Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

Romane,

s tím co jsi dosud přijal od Boha, jako jeho vlastní dítě bojuješ velmi statečně a ještě k tomu i za Milku.
Tvá slova nejsou uhlazená, ale pravdivá a nenech se vyvést z míry, že může být někdo jako Milan. Je to tvůj první a hodně silný soupeř........asi bude Bůh od tebe chtít velké věci, když hned na úvod tě takto nechá bojovat.

Romane, nemyslela jsem to zle, asi je to správně, jak to vnímáš ty, že se učíš alespoň na začátku takto virtuálně.
Zvláště, když nemáš jiné obecenství,....jen jsem se, možná zbytečně bála, aby tě to příliš neuvedlo do vnitřních zmatků....Ale je to jen na tobě, jestli zůstaneš tady,...jen do toho Božího slova načerpat, to je opravdu nezbytné, když jsi vystaven takovým úskočným a tak blízko pravdě podobným názorům....
Já tě moc ráda budu tady číst,......

Drž se......, modlím se za tebe.....

jana n. (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

sousedovic holčina vystoupila z SJ a celá její rodina jí zavrhla proč

jana n. (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

sousedovic holčina vystoupila z SJ a celá její rodina jí zavrhla proč

Mare (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

Milko,

Milan ti lichotil ve dvou věcech.

1. A to v tom, že máš úžasné, úpřímné srdíčko plné lásky.....atp.

Milko, pokud máš takové úžasné srdce sama od své přirozenosti, je to dobře, ale je to málo......

Někdo je v tomto ohledu natom lépe nebo hůře,....ale všichni potřebujeme, aby nám byla vylita ta Boží láska do našeho srdce skrze Ducha, který nám byl dán,...jak říká Boží slovo....

Jakákoliv míra naší vyprahlé a okleštěné lásky, jako následek naší hříšností, a působením hřichu jiných na nás,......je opravdu naprosto nedostatečná.......

I kdyby se jevila tobě nebo Milanovi jako úžasná.......

Jen Boží láska, je li vylita do našich srdcí je skutečně hodná obdivu a já opravdu každodenně žasnu,...jak poušť, která byla mým srdcem kdysi, teď kvete a jak je neustále doplňována a svlažována stále novým a mnohdy i nečekaným přívalem lásky, kterou mohu vylévat zase ven.... Koneckonců to bylo prorokováno....

Jenže za tuto lásku,nepatří díky ani obdiv mně a pokud jsi ji i ty dostala od Boha,....pak zcela jistě ani tobě....!

Celý obdiv a poděkování patří jen a jen Bohu......!

Milan ovšem chválí tebe, což je mimo realitu, a ignoruje Boží zásluhu a to jen jeho zásluhu....!

Jednoduše řečeno, je to léčka a chce tě lichotkami dostat tam, kam potřebuje, chytil tě na tvou pýchu....!

Promiň Milko, ale je tomu tak.

2. Další lichocení a podporu ti poskytuje v tom, že....jinými slovy.....národy všech zemí spojte se......

To není myšlenka Biblická, ani Boží....., naposledy s ní operovali komunisté......a byli tam na místo národy,....proletáři.....!

To jsou směry a hnutí od Boha tohoto světa Ďábla.

Bůh má svůj plán na záchranu postaven naprosto jinak..........individuálně,....přenesením do Božího království, zatím z částky,.....které není z tohoto světa......., jak tvrdil sám Pán Ježíš...

To je první fáze, a druhá fáze,... přijde s druhým příchodem Pána Ježíše.....

Milko, zatím se nebudu pouštět do detailů, ale prosím, nevytvářej si představu o tom, jak musí Bůh fungovat,...protože to tak vidíš a cítíš ty, to už jednou bylo u svědků, i když na jiný způsob,....to může člověka dostat tam, kde je dnes Milan, kde jsou svědkové,...daleko od Boha....
Poddej se raději Bohu a Božímu slovu,....i když tomu nebudeš chtít třeba rozumět, nebude to podle tvých představ ani to nebude příjemné.....Bůh je srchovaný a je zapotřebí mu naslouchat a poddat se cele pod jeho ruku.......
On se ti poddal až na smrt......

