Reklama

Tinitus auris

Lenka (Út, 17. 7. 2007 - 15:07)

Taky mě trápí tinitus, teď mi pan doktor předepsal kapačky. Pomůže to?

Milli (Čt, 5. 7. 2007 - 16:07)

Nevíte někdo, jestli může narkoza zhoršit tinnitus způsobený akustickým šokem?
Chtěla bych si jít na plastickou operaci nosu, ale tošku se toho bojím.

tupazruda (Čt, 14. 6. 2007 - 21:06)

Co vlastne tinitus zapricinuje???

Martina (St, 30. 5. 2007 - 13:05)

Jak to vypadá, je to lepší?

klarbi (Út, 22. 5. 2007 - 23:05)

tinnius mam asi 6 mesicu a na to ze mi je teprve 14 tak bych rek ze to je brzo....nevim co s tim........ale je mo to vite kde...........:D

Dana (Út, 1. 5. 2007 - 18:05)

Nevím zda mám tinnitus, k doktorovi jsem se ještě enodvážila jít,ale píská mi v uších už asi týden. Myslela jsem si že to mám z průvanu, protože jsem v něm seděla celý minulý týden, a mám háklivé uši,protože jsem v dětství měla často píchány. Je mi teprve 24,koupila jsem si draslík a gingo bilobu tak doufám že mi to pomůže.

Zdeněk (Út, 24. 4. 2007 - 02:04)

Tinnitus vznikne dle mé zkušenosti jako obranná reakce mozku (ducha) na extrémní stressovou situaci. Dále už tinnitus máme tzv. v uchu (i když je zcela jistě v mozku) a nadále nás už jen pravidelně varuje při dalším přetížení jako píšťalka papiňáku.Někdy víc, někdy míň, převážně však trvale. Pokud nechceme poslouchat píšťalku neustále, musíme dramaticky změnit dosavadní životní styl - zlepšit životosprávu, najít si čas (hodně času)na dlouhodobý pobyt v přírodě (nejlépe bez spousty lidí)se zvířaty ,sportovat, hýbat se, snažit se o návrat svého ducha a těla do rovnováhy, snažit se úplně vyhnout kontaktu s negativními zlými lidmi .Chemické produkty na bázi ropy prosím nepozřívejte, jen si ničíte zbytky zdraví a imunity , ztrácíte čas, peníze a síly pro skutečný návrat do normálu.Přírodní produkty Gingko aj. neškodí.Tinnitus mám v jednom uchu cca 4 roky. Anabázi s doktory již delší dobu neabsolvuji.Díky výše uvedené terapii už jsem si užil vícekrát dlouhodobý klid a vydatný spánek. Když se mi díky tělesnému přetížení nebo celkovému duševnímu vypětí poruší duševní a tělesná rovnováha, tak se mi hajzlík tinnitus zase vrátí. Pak zas makám tak dlouho, abych této rovnováhy zpět docílil. V dnešním konzumním světě plném pracovních povinností, rodinných problémů a lidské všudypřítomné laskavé přetvářky je to velmi těžké. Navíc už je člověk díky tinnitu kapánek opotřebený. Hodně štěstí!

Mark (Po, 16. 4. 2007 - 22:04)

Tinitus mám 2 roky. Píská mi v jednom uchu v druhém podstatně méně. Problém je si na to akorát zvyknout. Nejvýraznější je to samozřejmě v noci kdy je všude ticho. Po půl roce mi to přestalo vadit. Jinak slyším výborně, pořád stejně dobře, v uchu píská někdy víc někdy míň. Rozhodně se to nezhoršuje.

Ty kapačky můžou pomoct jen když se nasadí hned ze začátku vzniku problémů. Je to tak na týden a výsledek nikdo nezaručí. Jinak by mělo pomoct brát Giko Bilobu, minimálně několik měsíců, dodržovat pitný režim, ....

Tinitus je často způsoben horším prokrvením nervových zakončení, blokem páteře a pod.

