Reklama

Citalec

Jahoda (St, 3. 6. 2009 - 16:06)

Je lepší Citalec (citalopramum) nebo paroxetin? Máte někdo zkušenosti s paroxetinem na noc?

Andrea (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

Tak od středy beru celou tabletu. Cítím se trochu unavená, i úzkosti se trochu zhoršily ...ale dokážu normálně fungovat. To na začátku nešlo. Doktorka říkala, že je to tím zvýšením , a že by to mělo tak za týden ustat. Tak doufám že ano .

marie (Út, 12. 5. 2009 - 15:05)

Andreo neboj se toho a zítra začni brát celou tabletu. Už si tělo zvyklo a nemělo by ti to dělat problém. Citalec jsem brala víc jak pět let a právě vysazuju..taky jsem zvědavá co bude až nebude vůbec. On mi už nepomáhal a pořád brát AD nechci.
Tak se neboj, pomůže ti taky, pár let to bylo ok. Nulová úzkost a celkově v pohodě. Jen jedno mi vzal. Cítit emoce, dobré i špatné. Těším se, až si zace popláču, s Citalecem to nešlo vůbec. A pláč je úleva, třeba i pláč z dojetí, tedy výborná kladná emoce. Nic nešlo.

marie (Út, 12. 5. 2009 - 15:05)

Andreo neboj se toho a zítra začni brát celou tabletu. Už si tělo zvyklo a nemělo by ti to dělat problém. Citalec jsem brala víc jak pět let a právě vysazuju..taky jsem zvědavá co bude až nebude vůbec. On mi už nepomáhal a pořád brát AD nechci.
Tak se neboj, pomůže ti taky, pár let to bylo ok. Nulová úzkost a celkově v pohodě. Jen jedno mi vzal. Cítit emoce, dobré i špatné. Těším se, až si zace popláču, s Citalecem to nešlo vůbec. A pláč je úleva, třeba i pláč z dojetí, tedy výborná kladná emoce. Nic nešlo.

R (Út, 12. 5. 2009 - 14:05)

Andrea: Toho zvýšení dávky se neboj. Jestli zvýšení pocítíš, tak to bude slabé. Myslím, že po zvýšení dávky asi pocítíš zlepšení. Možná ale až tak za týden, dva. Já jsem dva týdny po zvýšení dávky pocítil zlepšení. Pak se to bohužel zase zhoršilo. Asi ale na mě mnohem víc působí, co se mi děje v životě, než Citalec. Držím palce, aby ti Citalec pomohl.

Lydie (Ne, 10. 5. 2009 - 15:05)

Citalopram je výborný, zbaví vás vtíravých úzkostných myšlenek a dodá energii. Beru ho už skoro 2 roky půl tablety a jsem zdravá, zbavila jsem se všelijakých somatických potíží. Z času na čas si dám kůru na játra- Esenciale Forte a Ostropestřec. Dostat volně.

Návštěvník (So, 9. 5. 2009 - 23:05)

také jsem jej užívala --fungoval . ted mi dr. předepsala asentru . též v pohodě .

Andrea (So, 9. 5. 2009 - 22:05)

to R: děkuju za povzbuzení ... Já citalec beru už třetí týden, zatím jen půlku (10mg), ale od 13.5.2009 si mám zvýšit dávku na celý prášek ... Docela se bojím co to se mnou udělá, ale věřím, že už to nebude tak zlé jako na začátku . Nevolnosti už ustoupily, ale pořád nemám pocit, že prášek zabírá tak jak by měl ... uvidíme ... možná po zvýšení dávky zabere.