I tahle pravda je projev lásky,....Milko,...a už vůbec projev lásky nejsou lichotky,........! Láska není jen pocit,.....ale má mnoho podob.......a činů.....

Jsem s tebou a Bůh jistě taky......

Mare (Út, 28. 4. 2009 - 09:04)

Milane,
ty sám jsi napsal ve svém příspěvku na tématu o Ježíši Kristu svůj odsuzující přístup k Božímu slovu a to je samo o sobě varující, že ta láska, kterou jsi zřejmě od Boha přijal v určité chvíli , nepřinesla ovoce a odezvu v tvém srdci ani v tvém duchu.

Už se nebudu opakovat, v předchozím příspěvku jsem psala, jaká je toho možná příčina i jaké mohou být následky.

Minimálně nemáš dobré vedení pro své myšlení i pro své chování a opravdu minimálně jsi zabloudil od Boha, pokud je tomu tak a miluješ Boha,...je vylita Boží láska do tvého srdce skrze Ducha svatého, který v tobě trvale přebývá,.....pak jsi ty Boha ve svém srdci zradil a Boží milost jsi přijal nadarmo,.....protože nemiluješ to, co ten, který se ti prokázal svou láskou,....opakuju,...nemiluješ to, co říká, každé jeho slovo, a musíš jistě vědět už jen na základě právě lásky, kterou se tě Bůh dotknul,...že on nelže a to co píše ve svém dopise lidem je čistá pravda.....!
Existuje samozřejmě více způsobů, jak se o tom přesvědčit, že Boží slovo je pravdivé.....,
¨
Tady je ve tvém životě něco a já si myslím, že silně okultní nebo jinak démonské, v čem zůstáváš, možná z neznalosti,.....právě proto že pohrdáš Božím slovem možná proto, že si Bohu nevydal svůj život na život a na smrt, jako to Pán Ježíš udělal pro tebe.

Ta rada , jít do Božího slova je nejaktuálnější pro tebe......!!!

Modlím se za tebe.

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 23:04)

Milane, v pořádku. Proč necituješ biblické verše? Mare o tobě popsala pravdivě, zná tě jako problém. Prosím otevři Bibli a čti... Neboj se vzývat Ježíšovo jméno!
Znám to co říkáš vše. Věř, než píšeš. Jsi přizpůsobivý, mohl by ses stát muslimem, hindem, buddhistou, židem, kdybys chtěl.

Až napíšeš nějaké biblické verše, uvěřím ti... Pokud ne, mám podezření, že se chováš chtě nechtě jak bůh. Nesoudím tě, ty to moc dobře víš. Taky čteš mé příspěvky, které umíš zneužít ve svůj prospěch, ne-liž pravda?

Vem do ruky Bibli a čti, nebo nahlas pros Boha o pomoc. Sic Bůh tě vyslyší dřív než řekneš, to ale jsem popsal v mých příspěvcích..., proto mám podezření...

Dokaž, že to není pravda a napiš biblické verše. Nic víc nepožaduji.

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 22:04)

Mare, děkuji.
Chybí mi společenství, které už 3 týdny nemám. Jiný sbor nenajdu jako u SJ, kde je dost tlumočníků. Myslím si, utvořím skupinku pro neslyšící v okolí při studia Bible.
Jsem zatím nemocen, náladu špatnou, ale to přejde. Mohu klidně opustit tuto Diskusi, používám ji ke cvičení pro další službu. Bible je dar, který jsem dřív nepocítil, poněvadž přímo píše pro mě.

Pravdou je..., prosím přestaň být důležitý jak maják. Nebo si běž hrát kulečník...

Mezku, jsi fajn chlap, a přeji Ti a své rodince mnoho odvahy při odchodu od organizace SJ.

Milko, věřím Ti, jak Mare říkala týká se i mě, čtěme Písmo.

Bůh s vámi!

