Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Hanka (Po, 7. 11. 2016 - 19:11)

novot, tak jste ALS evidentně neměl

novot (Po, 7. 11. 2016 - 18:11)

Sleduji zde rady,ale nikdo zde nepíše jestli se příznaků nemoci ALS zbavil. Já jsem běhal tři roky po doktorech a dneska chodím a svaly mě poslouchají stejně jako dříve . Když to začalo před 7 lety jsem skončil jako ležák a moc nadějně to nevypadalo, spíše to po roce vypadalo , že se dalšího roku nedožiji. Má někdo podobnou zkušenost s ALS?

Norek (Po, 7. 11. 2016 - 14:11)

Pane T. sleduji to zde jiz nejakou dobu a nevim najit odpoved zda se muzou fascikulace a/anebo fibrilace spolu se slabosti objevit i u jineho nez ALS onemocneni?

T. (Po, 7. 11. 2016 - 11:11)

Robine, nechte si udělat EMG ve specializované poradně, jak jsem již říkal. Hlavním nálezem u ALS je aktivní a chronická denervace.

Rob (Ne, 6. 11. 2016 - 11:11)

Robe, pritomnost fascikulaci...Děkuji.

Robin (Ne, 6. 11. 2016 - 10:11)

Zdravím při neděli, pátek jsem absolvoval další ze série vyšetření a kamarád mi to opět nahrál dá se to najít zde: http://archklub.cz/mep.png Nevím si s tím moc rady prý mám v háji obě nohy i když by jsem se raději dozvěděl že to amyotrofná skleróza být nemůže pokud se na to někdo koukne zkušenějším okem budu moc rád. Hezkou neděli, Robin

T. (Ne, 6. 11. 2016 - 10:11)

Robe, pritomnost fascikulaci je znamkou spojeni (periferniho nervu s michou).

Rob (So, 5. 11. 2016 - 19:11)

netuším jak u lidí ale...Hm. Děkuju za odpověd. Myslim že jste nepochopil otazku ani co je problem u ALS.

novot (So, 5. 11. 2016 - 18:11)

netuším jak u lidí ale všechny svaly jsou napojeny na mozek , jen je otázka jestli správně funguje mozek v dávání příkazů

Rob (Pá, 4. 11. 2016 - 16:11)

Pane T. mám dotaz. Kdyz mám facikulaci na zápěstí a to se celé pohne (cukne) znamená to ze je tento sval ješte propojen s mozkem? Protoze normalne uz tento pohyb nelze provest a zapesti se jiz nehybe vubec. Děkuji.

Pat (Pá, 4. 11. 2016 - 12:11)

https://en.wikipedia.org/wiki/Nerve_conduction_velocity

Pro nervy které jsou na tom EMG je normální rychlost 80–120 m/s což znamená rychlost vedení odhadem poloviční. Demyelinizace.

Fascikulace a fibrilace jsou u demyelinizace dost častým jevem.

T. (Pá, 4. 11. 2016 - 10:11)

Hledejte "NCV" reference values. Fascikulace a fibrilace v ruznych svalech rozhodne mohou pochazet od ALS a jeji vylouceni je na miste. U ALS je snizeni mensi, do 20%.

PatríciePatríci (Pá, 4. 11. 2016 - 09:11)

Na internetu jsem když jsem to zjišťovala u sebe nic nenašla, nevím co hledat a doktor mně informoval že normální hodnoty nemusím vědět. Se teda zeptám asi úplně pitomě: nalezeny fascikulace a fibrilace v rukou a nohou, snížena rychlost vedení v nervech, dostala jsem informaci o podezření na ALS. Znamenalo by to teda že směrodatnější je ta snížena rychlost i když jsou tam ty fibrilace a facikulace?

T. (Pá, 4. 11. 2016 - 09:11)

Interpretace hodnot bez znalosti kontextu je vám k ničemu. Samotné normy, referenční hodnoty, lze nalézt snadno na internetu. Připomínám, že rychlost závisí na délce nervu, proto se měří...

PatríciePatríci (Pá, 4. 11. 2016 - 08:11)

Robine, jaká je normální rychlost Ti nik neřekne to je tajemství děsně tajný. Již se zde na to několik lidí dotazovalo a i já když jsem byla u lékaře mi řekl že to není nic co by mně mělo zajímat. Strašil mně s Als aby se pak ukázala nedostatečná hladina B12. Tož tak.

T. (Pá, 4. 11. 2016 - 07:11)

Robine, jako ostatní i vás odkáži do specializované poradny pro Nervosvalová onemocnění, v motole nebo Krči.

Robin (Čt, 3. 11. 2016 - 14:11)

A může se z toho později vyvinout amyotrofická skleróza? Děkuji za názor.

Robin (Čt, 3. 11. 2016 - 10:11)

Dá se říct když ty hodnoty jsou mimo normu jaká by měla být tak zhruba norma? Moc moc děkuji za ochotu.

T. (Čt, 3. 11. 2016 - 09:11)

Tučná čísla jsou hodnoty mimo normu. Nicméně u vás jde o potíže s vedením, což může být jednoduše útlak - mate dokonce napsáno, že jsou to projevy neurapraxie

Adellka (Čt, 3. 11. 2016 - 08:11)

Nelo dobrý den a jak se Vám projevila hepatitida? Děkuji.

Reklama

Přidat komentář