Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (St, 29. 4. 2009 - 16:04)

jA čitala co ty pisala dobbra pisala tfoje pisani velike učiteli moc dobri

Rozum (St, 29. 4. 2009 - 00:04)

.....B I B L E
-Basic
-Instructions
-Before
-Leaving
-Earth

:-)))))

Roman (Út, 28. 4. 2009 - 23:04)

Milane, škoda, že nebereš do ruky Bibli a nemáš nějaké křesťanské společenství, kde bys byl vírou povzbuzen. Ano, takový je svět, který sami nemůžeme změnit. Svět leží v moci toho ničemného. Jediná naděje je Boží království, které vyřeší všechny problémy lidstva, zlo a smrt a ničemní duchové se satanem navždy odstraněny.
Proto se modlíme o toto království Bohu Otci skrze Krista Ježíše. Zapomeň na své úsilí a obrať se ke svému Otci s prosbou o sílu, vytrvalost a víru ve spravedlnost skrze Ducha svatého. Pokud nečteš Bibli, antikrist tě ovládá stůj co stůj. Jsi jak ve vyprahlé poušti a sníš o nápoj lásky, který není. Ježíš zavlažuje z pramenů vod na obou březích. To není tvoje starost, toto břemeno nech na Ježíšovi. Důvěřuj Bohu. On není Bohem lásky, ale i práva, moudrosti a moci. Jsme prach, nezmůžeme, pokud ale máme Ducha svatého společně s ostatními křesťany, stojíme jako vojsko bojující za vítězství lásky a spravedlnosti.
Otec Ti dal dar Ducha svatého, jsi podlehl tomuto pokušení se řídit Kristovou cestou, ale vlastními silami. Nebyl jsi schopen snést tento úkol a namísto toho šel svou cestou, cestou antikristovou. Je jen jedna cesta, ta Kristova, jiné není, ty to moc dobře víš. Ovoce Ducha je láska, radost, pokoj, shovívavost, laskavost, dobrota, víra, mírnost a sebeovládání. Měl bys začít tyto vlastnosti pěstovat.

Bůh snad nezjedná právo svým vyvoleným, kteří k němu volají dnem i nocí? Myslíte, že jim bude otálet pomoci? Říkám vám, že jim zjedná právo, a to rychle. Až ale přijde Syn člověka, najde na zemi víru? Luk. 18:7,8

Nemíním číst v rubrice Satanismus, nebo si přeješ ostatní tam přečíst a odvádět od pravdy?
Pokud chceš pomáhat druhým, musíš se zbavit svých slabostí předem se vzdát.

Víra, láska a naděj! Prosím, modli se k Bohu a čti nějaké biblické verše! Uděláš mi tím radost i ostatním a hlavně Bohu a Kristu!

Ales Bares (Út, 28. 4. 2009 - 23:04)

.....jehoviste chytte se za ruce a skocte z mostu, usetrite nam praci..........:-))))

Milan (Út, 28. 4. 2009 - 23:04)