Milan (Po, 27. 4. 2009 - 22:04)

Milý Romane,
opravdu mě neznáš a posuzuješ mě ze svého pohledu zaujatosti,v posledním příspěvku jsi předvedl míru svého chápání.
Nic z toho co o mě píšeš není pravda. Vyjadřuješ jen své názory,ale já svědčím o cestě,kterou může jít ten jenž má upřímné a milující srdce bez jakýchkoliv ambic. Tato cesta vede k Bohu,Kristu a lidem.
Varoval jsem Tě,že pokud špatně pochopíš octneš se vlivem svého neuváženého jednání v nebezpečí. Již teď se proviňuješ nepravdivou myšlenkou a předkládáš ji ostatním lidem a doufáš,že se k Tobě připojí.
Je-li Bohem vnuknuta myšlenka na Krista,pak ji ve svém vědomí vyslovíš a zároveň víš,že jde o záchranu - dříve než stačíš domysled,Kristus se zjevuje a z jeho živoucího srdce do Tvého srdce proudí nový život,který zaplní každou částečku Tvého těla a Ty pociťuješ nesmírnou blaženost a lehkost.
Co je na tom Romane urážejícího,že nemluvím jako kniha,že nejednám podle Tvého přání a že zde předkládám poznání - to není k vyvýšení mé osoby,je to pro ty,jenž si přejí poznat Krista a Boha osobně,což opravdu ukončuje víru.
Jestliže někoho nevidíš a slyšíš o něm vypravět,pak můžeš věřit,že ten člověk existuje,jakmile se s tím člověkem setkáš osobně,tak už víš,že existuje a víra v toho člověka končí.
Važ dobře Svá slova,neboť ta tě budou jednou soudit.
Přeji mnoho pochopení a lásky,měj se hezky.

Drahá Milko,
je to přesně tak,jak vyjadřuješ ve svém posledním příspěvku,právě pro tu lásku,kterou máš k ostatním,jseš mi tak drahá.
Mezek,i ostatní kteří se nepodepisují,to cítí a chápou také správně i oni jsou blízko poznání.
Mějte se krásně.

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 22:04)

pravdou je... On je pravda? Nepopichuje? Nehledá chyby na druhých a sám se neschovává?
Toto používá on.
Kéž bych uměl hezky psát a mluvit jako znakovat posuňkovou řeč. Pravdou je ... umí znakovat? Co kdyby mi na něm vadilo jeho způsob znakování...?

Jan 5:44 Jak byste mohli uvěřit? Přijímáte chválu jedni od druhých, ale chválu, která je od samotného Boha, nehledáte.

Mare (Po, 27. 4. 2009 - 22:04)

Milko a Romane,

je velmi důležité poznávat Boží slovo poté, co uvěříme v Krista. Můžeme se dostat jen do citové roviny nebo dokonce se začít otevírat démonům. Pořád jsme zůstali svobodní v rozhodování a to je velmi důležité. Proto je podstatné, jak znám Boží slovo a jak se dále na základě toho rozhoduju.

Milko, znovu opakuju, že Pán Ježíš byl plný milosti a pravdy. I samotná láska, není jen citový výlev.......nějak se projevuje v rozhodování, ve skutcích.....Zůstali jsme nedokonalí,...takže musíme jednat s chybami, hříchy svými i jiných lidí....Musíme ovšem také umět pracovat s pravdou...Můžu ti z praxe říct, že dávat pouze milost a lásku, dokáže vypůsobit velké zlo....

Udělala bys z lásky zákon,....a to by bylo stejně tak ničivé,...jako ostatní zákon....Láska může být jen darem....A když budeš nedokonalého člověka zavalovat jen dary,......můžeš ho zkazit.....

A neděs se Milko, že se pořád dohadujeme, kdo má pravdu.....Ne, zachraňuje pouze a jen Ježíš Kristus a jen skrze něho je možno vejít, smířit se s Bohem.....To je jediná pravda, cesta a život....!
Jestliže já chápu lásku a zacházím s ní v určité moudrosti, je jen pro určitý růst, pro menší bloudění, tápání, případné menší natlučení kolena......Nicméně je možné drobně zabloudit a ublížit si, nebo se zranit, případně někoho jiného....Podstata zůstává...a tou je Kristus....

Je možné po znovuzrození se na základě našeho rozhodnutí, většinou právě na základě neznalosti a nebo nerespektování Božího slova, tak jak je tomu právě u Milana, / on sám se takto o Bibli vyjadřoval /,....se otevírat démonům.....a nebo nezavírat dřívější praktiky,.....což člověka velmi poškodí...

