Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Veronika (Ne, 4. 3. 2007 - 16:03)

Moc děkuji Michaele,za její odpověď.Ať nám to dlouho vydrží.Veronika

franta (Po, 19. 2. 2007 - 21:02)

podle prispevku jsem pochopil ze cekate na operaci endoprotezy kycle.nechci vas k nicemu nutit ale zkuste se mi ozvat na zila.frantisek"tiscali.cz

Tom (Po, 19. 2. 2007 - 20:02)

Slecno nebo pani Hano
Chtel bych se zeptat jak dlouho jste se rehabilitovala a jestli je to opravdu tak dobre jak vsichni rikaji a jakou to ma resurf.zivotnost.Jak se vam s tim chodi.Predem dekuji

hana (So, 17. 2. 2007 - 20:02)

naresurf mě byl proveden pred čtyřmi měsícina druhe orthoped klinice v Motole plne hrayeno pojistovnou čekací doba jeden rok zatim velmi spokojena

Jan (St, 31. 1. 2007 - 18:01)

Dobry den.Chtel bych se zeptat jestli nekdo nevite kolik stoji Resurfacing a ve ktere nemocnici to delaji.A pokud ho mate jak se s tim zije,predem moc diky.

vera (Po, 22. 1. 2007 - 12:01)

Pane doktore,děkuji za odpověd a radu,ohledně porodu po TEP. Jste hodný.Té operace se ukrutně bojím,ráda bych se svámi spojila a popovídala,jak vše probíhá. Děkuji telefon Věra mohu zaslat

vera (Po, 22. 1. 2007 - 12:01)

Pane doktore,děkuji za odpověd a radu,ohledně porodu po TEP. Jste hodný.Té operace se ukrutně bojím,ráda bych se svámi spojila a popovídala,jak vše probíhá. Děkuji telefon Věra

vera (Po, 22. 1. 2007 - 12:01)

Pane doktore,děkuji za odpověd a radu,ohledně porodu po TEP. Jste hodný.Té operace se ukrutně bojím,ráda bych se svámi spojila a popovídala,jak vše probíhá. Děkuji telefon Věra

Michaela (Po, 15. 1. 2007 - 17:01)

Podívejte se na www.orthes.cz/types.htm - tam jsou dost podrobné informace. Není se čeho bát,vím,jaké ty bolesti jsou, ať maminka na nic nečeká a nechá se operovat.Po operaci je to veliká úleva !

andrea.erdosova (Po, 15. 1. 2007 - 09:01)

Prosim, moc prosim o blizsie informacie o tomto sposobe zakroku, mam mamicku 70 rocnu so strasnymi bolestami a chcela by som pre nu to najlepsie.
Srdecna vdaka
Andrea

Michaela (Čt, 11. 1. 2007 - 14:01)

Pro Veroniku (ze 4.9.) Já už nejsem mladá a sex je pro mě též důležitý,měla jsem též obavy, ale vše je zase normální. Musí se začít pomalu, doktoři vám určitě řeknou kdy si můžete dovolit jaký úhel ohnutí. Nebojte se zeptat, co si můžete dovolit, kdo jiný by vám to měl říct, než operatér. Samozřejmě ale mám zkušenosti s běžnými polohami - nějaké artistické kousky jsem nezkoušela, to by asi nebylo dobré...

Michaela (Čt, 11. 1. 2007 - 13:01)

Milá Heleno,chci vás povzbudit, já jsem necelé tři měsíce po TEP kyčle - už chodím bez berle a zpětně vidím, že jsem úplně zbytečně operaci oddalovala. Je mi 53, též celý život rekreačně sportuji, též jsem musela nechat aerobiku, přešla jsem na bodyforming a pilates, poslední půlrok už jsem nemohla nic než se jen šourat o dvou berlích. A teď už začínám cvičit, lékař mi dovolil plavat - je to supr! Ničeho se nebojte. Já byla v nemocnici 10 dní, měla celkovou anestezi na vlastní žádost, protože jsem to nechtěla vnímat. Ani mi pak nebylo špatně. Doporučuji nacvičit si chůzi o berlích před operací - a to i na schodech, je to výhoda. Držím palce!

