Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Ilona (Pá, 1. 5. 2009 - 21:05)

Romane, moc se mi líbily ty verše co jsi citaval v 19:44.
Jak jsi na ně narazil?

Roman (Čt, 30. 4. 2009 - 14:04)

Milko, možná to tak vypadá. Snažím se Milanovi vyjít vstříc a vžít se do jeho situace, a proto ta podoba, ne? Až na jednu věc: Milan i když věří v Boha a Krista, káže lásku, chce prosadit svou vůli, ne vůli Otce, totiž oznamovat Boží království a Kristovo jméno veřejně jako jediná naděje pro padlé lidstvo na základě Písem. Milan též na základě Písem a pak dle jeho svědomí a poznání tak dlouho až si vytvoří svůj ideál záchrany pro lidstvo. Jenže Ježíš říká trochu jinak, totiž rázně dávat najevo nelibost pokrytectví ne vskrytu, aby byl jinačí, mírnější... Milan odchýlí od pravdy jako na počátku satan, dokonalý cherubín starající se o pořádek nad prvními lidmi. Jelikož si myslel dobře v lidských očích, nabádal Evu, aby brala ovoce poznání dobrého i zlého, že bude jako Bůh, ani nezemře což lhal proti Bohu. V případě Milana on se snaží lidem nešířit víru v Boha, že to pak přijde neštěstí. Jenže Ježíš kázal království, řekl, že v jeho jménu bude domácnost rozdělena. Milan to nechce, že to myslí dobře, ale v rozporu s Boží vůlí. Vědomě nevědomě se staví v odporu proti Bohu. Káže lidem, že není třeba číst Písmo dnem i nocí, zas v rozporu, co řekl Ježíš: šťastný kdo je chudý duchem...

Žalm 112
Chvalte Jah!

Mezek (Čt, 30. 4. 2009 - 13:04)

No,Milko teť jsi na to kápla!!!Je to přesně tak jak píšeš.Až je to pro třetí stranu úsměvné.
Ano každému z nás bylo nějak dáno.A on potom s tím disponuje.Myslím že my bývalí či odchozí nebo pochybující SJ to máme dost těžké.A to v tom smyslu,že ty leta formování našeho vědomí v obraz věrného a rozvážného... no prostě to na nás zanechalo nějakou tu deformaci.Alespoň já to tak po 18 letech cítím.A není lehké se toho v tom dobrém slova smyslu zbavit.
Tak že člověk mnohdy má pocit,že ten druhý mluví cizí řečí..............

milka (Čt, 30. 4. 2009 - 12:04)

Klucí,Milane a Romane,já vás nechápu,vždyt vy zpíváte ve víře stejnou písničku ,jen se nedokážete sladit.Pak se dohadujete,který z vás zpívá falešně,ale text písně máte téměř stejný.

golgoťan (Čt, 30. 4. 2009 - 11:04)

Když si lidi něco neumí normálně vysvětlit ,tak to hodí na boha a je jedno jestli je to ten nebo ten. člověk je tvor který nevyužívá ani zdaleka 50% svého mozku proto si stvořil různé bohy :-))) Aby tu svou tupost a neznalost mohl na něco hodit a zbavit se zodpovědnosti. :-DD Proto často od černoprdelníků slýchávám když se jim něco nepovede že to tak chtěl bůh. Ale howno protože jseb blbej a zpackal jsem to svoji vinou. Lepší je to hodit na boha a mám čistou hlavu žejo :-DD

Nevymyty Mozek (Čt, 30. 4. 2009 - 00:04)

.....buh neexistuje, troubove :-)))

Roman (St, 29. 4. 2009 - 23:04)

