jitka (Pá, 18. 3. 2011 - 17:03)

trpim silenou nespavosti uz me to omezuje i v praci a bojim se ze me propusti chodim jak troska.zkousela jsem mirtazapin na spanek fajn spala jsem jak mimino ale brat ho nemuzu pro me silene nezadouci ucinky.pribirani na vaze uz po prvni tablete,tiky otoky obliceje hlavne oci,nikdy jsem ho nebrala vic jak tri dny.pak jen 3 tydny cekani kdy splasknu a jen z toho deprese jak vypadam,takze ja v zadnem pripade spokojena nejsem.zkousela jsem toho vic ale zadna antidepresiva nemuzu.takze u me je to takove prezivani 2 dny nespim pak samou unavou spim 8 hod.a tak to je porad dokola.takze va zavidim kdo mirtazapin muzete brat a pekne spinkate

Marta (Po, 14. 3. 2011 - 20:03)

chtěla jsem se zeptat, jestli tento lék bere někdo i na neurózu a jaké jsou s ním při léčbě těchto problémů zkušenosti. Jen tak náhodou, já ho mám dva týdny a dvě kila, zatím je mi to jedno, ale víc jak 60kg mít fakt nechci, tak místo sladkýho (na který mám pořád chuť) jím ovoce. Co se týče spaní, tak za si ho vezmu a dvě minuty už spinkám jako dudek:-)

Lenka N (Pá, 11. 3. 2011 - 19:03)

Dobrý den Lenko, já tento...Tak to mě ty kila navíc jen prospějí.Jak půjdu na kontrolu k lékaři tak se sním zkusím domluvit.Beru zatím jen Neurol 1mg a brala jsem ktomu Coaxil ale ten je pro mě příliš drahý,nyní si ho prostě nemůžu dovolit ikdyž mi seděl,tak hledám něco náhradního.Uvidíme ale ta kila mě vůbec neva ikdyby jich bylo 10,mám totiž dost podváhu ikdyž jím.

Marcela (Pá, 11. 3. 2011 - 15:03)

Dobrý den,uvažuji že si...Dobrý den Lenko, já tento lék užívám večer, tedy hlavně na spaní. Jinak ještě užívám 2x denně Zoloft ( po smrti manžela ). Mirtazapin je výborný užít tak hodinu před spaním, ale opravdu mně alespoň, zvyšuje chuť k jídlu. Ale usnu po něm. Bez prášků ne. Jinak další nežádoucí účinky nepociťuji. Akorát jsem pár kilo přibrala.

Lenka N (Pá, 11. 3. 2011 - 15:03)

Dobrý den,uvažuji že si tento lék nechám předepsat,jen chci vědět zda se snáší dobře a nebo jsou tam vedlejší nepříjemné účinky.O váhu mi nejde já banaopak tento vedlejší účinek jen přivítám,jelikož sním vše,nejsem vybíravá a mám podváhu a nemůžu jí zvednout.Děkuji

Marcela (Pá, 11. 3. 2011 - 15:03)

Už jsem byla z té chuti na jídlo nešťastná, ale zase spím. Opravdu velmi zvyšuje chuť k jídlu. Užívám ho večer a před užíváním jsem večer nejedla, teď mám pocit, že musím jíst, i když nechci. Vstanu z postele a musím něco sníst. Je někdo, kdo po něm nemá chuť k jídlu ? Ať se ozve.

mapa (Pá, 11. 3. 2011 - 14:03)

Beru také tento lék. Dávám všem za pravdu, žeabnormálně zvyšuje chuť k jídlu. Za čtyři měsíce užívání 7 kg.

Marta (St, 2. 3. 2011 - 16:03)

Beru teĎ Mitrazapin ani ne týden stává se mi, že se začínám nějak víc lekat a hůř se mi koncentruje. Jedná například o klapnutí dveří, spadnutí tužky, klepání, cinknutí skleničky atd. a už se leknu (jako kdyby na mě někdo vybafnul) Moje dávkování je následující 2x 10 mg cipralexu ráno a večer 1x 30mg mitrazapinu, myslím si že se mi to začalo stávat až teď, co jsem si zvýšila dávku cipralexu a začalal užívat mitrazapin. Je to možné? a Popřípadě odezní tyto vedlejší účinky? Marta

Petra (Po, 7. 2. 2011 - 22:02)

Kláro, je možné, že jsi přibrala přímo po Mirtazapinu. V příbalovém letáku si můžeš přečíst, že mezi nežádoucí účinky patří zvýšená chuť k jídlu a přírůstek tělesné hmotnosti. Na druhou stranu můžu z vlastní zkušenosti říci, že jsem pár kilo navíc za psychickou pohodu velmi ráda obětovala. Musela jsem se ale během léčby omezit v jídle, což jsem dříve nemusela, abych přbírámí zastavila.

pro Kláru (St, 2. 2. 2011 - 22:02)

Beru Mirtazapin 15 mg asi dva...Kláro, Mirtazapin je dobře nasazený lék (záleží na tom, co Ti lékař diagnostikoval) ale to že, jsi přibrala může souviset s mnoha jinými záležitostmi.Možná jsi se přestala tak hýbat, možná více jíst, každý reagujeme jinak.Ale nestresuj se...Pořád je lepší být psychicky zklidněná, než...víš co-asi tak - co dodat. 5 Kg je stále fakt v normě! Pokud Ti výrazně zlepšil život není ho důvod jej vysazovat.Lékař ví, proč Ti jej předepsal.A mimo jiné, předepisují i vyšší dávky.Takže Ti přeji vše dobré (5 kg) není nic hrozného! Důležitá jsi přeci jenom Ty!

Klára (St, 2. 2. 2011 - 20:02)

Beru Mirtazapin 15mg již...Beru Mirtazapin 15 mg asi dva měsíce,přibrala jsem 5 kilo,ale spím,Psychiatr mi řekl,že není možné,že jsem po něm přibrala,že jsem se jen zklidnila a víc jím,no je to možné,nevím co bude,aý ho vysadím.

Reklama

Přidat komentář