Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Martin (Čt, 14. 12. 2006 - 11:12)

Na každému se operace povede. Má matka po TEP kyčle chodila pouze o francouzských holích a ani lázně jí moc nepomohly. Po roce a půl od operace jí kloub nesnesitelně bolel, proto šla opět do nemocnice. Tam zjistili, že jí celé okolí kloubu silně zhnisalo a kloub museli vyndat. K mému překvapení jí již žádný nedali. Tim jak jí to srostlo se jí zkrátila noha asi o 5 až 10 cm. Je již opět 6 měsíců od operace, nechodí a leží jako lazar v domově důchodců. Neberte tedy operaci jako že to nic není. Na každého to působí jinak a nepřeji nikomu dopadnout jako moje matka.

Jitka (Čt, 14. 12. 2006 - 10:12)

Sice je mi 60 let, byla jsem na operaci
loni v březnu,operovali mne s epidurálním umrtvením, po čtyřech dnech jsem si už došla
na WC, po dvou a půl měsících zahodila hole,
každý den jsem 3 x poctivě cvičila, aby se posílily svaly, představovala jsem si vše
daleko horší, než ve skutečnosti bylo. Chodím bezvadně, prostě "už zase skáču přes kaluže". Nebojte se toho, doktor odvede práci a ostatní je už na Vás. Přeju Vám úspěšnou operaci a rekonvalescenci.Jitka

aja (Út, 12. 12. 2006 - 16:12)

Ahoj,
je mi 23 a rekli mi ze potrebuji TEP,chtela bych se zeptat zda ji nekdo prodelal v mem veku a jak dlouha je rehabilitace a hlavne jak moc to cloveka omezi...Jak dlouho jste byli v nemocnici atd.Muzete mi nekdo napsat neco blizsiho?dekuju

iva (Čt, 30. 11. 2006 - 21:11)

Ahoj Katko mě je taky 25 let a totálku mam od 22let a všechno co jsem dělala dřív normálně dělám a žadný velký rozdíl v tom nevidím. Jsem s ní spokojená. Jinak držim palečky. Vám všem před i po operaci. Zdraví Iva

iva (Čt, 30. 11. 2006 - 21:11)

Ahoj Katko mě je taky 25 let a totálku mam od 22let a všechno co jsem dělala dřív normálně dělám a žadný velký rozdíl v tom nevidím. Jsem s ní spokojená. Jinak držim palečky. Vám všem před i po operaci. Zdraví Iva

Zdenda (Pá, 17. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj Markéto,taky bych uvítala spojení na tebe a víc si o tom pokecala - moje adresa:Denda.W"seznam.cz

Uncaria (Čt, 9. 11. 2006 - 11:11)

Jen pekna ostuda, ze na tuto operaci se ceka leta .Muj tata ma 70let,bolesti se us vyhyba i chozeni a na operaci mu rekli, jste v poradi us ceka 3roky hnus:-(

Jarmila (Čt, 9. 11. 2006 - 08:11)

Mohla bych na tebe dostat Marketo spojeni,Taky mne zlobi kolena,Mam artrozu 2-3stupně.Už mne to dlouho trapí,takže nevim zdali mam podstoupit vyměně kloubu.lekařka mi tvrdi že na to ještě nemam věk a to je mne 45let a koukam ty si měla 30let.Necham ti tady adresu.Jarmila.gongolova"seznam.cz

bertik (Út, 7. 11. 2006 - 11:11)

v současné době se zotavuji s reoperace tep kyčelního kloubů. Je mi 60, první operace vydržela 15 let.Počítám, s další reoperací, pokud se toho dožiji a hlavně věda jde dál, takže žádný strach,po první operaci jsem se pohybově neomezovala, chodila na tury, jezdila na kole, plavala. Je to sice nemocný kloub, ale proč se tomu podávat a plakat. Je nutné si to srovnat v hlavě
bertík

Markéta (St, 25. 10. 2006 - 23:10)

Pro všechny - metoda se nazývá ASR a nemusíte kvůli tomu jezdit do Belgie. Už se provádí i u nás. Zatím hlavně na 3 klinikách v ČR. V Motole u docenta Trče, v Semilech u primáře Ďurďi a na ortopedii ve Znojmě. V Semilech jsou skutečně velice dobří, dělají tam ortopedii na světové úrovni, některé druhy operací dokonce dělají z celé ČR jen tam. To by člověk neřekl, že? Mně tam dělali několik rozsáhlých operací a velice dobře, jsem spokojená. A dokonce se k nim jezdí tuto metodu učit i z Prahy a z dalších měst. Takže neklesejte na mysli, špičková ortopedie se dělá i u nás!!

