Reklama

Citalec

aneška (Út, 21. 4. 2009 - 15:04)

Chtěla bych se zaptat, jestli má někdo po Citalecu zvýšenou krvácivost? Beru Citalec 10 dva měsíce a kromě podobných zkušeností jako má Andrea (neustálé nevolnosti, panika) zatím žádnou úlevu nepociťuji - ještě mi není ani tak "dobře" jako před léčbou. Jedinou změnou, kterou jsem zaznamenala, je krev při smrkání a po pohlavním styku...

Andrea (Ne, 19. 4. 2009 - 17:04)

Já beru citalec 10mg první týden a je mi hrozně. Pořád je mi špatně od žaludku, mám hrozné úzkosti a v noci špatně spím. A to si mám za 3 dny zvýšit dávku z 10mg na 20mg. Tak nevím co to se mnou udělá. Beru k tomu ještě neurol, ale nijak zvlášť nepociťuju, že by mi pomáhal. Za jak dlouho zabral citalec vám ? A cítil jste se po tom jakoby v nějakém euforickém stavu ( jako že vám bylo úplně skvěle) ?

klaudie (Pá, 17. 4. 2009 - 13:04)

ahoj kacenko jeto fakt husty yesi pribrala tak ahoj a opatrujse

Eva (St, 1. 4. 2009 - 11:04)

Ahojky,já beru citalec10 měsíc a něco na panickou poruchu a zatím teda nic moc,mám obavy,jestli vůbec někdy zabere,je fakt,že jsem klidnější než předtím,ale ještě pořád se necítím nijak zvlášt jistě.

JANA (Ne, 29. 3. 2009 - 22:03)

A TO JE OTAZKA NA KOHO NEBO URAZKA?

filosof (Ne, 29. 3. 2009 - 17:03)

a necítíš se jako prase ?

Jana (Ne, 29. 3. 2009 - 13:03)

Ahoj,
beru citalec20 10týden rizhodně jsem nepřibrala spíše ubrala na začátku a váha mi kolísá 1kg max,takže supr, s orgasmem také nemám problém, že se mi občas nechce to nepřisuzuji léku, ale spíše sobě, kdo má dvě malé děti pochopí.... Jinak pro Lenku:můžu ti napsat že mi lék pomáhal supr po 14dnech zvykání a šílených stavů zabral navíc jsem zjistila že ho musím brát vždy po jídle. No a 4týdny nic pohoda nadšení že jsem ok a minulý týden jsem šíleně nastydla hrůza rýma bolesti zad atd a totálně mne to rozhodilo, přišla ataka, jak píšeš srdece buší pálení až v konečcích prstů návaly stracu nevím z čeho až jsem si zašla na injekci.No a tam mi vynadali proč si ten lexaurin nevemu včas,takže včera opět nával a vzala sem půlku 3mg po snídani a druhou po obědě a nerozjelo se to a dnes zatím vpohodě takže už to nebudu řešit prostějakmile ucítím atak beru ho, musím fungovat mám přeci rodinu! Víš má sousedka si nervy léčí přez 20let a brala různé drijáky a vidíš je ji 60vypadá báječně a hold se s tím naučila žít a my musíme taky!Chci mít klidný život třeba i s léky a pokud uberou 1,2,3roky života ale bude klidný a nebo tu budu dýl, ale bbudu nesnesitelná věčně vynervovaná?Beru variantu první!!!Chtěla bych být taky jako dřív, ale smiřme se že je to tak a zkusme s tím začít žít...Mnoho sil ahojky

Eja (Čt, 26. 3. 2009 - 22:03)

Som rada, že ste otvorili aj otázku priberania na váhe.Beriem Citalec už 2 roky (40mg denne) a za ten čas som pribrala cca 15 kg. Máte skúsenosť s tým, ako váha pôjde dole po vysadení? Vďaka!

LENKA (St, 25. 3. 2009 - 11:03)

AHOJTE FO FYZICKEJ STRANKE SOM OK ALE POSLEDNE TRI MESIACE MA TAKE NAVALI UZKOSTI STRACHU ZE NEVIEM CO DALE MAM NO MOJA SVOKRA MY PREDPISALA LEXAURIN ALE BOJIM SA HO ZOBRAT ALE AJ ZDRUHEJ STRANKY CHCEM BY OK TAK AKO PREDTIM ALE NEVIEM CI MI POOMOZE ..NECHCEM MAT TAKETO STAVY ZACNE MY BUSIT STRASNE SRDCE .....TRPNU MI RUKY ...A POTOM SEM TAM MY BYVA ZLE ....

citalec (Čt, 19. 3. 2009 - 07:03)

užívala jsem ho dlouho .pomáhal mi. ted měm asentru .dr.mi to změnil

Honza (Čt, 19. 3. 2009 - 06:03)

Jiřina -> po Citalecu jsem neco malo pribral, ale od te doby se vaha drzi. Z 85kg na 90kg. Merim 187. Ale myslim, ze to neni citalecem, ale proste tim, ze se citim lepe.

