Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Návštěvník (Po, 2. 7. 2007 - 13:07)

Dobrý den!Mám před sebou během pár měsíců operaci kyčelního kloubu-TEP.Můžete mi někdo napsat, zda je noha v sádře a na jak dlouho?Jelikož náším bytem procházejí schody, neumím si představit, jak brzy po operaci tuto skutečnost několikrát za den zvládnu.Možná budu muset na nějaký čas přestěhovat postel...

Honza (Čt, 28. 6. 2007 - 11:06)

Dekuji vam vsem za odpovedi a preji hodne stesti.Verim,ze i u me dopadne vse dobre a budu se dal prohanet na kole po sumave a doufam,ze ne jen po rovinkach.Mejte se krasne a jeste jednou diky.Honza

Návštěvník (Út, 26. 6. 2007 - 19:06)

Odpoveď pro Honzu,jsem 4.měsíce po TEP.Je mi 35.let.Ničeho se nebojte,budte statečn,velmi se ulevíte. Držím pěsti. Věra.

Helena (Po, 25. 6. 2007 - 20:06)

Pro Honzu - nikdo nic nepozná, je vidět jen jizva, která se časem chová, jako každá jiná jizva. Vědí to jen kamarádi a známí, kteří věděli, že jsem na tomto zákroku byla.

Luboš Bártík (Ne, 24. 6. 2007 - 14:06)

Já sám mám tot endoprotézu pravého k.k. a čeká mně druhý.Moje známá z práce byla nedavno na operaci kyčle a když jsme spolu mluvili o svých problémech,dozvěděl jsem se,že má endoprotézu sruhého kyčle již od svých 27 let a je v pořádku.Nyní je jí 51 let.

Honza (Čt, 21. 6. 2007 - 09:06)

dekuji Helene za odpoved a jeste bych se chtel zeptat i kdyz to je trochu nesmysl,protoze dulezitejsi je zbavit se bolesti,ale zajimalo by me jestli okoli pozna ze mam nejakou endoprotezu. :)

Helena (So, 9. 6. 2007 - 20:06)

Honzo, nebojte se. Mně je 50 roků, jsem po TEP kyčle 4 měsíce. Je pravda, že i dříve jsem rekreačně sportovala, skoro všechno, kromě tenisu, k tomu jsem neměla příležitost. Nyní opět dělám všechno, plavu, jezdím na kole atd.
Měla jsem oboustrannou luxaci kyčlí od narození a byla 3 roky ve strojku. Neomezuje to v ničem, naopak přijdete o bolesti. Primář mi nechal pravou DK o 0,5 cm delší, tak jak jsem to měla doposud, chůze výborná. Jen jsem po operaci měla dojem, že rozdíl končetin je aspoň 3-4 cm. Primář mě pořád přeměřoval, vše
bylo v pořádku, i dnes. Moje rada - neváhejte a nebojte se, nejhorší je 2denní ležení po operaci.

Honza (So, 9. 6. 2007 - 11:06)

Muže mi někdo sdělit jaký je vlastně život s Endoprotezou.Jsou třeba nějake velke rozdili v pohybu.Vcem by me to mohlo omezovat atd.A jake sporty se dají delat.Je mi 27 a za par dni jdu na operaci.Díky

Jiřina (Po, 4. 6. 2007 - 16:06)

Po dvou letech od operace kyčle takové problémy nemám. Určitou dobu, možná rok, jsem cítila při chůzi tlak spíše v horní části končetiny. Lékaři by Vám měli vysvětlit příčinu Vašich potíží a najít řešení. Přeji Vám hodně zdaru!

Anna (Pá, 1. 6. 2007 - 10:06)

Je mi 37 let a v listopadu loňského roku jsem podstoupila totální endoprotézu kyčle.
Všechny kontroly, které jsem absolvovala byly v pořádku, ale operovaná končetina je stále silnější, při větší námaze otéká a cítím tlak v dolní části končetiny. Také mi dělá problém např. chůze do schodů, cítím tupou bolest ve stehně.

