Reklama

Citalec

Martin (Út, 23. 2. 2010 - 14:02)

...a jeste jedna otazka. Meli jste problem s usinanim v pocatku lecby a jak dlouho ?

Martin (St, 17. 2. 2010 - 20:02)

Ahoj vsem,
chtel bych se zeptat, zda-li nekomu z vas v ramci PP cas od casu z niceho nic vyleti tlak a za chvili se to zase uklidni. Ze by psychika? Ja prave zacinam uzivat AD. Uz jsem tu radu priznaku zacal spatne snaset :( M.

Anina (Út, 2. 2. 2010 - 11:02)

Ano, ucpaný nos a kašel, pak to přešlo. zajímala jsem se o to a je to možné.

DANA (Út, 2. 2. 2010 - 10:02)

Mám dotaz měl někdo při braní Citalecu zničeho nic kašel nebo pocit že se mu špatně dýchá.

Hanka (So, 16. 1. 2010 - 12:01)

Dekuji za odpoved. A na co se mam pripravit, kdyz jdu poprve k psychiatrovi...

Martin (St, 13. 1. 2010 - 22:01)

Antidepresiva zlepší část poruch spánku, které se váží k depresi. Tloustnout se může - jak se zklidníš, tak začínáš přibývat. Jediná léčba depresí, která snižuje chuť k jídlu (hl. na sladké), je světlo léčba světelnými boxy. Nebo se musíš prostě uskromnit. M

Hanka (St, 13. 1. 2010 - 20:01)

Ahojky mam velke problemy se spanim a dneska jsem dostala Citalec. Zdaji se mi spatne sny a resim problemy v moci, kdy je klid. Tady ctu o samych depresich, ktere me ovsem vubec netrapi. Jsem vcelku optimisticky clovek, ktery se nsazim moc neresit. Jen vecer to automaticky nejak nastartuje...slyseli jste nekdo, ze by bral Citalek kvuli spani? A jak to pusobi s alkoholem. Mam rada pivicko ;).

Jana (Po, 11. 1. 2010 - 22:01)

Tož tak jsem taky tyto broky...nemáte někdo zkušenost s tloustnutím po citalecu? já mám 6kg nahoře a zaboha nejdou dolů.. je to nějaký vedlejší účinek?

martinak (Po, 11. 1. 2010 - 08:01)

Ahoj, v pribalovem letaku je...je to možný, mám s tím také problém, trvá to delšídobu než člověk dosahne orgasmu, ale už se to zlepšuje.

Radana (Ne, 10. 1. 2010 - 18:01)

Ahoj, v pribalovem letaku je napsane, ze vedlejsimi ucinky leku mohou byt napr. i sexualni nechutenstvi....takze je to dost individualni. Muj pritel lek bere uz 3/4 roku a zpocatku pri vetsich davkach stal nas sexualni zivot za "starou belu", ale casem se to srovnalo a vse je ok.

Drevokocúr (Pá, 8. 1. 2010 - 19:01)

Po měsíci braní Citalecu poznávám malé pokroky - beru 10mg/den - ale po předčasném návratu do práce je asi na mě slabý. Takže asi v pondělí jej chocholoušek možná zvedne na 20mg/den. Uvidíme...

Iveta (St, 6. 1. 2010 - 11:01)

dobry den,
som tehotna v 8 mesiaci a po cely cas tehotenstva beriem Citalec. Chvala Bohu zatial je vsetko v poriadku. beriem ho pod dozorom myslim najskusenejsieho doktora psychiatra na Sk. nechcem vsak v ziadnom pripade vnucovat svoj nazor, kazdy z nas je jedinecny. uz len tolko, mne sa velmi paci, ze chcete aj dalsie dietatko :) ved dieta je tak velky dar :)

martinak (St, 6. 1. 2010 - 08:01)

ahoj tady Martina. Trpím panickou atakou již několik let, ale před vánocemi se situace nějak vyhrotila a začala jsem užívat citalec, i když do určité doby zabírala psychoterapie. Můžu číct že lituji, že jsem ho nezačala užívat již dříve. Cítím se klidnější, reakce na strach nejsou tak prudké a začínám mít i lepší koncentraci a cítím konečně radost z věcí, které mám ráda. Vřele doporučuji. Akorát to spaní, v noci se budím a trošku špatně spím.