Vedlejsich ucinku se neboj, kdyz si je nebudes cist, tak je velmi pravdepodobne, ze ani nic nepocitis. Jen se nepozoruj. A mozna to bude chvilku trvat, ale neboj, bude lepe.

Jiřina (St, 18. 3. 2009 - 22:03)

Ahoj,léčím se již 20 let na schizoafektivní poruchu a deprese. Vyzkoušela jsem moře prášků, ale zdravotní stav neustále kolísá. Mívám problémy s pravidelným užíváním léků, jakmile se trochu cítím fajn, tak je vysadím a pak znovu propadnu do toho začarovaného kruhu. Byla jsem 1Okrát hospitalizovaná v léčebně. Před třemi léty mi nasadili léky, už si nevzpomínám na jejich název, a já po nich přibrala 18 kg za měsíc a půl! Tenkrát jsem vážila 81kg!!( Měřím 158 cm ) Zhruba rok mi trvalo, než jsem po výměně prášků shodila 30 kg. Postupem těch dvou let jsem přibrala na 59kg. Od ledna tohoto roku mi můj doktor předepsal AD Mirzaten. Za 2 měsíce jsem přibrala 8kg !!To mi okamžitě zhoršilo náladu a má deprese se prohloubila, tak jsem to vysadila.(Jinak ještě beru Zeldox a Rivotril ). Za týden jsem po vysazení Mizatenu shodila 4 kg. Na kontrole jsem se přiznala svému psychiatrovi, že jsem opět vysadila to antidepresivum kvůli výraznému přírustku na váze. On dlouze zvažoval, co by mi předepsal a napsal mi Citalec. Nevím, jestli máte někdo zkušenosti s tím, že byste po něm nějak výrazně přibrali na váze. Zatím, co jsem si tak pročítala tady ty diskuzní příspěvky, spousta lidí Citalec chválí, že jim skutečně pomohl. Mám hrozné stavy deprese a moc bych si přála, cítit se zase dobře. Jenom nevím ,jestli to dokážu tak dlouho vydržet, když prý Citalec zabírá až tak za 3 týdny ( někdy i déle ). Taky mám strach z vedlejších účinků, mám 9 letou dceru a mám obavy, abych nebyla nějak moc utlumená a dokázala se o ni starat a učit se s ní do školy, zvládat domácnost a další běžné povinnosti.

Návštěvník (Po, 16. 3. 2009 - 18:03)

To máte lidi dobrý, že jste použitelní v sexu - můj manžel tedy při braní Citalexu naprosto nefunguje - což nevím, jak budu řešit.

R (Po, 16. 3. 2009 - 18:03)

Tak to vypadá, že mi nakonec Citalec zabírá. Poslední dny se prostě cítím lépe. Nejdřív jsem užíval 3 týdny 10 mg. Pak jsem to zvýšil na 20 mg. Teprve ve třetím týdnu té zvýšené dávky a celkově šestém týdnu jsem začal pocitovat, že je mi trochu lépe. Takže to trvalo opravdu dlouho.

R (Po, 16. 3. 2009 - 18:03)

Pro Honzu:
U mě je to vážně reaktivní deprese - reakce na rozchod a následnou samotu. Depresi jsem nezvládal. Přestával jsem normálně fungovat. Proto jsem nakonec skončil na Citalecu.

Panickou poruchu opravdu nemám. Na začátku užívání mi ten Citalec výrazně zvýšil úzkost. Měl jsem zvýšený tep. Vniřtní neklid, úskozt, sevření. Na hrudníku a do rukou mi procházelo takové zvláštní mrazení nebo pálení. Fakt dost nepříjemné až nesnesitelné. Hodně silné to bylo tak první 5 dní. Pak už to bylo snesitelné. To byl takový nejhnusnější vedlejší účinek. Pak jsem měl sucho v ústech, pocení rukou, někdy nevolno od žaludku po užití tablety. Ale tohle všechno bylo snesitelné a vymizelo. Zůstalo mi jen silné noční pocení. Probouzím se úplně mokrý. Sexualitu to asi taky trochu zasáhlo, ale naštěstí jen minimálně.

