Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Vlastaas (St, 23. 11. 2016 - 10:11)

Pro p.. Můžete mi napsat na email dlouho jste se neozvala

Vlastaas (St, 23. 11. 2016 - 10:11)

Pro O.. Můžete mi napsat na email dlouho jste se neozvala

Velvyslanec (St, 23. 11. 2016 - 06:11)

Uzdravení ve jménu Ježíše www.youtube.com Radek Binder

Natalie (Út, 22. 11. 2016 - 22:11)

P dakujem, ste zlata. Mne...Pevné věřím, že to ALS není. Hodně sil Vám přeji.

zuzu (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

Zu, casto na vad myslim, mela...P dakujem, ste zlata. Mne diagnozu zatial nestanovili, ale ani velmi nemohli, nakolko som za cely rok bola len na jednom vysetreni. Take rychle EMG, 5 minutove, kde mi napichli len jeden sval. Tuhnutie, viditelna atrofia, slabost, fascikulacie, krce, bolesti ako pri svalovici... a poslednu dobu bolesti hlavy. Kym minuly rok som v strese chodila od doktora k doktorovi, tohto roku som tak trochu rezignovala a nechala to tak ako sa to vyvinie. Ale nieje to dobre a pomalicky sa to zhorsuje :-/ A ako ste nakoniec dopadli Vy? Ako sa Vam dari? Ako sa drzite? Dakujem, ze ste sa ozvali :)

??? (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

vazeny co diskutujete o stave...Co to jako znamená zlepšit se o dva body? Ze někomu zpátky ozivly mrtvé bunky v mozku, co řídí svaly?

Pro Honzu (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

Nikdo Vám tady na to líp neodpoví. Musíte k lékaři, po internetu se diagnóza určit nedá. Pokud si chcete být jistý, nechte si udělat EMG znovu, ať vám napichnou všechny svaly, ať vám udělají sep mep vep, nechtě si odebrat krev, eventuálně mozkomisni mok, může se klidně jednat o boreliózu, protože to na to vypadá mnohem víc, a je náš tady takovyCh víc. A to jsem ani neměla klíště, prostě blba muska vás kousne a za pár měsíců je vystaráno o zralost na psychiatrii. ALS se fakt nebojte. A myslím si, že můj názor bude sdílet víc lidí, nežli jen já. Věřte mi, že sezením u téhle diskuze a hledanim na internetu akorát ničíte sebe samého.

1ac0 (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

vazeny co diskutujete o stave ci sa moze zlepsit, prejdite si databazu na patientslikeme.com, je tam mnozstvo pripadov kde sa stav zlepsil o viac ako o jeden alebo dva body. osobne som videl lekarske zaznamy troch ludi u ktorych sa zlepsil o viac ako tri body, hodnotenie bolo urobene ich lekarom - a nebol to neurolog v hornej dolnej ktory sa s als stretne raz za zivot ak vobec ale islo o kliniky specializovane na als. viac v detailoch to popisuje dr. bedlack vo svojom videu https://www.youtube.com/watch?v=cipUW9adwjA

existuje na to teoria preco to tak moze byt.

musel som uvarit kus kodu s podporou jsoap kniznice, pristup k datam mi nedali. za par dni boli stiahnute a dali sa pohodlnejsie prezerat ako klikanim...

Pro Honzu a Mir (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

Nesmysl to není. Pokud je stav jednou dobrý pak špatný, pak zase dobrý a pak zase špatný, jedna se o něco jiného, než ALS.

pro Mirka (Út, 22. 11. 2016 - 20:11)

Je to tak. Stav se vždy zhoršuje. U někoho rychleji, u jiného pomaleji, ale nikdy se nelepší.

HonzaL (Út, 22. 11. 2016 - 19:11)

muze mi někdo trochu lip odpovědět?

pro Mirka (Út, 22. 11. 2016 - 19:11)

Je to tak. Stav se vždy zhoršuje. U někoho rychleji, u jiného pomaleji, ale nikdy se nelepší.

Mirek (Út, 22. 11. 2016 - 17:11)

U ALS se nikdy nic nelepší. To je nesmysl.

Pro Honzu (Út, 22. 11. 2016 - 14:11)

U ALS se nikdy nic nelepší.

HonzaL (Út, 22. 11. 2016 - 13:11)

dobrý den,
vše začalo pře rokem v únoru svalovou slabostí a fascikulacemi.Do třech měsícu se stav trochu zlepšil. Na konci roku jsem žačal vnímat nerovnováhu při chůzi a těžke nohy, opět se do 3 měsíců vše zlepšilo...fascikulace přetrvávaly dál, zvláště v nohou a rukou.Koncem tohoto roku se stav opět zhoršil k nerovnováze se přidružil pocit pružení nohou. Při chůzi , jako by pod nohama vibrovala podlaha. Dělali mě před půl rokem MR a EMG ..vše bylo negativní. Mám strach zda nejde o ALS, může mi někdo odpovědět?

Natalie (Po, 21. 11. 2016 - 22:11)

Natalko
Neboj se, já to...Adélko a co ten polykaci problém? Může s tím taky souviset? Mam strach z bulbarni formy als, protože končetiny jsou v pořádku.

P. (Po, 21. 11. 2016 - 22:11)

Zu, casto na vad myslim, mela jste podobne potize jako ja a me po par mesicich zmenili diagnozu, tak nejak porad doufam, ze se u Vas als nepotvrdila. Moc uz srm nechodim, tak nevim, jak jste na tom? Drzim palce vsem. P.

Mirek (Po, 21. 11. 2016 - 15:11)

Několikrát se zde probíralo co všechno se vyšetřuje u podezření na ALS. K čemu se dělá MEP?

H. (Po, 21. 11. 2016 - 13:11)

pp domnívám se, že EMG by jistě něco našlo, kdyby byl problém s přenosem, konkrétně u ALS tady bylo několikrát zmíněno, že by EMG ukázalo něco ještě předtím, než by došlo ke svalovým slabostem a fascikulacím (až na výjimečné případy u bulbalni formy), takže tím se taky utěšuju.

pp (Po, 21. 11. 2016 - 12:11)

Dobry den, pred mesicem jsem byl na EMG (i s jehlami), ktere bylo snad dukladne - jehly jsem mel ve svalech na nohou, rukou, dokonce i v obliceji. Kdyz jsem byl na vysetreni, sdelil jsem pani doktorce, ze se mi hure chodi na levou nohu (je ztuhlejsi v oblasti nartu/kotniku). Prosel jsem se pred ni po spickach a patach, vse bylo OK. Sem tam zakopnu pri chuzi o spicku, ale to beru spise jako nemotornost. K noze se mi pridala trochu ztuhla leva ruka, za posledni pulrok mi ubylo pomerne dost svalstva na rukou (zejmena paze). Na EMG jsem sel zhruba mesic a pul, nebo dva, po zjisteni prvnich problemu. Chtel bych se zeptat, jestli to neni kratka doba na to, aby EMG neco zjistilo? Nebo aby bylo zkreslene? Porad se konejsim tim, ze vysetreni bylo OK a tahle slabost je akorat tak v me hlave. Dekuji za odpoved.

Reklama

Přidat komentář