Reklama

Tinitus auris

Zdeněk N. (Ne, 9. 9. 2007 - 16:09)

Je mi 51 tinitus mám asi 16 let Pracoval jsem 9 let v AERU Vodochody na výrobě letadel,jako nýtař draků.Tak že velký hluk a vybrace.Zatím jsem nic co by mě pomohlo nenašel.Předloni jsem si řekl že se s tím už smířím,ale zdá se že to stále více působí i na psichiku.Miluji les,ten klid,ale opět velký problém.Ticho lesa si neužiju,proto že právě tam slyším největší pískot.Tak že spíš se dostaví stres a zdá se mi,že to je nějk víc intenzivější.I lékaři s kterými jsem přišel do styku říkají je mi líto.I když jsou lidé kteří mají jiné a mnohem těžší trable...

Monika (So, 8. 9. 2007 - 12:09)

Ahoj,tak já se taky hlásím s tinitem-už od 16 po operaci mozku(je mi 29),celkem jsem si ale zvykla a nijak zvlášť to nevnímala,jenže v posledních pár měsících se to rapidně zhoršilo,tak to opět řeším...asi to zkusím přes autopatii(podobné homeopatii)...

Franta (Po, 3. 9. 2007 - 21:09)

Tinnitus mám 10 let,skoušel jsem lecos,infuze,léky,nic nepomáhá.teď mám cavinton,ani nevím zda má smysl ho používa.je to nepříjemný jev,asi fakt trošku pomáhá sport a uvolnení.

ajka (Po, 3. 9. 2007 - 10:09)

ahoj, je mi 27 a pískání začalo asi před 4 měsíci. Na ORL mi přišli na zvětšenou štítnou žlázu, možná když vyřešim tohle, přestane i pískání. Ne?
nebo taky jsem začala cvičit, od tý doby si zoufalym máváním činkama huntuju záda a ty bolí, třeba to mam z toho. Píská mi v uších jen při televizi, přes den i v noci klid. Tak mě neděste že mi jednou hrábne z tohodle!:o((

Honza (Ne, 2. 9. 2007 - 13:09)

Helemese kolik lidí tu má stejnej problém jako já!!! To mě těší (né že bych to teda nikomu přál :) Je mi 24 let a tinitus mam již 5 let. Začalo to v 19 letech. Prodělal jsem masáže a rehabilitace krční páteře, infůze, byl jsem na vyšetření CT, za další 2 roky jsem chodil dokonce na laserovou léčbu uší... A tinitus? Vesele si píská dál, žádná změna!!! Už to neřešim a naučil jsem se s tim žít. Sluch se jinak naštěstí zatim nijak nezhoršuje. Můj poslední názor je skutečně tentýž, který tu psal nedávno ten pán. Je to především ze stresu, protože mě to začalo v době asi měsíc před maturitou, kdy jsem se intenzivně učil a stresoval. Nyní jsem na VŠ a učím se na státnice. Čím blíže státnice jsou a já to pořád neumim, tím horší je tinitus, který doprovází občasné křeče v břiše ze stresu. Myslím, že je třeba skutečně hlavně sportovat, hodně pír a dokázat se uvolnit. Zatim se mi to moc nedaří, ale musíte se s tim prostě vyrovnat. Jako když někdo nemá nohu. Je to handicap, který sice nikdo nikde neuzná, ale je to tak. Postavte se tomu čelem. Nikdo vám nepomůže kromě vás samých.

Petr (Čt, 30. 8. 2007 - 23:08)

Kolik ti je? Jak dlouho už máš tinitus?

ajka (Čt, 30. 8. 2007 - 14:08)

tak to teda néééééééé!
znamená to že budu díky štítný žláze za pár let tlustá, mít 4 brady, domu se budu vracet garáží protože brankou neprojdu a ještě mi budou hrát píštaly v uších?!
jak si na to můžeš svyknout? mě jednou hučelo v uchu jako moře, měla jsem nějakej zánět nebo co, ale myslela jsem že mě odvezou k chocholouškovi. s tim se přeci nedá žít! Musíš mít silnou vůli, protože , no protože nééééé povidááám!

ajka (Čt, 30. 8. 2007 - 14:08)

tak to teda néééééééé!
znamená to že budu díky štítný žláze za pár let tlustá, mít 4 brady, domu se budu vracet garáží protože brankou neprojdu a ještě mi budou hrát píštaly v uších?!
jak si na to můžeš svyknout? mě jednou hučelo v uchu jako moře, měla jsem nějakej zánět nebo co, ale myslela jsem že mě odvezou k chocholouškovi. s tim se přeci nedá žít! Musíš mít silnou vůli, protože , no protože nééééé povidááám!

Petr (Út, 28. 8. 2007 - 16:08)

Nechci tě strašit ale tak to je,to jsou první příznaky,taky jsem mněl s toho hruzu ale už sem si na to zvikl.

