Reklama

Citalec

ilonka (St, 21. 10. 2009 - 11:10)

jak dlouho se vlastne bere citalec je to uz na porad.proc ho nektere z vas uzivaji.?pomaha i na psychicke problemy ?

Viky (Út, 20. 10. 2009 - 17:10)

Mě se zase bez prášků hrozně motala hlava + jsem pořád brečela (když jsem ho na pár dní vysadila), takže jsem si ho zas vrátila, ani jsem vysazovat neměla, to byl jen takový experiment.

Jitka (Út, 20. 10. 2009 - 17:10)

Srdce mi nebuší, ale bez prášku jsem nervozní + ty blbý závratě.

renys (Út, 20. 10. 2009 - 15:10)

ja ho beru take ,ale priznavam ,ze jsem dost v tomto nezodpovedna.Pokud citim ,ze je mi o neco lepe tak ho uz neberu taky treba 2--3 dny..........Ale pak je to z patky.Jo, ale i tak pokud sem nervoznejsi tak napri. dnes mam jit na kurz anglictiny a srdce my docelo busí chvilemy.Stava se vam to?

Jíťa (Út, 20. 10. 2009 - 15:10)

Já beru Citalec dlouhodobě, a opravdu mi moc pomohl, dřív jsem byla plačtivá, nervozní, nejistota při chůzi, závratě. Beru nyní už pouze 1/2 tablety ob den, ale při opakovaném pokusu o snížení dávky se mi potíže začaly vracet. Na paměť a myšlení vliv nemá, alespoň to nepociťuju, spíš bych řekla že naopak.

ilonka (Po, 19. 10. 2009 - 20:10)

Já beru Citalec rok a myslim,...myslim si ze nekde neco dam a uz to nenajdu,vim to se stava ale me nejak casto.zapomenu v momente co chci sice si to uvedomim hned ale musim se vratit tam kde vznikl ten napad.asi si reknete ze se to stava kazdemu ale me drive ne tak casto.musim rict ze jsem prodelala klistovou encefalitidu a proto beru ten citalec.kdyz jsem ho nebrala tak jsem taky brecela nevedela jsem proc a tak divne na tele ze jsem nevedela co s telem jako kdyz vas boli divne nohy a nevite kam s nima.pak jsem si vzala dva a sla jsem spat.musim napsat ze beru jeste leky na spani hypnogen bez nej neusnu.je mi 48let

Ilonce (Po, 19. 10. 2009 - 17:10)

Já beru Citalec rok a myslim, že se po něm určitě nehloupne, ikdyž mam sama pocit, že si nejsem schopná tolik zapamatovat, ale doktorka mi říkala, že při stresu, ... vymírají neurony a naopak Citalec se podílí na jejich obnově, takže by měl pamět zhoršenou depresí, ..., zas spíše obnovovat. Jinak pokud jsi ho po r letech najednou na 3 dny vysadila, tak je docela normální, že se ti udělá blbě, já ho taky jedou na 3 dny vysadila, abych mohla pít a bylo mi teda blbě dost, motala se mi hlava, pořád jsem brečela, ..., tak jsem si ho rychle vzala zpátky. Jak se u tebe projevovalo, kdžy jsi ho 3 dny neměla? A proč myslíš, že zhoršujě pamět?

ilonka (Po, 19. 10. 2009 - 17:10)

ja beru citalec uz 4 roky myslite ze muzu byt po nem hloupejsi a zapominat,byt pomalejsi jednou jsem ho3 dny nebrala a bylo mi tak divne.nevedela jsem co se sebou.

VERONIKA (So, 19. 9. 2009 - 13:09)

Ahoj,já beru citalec jen...NEBOJ SE URČITĚ BUDE VŠECHNO ZASE JAKO DŘÍV, JEN MUSÍŠ VYDRŽET, JÁ CÍTILA ÚLEVU PO CITALECU AŽ TAK ZA DVA MĚSÍCE. BUDEŠ ZASE ŠŤASTNÁ UVIDÍŠ:-) PŘEJU TI HODNĚ ŠTĚSTÍ A VÝDRŽ

Eva (Po, 7. 9. 2009 - 08:09)

Andrejko,určitě ti pomůže,chce je to jen trošku času :-))))

Andrea (Pá, 4. 9. 2009 - 15:09)

Ahoj,já beru citalec jen týden,ale zatím nic necítím,nemám ho od lékaře,ale od známé v nemocnici,mám strašné deprese,před 3 roky odešel muž od miminka a 5 letého synka,poznala jsem jsem moc hodného kluka,ale je pořád ve světě a bohužel se asi pěkně zamiloval do jiné-svobodné.No a kluci pěkně zlobí a pod.Rodiče nemám,myslíte,že mě pomůže.Díky.

