Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 12:11)

Primarne záškuby svalů po těle spojené se stavy na omdlení, celkovou slabostí, ne svalů spíš pocitově, bušení srdce, bolestí hlavy. Po roce a půl se neví vlastně nic. Takže jsem si to sama vysvětlila benigními fascikulacemi. Ofiko mi nikdo nic neřekl, jen že všechna vyšetření jsou v pořádku. Jen jsem prodělala boreliózu, takže někdo v tom viděl spojitost, jiný zase ne. Záškuby mám stále, někdy více, někdy míň, nekdy vůbec a pak se to zase vrátí. Na ALS jsem taky myslela, ale to se vyloučilo EMG několikrát po sobě. Nervosvalový přenos je v pořádku.

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 12:11)

Natalie, ještě jen jednu...To víš, že paniku už toho mám třičtvrtě roku. Hlavně z ALS. Ale tak já věřím, že to všechno bude v pořádku. Mužu se Hani zeptat, co trápí tebe??

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 12:11)

Natalie, ještě jen jednu věc, moc nepátrej před těmi vyšetřeními po netu a zbytečně se nestresuj. Neudělej stejnou chybu jako já. Já jsem prošla uplně vším co existuje, nic více méně nenašlo a já si zkazila rok života zbytečnýma nervama a vyfantazirovanyma diagnozama z netu.

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 12:11)

Myslím, že RS se primárně zjištuje mag. rezonancí a lumbální punkcí (ložiska a oligoklonální pásy). EP mají podle mě za úkol zjistit správný přenos z mozku do nervu, pokud se něco najde, pátrá se dál. Možná mě někdo opraví, ale myslím, že žádná diagnoza z těchto vyšetření ti nevypadne. Jsou to jen pomocné vyšetřovací metody, které něco naznačí.

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 11:11)

A jen se ještě zeptám. Sep mep vep jsou na vyšetření na RSku?

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 11:11)

Natalie, jsou to evokované...Hani, moc děkuji za vysvětlení. Tak to se mám fakt na co těšit. Ale alespoň budu už pak mít klid v duši, protože mě někdo pořádně vyšetří a já nemusím pak brát neurol na spaní.

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 11:11)

Natalie, jsou to evokované...Hani, moc děkuji za vysvětlení. Tak to se mám fakt na co těšit. Ale alespoň budu už pak mít klid v duši, protože mě někdo pořádně vyšetří a já nemusím pak brát neurol na spaní.

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 10:11)

Natalie, jsou to evokované potenciály, jen si uplne nejsem jista, jestli je vhodne dělat tyto všechny vyšetření naráz. Za mě jehlové EMG bylo dost bolestivé a SEP ještě horší. U SEP na zápěstí a na kotníky dají elektrodu, u každé končetiny po dobu cca 5minut pouští proud, na hlavě máš čepici s elektrodama a snímají reakci mozku. Vem si ručník, budeš mít mokrou hlavu od gelu. Zvládnout se to dá, nechci tě nějak děsit, jen se připrav na to, že to uplně příjemný není. Na druhou stranu aspoň budeš konečně vědět, co se děje nebo tě naopak uklidní, že jsi po této stránce v pořádku. Držim palce.

Natalie (Út, 15. 11. 2016 - 21:11)

Zdravím všechny, konečně jsem narazila na super neurologa, který mi udělá za týden poctivě EMG, takže konečně už se to od toho dubna posunulo po nespočtu špatných diagnóz. Chtěla jsem se jen zeptat, v ten samý den mi budou ještě dělat nějaké SSEP, VEP, MEP. Mužu se jen zeptat co to je za vyšetření a co to obnáší? Moc děkuju. Naty

MMM (Út, 15. 11. 2016 - 14:11)

Je zde někdo kdo užívá Lunasin?

FerFen (Po, 14. 11. 2016 - 12:11)

Pane T., nejaká informácia od p. Carvaleho je už k dispozícii?

.... (Po, 14. 11. 2016 - 09:11)

Balení 12mg nemáte? Dávat...Nemam.

Anetka (Po, 14. 11. 2016 - 08:11)

Zdravim. Mám navíc 1...Balení 12mg nemáte? Dávat 3900 korun za balení 8mg když 12mg stojí 4410 korun a vydrží déle mi příde jako nesmysl.

.... (Ne, 13. 11. 2016 - 19:11)

Zdravim. Mám navíc 1 balení Fycompy 8mg tj. 28 tablet. cena 3900,- Pokud má někdo zájem.

FerFen (Ne, 13. 11. 2016 - 17:11)

FerFen
Kdybyste věděl...Skúste použiť Google a vyhľadať frázu "high b12 level causes", asi by som začal článkom http://bit.ly/2fNft2T Ale celkovo sa obávam, že osobne Vám v tejto oblasti viac neporadím, netuším.

Adellka (So, 12. 11. 2016 - 11:11)

FerFen
Kdybyste věděl radu, jak se dopídit spojitosti např. vysoké hladiny B v seru, nebo vysvětlení co za tím může být zda něčím podpořit jeho lepší vstřebávání bylo by to přínosné. Mám ho také zvýšený a zřejmě koleruje s poškozeným nervosvalovým přenosem u více nemoci, kde je neurologický problém( nohy, hybnost, ztuhlost, spasticida, neuropatie atd..). Děkuji.

Adellka (Čt, 10. 11. 2016 - 23:11)

FerFen
Nezlobím se, cenním si Vašich znalostí. Ale myslím si, že rozklíčovat vztahy proč se něco nevstřebává a v krvi je nadbytek je možná v rámci nadstandartních vyšetření u erudovaných odborníků- spíše na úrovni mikrobiologie, imunologie, než v možnostech dostupných vyšetření pro obyčejné smrtelníky v Čr, Sr. Mnoho vyšetření i když něco napoví se nedotáhnou a pacient je stále na mrtvém bodě. I po mnoha letech.

FerFen (Čt, 10. 11. 2016 - 10:11)

Andrej mám dojem, že pokud...Adellko, neviem ako to ostatné ale čo sa týka toho vitamínu B tak podjazyková B12 v prípade nadbytku B12 v krvi nepomôže. A nehnevaj sa na mňa ale vyjadrenie "Jsou to složité pochody a vazby co neumí lékaři rozklíčovat." je tak trošku zbytočne dehonestujúce vyjadrenie ktoré sa snaží naznačiť, že VŠETCI lekári to nevedia čo iste nebude pravda.

Adellka (Čt, 10. 11. 2016 - 08:11)

Dobrý den, chci se zeptat, v...Andrej mám dojem, že pokud by noha vázla od chrbtice, tak bys měl v obasti zad bolesti. Ochrnutá noha většinou nastoupí až jako důsledek dlouhodobého útlaku a odumírání nervů. Zkoušel jsi rehabilitaci? A viditelné uskŕinutí tam není vidět. Pro jistotu se zkus objednat do neurochirurgicke ambulance, kde toto umí lépe vyhodnotit než neurologové.Vit B to vypadá, že se neumí vstŕebat a cirkuluje ti v krvi, stejně jako CK. To s otazníkem zda dodávat nebo ne? Ale v tvém případě bys potŕeboval vstŕebatelnou formu B( metafolin) . Podjazykovou B 12. Jsou to složité pochody a vazby co neumí lékaři rozklíčovat. Co MRI mozku? Krom té nohy jiné pŕíznaky nemáš?

Alan (St, 9. 11. 2016 - 19:11)

Dobrý den, chci se zeptat, v případě bulbárního syndromu, kdy začíná atrofie jazyka? Do několika týdnů? Nebo měsíců?

Reklama

Přidat komentář