Vážení přátelé,
nemám potřebu komukoliv co dokazovat.
Pokud o něčem píši,pak to píši ze srdce a né z prohnané falešnosti.
Ano,víra a Bible byli na počátku změny mého života,ale Kristus jej změnil zcela. I před tím jsem byl schopný soucítění,ale na druhé straně tam bylo odsuzování a touha trestat,aby ti co ubližují ostatním věděli jaké to je.
Byl to Kristus jenž mi dal poznání,že zlo plodí zase jenom zlo, a v životě jsem mohl poznat díky vlastní zkušenosti,že tomu tak skutečně je. Když se změnilo mé chování,mělo to vliv na ostatní a to platí dodnes.
Pokud jednám,jednám ze soucitu k ostatním - teď mluvím za sebe - není mi lhostejné že je lidstvo rozděleno národně,politicky,rasově,nábožensky a že je to příčinou špatných mezilidských vztahu,bídy,válek,hladu,nemocí a nesmírného utrpení. Lidé jsou bohužel obětí těchto postojů. A pro mne je smysluplnější odstraňovat příčiny,nežli bolestné následky.
Vím,že se opakuji.
Narodí-li se děťátko,je lidskou bytostí - nenarodí se jako katolík,protestant,Rus nebo Američan. Podle toho v jaké časti světa se narodí je vychováváno k národímu nebo rozdílnému náboženeckému cítění a ve svém životě,pak prosazuje zájem té skupiny se kterou se stotožnil a zapomíná,že i jinde ve Světě žijí lidé s právem na slušný život v míru,přátelství a porozumění.
Vadí mi,že lidé jsou obětí této nevědomosti,že žijí v konfliktech,že umírají ve válkách,při genocídách a teroristických akcích, vadí mi že je zde na jedné straně nemorální přepych a na druhé straně miliony lidí umírá hlady a žízní, vadí mi neschopnost a nezájem vlád pečovat o lidi. Vadí mi výroba zbraní a obchod snimi,
vadí mi výroba a distribuce drog a vadí mi vše co ničí lidskost.
Jsem lidskou bytostí a né mrtvolou,proto jsem schopný vnímat život jaký je a ve svém jednání z toho vycházet. Problémy světa jsou nás všech,zasahuje nás to všechny ať chcete nebo ne a pokud budete nadále podporovat tato rozdělení,bolest a utrpení budou pokračovat.
A protože vím co je bolest,žal a zoufalství,tak nikomu nepřeji aby tím musel procházet,proto na to poukazuji.
Nikomu nic nevnucuji,až k tomu člověk dozraje,bude tak jednat sám za sebe,aníž by k tomu byl nucen nebo byl o tom přesvědčován.

Milá Máre a Romane,
pokud máte o mě pochybnosti,odpověď najdete v rubrice Satanismus.
Romane,nevysmíval jsem se Ti a nikdy bych to neudělal.
Mějte se pěkně.

Návštěvník (Út, 28. 4. 2009 - 22:04)

Bůh je duch, nehmotná osoba, ale je zdrojem veškeré energie, to znamená, že vlastně se nemůže ukazat lidém jak by se to někteří přali, protože by v blizkosti takového zdroje energie nemúže nic obstat, uveďme příklad, v blízkosti vybuchu jaderné bomby nikdo nepřežije a Bůh je obrovským zdrojem energie, důkazem toho je náš vesmír, tento vesmír nevniknul jen pouhým vyslovením "staň se", ale na to musela byt vynaložená obroska energie, kterou Bůh při stvoření použil. Fyzikalní zakony platí v celem vesmíru stejně a samo od sebe nic nevznikne a Bůh když řekl "staň se" ta to udělal použitím vlastní energie a své dokonalé moudrosti. Bůh, vlastně kvůli své vlastní energii, domnivám se, že musí přebyvat mimo dosah hmotného vesmíru odkud má kontrolu nad celým vesmírem, jinak by žřejmě tak složitý a přesný vesmír nemohl existovat.

Crunk (Út, 28. 4. 2009 - 22:04)

Můžu mít na vás otázku ? Jak si představujete boha ?? Jako hmotnou nebo nehmotnou bytost ?

Roman (Út, 28. 4. 2009 - 19:04)

Milko, jsi hodna lásky ode všech i od Boha a Krista. Vidím, že se zaměřuješ především na lásku. Věřím Ti. Mám z Tebe radost. Bůh buď milostivá s Tebou!

Roman (Út, 28. 4. 2009 - 19:04)

Přestaň popichovat, přestaň zneužívat, přestaň psát sprostá slova, přestaň být důležitý a vyhledat chyby na druhých, přestaň soudit druhé, můžeš ale jen skutky.
Miluj druhé, hledej dobro a važ si darů z nebes.

Toto je diskuse na téma JHVH, výměna názorů, myšlenek, vzájemné povzbuzení, usilovat přátelskou atmosféru, sloužit Bohu a Kristu.
Ano? Děkuji. Už od počátku jsi mě popichoval ale i jiné, které tě napadne... Podobný Milanovi. Nezlob se. Sám ses ukázal. Buď pokorný a snaž se líbit Bohu. Uděláš dobře Bohu, Kristu, všem i sobě. Bůh buď s Tebou!

milka (Út, 28. 4. 2009 - 19:04)

Ještě si dovolím dodat to nejdůležitější,co jsem nenapsala a čemu pevně věřím:

Ne my lidé ale Ježiš nám dává dar lásky(umění mít rád),jemu chvála a dík.

