Reklama

Tinitus auris

Tom (Po, 29. 1. 2007 - 20:01)

Zdravím všechny kolegy a kolegyně v tom společném šumu, či pískotu...
Mám to již druhým rokem z hluku. Je to u mne podráždění sluchu. Má to hodně co dočinění s psychikou. Ucho v tichu neustále hledá nějaký zvukový podnět zvenčí a když ho nedostává, mozek ho prostě vyrobí uměle a pošle do ucha a to je ten šelest. jediná snad dá li se to nazvat léčbou je ignorace toho. To znamená pokusit se tyto zvuky nevnímat a tím vlastně onu vytvořenou vazbu mezi mozkem a uchem zpřetrhat. Což nevím zda se mi podaří. Jinak beru také ginkoprim 2 denně a doufám, že se to zlepší. ahojky Tom

Bobeš (So, 27. 1. 2007 - 18:01)

Florianku ja mam to stejný a od pateře to nemam je to zahady a ani doktoři tomu samy nerozuměj :-)

Florianek (Pá, 26. 1. 2007 - 09:01)

Páteř? To pochybuju. Celý den to píská a při ležení to houká. Hlavu otočím normálně.

a (Pá, 26. 1. 2007 - 07:01)

tak to je Florianku od páteře!!!!! Máš zablokovanou krční páteř, chce to cvičit!!!!!!

Florianek (Pá, 26. 1. 2007 - 06:01)

Na mém "pískání" je zajímavé, že přes den je to takový hodně vysokofrekvenční tón a po ulehnutí večer (ale i přes den, prostě vodorovná poloha hlavy) se k tomu přidá takové přerušované hučení.

Bobeš (Po, 22. 1. 2007 - 22:01)

Jestli jsi z Prahy tak jdi na Otoneurologi do vfn nrbo na Homolku jinak je možný že to stím něco má samy mě v homolce a unás v poliklinice posílali. Ale moc bych na to nevsázel.

Jirka (Ne, 21. 1. 2007 - 19:01)

koukám že tomu asi dost rozumíš,já mám problémy asi 1 rok ale stále se to zhoršuje,teď jsem ve stádiu na cvakhaus.Chtěl jsem se zeptat jestli to může mít něco společného s vyšetřením eeg.Dík ale každá rada je drahá.Taky mě ušní říká že se s tím musím naučit žít,ale to je skoro nesmysl,ten kdo to neměl si ani neumí představit co je to za mučení.

Bobeš (Ne, 14. 1. 2007 - 22:01)

Protože se to dá vyléčit uspěšně do dvou týdnu říkalomi to hafo doktoru v nemocnici. Sou tací doktoři kteří ti dají prášky a šmitec byl jsem na Homolce a tak ti nasadí kapačky a na VFN taky v Motole myslim taky nebo tě šoupnou do hyperbarické komory atd... prostě čím dřív příjdeš tím máš větší šanci ! ps: sorry za chyby chce se mi spát :-)

Florianek (Pá, 12. 1. 2007 - 06:01)

Bobeši, proč to tak spěchá? Já už u doktora byl.

Bobeš (Čt, 11. 1. 2007 - 20:01)

To Florinek: Rychle zajdi za doktorem možná budeš mít větří šanci na uzdravení ale dost to spěchá !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to myslím vážně

Florianek (St, 10. 1. 2007 - 05:01)

Cévy mám podle vyšetření v pořádku. Nadměrný hluk nebyl, vzniklo to při potápění.

Ludvík (Út, 9. 1. 2007 - 21:01)

Příčin tinnitu je celá řada : může to být poškození sluchového nervu v důsledku nadměrného hluku,vedlejší účinky některých léků,nebo chronický stres. Ušní šelesty mohou být také příznakem některých jiných zdravotních obtíží,jako např. vysoký tlak,nebo encefalopatie(zúžení mozkových cév v důsledku aterosklerózy).
Pokud je příčina ve vysokém tlaku nebo v encefalopatii, tinnitus dobře odstraní pití Antilipidového čaje a užívání Biologického vápníku pro podporu mozkové činnosti. Oba přípravky patří k přírodním produktům čínské medicíny Tianshi a odstraní problém do 40ti dnů. Viz www.tianshi.wz.cz

Florianek (Po, 8. 1. 2007 - 06:01)

Co je vlastně příčinou tinitu? Může to být třeba i nějaký nádor na mozku? Přes den mám to pískání na hodně vysoké frekvenci a víceméně to nevnímám, ale jakmile zalehnu, blbě se mi usíná a ráno, když vstávám, slyším to víc. Jakoby to souviselo s polohou.

jitka (So, 6. 1. 2007 - 23:01)

je mi 30 a tinnitem trpim od 17 let, soucasne i 20% ztratou sluchu.. leky zadne nepomohly, snazim se s tim szit, ale je to tezke..

Zefir (Čt, 4. 1. 2007 - 10:01)

Nevíte prosím někdo, v čem spočívá otoneurologické vyšetření?