Jinak myslím, že bys tu tavku neměl měnit. AD není acylpirin nebo benzodiezepin. Taky je důležité, aby jsi měl pravidelnou a stálou dávku té látky. Jinak si zvytečně rozhazuješ organismus.

Honza (Pá, 13. 3. 2009 - 07:03)

a jeste neco

30. 1. 2009 21:42:07, R
Bohužel to jsou vedlejší účinky. Ta úzkost je úplně bez příčiny.

podle mne jasna panicka porucha. Vitej v klubu a zacni googlovat. A hlavne se uklidni, budes ok. Ja mel uzkosti na takove urovni, ze jsem utikal z kina, obchodaku, z prace.. coz bylo vylozene zabavne, protoze mam 30 primych podrizenych v obrovske firme...

Honza (Pá, 13. 3. 2009 - 07:03)

R -> podle toho co ctu a podle sve vlastni zkusenosti.. Je mozne, ze uzkosti Ti nezpusobuje citalec, ale jsou proste soucasti Tvych depresi. Mrkni na forum panicka porucha. Je to nemoc, kdy jde vetsinou o kombinaci depresi, uzkosti a rady ruznych priznaku.

Neni divne, ze po rozpadu 7mi leteho vztahu mas depresi, pokud to bylo necekane, tak to musi byt pro mozek obrovsky sok. A pokud jsi deprese nemival a ted je zazivas v takovem rozsahu, je prirozene, ze mas uzkosti. Proste se o sebe obavas, jestli budes moct normalne fungovat apod.

Porad se s doktorem. Mozna by Ti na zacatek mohl predepsat i nec na prekonani toho nejhorsiho v kombinaci s citalecem.

Honza (Pá, 13. 3. 2009 - 06:03)

Ja zacal brat pred par lety. Prvni dny 10mg, nasledne 20mg, vysplhal jsem na chvili az na 40mg po par tydnech, pak zpatky na 20, po roce a pul jsem zacal snizovat a nakonec nebral vubec.

Bral jsem to na PP. U mne byl efekt prakticky okamzity, protoze zaroven zafungovalo to, ze me doktorka uklidnila, ze budu ok a ze je to v dnesni dobe docela bezny problem. Rika se, ze 20mg je optimalni. Chce to hlavne se prestat pozorovat. Nekomu svedci ho brat rano, nekomu pred spanim. Zkuste oboje.

Po dvou letech bez citalecu jsem si prosel docela tezkym obdobim a uzkosti se dostavily jeste v horsi podobe. Takze beru zase. 20mg a jsem ok. Prvnich 14 dnu jsem byl ale opravdu naprosto nepouzitelnej, takze jsem bral 2x denne pulku lexaurinu. Pomuze prekonat to nejhorsi, ale je navykovy.

Takze se drzte a hlavne vezte, ze bude lepe. Je to jenom psychicke.

Btw, muzi maji obcas pri brani citalecu sexualni problemy. Ja to pocituji tak, ze se mi velmi ztizilo dosahnout orgasmu. Coz je samozrejme prima pro partnerky :p, ale nekdy je to opravdu neskutecne otravny. .] No a uz jenom to beru jako duvod, ze chci casem zase zkusit zacit snizovat.

Jinak si obcas upravuju davkovani sam. Obcas si vzit zapomenu, nedavno jsem mel naopak docela neprijemne obdobi [rozchod], takze jsem si parkrat vzal dve pilule. Rozdil jsem vicemene nepocitil.

Jana (So, 7. 3. 2009 - 14:03)

Ahoj trošku se taky bojím vysazování ale neřeším to ted raději.Manžel nám objednal dovolenou jedeme po 8letech sami dva na 8dní k moři, věřím si že jakmile začne jaro bude líp.Třezalka se nesmí k AD brát vůbec může dělat zle, ale po ukončení ano.Budu při vysazování opět věřit tomu že je to správné,že očistím své tělo od chemie.Ted to prostě jinak nejde a jsem ráda, že funguji a je mi dobře.A opravdu se mi ulevilo až kolem6týdne.Teď se chystám na nějakou psychoanalýzu a doufám, že bude dobře....rozhodně chci přejít na 10mg tak uvidíme držte se, ale chce to mít i lidi kolem sebe ty správné....

mona (Pá, 6. 3. 2009 - 22:03)

pro Janu muzu se zeptat jake homeopatika jsi musela brat aby si musela vysadit citalec?a jak od te doby vysazeni mas uz pokoj?diky ahojky

Reklama

Přidat komentář