Radomír (Čt, 11. 1. 2007 - 00:01)

paní Věro, porod po TEP většinou probíhá císařským řezem (SC), nemusíte se obávat, vše je sledováno již během gravidity a SC je plánován. Jsem gynekolog a mám mj. 6 týdnů po TEP kyčle. Pamatujte, že nejdůležitější je udržovat stehna, kyčle cvičením v aktivním stavu, důležité pro graviditu a také v šestinedělí.

Radomir (Po, 8. 1. 2007 - 22:01)

Odpovídám paní Věře, jsem gynekolog. nemusíte mít obavy, TEP je vždy zohledňována jak v graviditě, tak při porodu. Porod je plánovaný a vede se operačně - císařským řezem. Určitě se snažte po operaci dodržovat všechny pokyny, správně rehabilitovat. Budete-li chtít bližší radu, napište mi na aurea.medica"seznam.cz , já osobně mám 6 týdnů po TEP.

Helena (So, 30. 12. 2006 - 23:12)

Mně bude 50 let. Od mládí sportuju. V dětství jsem měla oboustrannou luxaci kyčlí a do 3 let se léčila v Hanauskově aparátku. Mám 2 dospělé syny. Před 1 rokem začaly potíže nejprve po cvičení (aerobik), tak jsem ho omezila. Teď mě to bolí už i při chůzi. Mám doporučenou TEP. Dle lékaře to nemám odkládat. Bojím, bojím, možná to bude už v únoru - březnu 2007. Asi mi nic jiného nezbyde, když chci znovu sportovat.

Vera (So, 30. 12. 2006 - 19:12)

Je mi 34let,a začátkem března,mne čeká TEP,mám hroznou obavu.Mám jedno děcko,ještě jedno bych chtěla,jak probíhá porod po TEP?

Návštěvník (Ne, 24. 12. 2006 - 13:12)

ahojky,je mi 46 let.První endoprotézu mi dávalí v 19 letech.Ve 23 letech se mi narodila zdravá holčička.Kloub mi měnili po 17 letech.Nelitovala jsem,že jsem na operaci šla.Teď jsem 10 let po reoperaci.A bez větších obtíží.Jana

Radomír (Po, 18. 12. 2006 - 00:12)

Pro Martina - pokud Vaší mamince okolí kloubu se zanítilo, tak do tohoto prostředí se nedá dát nic cizorodého. Není mi jasné z Vašeho vyjádření, jak bylo dále postupováno, i zkratek může být kompenzován.
Samozřejmě souhlasím s Vámi, že operace není nic jednoduché, může dojít ke komplikacím - luxace, zánět ( může být vyprovokován bakteriální nákazou - např. i angínou). Proto nic nepodcenit !

Radomír (So, 16. 12. 2006 - 17:12)

Ahoj Bora,
já mám tedy jen 19 dnů po operaci TEN, a cítím se velmi dobře, pravidelně cvičím. je mi 45 let a jsem celý život aktivní sportovec, kyčel jsem si odrovnal při zranění. Myslím si, že skutečně záleží na přístupu každého jedince. Já jsem vstal již druhý den, třetí den jsem již chodil (i když opatrně), mám necementovanou náhradu jamky, proto to nesmím příliš zatěžovat, i když mám pocit, že bych mohl chodit bez opory již nyní. Jsem lékař a tedy vím od svých kolegů, že je třeba být trpělivý a raději nechat hojit okolí TEP, aby se vytvořila pevná jizva. Co se týče ježdění na rotopedu, říkají, že by bylo vhodné až po 5 - 6 týdnech a šlapat s koleny od sebe ( v abdukci), venku na kole předpokládám až po 3 měsících. Stejně se obávám případného pádu, člověk si může dávat jakkoliv pozor, přesto někdy spadne a svalový korzet vše neudrží. Máte s tím někdo zkušenost ? děkuji

Petr sr. (Čt, 14. 12. 2006 - 11:12)

Pro Jitku!Já přesně to samé absolvoval letos v září (TEP kyčle).Mně je 61 let.Berle jsem odložil už po 6ti týdnech.Přes kaluže skákat si ještě netroufám,ale běhám jako fretka.Opravdu není čeho se obávat.Záleží jen na nás.Mějte se!

Reklama

Přidat komentář