Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

pro Katku (St, 10. 4. 2013 - 18:04)

Pro Helu:
dočetla jsem se...Káťo, příběh maminky jsem již četla. Byla moc krásná, podívám se i na její příspěvky. V současné době zatím nemají ohromné výsledky, ale někde již pozitivní ohlasy jsou. Takže doufám, že se něco podaří. JE to jediná naděje. Chtěla bych tam tatínka dostat, tak uvidíme. Za 14 dní se dozvíme jaký má průběh a co dál a pak bych chtěla oslovit tento projekt. Uvidíme. Tvoje maminka, dle toho co psala, byla velmi silná osobnost. To se mi moc líbilo, byla velká bojovnice. Taky bych chtěla, aby táta víc bojoval, ale nějak mu to nejde.....

Katka (St, 10. 4. 2013 - 12:04)

Pro Pavlu,
Byli jsme u Prof....Dobrý den chtěla bych se zeptat myslíte,že léčba pomohla?Moje maminka se léčby bohužel nedožila,tak dlouho se to protahoval a schvalovalo až z toho nic nebylo..Tady mamka vystupovala pod písmenem e...Zde je její příběh http://www.bunecnaterapie.cz/pribehy-podpory/2011/eva-zajickova-o-poznani-a-pomoci...proto mě ted zajímá,jestli kdyby se léčby dožila,jestli by to vůbec mělo nějaký efekt...děkuji

Petra N. (Út, 9. 4. 2013 - 10:04)

Pro Helu:
dočetla jsem se také o léčebných kodech. Myslíte, že to je dobré, nebo nastala alespoň nějaké pozitivní pocity?
Manžel je již 3 roky na ventliaci?? Moje mamka se na ní dostala minulý měsíc, jak to zvládáte? Máte manžela doma? a jak dlouho jste čekala, než Vám ventilaci dali?

Růža (Ne, 7. 4. 2013 - 16:04)

Pro Mel
Hela má pravdu,pomáhá taky cvičení a to Ti
poradí fyzioterapeut,mám s touto nemocí už
rok zkušenost.Růža

Hela (So, 6. 4. 2013 - 10:04)

Manžel nemal nič také, ale môže to súvisieť s psychikou, je vystrašený z tejto choroby, je potrebné s ním rozprávať, aby myslel na pozitívne veci, zmeniť jeho myslenie. Ja som to mala s manželom to isté, keď zistil na PC, čo je ALS, priebeh jeho choroby bol veľmi rýchly, postupným psychickým pôsobením som dosiahla, že sa ukľudnil a berie to pokojne.

pro všechny (Čt, 4. 4. 2013 - 18:04)

Pre Melaniu
Je mi ľúto...ahojky, děkuji za radu na knihu, zkusíme jí. Ještě jsem se chtěla zeptat, táta má každý den několikasekundové výpadky. Projede jím prý takový divný pocit (strach) a nemůže se ani pohnout. Za několik sekund to přestane, nemáte někdo podobné příznaky?
děkuji Pavla

Hela (Čt, 4. 4. 2013 - 15:04)

Pre Melaniu
Je mi ľúto všetkých, ktorí trpia touto chorobou, môj manžel s ňou bojuje už 5 rokov. Už 3 roky je pripútaný k lôžku, 3 roky má tracheostomickú kanylu, napojený na ventilátor. Má pomalý priebeh choroby. Skúšali sme rôzne alternatívne liečenia. Začali sme s Energy produktami www.energy.sk, s Jonášovou metódou www.joalis.sk a najnovšie som našla na webe knihu od Alexandra Loyda Liečebný kód, na základe cvičení uvedených v knihe sa istý pán, ktorému diagnostikovali ALS, vyliečil. Ja cvičí za manžela a vraví, že sa cíti lepšie. Začalo to hlavne s čistení pľúc. Držím prsty všetkým!