Martina (Út, 19. 12. 2006 - 19:12)

Děkuji p. Janě za přesný popis mých potíží, které mě obtěžují již 5 let. Problémem bylo i telefonování, protože slyším na levém uchu hlas, jako by byl upraven počítačově a pokud někdo mluví potichu monotóně nezachytnu všechna potřebná slova. Mobil ve městě nebo u rušné silnice raději ani nezvedám. Různá hlášení v rozhlase, na nádraží, kde je hodně šumu byla nesrozumitelná.
Po pěti letech se mi sluch hodně zlepšil a tinitus není tak výrazný. Neužívám žádné léky(nezabíraly), zato jsem chodila rok pravidelně plavat, jezdím na kole a hlavně denně ujdu asi 7-8 km místo jízdy do zaměstnání. Na pravidelné kontroly na ušní chodím a nepřecházím již žádné chřipky. Tinitus vč. menší ztráty sluchu mi začal po jedné nevyležené chřipce. Se zuby jsem problém neměla, jen s krční páteří.

Jana (Po, 18. 12. 2006 - 21:12)

Tinitus mám léta. Slyším v obou uších současně hukot, jako motory, pískání , cikády a všechno dohromady. Kolikrát si nejsem jistá, zda hluk, který slyším jde z mé hlavy a nebo zda někde startuje letadlo, či ždímá pračka. Současně mám ztrátu sluchu 20%,což není tak moc, ale je ve frekvenci mluveného slova, takže vysoké a nízké tóny slyším dobře, ale střed, který odpovídá mluvenému slovu je horší. Vada se nehorší, léky ani infuse nezabraly, takže jsem rezignovala. Problémy nemám ani tak v tichu, to mi tak nevadí, ale stresují mne situace, kdy je dohromady více zvuků, např. v poslední době se hodně rozhovorů v televizi, i dokumenty apod. podbarvují hudbou, ale docela hlasitou. Podle mne to není jemné, náladové podbarvení, ale přehlušení mluveného slova. Nepomůže mi ani když zesílím zvuk, protože hudba stále dominuje.Jenže vzhledem k mé vadě si nejsem jistá, zda je můj názor objektivní, i když na podobný problém si stěžuje hodně starších lidí. Řeším to titulky, pokud jsou. Kdysi, když byly filmy s titulky, bylo to mínus, dnes je to pro mne plus. Stejně tak, když je hovor venku, v hluku, v sále, v čekárně, atd..tak mi mnoho slov uniká, jsem v napětí a všechno si musím domýšlet. V takových případech, kdy nemohu hovořit zblízka, tak se raději hovoru vyhýbám. S tím problém nemáte? A na tom názoru, že by to mohlo pramenit z problémů se zuby něco bude. Se zuby jsem v životě měla a mám veliké problémy.

JOŽINA (Po, 18. 12. 2006 - 20:12)

Na jednom se svorně všichni shodneme ,myslím si,že z toho není úniku.Já jsem vyskoušela již shora zmíněný lesser ale rovněž bezůspěšně. Léky Formy Ginko bioba, Tanakan jsem rovněž bezůspěšně brala.Je pravda, že jsou na tom lidi hůř a z toho vycházím. Nejhorší jsou noci, respektive usínání, bohužel se musím uspat tabletama a tak se člověk postupně stává závislý na droze. Přeji všem tinitařům pevne nervy.....!!!

Jarmila (Ne, 10. 12. 2006 - 11:12)

Titinus mám x desetiletí. Celkem jsem si na to zvykla, ale poslední dobou se to výrazně zhoršilo a trochu se mi zhoršil i sluch. Někde jsem četla, že je naděje léčba lejzrem. Mám dojem, že to publikoval Dr. Procházka univesita Brno ??, ale zda je pracoviště s touto léčbou nebo to byl článek o perspektivě do budoucna, nevím. V jednom příspěvku se nabízí Ginko-Prim - zatím jsem využívala dvě balení, ale žádné zlepšení nemám. Ještě bych chtěla říct, že moje potíže vznikly určitě z přílišného intenzivního hluku. Dnes je doba, že je všude vše co nejhlučnější, dnešní děti na tom budou jednou se sluchem velice špatně.

numerka (Čt, 19. 10. 2006 - 12:10)

Ahoj,je mi 54 let šelest už mám asi tak 25 let měla jsem jednou kapáky léky jsem užívala jen krátce.Časem jsem se na to zvykla.Lékař mi říkal že se mám stím smížit prostě na celý život.Může to být i od krční páteře na kterou trpím.Tet jsem na nemocnské byla jsem nachlezená a rýmu jen tři dny ale s toho asi mám stále tlak v uších užívám CLARITINE .Jsem zaměstnaná jako domací šička,šicí stroj mám od podniků dost hlučný,často je dost práce tak pře sedím celý den .Hlučnost mi zečíná taký už vadit.Nevím co bude dál,můžu i prý ztratit sluch.Ano jsou v životě horší nemoci a trápení.

Reklama

Přidat komentář