Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

MMM (Út, 15. 11. 2016 - 14:11)

Je zde někdo kdo užívá Lunasin?

FerFen (Po, 14. 11. 2016 - 12:11)

Pane T., nejaká informácia od p. Carvaleho je už k dispozícii?

.... (Po, 14. 11. 2016 - 09:11)

Balení 12mg nemáte? Dávat...Nemam.

Anetka (Po, 14. 11. 2016 - 08:11)

Zdravim. Mám navíc 1...Balení 12mg nemáte? Dávat 3900 korun za balení 8mg když 12mg stojí 4410 korun a vydrží déle mi příde jako nesmysl.

.... (Ne, 13. 11. 2016 - 19:11)

Zdravim. Mám navíc 1 balení Fycompy 8mg tj. 28 tablet. cena 3900,- Pokud má někdo zájem.

FerFen (Ne, 13. 11. 2016 - 17:11)

FerFen
Kdybyste věděl...Skúste použiť Google a vyhľadať frázu "high b12 level causes", asi by som začal článkom http://bit.ly/2fNft2T Ale celkovo sa obávam, že osobne Vám v tejto oblasti viac neporadím, netuším.

Adellka (So, 12. 11. 2016 - 11:11)

FerFen
Kdybyste věděl radu, jak se dopídit spojitosti např. vysoké hladiny B v seru, nebo vysvětlení co za tím může být zda něčím podpořit jeho lepší vstřebávání bylo by to přínosné. Mám ho také zvýšený a zřejmě koleruje s poškozeným nervosvalovým přenosem u více nemoci, kde je neurologický problém( nohy, hybnost, ztuhlost, spasticida, neuropatie atd..). Děkuji.

Adellka (Čt, 10. 11. 2016 - 23:11)

FerFen
Nezlobím se, cenním si Vašich znalostí. Ale myslím si, že rozklíčovat vztahy proč se něco nevstřebává a v krvi je nadbytek je možná v rámci nadstandartních vyšetření u erudovaných odborníků- spíše na úrovni mikrobiologie, imunologie, než v možnostech dostupných vyšetření pro obyčejné smrtelníky v Čr, Sr. Mnoho vyšetření i když něco napoví se nedotáhnou a pacient je stále na mrtvém bodě. I po mnoha letech.

FerFen (Čt, 10. 11. 2016 - 10:11)

Andrej mám dojem, že pokud...Adellko, neviem ako to ostatné ale čo sa týka toho vitamínu B tak podjazyková B12 v prípade nadbytku B12 v krvi nepomôže. A nehnevaj sa na mňa ale vyjadrenie "Jsou to složité pochody a vazby co neumí lékaři rozklíčovat." je tak trošku zbytočne dehonestujúce vyjadrenie ktoré sa snaží naznačiť, že VŠETCI lekári to nevedia čo iste nebude pravda.

Adellka (Čt, 10. 11. 2016 - 08:11)

Dobrý den, chci se zeptat, v...Andrej mám dojem, že pokud by noha vázla od chrbtice, tak bys měl v obasti zad bolesti. Ochrnutá noha většinou nastoupí až jako důsledek dlouhodobého útlaku a odumírání nervů. Zkoušel jsi rehabilitaci? A viditelné uskŕinutí tam není vidět. Pro jistotu se zkus objednat do neurochirurgicke ambulance, kde toto umí lépe vyhodnotit než neurologové.Vit B to vypadá, že se neumí vstŕebat a cirkuluje ti v krvi, stejně jako CK. To s otazníkem zda dodávat nebo ne? Ale v tvém případě bys potŕeboval vstŕebatelnou formu B( metafolin) . Podjazykovou B 12. Jsou to složité pochody a vazby co neumí lékaři rozklíčovat. Co MRI mozku? Krom té nohy jiné pŕíznaky nemáš?

Alan (St, 9. 11. 2016 - 19:11)

Dobrý den, chci se zeptat, v případě bulbárního syndromu, kdy začíná atrofie jazyka? Do několika týdnů? Nebo měsíců?

Andrej (St, 9. 11. 2016 - 16:11)

Zdravím za Slovenskú časť diskutujúcich, môžem položiť otázku? Neviem, či sa týka presne témy diskusie ale niektoré výroky lekárov mi naznačujú, že to tak môže byť.

Mám problém s nohou, je takmer "mŕtva", chodím len s palicami. Druhá noha vyzerá ok. Začalo to pred odhadom dvoma rokmi, keď postupne prestávala jedna noha fungovať. Najskôr predný sval na píšťale ktorý dvíha špičku, potom svaly ktoré dvíhajú nohu v stehne k telu. Lýtko ako - tak funguje. Nasledoval kolotoč vyšetrení: EMG (2x), MEP, Biochémia a teraz si ešte sám dopĺňam niektoré biochemické testy.