Návštěvník (Út, 28. 4. 2009 - 19:04)

přestan?Nebo co?

Roman (Út, 28. 4. 2009 - 17:04)

Pajo, jdi do prdele...
psal anonym Pravdou je..., ten frajer, ať si zahraje kulečník.
Soudím dle skutků, a ty dle povahy. Seš určitě mládenec, neví co dělá, zbabělec. Jak jsem řekl, popichuješ. Přestaneš, ano? Děkuji.
Pavel alespoň je slušný, cituje biblické verše. Má svou víru, toho si važ, něco od něho bys měl poučit, a ne nadávat sprostě...
Je jeden, který soudí... Myslím vážně. Přestaň.

milka (Út, 28. 4. 2009 - 16:04)

Milá Mare
Veškeré lichotky beru s rezervou.
Dokonce první moje reakce byla,že jsem se zde přiznala ke svým největším hříchům(potrat).
Musím přiznat,že od té doby je mi lépe,protože když zde čtete lichotky na mě,tak znáte pravdu,jak hříšná jsem.
Já jsem ráda,že mi píšete,protože cítím,že nejsem sama,že zde mám lidi podobného myšlení,stejné víry.Děkuji

Nevím o tom,že by Milan podcenoval nebo dokonce neuznával čtení Písma,je pravda,že všechny příspěvky zpětně nečtu,tolik času nemám.To ,že nereaguje na žádosti uvést verše z Bible chápu jako jeho jednoduše ne nechci.

Bible je pro mě jako učebnice ve víru,v učení slušného společenského chování a soužití lidí.Učení,které nás vede v lásku k JK a všemu ostatnímu.

Opravdu si myslím,že základ ke kterému nás JK ve víře vede je láska
kopíruji :
Svatý Pavel v listě Římanům (13,8) píše:

Pavel (Út, 28. 4. 2009 - 13:04)

Rozume asi jsi v koncích, když už jenom nadáváš. Nepochopil jsi smysl života a je pro tebe těžké pochopit jiné lidi i jiné názory než zastáváš ty. Možná až padneš na úplné dno tak to možná pochopíš. Jinak asi ne. Přemýšlej. I když při přemýšlení bolí hlava, jak to řekl mému kamarádovi jeden kolega v práci.

pravdou je (Út, 28. 4. 2009 - 13:04)

že jsem se zbytečně zaplet,ale ještě toto:
Roman napsal:
Milane, znám tě až na kost. Přejdi prosím na jiné diskusní forum. Neumíš odpovědět ani citovat biblické verše. Jsi lump.
K tomuto jsem napsal:Křestane Romane,je jenom jeden který vidí až na kost,jeden který může a má právo vynest soud nad člověkem a říct jaký je,byl,...
Ptam se co jsem napsal špatně,pak Roman napsal:Těm, kterým vadí můj způsob, omlouvám se.
A já na to:Nejde o to jestli to TADY někomu vadi,ŽE.Přilíš stručné,uznavám.Lépe se k tomuto vyjadřili jiní,zkušenější křestane.Zvláště pak toto:Možná, že by ses měl trochu uchýlit do své.... komůrky.... a nejdříve čerpat moudrost a sílu z Božího slova....a tady to na chvíli opustit......
Roman napsal:pravdou je... Ty jsi pravda? Jen popichuješ! Hledáš jen chyby na druhých a sám se schovává.K tomuto,ne každý napíše do kolonky jméno,skutečné jméno,těm kteří toto napíšou věřím že je pravdivé,vlastně píší jako anonym.Že popichují a hledám chyby.V tom co píšeš je aní není třeba moc hledat.

Rozum (Út, 28. 4. 2009 - 12:04)

.....Pajo jdi do prdele !!!!!