Milane, je mi líto, že jsi mě nepochopil. Řekl jsem snad, že souhlasím s pobíjením, vraždou, kamenováním, ubližením atd.?
Několikrát jsem ti řekl, že Kristus Ježíš je jediné řešení při vyřešení problémů. My ho máme následovat. Pokud si nejsme jisti, Duch svatý v tom pomůže jak na to, přiblížit se k Bohu, zalíbit se Mu. Kristův zákon je jediný, žádný jiný ani tvůj, sebelepší pokud se odchýlí svou cestou, cestou lásky a tichou vírou. My jsme prach. Bůh je Stvořitel, pokořme se pod Jeho rukou. On je pravá láska. Že ve jménu Krista se brojilo, to všichni víme, to jsou pokrytci a zbabělci (někteří křesťané), ti budou před soudem za to zodpovědni. Zabránit tomu nelze, protože tento svět patří tomu ničemnému. To on nabídl Ježíšovi svoje království světa. Mohl přijmout a nastolit mír a lásku a prokazovat akt uctívání satanu. Jak by vypadal svět, si umíš představit? Ježíš zosobněná láska, satan zosobněná pýcha. I on se bude předstírat před lidmi dobrotu a lásku. Nakonec lidé budou také tak takoví, vyumělkovaní, pokrytci, soutěživí, samibohové, nevděčníci až se vzájemně budou nenávidět. Proč? Protože jsme stvořeni k Božímu obrazu, neslučitelný se satanovou představou.
My nic nezmůžeme, akorát jak jsi psal, projevujeme lásku druhým, pokud máš dar Ducha svatého, oznamuj všem dobrou zprávu o Království a kristu Ježíšovi.
Neboť pod Ježíšovým jménem bude každé koleno klekat a každý jazyk otevřeně vyznávat, že Ježíš je Pánem ke slávě Boha Otce.
Proč bys měl být potrestán mnou, námi? To nechme na Bohu! Boží mlýny melou pomalu ale jistě. Čtu Bibli s radostí jako chudý v duchu. Jednej taky tak.

Milan (St, 29. 4. 2009 - 22:04)

Milý Romane,
je škoda,že posuzuješ lidi podle znalosti a citace písma.
Znám přesně myšlení takových to lidí,bojí se že když někdo necituje písmo,tak je ve spojení z dáblem či satanem a pod jejich vlivem.
Záměrně zde neuvádím Biblické citace,aby se prokázalo to co má člověk ve svém srdci.
Za písmo se může schovat,kdokoliv.
Romane,mysli si o mě co chceš,ale rozhodně nemám zapotřebí se komukoliv líbit a jestli mi někdo věří nebo ne,je věcí a problémem toho člověka.
Včera jsem tě odkazoval na diskusi o Satanismu,tam bys pochopil,že i tam jsou nešťastné duše kterým je třeba pomoci a né se bát svodů,copak jsi-li s Kristem Tě může někdo svést.
Znovu říkám,že mě neznáte a mýlíte se ve mě.
Raději mě neposuzujte,kdo odsuzuje dobré počínání,přitahuje zlo.
Což nevíš co dělali křesťané a muslimové v Jugoslávii,copak jsi neviděl jak byly kamenovány děti při cestě do školy v Anglii /katolíci ,protestanté/,neviděls tu nenávist a schopnost zabíjet pro své přesvědčení a vyznání víry, a takhle bychom mohli pokračovat dál a dál.
Jak,zmírňovat utrpení trpících - malá ukázka,třeba zaslat esemesku nadaci Unicef,jedná se o dětský fond,kdy jedna esemes představuje třeba doušek vody a těch doušků můžem poslat mnoho,nebo může představovat část pro očkovací látku atd. .
Romane,každý si může najít svůj vlastní způsob jak pomoci trpícím,je to vždy jen na člověku a v tom musí mít naprostou svobodu,neboť ten kdo je svobodný v Kristu dokáže hluboce milovat.
Bůh neposuzuje znalost písma,ale naše srdce.
Pokud bych měl být za toto jednání a psaní zde na diskusích potřestán,pak tento trest rád přijmu.
Měj se hezky.

milka (St, 29. 4. 2009 - 22:04)