Ale, protože už Bůh jedná s vlastním milovaným dítětem, ....nenechá ho v tom,.....dostává mnoho způsoby poznání a kolikrát praktickou pomoc tak, aby se z toho dostal....

U Milana si myslím, že je to tento problém......Naše svobodné rozhodnutí je pro Boha nedotknutelné......Bůh to respektuje a zrovna tak démoni mají právo na pozvání takového člověka přijít a působit v jeho životě.....i když je tento člověk naplněný Duchem svatým a patří Bohu....

Důležité je, že patřím Bohu, to je Milko nevývratné, to se stalo vírou v Krista,....po celý život vlastně se učím z Písem , skrze dary Ducha, skrze údy Kristova těla a vším, co mi Bůh dává k učení a poznání, abych se učil lépe rozeznávat a lépe rozhodovat.....

U Milana bych spíše dokonce viděla je dotyk Pána Ježíše,...je to zážitek a zkušenost lásky,....ale pokud se pro něj pevně nerozhodnul a nevydal mu svůj život,...nepoddal svůj život svému Králi, ...nezamiloval si Boží slovo, protože pochopitelně, jestliže miluju bytost, každé slovo od něj je mi drahé,.....pak mohl mít jen prožitek , ale nenarodil se znovu. To ví jen Bůh.....

Ale rozhodně není dobré se vydávat po cestách a myšlenkách...jeho......, které nevycházejí, ani se neopírají o Slovo Boží, které je v Písmech..... Další měřítko, zda to co někdo říká je k Boží oslavě, zda je oslavován Bůh a Kristus.....nebo jsem oslavovaný já.....Což je velmi patrné, že Milan oslavuje ...sebe.....případně neosobní lásku,.....své představy, svou moudrost,...svá doporučení......své představy.....,! ! !

Romane, život ve svobodě je mnohem náročnější,....je to o osobní zopdovědnosti,...o závislosti jen na Bohu.......o neustálé ostražitosti........proto meč Ducha nesmí rezavět,...ani zahálet,........je dobré dobře pečovat o duchovní výzbroj, aby člověk obstál.........ve střelbě ohnivých šípů........

Rozhodně Milko a Romane, běžte do Božího slova..........a nemáte se čeho bát.....nenechte se zlákat lichotkami,....které, jak říká Boží slovo....sestupují až do nejvnitřejších útrob......, lichotky jsou obzvlášť nebezpečné.........
Ty Romane, nenech se znejistět......

Možná, že by ses měl trochu uchýlit do své.... komůrky.... a nejdříve čerpat moudrost a sílu z Božího slova....a tady to na chvíli opustit......

Rozhodně Milko, nejsou všichni Bohové jedno.........Je jen jediný Stvořitel ....., jen jeden Otec......a pak existuje mnoho bohů,....démonů,.....i Satan je nazýván Bohem......

A Kristus zachraňuje výlučně...........a jak tady někdo citoval Boží slovo,.....v tomto smyslu nepřinesl pokoj....ale meč....totiž rozdělení.......!

No prostě Boží slovo není zbytečné..........!

I ty se pokus opírat o Boží slovo,.....a poznávej ho, aby tě někdo snadno nedostal.........

Svěřte Milana Bohu,....on ví, jak to je a modlete se za něj.....

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 20:04)

pravdou je... Ty jsi pravda? Jen popichuješ! Hledáš jen chyby na druhých a sám se schovává.

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 20:04)

Milko, ty se nemýlíš, akorát on je mistr. Všimni si, říká, že myšlenka na Krista satan mizí, přijde nový život... a že prožitek ukončí víru... Tomu nerozumím. Víra v Boha je mu jaksi cizí. Prý stačí myšlenka, že věří, pro sebe... a tiše oznamovat, aby vírou svět se nerozdělí..., protože satan mizí myšlenkou na Krista. On prý má své zkušenosti, a též s Duchem svatým... ,Kdo hřeší proti Duchu svatému, není odpuštěno nyní i v budoucím čase... Nelze brát Písmo na lehkou váhu a vyprávět o Duchu svatém, že je třeba tiše ...
,Ale je třeba na každém místě planety vzývat Ježíšovo jméno, že on je spasitel, odpouští, že v jeho jménu máme veřejně oznamovat Pána ke slávě Boha Otce...´
Prosím použij rozlišovací schopnost!

