Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

milan (Út, 20. 7. 2010 - 14:07)

Urcite to vyzkousejte,ta cena...Takže jsem byl v H.K. na kontrole. Stav je stejný. To je asi dobře. Ukázal jsem jim Matuzalem a to bylo něco. Všichni se k tomu seběhli, ochutnávali a říkali, že to není čistá voda. No budu tomu věřit. Jsou to doktoři.Jinak si vše ofotili a budou čekat co to se mnou udělá. Chudáci, mají to těžké, když ta naše nemoc není prozkoumána a léky nejsou. Musíme věřit. milan

MV. (Ne, 18. 7. 2010 - 21:07)

v současných vedrech jsou...pokud zdraví mají problém s dechem, proč by to nemělo dělat komplikace u ALS - mluvení je spojeno s dýcháním hodně úzce.

kristina (Ne, 18. 7. 2010 - 17:07)

Tak davam vedet ze ta Mr dopadla dobre,takze to neni RS.A podle nalezu klinickych to pry nebude aspon doufam Als,mam vsechny reflexy dobre,vse zvladam i kdyz mam pocit ze pri veseni pradla nemam silu...leda ze by byli napadeny pouze plicni svaly ale to jse jim nejak nezda,ale pry to klidne muze byt myasthenie gravis...je to porad dokola.Zkusim jse domluvit na hospitalizaci,dost me to zmaha to ambulantni setreni.Drzim vsem pesti.

M. (Čt, 15. 7. 2010 - 16:07)

Jak reagujete na počasí?...taky se mi hůř mluví, ale velká změna to není.
Máte někdo zkušenost s dýcháním v letadle?

e. (Čt, 15. 7. 2010 - 15:07)

Jak reagujete na počasí?...v současných vedrech jsou vyřízení zdraví,natož vážně nemocní...ovšem si nemyslím že by vedra měla až takový vliv na progresi ALS

Jitka 2 (Čt, 15. 7. 2010 - 12:07)

Jak reagujete na počasí? Maminka se během 14 dnů hrozně zhoršila s mluvením-již vůbec nerozumíme.Je to v době těch veder.Je to jenom můj pocit, nebo to může takhle fungovat?

Jitka 2 (Čt, 15. 7. 2010 - 12:07)

Nezlobte se ale ne,jsou to...našla jsem na netu nějaké odkazy na Vojtovu metodu, tak se poradím s neuroložkou.Chápu ty fotografie-mně to hned nedošlo...

kristina (Čt, 15. 7. 2010 - 09:07)

Dobry den,velmi dekuji M za radu ohledne MR,byla jsem tam v utery,zatim vysledky nemam ale dle toho co rikali to vypada ze tam nikde nic neni.Mam docela spatne dny,pomalinku jse to zhorsuje,stridaji jse me stavy dusnosti se zadychavanim a tak mam problemy docela behat okolo plotny,jit na prochazku a vtom teple je to snad jeste horsi.Bohuzel jsem narazila i v rodine,nejak citim ze jsem na obtiz nebo co,prosila jsem svou mamu jestli by jsi alespon nebrala malou..bohuzel odpoved byla takova ze nema na to cas(pritom je v duchodu)a at jdu k doktorovy dame prasky a prestanu otravovat.Jsem s toho velmi smutna...

e. (St, 14. 7. 2010 - 15:07)

Chtěla bych se zeptat, šlo...Nezlobte se ale ne,jsou to prilis detailni a intimni fotografie a pak - u kazdeho cloveka jsou aktivovany jine reflex.drahy.Vase maminka ma jine postizeni nez ja,cili "má" Vojtovka by pro byla bezpředmětná

Jitka 2 (Út, 13. 7. 2010 - 21:07)

Ano, Vojtovu metodu -...Chtěla bych se zeptat, šlo by nějak přeposlat nafocený postup Vojtovy metody?
Jestli ano, ozvala bych se Vám na email - myslím jste ho uváděla.Děkuji

e. (Út, 13. 7. 2010 - 14:07)

