Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Omlouvam se,ze to odeslo nekolikrat ,ale nechtelo se to odklepnout,dekuji

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Natalko,muze to byt samozrejme i u jinych onemocnenich.Na zaklade ceho,vam leksr urcil tuto diagnozu,vysetrenim?jakym.Nebojte ,urcite vse dopadne dobre,dejte vedet.Drzim palce

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Natalko,muze to byt samozrejme i u jinych onemocnenich.Na zaklade ceho,vam leksr urcil tuto diagnozu,vysetrenim?jakym.Nebojte ,urcite vse dopadne dobre,dejte vedet.Drzim palce

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Natalko,muze to byt samozrejme i u jinych onemocnenich.Na zaklade ceho,vam leksr urcil tuto diagnozu,vysetrenim?jakym.Nebojte ,urcite vse dopadne dobre,dejte vedet.Drzim palce

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Natalko,muze to byt samozrejme i u jinych onemocnenich.Na zaklade ceho,vam leksr urcil tuto diagnozu,vysetrenim?jakym.Nebojte ,urcite vse dopadne dobre,dejte vedet.Drzim palce

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Natalko,muze to byt samozrejme i u jinych onemocnenich.Na zaklade ceho,vam leksr urcil tuto diagnozu,vysetrenim?jakym.Nebojte ,urcite vse dopadne dobre,dejte vedet.Drzim palce

Pavla (Ne, 27. 11. 2016 - 21:11)

Natalko,muze to byt samozrejme i u jinych onemocnenich.Na zaklade ceho,vam leksr urcil tuto diagnozu,vysetrenim?jakym.Nebojte ,urcite vse dopadne dobre,dejte vedet.Drzim palce

Mirek (Ne, 27. 11. 2016 - 17:11)

Můžu se ještě jednou zeptat zda pokud mám na MEP nález tak se již nemusím obávat Als? Nebo i při Als je na MEP nález?

Natalie (Ne, 27. 11. 2016 - 16:11)

Ahojte, chci se jen zeptat a i uklidnit, dysfagie neni jen u als ze ne? Byla mi diagnostikovana na Orl ale ne z orl hlediska. Ve středu jdu na emg a hrozně se bojím. Děkuju

Mirek (So, 26. 11. 2016 - 19:11)

Vanda, Hanka, děkuji. Spíše mi jde o to když je MEP hodně špatné zda to znamená že problém je jinde než že by se jednalo o Als? Proto se ptám jak vyzerá MEP u Als?

Hanka (So, 26. 11. 2016 - 18:11)

Mirku, asi jsi o ALS moc nečetl, kdyby ano, tak bys věděl, že pro diagnostiku ALS je nejdůležitější EMG. Ostatní vyšetření MEPy SEPy BAEPy EEG, MRi a další jsou jen vylučovačky ostatních nemocí.

Vanda (So, 26. 11. 2016 - 17:11)

Prosím a když má někdo...Diagnóza ALS se bohužel nedá potvrdit ani vyloučit. Jde se na to vylučovací metodou. Některá vyšetření mají pro diagnostiku větší význam než jiná. S vyřčením diagnózy ALS každý lékař váhá, protože to je ortel smrti. Ale i sebelepší diagnostik se může mýlit.

Mirek (So, 26. 11. 2016 - 17:11)

Prosím a když má někdo Als tak co je na MEP vidno? Co ukáže? Dá se dle MEP tato diagnóza vyvrátit?

? (So, 26. 11. 2016 - 14:11)

Je mep bolestive vyšetření?

pro Mirka (Pá, 25. 11. 2016 - 11:11)

Vyšetření MEP je důležité pro diagnostiku svalové slabosti jakéhokoliv druhu, tedy způsobené poruchou periferní i centrální nervové soustavy, při simulaci nebo konverzní poruše. Nezanedbatelnou úlohu hraje vyšetření v prognózování poruch hybnosti po cévních mozkových příhodách. Významnou roli hraje při poškození míchy jakéhokoliv původu – zúžení páteře, nádory, záněty,roztroušená skleróza.

Mirek (Pá, 25. 11. 2016 - 10:11)

Několikrát se zde...Prosím všechny, ptal jsem se zde v pondělí k čemu se při podezření na Als dělá vyšetření MEP? Děkuji

Natalie (St, 23. 11. 2016 - 23:11)

Zu, držte se, doufám a...P. Mužu se zeptat zda u tetanie je běžná disfagie? Jinak jsem ráda, že vám ALS vyloučili. To vždy ráda čtu.
Já dneska byla právě na ORL u primáře Pasky v Tomayerce a ten řekl, že disfagie tam je,ale ne z orl hlediska. Hrozně se právě bojím emg ze mam bulbarni formu :( ještě, když mi je jen 23. Jsem z toho špatná.

P. (St, 23. 11. 2016 - 20:11)

P dakujem, ste zlata. Mne...Zu, držte se, doufám a věřím, že to u vás als nakonec nebude. Já jsem v prosinci po dvou špatných emg dostala diagnozu als, v dubnu v nervosvalové poradně, kam jsem se sama objednala na radu pana T., následovalo zpochybnění als, a teď v září vyloučení als, po dvou čistých emg. Potíže mám pořád, ale řeč se naštěstí nehorší, spíš zlepšuje, atrofie levé ruky se ztratily. Držím palce a ozvěte se zase někdy. Nedivím se, že Vás přestalo bavit běhat po doktorech - ale zkuste se ještě dostat do neuromuskulární poradny, jestli máte tu možnost. Máte opravdu hodně podobné potíže jako já, snad by to u Vás mohlo být taky dobré. Myslela jste na tetanii? Ted v září mi řekli, že se u mě po sdělení diagnozy ze stresu projevila. Mo Vám držím palce, i ostatním. P.

Natalie (St, 23. 11. 2016 - 20:11)

Dakujem Natalie, ste mila. Aj...Já vám taky děkuji Zuzu. Modlím se, Aby to bylo něco jiného.

zuzu (St, 23. 11. 2016 - 19:11)

Pevné věřím, že to ALS...Dakujem Natalie, ste mila. Aj ja Vam prajem nech Vas vsetko zle obchadza.

Reklama

Přidat komentář