Nechci být pokrytec a tebe nazvat Drahá..., ale myslím na tebe upřímně.

milka (Po, 27. 4. 2009 - 20:04)

Romane ahoj
Promin ,ale já si myslím,že Milan právě ctí dar od Boha který dostáváme zadarmo ve Jménu Ježiše Krista.Právě ,že on oslavuje Krista jako Spasitele,Učitele,Ochránce,Pána,...jako lásku,která nás vede.To nejsou umělý,naučený dobrý skutky ve jménu Boha ale sama láska,a kdo je láska, ne jméno ale sám Bůh.

Milane prosím, mýlím se?

pravdou je (Po, 27. 4. 2009 - 19:04)

že jsem tady něco pomačkal a je to,avšak k tomuto:Těm, kterým vadí můj způsob, omlouvám se.Nejde o to jestli to TADY někomu vadi,ŽE.

pravdou je (Po, 27. 4. 2009 - 19:04)

že tento pohled andvetistu je poněkud nepřesný,spíše učelový.Kdo se s touto také církví blíže seznámí brzý pochopí že oním pevným metrem je jejích věrouka.

Romane,pozor.Ta (Po, 27. 4. 2009 - 19:04)

Prosím, odpověz, co jsem nedávno takto reagoval?
S čím nesouhlasím? Nejsi zaujatý proti mně? Několikrát jsem psal a prosil Milana, aby psal z biblického hlediska a citoval z něho, a on furt pošpiní Písmo a hlavně Ježíše tím, že není třeba pokání před Ním a nemyslet na svou hříšnost, ale myslet na přítomnost tím, že prokáže dobrými laskavými skutky. Chvályhodné pro málo smýšlející, upřímné křesťany, kteří stále volají svého Pána ... a ne na sebe na své skutky. Duch svatý v tom pomůže. To je biblické, jiné není...
Milan se mi vysmál, tak jsem ho pokáral. Těm, kterým vadí můj způsob, omlouvám se. Nezměním se. Děkuji za pozornost.

Mezek (Po, 27. 4. 2009 - 18:04)

Kde je pravda?
Dnes existuje mnoho církví, které se drží Bible, přitom nejsou ve všech bodech zajedno.

Důležitá otázka zní: kde a jak se dozvím čistou pravdu o Ježíši Kristu a jeho učení?

Odpověď na tuto důležitou otázku dává sám Ježíš, ústřední postava Bible:
Jan 5,39: "Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život; a Písma svědčí o mně."
Věčný život není automaticky v poznání Písma, nýbrž v poznání Ježíše Krista.
Písmo je však jediný hodnověrný svědek o Kristu a jeho učení. Sám Ježíš potvrzuje - "Písma svědčí o mně".
To znamená, že mohu s výhodou využít nabídku nějakého kurzu Bible od některé církve, ale pro další růst musí Bible zůstávat jedinou směrnicí a "pevným metrem", kterým přeměřím každé učení té které církve.
Je psáno, že "každý sám za sebe se bude zodpovídat Bohu" (Řím 14,12), nemohu tedy v zásadních otázkách nechávat rozhodnutí ani na církvi.

Mezek (Po, 27. 4. 2009 - 18:04)

Na rtech rozumného se nalézá moudrost, kdežto hůl dopadne na hřbet toho, kdo je bez rozumu.
Př.10:13

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 17:04)

Jsem překvapen reakcí. Myslím si, že by Ježíš tak také jednal. Jinak se omlouvám všem, které se dotkly. Milanovi prostě nevěřím již od počátku. Toto je diskuse ohledně jména JHVH, ano? Děkuji.

Milane, znám tě (Po, 27. 4. 2009 - 16:04)

Romane,pozor.Takto podobně jsi nedavno reagoval vůči nám jinak smýšlejícím,než svědkovsky.
Skus příště volit mírněji svůj názor na druhého.A nebo napiš s čím nesouhlasíš.

Reklama

Přidat komentář