Pavel (Út, 28. 4. 2009 - 11:04)

Každý má svůj rozum a musí se rozhodnout sám v jakékoli situaci. Svět nás naučil, že musíme za každou cenu poslouchat co nám kdo nařídí. Ale víra je něco jiného. Já můžu vyslechnout doporučení a rady, ale musím si rozhodnout sám jak se v té situaci zachovat. Když je někdo vyloučen z organizace z rodiny, tak se s ním nebudu bavit co se děje v organizaci. On už tam není tak co mu budu říkat. Normálně rodina funguje dál a i když ten kdo v organizaci zůstal bolí, tak s tím nic nemůže dělat. Jestliže mu ale ten vyloučený rodinný příslušník fyzicky a nebo
slovně ubližuje, tak s ním může nevyloučený příslušník rodiny přerušit úplně kontakt. Záleží na každém jak to rozhodne. Neměl by podlehnout tlaku někoho, kdo mu říká vykašli se na něj. Každý případ je jiný a tak si to každý musí rozhodnout sám. Znám to i ze svého okolí, kde to tak funguje. Může dojít také k extrémům, ale já o nich zatím nevím. Spíš slyším od lidí ze světa "Jedna paní povídala". Lidé mají rádi senzace. Dokonce říkali že běháme nahý trním a nebo, že se scházíme tady v nějakém domě a děláme tam orgie. Když jim řeknu tys to viděl, tak my řeknou, že to říkal důvěryhodná osoba. Když jim řeknu, že jsem Svědek Jehovův a o ničem takovém nevím, tak na mě koukají jak zjara. I má žena, která není v naší víře, těm řečem o orgiích částečně podlehla. Přiznala se mi k tomu. Přitom jsem za celý svůj život spal jen se svojí ženou, i když jsem byl do svých 30 let nevěřící.

Pavel (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

Bohužel tento internet vede k závislosti určitých lidí. Internet nenahradí osobní kontakt lidí. Proto jen omezená skupina lidí má přístup na internet. Všechno co tady píše Mary, Mezek, Roman i Milka jsem zažil. Zjistil jsem ale, že Bůh Jehova po nás chce abychom se naučili spolupracovat a žít v nějaké organizaci. Nemá cenu si žádného člověka idealizovat, protože je nedokonalí.
Cítíte se ukřivděni a proto hledáte dokonalost u lidí. I já jsem se často cítil ukřivděn, ale pochopil jsem, že po nikom v tomto čase konce nemohu požadovat dokonalost, protože i já jsem nedokonalí a mám svoje chyby. Překonat, když vám někdo ublíží je někdy hodně bolestné, ale Jehova to vidí a vyřeší to tak, že kolikrát jsem překvapen jak se to vyřešilo, že s touto variantou jsem ani nepočítal. Je to těžké být nezávislí na lidech. Já jsem se naučil, že každý člověk může zklamat i já. Proto i když důvěřuji lidem a zklamou mě, tak to beru jako nutné zlo, i když to někdy hodně bolí. Jedině na Boha Jehovu a jeho Syna Ježíše Krista se 100% spoléhám. Zatím mě ani jednou nezklamali. Pro obyčejné lidi je záchrana jedině Boží Království a to je potřeba nutně všem lidem ohlašovat i když nemají internet. Chudí lidé ve světě nemají ani televizi a elektřinu. Bojují o holí život, aby měli co jíst a pít. Hlavně pro tyto lidi je určeno Boží Království. My ostatní se můžeme také připojit.

Lukáš 6:20
20 A pozvedl oči ke svým učedníkům a začal říkat:

jana n. (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

píšete tak,že tomu moc nerozumím a myslím že ani ostatní.Víte,jen nechápu,jak se matka dokáže zříci dcery-to je špatná matka

Mare (Út, 28. 4. 2009 - 10:04)

Ještě odpovím Janě. Zavrhla ji proto, že svědkové zneužívají Boží slovo a používají na ni verše z Bible, že .....toho ano nezdravte,....s tím ani nejezte....!

Že pohrdla jedinou pravou organizací. Ale na to se tyto verše nevztahují.....

Bývalí svědkové ti jistě odpoví přesněji a více.

Reklama

Přidat komentář