Markéta (Po, 23. 10. 2006 - 23:10)

Mám TEP obou kolen, první mi dělali ve 30 letech, druhé teď v létě. Strašně moc záleží na tom jestli už byl kloub někdy v minulosti operovaný a nebo ještě nikdy nebyl. Jinými slovy, čím více operací na kloubu bylo v minulosti, tím více hrozí nejen komplikace ale také následky. Já bohužel měla mnoho operací, takže ta první TEP byla nesmírně komplikovaná, rehabilitace rovněž a trvalé následky zůstaly - omezený rozsah pohybu, nikdy už si ani nekleknu ani do dřepu, zkrátka postižení. Druhá noha šla hladce, rozsah pohybu mám úplně normální, následky a postižení tedy žádné. Oboje dělal stejný operatér, velmi schopný člověk, chybu neudělal. Zkrátka ten jeden kloub byl mnohem horší. Nicméně když jsem byla v Kladrubech (několik měsíců), potkala jsem tam desítky lidí s TEP kolen i kyčlí, většina byla spokojených. Bohužel ovšem většina u kolen potvrzuje, že už si nikdy nekleknou ani nedřepnou - to je takový standard u většiny. Kyčle obecně mají výsledky mnohem lepší a omezený pohyb tihle pacienti mívají jen občas. Snad to pomohlo, jako informace? Ať to dobře dopadne! Jo, ještě přeci jen za sebe ze srdce něco na závěr - nikdy si nenechejte udělat TEP pokud to opravdu není nevyhnutelné. Nemáte představu, jak riskantní a nebezpečná je výměna po letech za další novou TEP. Nemluví se o tom, ale to je skutečně velice těžká a riskantní operace s rizikem, že se to vůbec nemusí podařit. Tak bacha s Tepkou v mladém věku! Já jinou možnost neměla, bohužel....

Markéta (Po, 2. 10. 2006 - 16:10)

Mě je 23 a taky mě čeká TEP.Nic bližšího zatím nevím, ale mám asi stejné obavy, jako váš přítel.

soňa (Út, 26. 9. 2006 - 19:09)

tááák atoto nám nikto nepovie, aj mňa by to zaujímalo, mám 30 a TEP pred sebou. Dúfam, že nám poradíte.

Veronika (Po, 4. 9. 2006 - 16:09)

jem ještě poměrně mladá a sex je v mém životě pro mě důležitý.Lékaři mě nutí na operaci TEP.Každý vám říká, že když se to povede,tak se bez problému chodí. Ale mě by zajímalo jak to funguje při bujarém milování.Partner má strach,aby mi neublížil. Děkuji V.

dagmar (Po, 10. 4. 2006 - 04:04)

bydlim v belgii musim jit na operaci kycle,rada bych vedela adrresu,kde vas operovali

dagmar (Po, 10. 4. 2006 - 04:04)

operace v belgii

Saell (St, 5. 4. 2006 - 19:04)

Paní Zlatě :
Děkuji ... :o)
... a hodně zdaru !

Saell (St, 5. 4. 2006 - 18:04)

Pro IM_cookie=true :
Záleží na tom kolik tomu tátovi je, a jak se k dané jízdě staví on sám. Mně je 41, jse po operaci TEP k dnešnímu dni 6 měsíců ... Na rotoped jsem byl rehab.pracovníky posazen 2.měsíc po operaci , v lázních jsem jezdil celý měsíc každý den s podporou lékařského názoru a nedávno jsem již z rodinou absolvoval 10km výlet po blízkém, a tudíž známém okolí. Jak jsem již v této diskuzijednou psal, nic se prý nesmí hnát do extrémů a hlavně ne hrr, ale s rozvahou to jde všechno...
Ale i toto je pouze můj názor ... :o)

Helena (So, 1. 4. 2006 - 10:04)

Můj otec (r. 1937) byl taky na operaci vloni v lednu, hned z nemocnice je vezli do rehabilitačního centra, kde byl 6 týdnů, tam cvičili v bazénu, na míči a vleže, cůzi do schodů apod., pak byl asi dva měsíce doma, jel do lázní na 4týdny, a protože na kole jezdí moc rád, tlačil na ortopeda a poprvé mu povolil jízdu na rotopedu asi po 9ti měsících. Jinak se otec setkal v lázních s případy, kdy špatnou rehabilitací a asi i předčasnou námahou měli klouby tzv "vypadávací", prostě se jim vyklubovali, oni si to dokázali zase nasadit, ale ty vazy v okolí asi dostávají zabrat. Letos je otec už úplně v pořádku, dřepně si bez problémů, vana, schody všechno v pořádku. Je rád, že to má za sebou a pochvaluje si. Jediný důsledek dlouhodobého kuhání je mírné zkrácení jedné nohy, řešíme speciální vložkou do bot.

IM_cookie=true (Pá, 31. 3. 2006 - 12:03)

Dobrý den vespolek, potřebuji radu, otec podstopil před 6 týdny operaci totální endoprotézu kyčle, zatím rehabilitoval cvičením na posteli, chozením ez zatěžování, nyní lékař dovolili postupné zatěžování, za měsíc lázně, máte prosím někdo zkušenost zda je vhodná jako rehabilitace jízda na rotopedu? díky moc

Reklama

Přidat komentář