Ahoj,spriznene duse.Donedavna...Jedna z podob ALS to určitě není ale k onemocnění ALS Vaše potíže s páteří atd patřit mohou.Vezměte Brufen,Diclofenac apod,pomuze Vám aspon na chvili od bolesti

e. (Út, 13. 7. 2010 - 13:07)

Maminka má stanovenou...Ano, Vojtovu metodu - tj.reflexni masaže,při kterých se budí dráhy nerv sval mi napsal neurolog.Je to k udržení svalove kondice,ALS neléčí.Ne všichni fyzioterapeuti kurz Vojtovy metody mají,já za ní musím dojíždět.Dcera si nafotila postup a děláme to i doma.Chce to minimalne 30 masaží

Jitka 2 (Út, 13. 7. 2010 - 09:07)

Jitko moc Vam preji ze se...Maminka má stanovenou diagnosu cca od 03/2010.Ale začátek je někdy 9/2008, kdy jsem si všimla, že maminka mluví "lenošněji".Jenomže jsem to registrovala jenom já,ostatní si všimli až při dalším větším zhoršení 4/2009.Potom jsme začaly chodit po vyšetřeních a jako většina jsme narazily na neurologa,který měl na vše čas a přístup špatný.K vynikající neuroložce jsme se dostaly v 9/2009.Píšete o Vojtově rehabilitaci? to vám lékařka napsala,nebo si to platíte?Kam se obrátit?

Eva-7 (Po, 12. 7. 2010 - 20:07)

Ahoj,spriznene duse.Donedavna jsem alespon trochu chodila,myslim, ze zacina byt tomu konec.Mam vsak dotaz-zacinaji me velice bolet zebra,pater. nevim vsak, jestli je to ze spatne polohy pri spani, nebo je to take jedna z podob ALS. Trva to asi druhy tyden. Mate nekdo s tim zkusenosti? Dekuji a hezke leto

jiřina (Po, 12. 7. 2010 - 17:07)

ALS mi byla potvrzena před týdnem, prosím o sdělení jak cvičit. něco dělám, ale ráda se poučím. není mi do zpěvu.

M. (So, 10. 7. 2010 - 22:07)

Dobry den,chtela jsem jse jen...zkus magnetickou rezonanci v Prostějově. Je to v areálu nemocnice, ale myslím ji má soukromník. Objednali mě do týdne! můžu pohledat telefon.

e. (So, 10. 7. 2010 - 21:07)

Dobrý den, už dlouho...pro taky e. - [email protected] napiste,rada Vam odpovim.Sama s ALS bojuji 1,5roku

kristina (So, 10. 7. 2010 - 09:07)

Dobry den,chtela jsem jse jen z nekym poradit.Byla jsem na plicnim na kontrole,stav je stejny jen misty jse to zhorsi spatne jse dycha.Pani doktorka stale trva na neurologicke pricine,pres kamaradku jsem jsi nechala udelat Sepy,Mepy.Na nohach mam nebo spis na te prave mam abnormni nalez pro centralni cast prislusne somatosen.drahy.S doporucenim jsem sla opet natu neurologii,pry mam byt v klidu,sice by to chtelo udelat MR,ale pry jse ceka 3-4mesice.Je tu jedno pracoviste kde to delaji tak ze jsi to pacient zaplati.Nevim zda do toho jit,urcite by ale myslim slo kdyby doktor na te neurologii tu Mr objednal a to mnohem spis.To ovsem odmitaji.Mam tam prijit az moje potize budou neurologicke a trvale.Je to boj na dlouhou trat,docela jse snazim to nejak zvladat.

taky e. (Pá, 9. 7. 2010 - 22:07)

Dobrý den, už dlouho sleduji diskuzi na těchto stránkách, mému manželovi byla diagnostikována ALS před 4 roky. Prosila bych paní e. jestli by mi poslala mailovou adresu - ráda bych se zeptala na některé záležitosti, ale ne veřejně. Moc bych vám byla vděčná. Dík, taky e,

plevkovadagmar@ (Pá, 9. 7. 2010 - 21:07)

Manžel začal nezřetelně...prosim o poslani navodu na cviky

Reklama

Přidat komentář