DANA (Po, 3. 8. 2009 - 15:08)

Varuji všechny před náhlým vysazením sedativ, hypnotik či psychofarmak.
Zkuste si přečíst knížku Tančím tak rychle, jak dokážu..
Mně potkalo to samé. A to jsem byl poučena. Ale "obvodní lékařka" říkala, že to mám vysadit najednou a porvat se s tím.
Do 14 dnů jsem byla na lopatkách, tělo si tím nedovedlo poradit.
Po nasazení Citalesu ještě tak asi měsíc střídavě, a teď už v poho.
Nedá se asi nic dělat, nekdo si musí píchat inzulin celý život, jiný vyrovnávat vrozené (dědičné, získané) psychické problémy léky. Velmi, velmi záleží na lékaři. Proto máte-li pocit, že vám JEN předepisuje psychofarmaka bez přemýšlení, změňte ho! Takových rádoby psychiatrů je i mezi ostatními lékaři dost. Bohužel pro nás, pacienty.

linda (Ne, 2. 8. 2009 - 20:08)

dobrý den,
chci se zeptat, zda se dá citalec brát celý život, trpím generalizovanou úzkostnou poruchou, v momentě, kdy léky vysadím, se mi stavy úzkosti vrací.

Jana (St, 8. 7. 2009 - 18:07)

tak už dva dny se cítím zas jak na začátku, vnitřní třes a takový ty blbý pocity nerovnováhy (jako při nízkém tlaku..)...myslíte že to přejde?

Lída (Pá, 3. 7. 2009 - 13:07)

Milá Dášo toto,se tady řešit nedá.když máš už jednou špatné zkušenosti,to se musíš poradit s tvým ošetřujícím lékařem,nejlépe gynekologem.Každý lék má vedlejší účinky u některých musíš počkat i rok po,jejich vysazení než Ti dovolí těhotenství,bez rizika.Nebo najdou vhodnější léčbu.Jinak držím pěsti,ať máš co nejvíc štěstí.Netrap se nepřemýšlej a zajdi za lékařem co nejdřív.

Lída (Pá, 3. 7. 2009 - 12:07)

Já brala lexaurin,když jsem byla u dcery,došel mi.Protože právě se jí narodila má první vnučka,vše se točilo kolem jí.Ani jsem neuvažovala,že ho nemám.Dojela jsem domů a než jsem zjistila,že jsem si ho nedala předepsat,byla jsem na tom úplně stejně.Teď ho neberu-nechybí mi.Myslím,že je to jen berlička,jako nějaký placebo efekt.Když na mě třeba příjde nějaká depreska,jdu se projít nebo něco dělat,třeba i překládat věci ve skříni,je mi fajn.Aspoň si nekazím jiné orgány.Stačí vzít třeba pár slov prohodit,třeba i telefonicky,zacvičit si než ty chémie do sebe cpát.Neboj je nás víc,co to zvládají i bez prášků na každou věc.

Taky Jana (Pá, 3. 7. 2009 - 11:07)

Jano, já jsem vysadila Citalec po třech letech a to jen díky tomu, že jsem si jej nevyzvedla a byla jsem na dovolené. Tam jsem zjistila, že mi zbývají 4, tak jsem ho začala brát obden (abych vydržela 8 dní) To už bych měla možnost si ho vyzvednout.
Nepocítila jsem vůbec žádný rozdíl. Od té doby ho neberu a je mi úplně stejně, jako když jsem ho brala. Tak uvidíme.

Jana (Pá, 3. 7. 2009 - 10:07)

to Dana.
Ahoj chci se tě zeptat jak se cítíš po vysazení, přečetla jsem si tvůj příspěvek,že ho po 7 letech vysazuješ...

Jana (Út, 30. 6. 2009 - 18:06)

já brala citalec přes 3/4 roku, ted už ho asi týden neberu a musím zaklepat zatím dobrý... nemáte někdo zkušenost s vysazením?

Franta (Po, 22. 6. 2009 - 09:06)

Paroxetin působí silněji jak na deprese tak na úzkosti. Zároveň má mnohem více nežádoucích účinků, zejména co se týká vysazování.

Reklama

Přidat komentář