I věda je podmaněná Stvořiteli,on stvořil myšlení,takže naše poznání ve vědě je pod Boží kontrolou.
Vědecky můžeme dojít jen tak daleko,jak nám to Bůh dovolí,jak si Bůh přeje.

milka (St, 29. 4. 2009 - 21:04)

pro Crunk

Víra a věda - Správně vyložené poselství víry a bezpečně zjištěný vědecký poznatek si vzájemně neodporují. Velicí geniové lidského věděni a umění byli mnohdy věřící lidé. Původce vývojové teorie Charles Darwin napsal v knize "Původ druhů": "Nikdy jsem nepopíral existenci Boha. Jsem přesvědčen, že vývojovou teorii lze úplně spojit s vírou v Boha. Je nemožné dokázat a pochopit, že velkolepý nádherný vesmír a stejně člověk povstali náhodou. To považuji za hlavní důkaz existence Boha." - Vynálezce radia Culielmo Marconi napsal: "Jen s pomocí Boha, který staví tolik tajemných sil přírody do služeb člověka, jsem zhotovil tento přístroj. Jako badatel o zákonech přírody jsem všude narazil na stopy Boži všemohoucnosti." - Fyzik Max Planck napsal v knize "Náboženství a příroda": .Přírodní vědy a náboženství nepředstavují protiklady, ale v jistých bodech se zcela shodují a vzájemně se doplňují." - -Snad největší fyzik našeho 20. století Albert Einstein napsal: "Věřím v Boha. Mé náboženství je pokorným chvalozpěvem na nekonečnou duchovní Bytost. V nepochopitelném vesmíru se projevuje bezmezný Rozum."
Zajímej se o pokrok přírodních věd. Poznání toho, co Bůh pro člověka stvořil a co mu odevzdal,víra ti pomůže, aby tvé vědecké poznání bylo skromné a abys uznával, že člověk zatím ví jen zlomeček toho, co Bůh ve své všemohoucnosti vytvořil.

bazalka (St, 29. 4. 2009 - 21:04)

Zajímala jsem se o hebrejské vyslovení JHVH, a můžu vám říct, že správně je Jahve a znamená: "Jsem, který jsem".
PS: víra v Boha je dar:)

Crunk (St, 29. 4. 2009 - 21:04)

Takže bůh je jakýsi neviditelný zdroj ?? Jinak lehce ti poupravím "tvojí" teorii o vesmíru. Ve vesmíru zdaleka neplatí fyzikální zákony. Newtonovská fyzika plaí jen za určitých podmínek stejně jako teorie relativity (pro naše krátke vzdálenosti jsou dostačující). Ovšem v dalekém vesmíru je spousta nesrovnalostí, které s fyzikou mají pramálo společného. Asi nejzajímavější je teorie temné hmoty. Nerad bych to tu vysvětloval, protože by moje interpretace nemusela být přesná. Ale v kostce. Představte si že vesmíru provedete nějaké experimenty a podle našich fyzikálních zákonů by měly nějak dopadnout. V blízkém okolí naší galaxii jsou výsledky totožné s výpočty. Ovšem čím jsme dále od naší galaxie výsledky naprosto neodpovídají fyzikálním zákonům(Keplerovy zákony). Vědci si to vysvětlují přítomností temné hmoty. Která je neviditelná a tvrdilo se že ve vesmíru zaobírá kolem 70%. Nyní se tvrdí že zabírá 21% a 75% tzv. temná energie. Což nevím co je. Jen 4% je atomární vesmír. To jsou fakta. Samozřejmě relativní. Takže s tvrzením o přesnosti vesmíru a o platnosti fyzikákních zákonu bych byl velmi opatrný.