Anna (Út, 5. 5. 2009 - 13:05)

Citalec, pokud vím, má začít účinkovat až za 2 - 4 týdny. beru ho už třetí či čtvrtý týden, se 14-ti denní přestávkou, kdy jsem ho vysadila po 14 - ti dnech, a v tom mezidobí, kdy jsem ho nebrala, se mi objevily tak strašné úzkosti, ještě mnohem horší než ty, kvůli nimž jsem si léky nechala předepsat. Ted je to už dobrý, je to asi týden, co jsem si ho sama nasadila znovu, takže neporadím, každopádně účinek cítím, opravdu mé stavy hrůzy ustupují, ale tobě radím, nic si sama nesnižuj, raději se běž poradit s lékařem.

sofulík (St, 29. 4. 2009 - 09:04)

caute vsetci,
potrebujem poradit. beriem citalec 20 mg stvrty den a citim sa az moc ukludneno na moj vkus az apaticky. Nechce sa mi komunikovat atd. Ovplyvnuje Citalec rozumove schopnosti? Chodim na VS, takze problem. Mozno by som mala znizit davku na 10 mg? Ale mozno je to len prechodny stav zo zaciatku a neskor to zmizne.. Diky

Jana (Út, 28. 4. 2009 - 07:04)

elify je nové ad s postupným uvolňováním 24h je na něj doplatek, ale to mi nevadí pokud pomůže,přešla sem na něj po 3měsíčním užívání citalecu20 který mi nedělal dobře,stále jsem musela brát lexaurin a to jsem nechtěla, tak uvidíme...

R (Po, 27. 4. 2009 - 09:04)

Užívám Citalec tři měsíce a myslím, že mi vůbec nepomáhá. Mám jen vedlejší účinky. Máte taky někdo takovou negaticní zkušenost?

Dana (So, 25. 4. 2009 - 23:04)

Právě citalec začínám vysazovat, tj. poloviční dávku 14 dní a pak se uvidí. Jano taky ho beru 7 let, zatím jsem nevysazovala až teď a doufám, že už napořád.

Jana (So, 25. 4. 2009 - 20:04)

Já beru Citalec s různě dlouhými přestávkami již 7 let na panickou poruchu, pokaždé, když jsem ho začala vysazovat, tak se to vrátilo zase zpátky, proto bych vysazování asi nedoporučovala, pokud teda již máte zkušenosti s recidivou depresí.

Návštěvník (Pá, 24. 4. 2009 - 22:04)

co je to Elify?

Jana (Pá, 24. 4. 2009 - 21:04)

nemáte někdo zkušenost s Elify?díky

Simone (St, 22. 4. 2009 - 11:04)

Já ho beru dnes 18 den, na panickou poruchu. Motá se mi hlava, mám tlaky v krku, zpocený klepavý ruce a nohy.
Ty nervy jsou, fakt svině. Tak věřím, že bude líp.

R (St, 22. 4. 2009 - 10:04)

Pro Andreu: Já měl na začátku užívání taky hrozné úzkosti, bušení srcde. Tak za týden to vcelku odeznělo. Potom, když jsem měl stresy, tak se ta úskost zase objevila. Já jsem užíval 10 mg tři týdny a od čtvrtého týdne užívám 20 mg. Když jsem zvyšoval dávku, tak byly vedlejší účinky už malé. Jinak prý zabírá tak po třech týdnech. Je fakt, že po třech týdnech zvýšené dávky jsem se začal cítit dobře. Možná to ale nebylo tím Citalecem, ale pozitivními změnami v životě. Vážně nevím. Po třech týdnech se mi ale deprese vrátila, pozitivní očekávání se nějak nepaplnilo. Ty se ale neboj. Ty vedlejší účinky ti odezní a tak ve třetím týdnu by ti měl Citalec zabrat. Pak už to bude jen dobré. Drž se, ať to zvládneš.

Marie (Út, 21. 4. 2009 - 17:04)

Po 6 letech užívání Citalecu ho začínám vysazovat. Jak tady čtu vaše příspěvky, tak se toho začínám bát. Nevšimla jsem si, že bych po něm přibírala na váze, ani větší krvácivost nebyla, vůbec jsem ho necítila nijak, jen mi pomohl na depresi. Možná do ní zase vlítnu.

zdena (Út, 21. 4. 2009 - 15:04)

Chtěla bych se zaptat, jestli má někdo po Citalecu zvýšenou krvácivost? Beru Citalec 10 dva měsíce a kromě podobných zkušeností jako má Andrea (neustálé nevolnosti, panika) zatím žádnou úlevu nepociťuji - ještě mi není ani tak "dobře" jako před léčbou. Jedinou změnou, kterou jsem zaznamenala, je krev při smrkání a po pohlavním styku...

Reklama

Přidat komentář