Reklama

Citalec

Lada (Ne, 7. 4. 2013 - 20:04)

A jak dlouho ho bereš?a to budeš brát ještě,to se může?

Vlasta (So, 6. 4. 2013 - 09:04)

Ahoj!Užívám citalec...Ahoj Dášo,i já beru Citalec už pár let.Miminku to nevadí,mám krásnou,zdravou dceru.Doktoři tě budou hlídat a mě řekli že menší množství Citalecu nemá vliv na zdraví dítěte

Lada (Út, 26. 3. 2013 - 21:03)

já mám úzkost,strach a z toho se někdy stane deprese ,nechce se mi chodit ven a nakupovat,že tam omdlím,nechce se mi někde dlouho čekat,to pak je průser,je mi pak i na omdlení,začnu se potit a pak je mi divně,začne mi to hlavně ráno ,když vstanu ve 3 hodiny,tak pak začnu přemýšlet a začnu být nervozní,začnu se chvět a neklid a pak to začne.Ted mám zase to náhlé pocení až na omdlení jako návaly,ale to je hrozné,beru cipralex a ted budu brát celej tak jsem zvědavá jestli to zabírá i na tyhle stavy,děkui za odpověd

Pampeliška (Út, 26. 3. 2013 - 15:03)

A pomohlo ti to?Jak ti bylo...Už to neberu. Mám něco jiného, ale ne zas tak moc odlišného.

Cipralex mi pomohl, trochu. V počátku braní to byl průser, to už jsem tu někde psala, bylo mi blbě, tělesně. Hlavně žaludek.

Na úzkosti mi AD nezabírá. Jen Benzodiazepiny. Na depresi...no, těžko říct. V té nejhorší depresi jsem brala několik AD, žádná výrazná změna stavu nenastala. Já nevím, co mi z toho stavu vlastně pomohlo. Řekla bych, že jen čas a psychoterapie.

Teď mám jiná AD (Venlafaxin), a pomáhá mi to v mém problému, ten jsem popsala tuším na vedlejší diskuzi.

Ty máš hlavně deprese nebo úzkosti?

Lada (Út, 26. 3. 2013 - 11:03)

A pomohlo ti to?Jak ti bylo při užívání ?A jak ti je ted?a už to nebereš?

Pampeliška (Po, 25. 3. 2013 - 20:03)

díky a jak dlouho si to...Brala jsem to poprvé půl roku, podruhé tři měsíce, necelé.
Jo, dává se to i na úzkost.

Lada (Po, 25. 3. 2013 - 19:03)

díky a jak dlouho si to brala?Doufám,že to je také ten cipralex na úzkost atd,no dneska jsem si musela vzít lexaurin

Pampeliška (Po, 25. 3. 2013 - 18:03)

To nevím já beru cipralex a...Lado,
jen poopravím, taková technická-Citalec je citalopram, Cipralex je escitalopram. Jsou to podobné látky, nejsou totožné. Dávkování je u escitalopramu o polovinu nižší.
Takže standardní dávka citalopramu je 5-10mg,
u escatalopramu je to 10-20 mg.

Určitě Ti nebude špatně celou dobu, ale několik týdnů jo. Já se taky nemohla dočkat toho, kdy to skončí, ty nevolnosti, bylo to nekonečné. Je to pár let, a docela si pamatuji, že to bylo nepříjemné dost. Tak hodně síly.

Lada (Po, 25. 3. 2013 - 18:03)

To nevím já beru cipralex a je to prej to samé,ale já beru 0,5 10mg a po 3 dnech citím se špatně,tak to začíná účinkovat a budu brát celou tak toho se bojím nejvíc

Kiki (St, 20. 3. 2013 - 10:03)

Začínal někdo s úplně malou dávkou, čtvrtkou tablety (2,5 mg). Byly i po něm vedlejší účinky? Mám strach s Citalecem vůbec začít.

Lada (Po, 4. 3. 2013 - 13:03)

Jak jsi na tom ted Terezko ,když si ho vysadila?Nebo ho bereš dále a jak ti bylo,když jsi ho brala?Jak jsi ho brala dlouho? děkuji za odpověd

Lada (Po, 4. 3. 2013 - 13:03)

Ahoj paní doktorka mi říkal,že mi asi napíše citalec,brala jsem romood,ale hrozně jsem se po něm motala a nebylo mi dobře,strach nšílený,úzkost,atd.tak mi napsala oxazepam a pak po léčbě aasi ten citalec,ale bojím se to brát napíšete ,jak vám po něm bylo,když jste ho začli brát?A jak vám je po něm?Beru ještě prosulpin.Napište mi prosím,děkuji

to Tereza (So, 23. 2. 2013 - 16:02)

Vysazování by ti měl doporučit lékař a i on určit, jakým způsobem vysazovat. Ty ses rozhodla sama od sebe, že chceš vysazovat, nebo ti to doporučil doktor? Jinak ale obecně platí, že vysazovat postupně a pomalu snižovat dávku. Určitě nevysadit najednou, já to takhle s Citalecem 40 mg udělala a 2 dny ok, ale 3. den přišel děsný průjem, zvracení, motání hlavy, slabost, polévání horkem a zimou, pláč, třes, ..., takže opravdu doporučuji vysazovat pod dohledem lékaře.

Tereza (So, 23. 2. 2013 - 16:02)

Potřebovala bych poradit. Chtěla bych vysadit Citalec 20mg který beru od května 2012 denně jednu tabletu. Nevím vůbec jak na vysazení a dost se toho bojím. Jak to mám udělat?

Sam (Po, 21. 12. 2009 - 19:12)

V těhotenství se citalopram nesmí brát. Když chcete dítě, tak mu nedávejte do začátku života psychiatrické trable a léky. Divím se, že když máte dvě děti, potřebujete ještě třetí a to takovým způsoben, že jste na práškách. Berte to jako varovný signál a netlačte na pilu.

paja1 (Po, 21. 12. 2009 - 08:12)

Brala jsem Citalec cele...Ahojky Leni, mohla bych se tě zeptat jak dlouho jsi citalec brala před těhotenstvím a jestli to Tvůj gynekolog věděl. Já jsem zjistila, že těhotná asi jsem, citalec beru asi měsíc. Začala jsem mít docela velké psychické problémy po těhotenství které skončilo nedobře v 5tém měsíci. Snažila jsem se to vydržet bez léků, protože by jsme miminko ještě chtěli, i když už máme děti dvě. Byla bych moc ráda kdyby jsi se mi ozvala děkuju moc.

Drevokocúr (Pá, 4. 12. 2009 - 16:12)

Tož tak jsem taky tyto broky nafasoval a uvidím, jak po nich začnu svítit. Mám v sobě druhou dávku, úzkost a napětí pozoruju, že se stupňuje. I když je to dávka pro děti - citalec 10... Uvidíme, dávám mu šanci. Díky za toto forum, pročetl jsem všechny příspěvky, dodalo mi to odvahu - výsledek zde určitě napublikuji.

Klára L (St, 2. 12. 2009 - 20:12)

Od gynekologa nelze porozumění s antidepresivama čekat (vl. zažitek), ale moc asi neškoděj. Pak je ještě varianta světlo léčba (www.svetlo-lecba.cz) nebo psychoterapie (terapeuta poraděj na www.deprese.com). K

Jana (St, 2. 12. 2009 - 20:12)

Tak to hodně zdraví prckovi i...Leno, a dr. gynekolog o tom vedel,ze jsi je brala během těhu?

jita (Út, 1. 12. 2009 - 20:12)

Brala jsem Citalec cele...Tak to hodně zdraví prckovi i vám.

Reklama

Přidat komentář