Takže si představujete že bůh je jakoby za vesmírem tedy ?? Přítomnost temné hmoty nabízí spíše teorii, že bůh prostupuje vesmír, ale budiž. Má někdo ještě nějakou představu ?? Kdepak by mohl bůh být schovaný. Případně přestavu o tom jak asi vypadá. Zatím sem se dozvěděl, že je to osoba, tzn. že má tvar člověka, je nehmotná a že je zdrojem zřejmě veškeré energie. S tvrzení taky explicitně vyplívá, že vesmír je konečný a ohraničený. Shodujete se s tímto tvrzením všichni ?? Myslím tím pouze Jehovisty.

milka (St, 29. 4. 2009 - 20:04)

Je vidět Romane,že máš rád lidi a díváš se s otevřeným srdcem.

Roman (St, 29. 4. 2009 - 19:04)

Milko, máš pravdu. I když jsem byl svědkem JHVH. Bohu zálež na každém jednotlivci s upřímným postojem bez ohledu na příslušnosti církve. Přesto jsem věřil v pravý sbor, pomalu se hromadilo na mne mnoho dobrých laskavých skutků z jiných stran.
Bázeň je počátek moudrosti. Přímý člověk neklopýtá. Pýcha je před zřícením.
Ano, lásku máme předávat. Hm, mám ti o tom povědět...

milka (St, 29. 4. 2009 - 17:04)

Romane měli Boha a Bůh byl s tebou,že ti je poslal.
To je můj názor.

hm (St, 29. 4. 2009 - 17:04)

Bůh je láska, kterou máme předávat.

Roman (St, 29. 4. 2009 - 17:04)

Ještě. Před lety mi porouchalo auto s malým synem, a byl podzimní podvečer, pršelo, úplně sami mezi obcemi uprostřed... Nulová šance, aby někdo povšiml a pomohl. Tehdy jsem neměl mobil, byl jsem bezradný, byl večer, úplná tma. Najednou přijelo auto a zastavilo. Mladý muž a žena se mě ptali, jaký mám problém. Pro nářadí ten muž odjel a vrátil se, žena zůstala i když pršelo... Zkrat byl vyřešen, ale nic, a tak moje auto odtáhlo až do města asi 20 km. Aniž požadovali, odjeli tiše jako přijeli. Byli pro nás andělé! Takoví lidé existují, a tvrdím, že jsou to křesťané.

Roman (St, 29. 4. 2009 - 17:04)

Vždy rád čtu tvoje myšlenky, protože jsou laskavé. My jsme pouhý prach, hlína, ale můžeme se navzájem povzbuzovat laskavými slovy, citem, pohlazením, zájmem o druhé, starat se o druhé, tolerovat druhé atd., ovšem tohle všechno nestačí ke vzájemnému budování lidských vztahů. Pokud nebudeme nenávidět zlo založené na lidských chamtivostí, sobeckostí, vraždy, ubližení citů i tělesně, pýchu, povýšené oči atd., láska není úplná. Jsme nedokonalí lidé, máme své ideály snažíce se napravovat své hříšné skutky lepšími činit, často nevede k úspěchu...
Milko, ohledně soka jsi ho získala trpělivostí a láskou. Dokázala jsi! Co když sok je pyšný nebo chamtivý? Těžko. Satan, duchovní osoba, přístupný na shromáždění s Bohem, stále svádí. Možná on si myslí, že jedná v souladu se zákonem trošku jiným směrem než Kristovým... totiž netřeba nenávidět povýšenost, absolutní svobodu na Bohu atd., a vidělas, jak to nakonec dopadlo... Není radno si zahrávat s Božím zákonem. Hlína nemůže říct Hrnčířovi: Co děláš? Nemůže říct dalším tu nepravost Boha jako Pomluvač dnem a nocí... Bůh zná naše lidské nitro, přání, touhy, pocity, to nejlepší... ne v tuto chvíli, které mohou být pomíjivé, ale na dlouho! Máme totiž krátké oči, omezenou schopnost, nemůžeme se bránit svým nedokonalým tužbám vedoucí někdy k lítosti. Proto Bůh nám dal zákon, který chrání všechny lidi, Kristův zákon, zákon dokonalé lásky! Milan je zbloudilá ovce. To co káže, je chvályhodné ale dočasné, nevyřešené až antikristovské, protože se nespoléhal na Boží zákon, dokonalý, totiž mimo jiné i nenávidět modly, antikristovské nauky. Měl by pěstovat Boží spravedlnost a kázat naděj v Bohu skrze Krista a vyprávět jak na něho působil Duch svatý, jak Ježíš zázračně uzdravoval, vzkříšil, vyháněl démony, nenáviděl pokrytectví, převrácel penězokazy, odpouštěl hříšníky, poslouchal a houpal malé děti. Dokonce zemřel na každého, jiné není... svět by byl pořád takový...
Proto zůstává láska, naděje a víra. Ať se ti Milko daří! Modlím se za Tebe a za všechny!