Věra .V. (Čt, 12. 4. 2007 - 13:04)

Já mám tinitus už 3 roky a stále se mi zhoršují příznaky.Kromě hučení v uších-původně v pravém,teď v obouch-začnu špatně vidět,ještě hůř slyšet(mám strátu sluchu o 30 procent),mám pocity zvracení a kácím se k jedné straně,závratě,potím se a jde po mě mráz.Většinou dostanu injekci,poslední dobou už i tablety na 3 dny užívání.jinak pravidelně užívám léčiva 2 krát denně.když přijde záchvat,musím ležet.Takže to znamená,že v zaměstnání občas nefunguji,špatně si vše pamatuji a někdy si ani nejsou jisti,jestli dorazím...A pak žijte bez stresu,když nevíte,jak dlouho ještě s tímhle budete mít práci,když už teď Vás zaměstnávají jen na zkrácený úvazek a celá rodina je závislá jen na Vašich příjmech....

Julian7 (So, 31. 3. 2007 - 06:03)

Já jsem tinitus začal vnímat asi před pul rokem. Nejspíš jsem to měl dříve ale bylo to slabý a něvěnoval jsem tomu pozornost. Až minulý rok koncem léta mi to hučení začalo zesilovat. Byl jsem u ušaře, nasadil prášky ale nic. Zatím se to stále stupnuje a je to čím dál nepříjemnější.

Petr7 (St, 28. 3. 2007 - 23:03)

Tinitus mám také asi 15 let.Jak říká většina,je potřeba se s tím naučit žít.Dostal jsem se v tom ignorování tak daleko ,že zejména v noci si vsugeruju že mi v uších nesyčí a za chvíli je to opravdu velmi slabé.A zjistil jsem také ,že na to má vliv i venkovní tlak.Někdy je to na prahu slyšitelnosti a někdy to docela dost vadí.

Jirka (St, 21. 3. 2007 - 08:03)

pro prvního přispívajícího v diskuzi: Tak jak, jak se na to díváš po pěti letech? Moc by mě to zajímalo. Mám teď tinitus také zhoršený, ale věřím, že to zase přejde.

Pavla (Čt, 8. 3. 2007 - 12:03)

Trpím s tím jen pár měsíců..nejdřív motání a bolesti hlavy a krční páteře.byla jsme na různych vyšetření a na ušním my řekli, že je to tinitus.Řekli jen ať jdu na akupunkturu, že to pomáhá a pak jdu na kapačky i když těm nevěřím.Ale akupunktůře věřím a hlavně prý můžu mít bloklou krční páteř, takže jdu k lékaři který mne napraví.Tak třeba zkuste i toto.

petr (Po, 5. 3. 2007 - 14:03)

a hučí,šumí,někdy i píská.nejlepší je nevěnovat tomu pozornost.ovšem v noci pomáhá jedině rádio.blbý tinitus.

Možná léčba, kd (Pá, 2. 3. 2007 - 17:03)

Gel z Aloe Vera,Lycium Plus a Ginkgo Plus.

Petra (Po, 26. 2. 2007 - 14:02)

Ahojky, je mi 22 let a vratila jsem se z nemocnice, kde se mi to hrozne piskani v uchu pokouseli rozehnat pomoci kapacek, bohuzel neuspene...ted si lamu hlavu, jak se s tim vyrovnat...moc dik za jakekoli rady...mejte se a preju vsem hodne sil

Florianek (Po, 26. 2. 2007 - 07:02)

Nakladatelství Triton... Chtěl jsem si objednat tuhle knihu přes internet (129 korun) a po registraci na mě jejich systém vybafl, že "minimální hodnota objednávky je 140 Kč! nelze objednat"

S takovými službami ať jdou do háje.

Iriska (Ne, 25. 2. 2007 - 17:02)

Ahoj, všem kteří šílí ze svého tinitu, bych ráda doporučila knížku Tinitus 100 otázek a odpovědí (nakladatelství TRITON) od dr. Carl Thora a Gerharda Goebela, po jejíž přečtení se můj přístup k tinitu uplně změnil a dokážu se s ním jakš takš vyrovnat... dá se objednat i přes internet. hodně štěstí

Pepik (So, 24. 2. 2007 - 17:02)

Tinitus je previt,mam ho spoustu let a je jen jedna spravna vec. Kdo ma tinitus plus dalsi zradne nemoci, tak ten clovek je opravdu nemocny a to doktori lecit neumeji, ani s patnácti titulami,penize ovsem chteji.

Florianek (Út, 20. 2. 2007 - 13:02)

Ušní svíčky? Tak to ani náhodou:

http://orl.erbak.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=465&highlight=sv%ED%E8ky

Reklama

Přidat komentář