Katka (So, 2. 1. 2010 - 12:01)

chtěl jsem se zeptat,trpím...Pavle,neřekla bych.Citalec jsem brala půl roku,byla jsem v pohodě.Teď jsem těhotná a vysadila jsem ho.Problémy se tak trochu vraci.Jdu k lékaři pro radu jestli ho mohu užívat. Ale neboj se ho,naopak jak jsem se dostala do pohody bylo to mnohem lepší.Držím palce

Lada (Út, 9. 4. 2013 - 19:04)

Tak to mi je líto,koukám,že asi není dobrý vysazovat,že?Já se bojím také vysazování,ale já jsem ted začala,takže zatím mi ještě není dobře

Marie (Út, 9. 4. 2013 - 14:04)

Maruško a proč ti ho...Lado ahoj. Vysadila mi Citalec v r. 2009 s tím, že kdyby bylo hůř, zajdu k ní opět. Hůř bylo za tři měsíce, tak jsem ho brala dál. Jenomže mi nepomáhá, asi bych musela brát sloní dávky, nevím. Proto mi dala Argofan. Ale ani ten nic moc, jenom pořád nebrečím, jako po vysazení. Argofan mi zvýšila naposledy a za měsíc za ní jdu znovu. Zvýšenou dávku ale neberu, vedlejší účinky byly horší. No a nějak nevím, co jí říct začátkem května. Beru i jiné léky u jiných dr., studuju příbalové letáky a čím víc vím, tím míň si vím rady. Citalec se nemá brát při cukrovce a já jí během té léčby dostala, u Argofanu o cukrovce není zmínka. Radši bych nebrala nic, ale už vím, že by to asi nešlo. Mám čím dál víc důvodů k depresi a taky se to projevuje. Tak si nevím rady, to je asi celé.

Lada (Út, 9. 4. 2013 - 11:04)

Tak to mi je Moni fakt líto,ale koukám,že každej má něco,každej má nějakou tu depresi

neodrazuji (Út, 9. 4. 2013 - 11:04)

Vás holky od toho ...pokud vám to funguje

ale je to chemie ....ale zas ta mozku chybí ... jen si myslím jestli nejsou nějaký přírodní antidepresiva .....?

Ale jestli ta holka to brala i v těhotenství a malá je v pohodě....

Taky mámstrach to začít brát.. s představou napořád.....

ale úzkost mám takovou že taky mám problém už i někdy vylézt ven a něco řešit.....
je to tou dobou ... všichni jsme ve stresu... práce . prachy ..vztahy...
žádný jistoty.....
bude mi 40 a cítím se vyhořelá na 60 ...
a to nemám ani děti ....

myslím že musím odejít ze vztahu po 9 letech a začít sama od nuly ..pro sebe..
ale mám strach ,že sama neumím být ...
ale pokud to nezkusim tak si to budu jen vyčítat ...
Monika.

Lada (Út, 9. 4. 2013 - 11:04)

Maruško a proč ti ho změnila?takže ti nevadí,že to bereš tolik let,a ty si ho nikdy nevysazovala?A já si dělala hlavu,že co když to budu brát celý život,co když budu muset a ono se to může brát tak dlouho,proptože se bojím,že by se to vrátilo,to je hrozný já si furt něco vyčítám ,no už aby ty léky začali půsoébit,abych ty stavy něměla,myšlení,nervozitu atd.

Marie (Po, 8. 4. 2013 - 18:04)

Brala jsem několik let Citalec a nedávno mi ho p. dr. změnila na Argofan. Necítím vůbec žádný rozdíl.
Máte někdo zkušenost s Argofanem?

Reklama

Přidat komentář