milka (St, 29. 4. 2009 - 17:04)

Nyní si s prominutím dovolím napsat na otázku jak si mám představit Boha.
např. Leží na ulici nemohoucně člověk,všichni kolemjdoucí odsoudí,že mu nikdo nepomůže.Odsoudí a kroutí hlavou. A nejednou přijde někdo,kdo ani nevnímá okolí vnímá jen,že někdo je tady kdo potřebuje pomoc,tak pomůže tomu člověku,řekne nashledanou a v tom okamžiku na svůj čin zapomene.To je Boží síla,to je Bůh v člověku.
Ty ostatní budou vyprávět,jak dlouho trvalo než někdo pomohl,jak jsme bezcitní a ten jeden nikomu nic nepoví,protože už o tom ani neví,je to pro něj běžná samozřejmost.

milka (St, 29. 4. 2009 - 16:04)

ahoj všichni
Jsou zde názory spoléhej na Boha a on za nás vše vyřeší.
Tomu nevěřím,on nás vede směrem jak vše vyřešit.Smůla je,že mi lidi to stejně nezvládneme a tak nakonec přijde JK aby tento svět který vlivem dábla,vlivem naší chamtivosti a touhy po hmotných věcech nezanikl.
Nevím zda se mu líbí lidé ,kteří na něj spoléhají nebo ti,co se snaží tyto následky lidského pokrytectví zmírnit.
Osobně si myslím,že nestačí spoléhat na Boha,ale řídit se jeho radami a příkazy svým životem,svými činny.
To,že člověk trpí vším lidským zlem,ačkoli se ho to osobně netýká je ušlechtilý cit lásky k bližnímu.Vidím takhle trpícího Milana i když zde čtu protinázory a to od lidí které zde mám ráda(Mare,Roman)
Mare,já nejsem pyšná,že mě tu Milan lichotil,proto jsem zvolila tohle slovo lichotka,protože to slovo má svůj význam(já jej vnímám tak,že je to projev sympatie který je větší než pravda)
Proto jsem měla potřebu vše vysvětlit na pravou míru svým přiznáním k hříchu.

A tak i já se přiklaním k názoru že Pokud se církev uzavírá před světem a žije si sama pro sebe, neplní úkol, který ji Bůh dal. Církev a tedy křesťané by se měli zajímat o lidi ve světě, pomáhat jim poznávat Boha, dávat jim lásku jakou vidí u Boha, naplňovat jejich potřeby (krmit hladovějící, milovat odmítnuté, finančně zajistit chudé).

Bůh miluje všechny lidi ? věřící i nevěřící, proto by se křesťané měli také učit milovat druhé. Je snadné milovat hodného člověka. Ale kdo naučí milovat zlého člověka? Jedině ten, kdo sám miluje. Bůh učí milovat křesťany a křesťani by měli učit milovat nevěřící.Jak píše Milan mám stejnou zkušenost,byla jsem tak dlouho hodná na svého soka,až se z něho stal můj přítel.Sláva Bohu,který nám dává dar umění lásky!!!

Reklama

Přidat komentář