Prvé EMG vyšlo s tým, že je spomalené vedenie a zrejme niečo s myelínovým obalom nervov. Druhé EMG opäť so zníženou rýchlosťou vedenia (46m/s - r. tibialis koleno, referencia 5, moja hodnota 12,95 = 46m/s) a navyše fibrilácie a fascikulácie nájdené rôzne po tele a lekár mi oznámil, že mám ALS. MEP vyšlo s tým, že by som si mal nechať skontrolovať chrbticu. MRI chrbtice a hlavy vyšlo s tým, že "Durální vak na L4/5 naznačeně deformován an cca 8mm v AP směru ve střední SAG rovině, ploténka L4/5 jeví známky počínající dehydratace. Mediodorzální herniace ploténky L4/5 s přesahem do cca 5mm doprovázená minimálními spondylofyty na přilehlých hranách koresp. obratl. těl t.č. bez akutního útlaku nervových struktur". Nechalo se udělat ještě nějaká bichemi a vypadlo z ní: CK 10,57 (0-5,15), myoglobín 137 (19-92), hladina vit. B12 1476,0 (141,0 - 489,0 pmol/l), celková aktivita LDH (ukat/l) 4,63 (1,67-3,17) s vyjadrením "celková aktivita LD zvýšená, distribuce izoenzymů abnormální: LDH1 23,8%, LDH2 40,6%, LDH3 23,2%, LDH4 5,0% a LDH5 7,4%

A lekári sa predháňajú aká to je diagnóza. Jeden hovorí, že ALS, druhý, že chrbtica, tretí že nedostatok vit. B12 pretože extrémne zvýšená hodnota ktorú mám vraj o tom svedčí (neberiem žiadne doplnky ani žiadne injekcie). Sa bojím ísť k štvrému čo sa dozviem.

T (St, 9. 11. 2016 - 09:11)

Novot, možná s trochou intelektu byste s vašimi několika přezdívkami alespoň u někoho vzbudil důvěru, ale tohle je opravdu k smíchu. "Zázračný onkolog" (zajímalo by mne, jak se neurologický pacient s ALS dostane jen tak k onkologovi), který samozřejmě chce zůstat v anonymitě, protože nestojí o Nobelovu cenu, slávu, peníze ani záchranu životů...Přečtěte si po sobě občas ten slovní průjem, co sem vypouštítě. Kontaktoval jsem administrátory server Doktorka.cz ohledně blokování vaší IP adresy. Upozorňuji vás, že mimo jiné se tímto můžete dopouštět podvodu, protože záměrně klamete ostatní ve snaze, aby vás kontaktovali a jsem si jistý, že někde na konci to až tak zdarma nebude.
Miri: stres se u benigních fascikulací jako factor udává, ale nelze to nijak objektivně potvrdit. Mechanismus takového účinku není znám, což však neznamená, že to není pravda.

Renča (Út, 8. 11. 2016 - 20:11)

Dalibore, masére, novot, zmizte. Jste imbecil a psychopat a zde jenom obtěžujete.

novot (Út, 8. 11. 2016 - 19:11)

hlavně bych každému doporučil nevzdávat se a bojovat za každou cenu. Ten kdo se smíří s osudem je předem odepsaný.

novot (Út, 8. 11. 2016 - 18:11)

novot, tak jste ALS...nevěřící Tomášové , žádná alternativní léčba ale potvrzená diagnoza ALS . Pouze jeden super onkolog kterého jsem poslechl. Za měsíc bylo vše jinak. Zázraky se občas stanou.

Miri (Út, 8. 11. 2016 - 10:11)

Pane T, prosím, je možné, že syndrom benigních fascikulaci začne PO stresovém období, ne v průběhu? Prožila jsem stres ze strachu z rakoviny z důvodu zvýšeného onkomarkeru , v průběhu tohoto stresu ke škubání nedocházelo. Nyní po všech vyšetřeních se ukázalo vše jako planý poplach, konečně jsem si mohla oddychnout a nyní až teď mi začaly škubat svaly po těle. Je možné, že tělo reaguje tato zpětně? Dává to smysl? děkuji

Renča (Po, 7. 11. 2016 - 20:11)

Se diagnostikoval sám ;-)

Rob (Po, 7. 11. 2016 - 19:11)

Sleduji zde rady,ale nikdo...Prosím vás pane Novotný, naskenujte nám vaše vyšetření a diagnozu ALS kterou jste jistě dostal. Moc nás to zajímá. Děkujem.

Mila (Po, 7. 11. 2016 - 19:11)

Novot je jen dalsi pokus masera a dalibora, jak zblbnout lidi do alternativni lecby. Vim moc dobre ze nikomu s ALS nepomohla a ty lzi a nesmysly, co sem pise, jsou spise k smichu

Reklama

Přidat komentář