Petr (Út, 28. 8. 2007 - 16:08)

Nechci tě strašit ale tak to je,to jsou první příznaky,taky jsem mněl s toho hruzu ale už sem si na to zvikl.

ajka (Út, 28. 8. 2007 - 15:08)

tak to vám teda děkuju!
píská mi v uších pouze když se v televizi tleská, nebo je tam nějakej rachot jinak jsem přes den v pohodě. chcete mi říct že ze mě bude za chvíli blázen co mu "huší v učích" 24h denně?!
byla jsem na audiu a prej dobrý, te´d mě poslali k neurologovi a pak na štítnou žlázu, chcete mi tudíž říct že oběham milion doktorůa výsledek bude že mi řeknou že se to nedá léčit?!?!
mi jebne fakt

Petr (Po, 27. 8. 2007 - 23:08)

Mně se na vojně zeptal doktor jestli už píská 14dní,když sem řekl že jo tak odpověděl tak to už máš na celý život.

milos (Út, 14. 8. 2007 - 12:08)

ja mam ten tinnitus 5 mesicu wsechny doktory v nemecku i profesorku v mnichove jsem vyzkousel akupunkturu lazne 5 tydnu nikdo mi nebyl schopen pommoci tak jsem to vzdal ono nic jineho nezbyva nez to ignorovat a ten zivot zit jak se da je mi 44 myslim ze ten tinnitus je hlavne psychika ten tinnitus vlastzustane v te pametine neexistuje jenom v pameti y mozku akdvz ten mozek ho jednou zaregistruje a trva tato registrace dele nez 3 mesice tak to je v te pameti naporad jako na diskete napis jak se ti vede adresa na internet je miloscrha"yahoo.de cau milos

Petr (Pá, 3. 8. 2007 - 13:08)

Ja mám piskání od vojny ze střelby a to už je 15let a piskáni je pořad stejné vysoký ton v obou uších,na vojně mně davali kapačky tak to zmizelo a do roka se to vratilo.Když mně tehdy řekl vojensky doktor že je to na celý život tak sem se málem vykotil, dneska už to beru uplně normálně, zvikl sem si, řikam si že jsou horší nemoci a každý má něco.Akorad musím v práci použivat špunty protože mně děla zle hluk.

Helena (Út, 31. 7. 2007 - 14:07)

i já jsem bohužel jedna z těch , kteří trpí tím šíleným hučením v uchu.S manželem spíme odděleně, protože jinak bych se vůbec nevyspala.Trpím tím 4 rokem.Ze začátku jsem užívala gingo bilobu, nebo betaserk.Teď neužívám nic.Pokud mi chcete někdo napsat tak můj mail Helga1973"seznam.cz

Vlaďka (Út, 31. 7. 2007 - 13:07)

Ahojky, dneska jsem si přinesla od doktorky na papíře diagnózu tinitus, co čtu je fakt super. Začínám se pomalu smiřovat, že už se jí nezbavím. Mám 15 měsíčního chlapečka arachot jeho hraček mi rve uši. Před dvouma rokama jsem už ho jednou měla a le pomocí Betasercu a kortikoidů jsem se ho zbavila, ale teď nevim nevim. Už mi týden piští nesnesitelně v uchu a nepřestává to. K večeru mám pocít, že už mi ztoho leze oko ven. zatim papa

Vlaďka (Út, 31. 7. 2007 - 13:07)

Ahojky, dneska jsem si přinesla od doktorky na papíře diagnózu tinitus, co čtu je fakt super. Začínám se pomalu smiřovat, že už se jí nezbavím. Mám 15 měsíčního chlapečka arachot jeho hraček mi rve uši. Před dvouma rokama jsem už ho jednou měla a le pomocí Betasercu a kortikoidů jsem se ho zbavila, ale teď nevim nevim. Už mi týden piští nesnesitelně v uchu a nepřestává to. K večeru mám pocít, že už mi ztoho leze oko ven. zatim papa

terka (Út, 31. 7. 2007 - 08:07)

nekolikaurovnove piskani a huceni v usich mam uz asi dvacet roku.kdyz mi po spouste zpusobu lecby doktori rekli,ze se s tim budu muset smirit,mela jsem pocit,ze si musim uriznout hlavu.....o radach kolegyn a kamaradek,co delat,kdyz manzel chrape-nacpat si do usi spunty,si jiste vsichni znali situace myslite sve..pekne si ucpat usi a slyset huceni nekolika sloupu elektrickeho vedeni je horsi nez to priserne chrapani...matce kamaradky nabidli,ze ji pomuze jedine pretnuti sluchoveho nervu...ano,bude slyset ticho,ale nic jineho neuslysi,tak si to nakonec rozmyslela.....a ja?zvykla jsem si.....mam proste neco navic,asi jako sesty prst nebo tak:-)

Margotka (Čt, 26. 7. 2007 - 15:07)

Dobrý den,

hledám kamarádku nebo kamaráda, který, stejně jako já, trpí tinnitem. Je mi 24 let a tinnitus mám již skoro rok. Ráda bych našla někoho podobného věku (nemusí to ale nutně být přímo vrstevník), s kým bych si mohla o společném problému popovídat. Jsem z Prahy. Na vaše odpovědi se budu těšit na mailu margotka"volny.cz. Děkuji.

Jana (St, 18. 7. 2007 - 06:07)

Asi nepomůže, zvykni si,zabývat se tinitem je ztráta času.

Reklama

Přidat komentář