Helena (Po, 14. 5. 2007 - 22:05)

Díky za zprávu i Radomírovi. Kontrola v Kladně po 3 měsících dopadla dobře. Víkend na kolech byl prima (20 km denně - snad to není moc).Chci opět začít chodit cvičit, protože jsem vždy rekreačně sportovala. Nevím ale, které cviky mohu dělat. Hlavně, že už mohu nastupovat do kanoe a nemusím si nohu přehazovat rukou. Jsem fakt moc spokojená a každému to doporučuju. Měla jsem vrozenou oboustrannou luxaxi a byla 3 roky v Hanauskově strojku. Teprve v 50 letech začaly potíže. Taky ráda plavu a jezdím na lyžích - příští zimu už to snad půjde.

Radomír (St, 9. 5. 2007 - 23:05)

Pro Jiřinu (z 1/5)- miniinv.operace má smysl jen při výjimkách coxartros (pošk.jen část kloubní plochy, žádné změny okolo).
Pro Helenu a Petra - tělo si spíše zvyká na jizvu ve svalech,srůsty u pánve, také jsou přeříznuty nerv.zakončení, poloha kloubu by měla být obdobná původní - ten tlak je normální, mám 5 měs po TEP a také jej občas pociťuji, je mi 46 let, již skoro plně sportuji (ale opatrně),kolo, brusle, plavání, volejbal, opatrně ryju na zahradě - byl jsem ale vždy zvyklý na sport. Základ je pravidelně a postupně cvičit hned po operaci, relaxační cviky, posilování. Zdravím všechny s TEP ! MUDr. R.Houbal Případně více na R.Houbal"seznam.cz.

Helena (Pá, 4. 5. 2007 - 20:05)

Pro Petra - díky za zprávu.Já už zase chodím do zaměstnání ( řídím auto), jezdím na kole apod. Na větší túru si zatím netroufám, jen na procházky se psem. Příští týden jdu na kontrolu po 3 měsích, tak snad bude vše O.K.

Petr (St, 2. 5. 2007 - 10:05)

Pro Helenu! Určitě, tělo si zvyká na nové postavení kloubu. Já jsem měl stejný problém ( TEP pravé kyčle ). U mne to přetrvávalo cca 6 měsíců. Operaci TEP jsem prodělal v 61 letech.

Helena (Út, 1. 5. 2007 - 20:05)

Je mi 50 let a nyní jsem 3 měsíce po TEP levého kyčle. Je možné, aby při chůzi bez berlí (tzn. plném došlápnutí) byl cítit nad kolenem jakýsi tlak ? Není to bolest, ale divný pocit. Rtg po 2 měsících byl v pořádku.

Jiřina (Út, 1. 5. 2007 - 15:05)

Můžete poradit, jak po totální endoprotéze zvládat práci na zahrádce? Ohýbat se k motyčce a pletí by kyčle příliš namáhalo, spíš nějaká ta klekačka.
A ví někdo, proč se tak málo dělají miniinvazivní operace?

Jana (So, 31. 3. 2007 - 17:03)

Je mi 27 let, nyní čekám na druhou výměnu totální endoprotézy kyčelního kloubu. První, levý kyčel mi operovali v roce 2004. S endoprotézou jsem velmi spokojená, takže se těším, až mi udělají i tu druhou nohu a až se zbavím berliček. Stojí to za to.

Návštěvník (Pá, 30. 3. 2007 - 15:03)

Lido, nevim, kde je tatinek v poradniku na operaci - na tom hodne zalezi. Nekde to trva nekolik let, jinde by ho mozna vzali za pul roku i driv. Ted jsem se vratila z pooperacni lecby v laznich (Bechyne) - a tam byli lide ze vsech moznych mist. kazdy rikal neco jineho - v zasade bych rekla, ze cim mensi nemocnice, tim mene se ceka. Zkuste to obvolat. Kazdy chce na velke a zname a kliniky, ale myslim, ze i na tech malych to umeji dobre. Hodne stesti. Michaela

Lida (Út, 13. 3. 2007 - 00:03)

Jak dluho cekate na operaci??Muj tata chudak us ani nechodi a ceka snad 3-4roky a porad neni v poradi HNUS opravdu!!Je to asi tim ze je starej a us na ne serou...
Nevi nekdo z vas jak to uspisit..?!!

Hela (Po, 12. 3. 2007 - 09:03)

Veroniko,
žádný strach. Mně je necelých 50 roků. TEP kyčle mi dělali začátkem února. Bolesti žádné, rehabilitace O.K., cvičím doma, chodím zatím o berlích. Kdybych to věděla, šla jsem na operaci už před rokem a nemusela jsem se týrat.

Reklama

Přidat komentář