Růža (St, 3. 4. 2013 - 23:04)

Dobrí deň zistili mi ALS...pro Mel
Ahoj Melánie,radím Ti vyhledávej co nejvíc
společnost a přeji hodně sil.Růža

pro Mel. (St, 3. 4. 2013 - 20:04)

Ahoj Pavli ďakujem za...ahoj Mel, píši si s dvěma děvčaty. Jedna má nemocného manžela a druhá maminku. Myslím, že je hodně důležité si o tom povídat, psát. Mě to moc pomáhá. Mel můj e-mail je [email protected]. Napiš mi, pošlu ti kontakt na paní doktorku a ráda napíšu co vím. Pavla

pro Mel. (St, 3. 4. 2013 - 20:04)

Ahoj Pavli ďakujem za...ahoj Mel, píši si s dvěma děvčaty. Jedna má nemocného manžela a druhá maminku. Myslím, že je hodně důležité si o tom povídat, psát. Mě to moc pomáhá. Mel můj e-mail je [email protected]. Napiš mi, pošlu ti kontakt na paní doktorku a ráda napíšu co vím. Pavla

Melánia (St, 3. 4. 2013 - 17:04)

Vubec to neni tak... Dobrí deň zistili mi ALS pred 6 dňami, prosím Vás nedali bi ste mi kontakt na tu pani doktorku alebo mail.Ja už som na vozíku tak môžem len písať. Mel

Mel (St, 3. 4. 2013 - 17:04)

Ahoj Pavli ďakujem za odpoveď, prosím poznáš niekoho kto tu chorobu ma. Lebo keď to čítam tak to je hrozné, ahoj Mel

Mel (St, 3. 4. 2013 - 17:04)

Ahoj Pavli ďakujem za odpoveď, prosím poznáš niekoho kto tu chorobu ma. Lebo keď to čítam tak to je hrozné, ahoj Mel

Pro Melani (Út, 2. 4. 2013 - 11:04)

Pred 6 dňami mi zistili ALS...ahojky, lék někomu určitě pomůže. Pojišťovny jsou mrchy, ale zkus ještě druhý stejný lék SCLEFIC. Pokud ti ho neschválí, doporučuji si ho zkusit sehnat od lidí, kteří ho již neberou a nabízí ho v rámci této diskuze nebo jiných diskuzí. Většinou jsou to milí lidé a dávají ho za symbolickou cenu. Držím ti moc palečky Mel. Pavla

Melánia aaaaaśt (Po, 1. 4. 2013 - 13:04)

Pro Pavlu,
můj email je...Pred 6 dňami mi zistili ALS a čakám či mi Bratislava ZP, schváli liek RIUTEK. Ja mam postihnuté nohy a som už na vozíku neviete pomôže mi ten liek Mel.

Petr T (So, 30. 3. 2013 - 20:03)

...Dá se to ztáhnout z ulozto.sk Liečebny kod

kaca03 (Pá, 29. 3. 2013 - 23:03)

Dobrý den, za odvoz daruji pás pro přesun, skluznou desku, stolek k lůžku, sklopné madlo k WC bílé s oporou, podložky - válec prům. 15 cm a půlválec prům. 22 cm. Pokud máte o tyto pomůcky zájem, ozvěte se na email: k.e.krausova @ gmail.com

pro Janu (Pá, 29. 3. 2013 - 09:03)

Pro všechny,
chtěla bych...Jano, táta ho bere, napsal mu ho MUDr Rusín neurolog z FTN Krč a je opravdu bez doplatku se stejným složením, nechte si ho napsat. Pavla

Jana (Pá, 29. 3. 2013 - 07:03)

PAVLE i všem dalším...Pro všechny,
chtěla bych se zeptat,jestli někdo na ALS nere lék SCLEFIC místo RILUTEKU. Má mít stejný složení a je prý bez toho velkýho doplatku.Díky Jana

Jana (Pá, 29. 3. 2013 - 07:03)

Jano, prosím o váš e-mail,...Pro Pavlu,
můj email je [email protected],klidně mi napište,ráda je podělím o vlastní zkušenosti,vím jak je to s touhle nemocí a jsme taky hrozně rádi za další rady. Jana

Reklama

Přidat komentář