Reklama

Astrální cestování(výstupy z těla)

Shogun (Čt, 29. 1. 2015 - 19:01)

Nemá to cenu jak vidím..."nějaké znaky", to tu čtu od tebe pořád. Ještě jsem se ale nedozvěděl, co za ty znaky považuješ. Vyvolává to podezření, že to sám nevíš.

Pokud ti nějaká metoda stále více pomáhá, funguje, baví tě a má praktický využití, tak jsou to zcela jednoznačné znaky její užitečnosti. Říkat, že něco funguje, ale je to k ničemu, je protimluv.

Jarda (Čt, 29. 1. 2015 - 18:01)

Nemá to cenu jak vidím rozebírat,protože jak jsem to myslel si bohužel nepochopil.Jsou metody,které vedou k duchovnímu poznání a je jich velké množství.S tím já naprosto souhlasím.Ale každá metoda pokud to není jen vyžívání se v něčem,a touze být IN,má nějaké znaky,podle kterých se dá poznat,jestli je metodou která vede k poznání nebo nevede.to je vše.Dnes je to jen většinou věc mody.A nejsem Toník.

Shogun (Čt, 29. 1. 2015 - 17:01)

Asi trpíš...Už jedem zase dokola o tom, o čem jsme se bavili, než jsi smazal svou bývalou identitu, za kterou se očividně stydíš, Toníku.
Jestli se tu vyskytuje ještě jinej Shogun na jiný diskusi, řekni mi kde, já si na něj došlápnu. Nebo přestaň mlít nesmysly, že šiju do lidí.

To je právě ten tvůj fanatickej náhled na svět. Máš určitou konkrétní nábožensky podmíněnou představu "duchovního mistra" a co ti do ní nezapadá, to "nemůže být dobré pro nikoho". Neexistuje žádný všeobecný duchovní mistrovství, stejně jako neexistuje žádný všeobecný fyzický mistrovství. Mistrem můžeš být v tom nebo v onom - ještě jsem nepoznal žádnýho Mistra bez přívlastku, kterej by uměl všechno. Věřit na někoho takovýho je jako věřit na boha. Proto jsem taky mluvil o mistrovství v oblasti AC, a nikoli o jakýmsi všeobecným mistrovství - což jsi očividně nepostřehl.

Dělat sebejisté a ničím nepodložené soudy o tom, která schopnost je povznášející a která je pokleslá, je znakem fanatiků.

Jarda (Čt, 29. 1. 2015 - 16:01)

Oprava myslel jsem,že to může sice fungovat,ale jinak je bláznění.

Jarda (Čt, 29. 1. 2015 - 16:01)

Nejsem to já, kdo tady...Asi trpíš stihomamem.Naopak,ty lezeš do různých diskuzí,a do každého šiješ.Nikdy jsem netvrdil,že má cesta je jediná,asi mluvíš za sebe.Já jen říkám svůj názor podložený zkušenostmi.tak tu neblábol hlouposti.A jestli říkám že to funkuje,neznamená,že to je bláznění.Lidi jako ty považují za mistrovství v duch.naukách to,že někdo umí věštit,astrálně cestovat atd.Toto jsou jen schopnosti,az duch.urovní a mistrovstvím nemají co dělat.Ale co ti to povídám.Ty jsi přece ten nejznalejší.Jen by mě zajímalo jestli něco také prakticky děláš,nebo jenom spekuluješ.

Shogun (St, 28. 1. 2015 - 17:01)

Kdo jsem já?Jsem...Nejsem to já, kdo tady dává celou dobu najevo, že jeho cesta je ta jediná správná, milý Jardo alias Tonny. Vykazuješ známky fanatismu a odporuješ sám sobě. Jednu chvíli říkáš, že to funguje, potom zase, že je to bláznění a obelhávání. Tímhle vágním blábolením obelháváš leda sám sebe. Ať "děláš" cokoli, k moudrosti máš eště daleko. A obávám se, že se od ní spíš vzdaluješ.

Jarda (St, 28. 1. 2015 - 12:01)

Co je u tebe mistrovství?Astrálně cestovat?Tak to potom jo.

Jarda (St, 28. 1. 2015 - 12:01)

Opravdu nemusíš nic, pokud...Kdo jsem já?Jsem člověk,který o tom jen nekecá,ale něco dělá.A ty jsi kdo?Ano cest je více,ale mají určité znaky,pokud to je cesta či jen nějaké psychické bláznění,a obelhávání.Bavit se o tom s člověkem,který je už předem přesvědčen že jeho pravda je ta jediná,nemá cenu.

Shogun (Út, 27. 1. 2015 - 22:01)

Nemusím přece vůbec...Opravdu nemusíš nic, pokud ti nevadí být za mudrujícího blba.
"Jen ho to zastaví na cestě"? A napadlo tě už, že cesta není jen jedna? Četl jsem zápisky lidí, co dovedli cestování v astrálu k mistrovství, vyprávění o nejrůznějších sférách a i způsobech, jak změnit život. Nevím, kolik je na tom pravdy, ale rozhodně mi to přijde hodný pozornosti. I kdyby nakonec nebyly jiný sféry než ta astrální a fyzická.

Kdo jsi, že tu hodláš soudit, co je povznášející a co ne? Už jsi byl u potápěčů vykládat jim, že potápění je marná, nepovznášející a návyková činnost, která zastavuje lidi na jejich cestě?

Jarda (Út, 27. 1. 2015 - 22:01)

Milý pane Jardo stejná...Já netvrdím,že znám vše,a ani jsem neřekl že mám na vše odpověd,ale pokud se dlouhá léta věnujete meditacím a duchovním praktikám,zjistíte že vše je propojeno,a dá se odvodit jedno od druhého.
Ano,pro někoho to může být třeba stimul k něčemu,ale řekl bych že se z toho dělá něco nepřiměřeně pozitivního,podobně jako holotropní dýchání,a řada dalších metod,kterí jsou zrovna v ten moment populární či moderní.A že se pokud člověk není připraven nestane nic,je ošemetné konstatování,a není vždy pravdivé.A jak by jste chtěla zjistit,jestli na to někdo zemřel?Ten člověk by to asi těžko někomu sdělil,a lékařská věda by to nezjistila.Já Vám můj názor na toto nevnucuji,ale jen konstatuji svůj.

Ilona (Út, 27. 1. 2015 - 22:01)

Milý pane Jardo stejná otázka pro Vás-Vy máte snad osobní negativní zkušenost s astrálním cestováním,že znáte tak samozřejmě na vše odpověď?Máte pravdu v tom,že to nebezpečné či nepříjemné být muže,pokud na to člověk není připraven,ale rozhodně si nemyslím,že by to zpusobilo něčí smrt nebo něco podobného.Každý člověk je zodpovědný jen sám za sebe a pro někoho,to muže být i právě cesta sebepoznání.Pokud na to člověk není připraven,tak se prostě nestane nic.

Jarda (Út, 27. 1. 2015 - 20:01)

Ale když už to píšeš,...Nemusím přece vůbec nic,ale : pokud někdo vědomě bude snažit odddělit fyzické tělo od jemnohmotného,energetického,lze to samozřejmě uskutečnit,ale je tam řada uskalí,a to jen to jemnější je to,že se mu to začne líbit,bude to stále vahledávat,až ho to pohltí,podobně,jako droga.Místo aby poznával sféry duchovního života,zabředne v něčem takovém,co mu může poskytnout nějaké vysoce vypadající vzruchy,ale jen ho to zastaví na cestě.Říkám ti to i proto,přestože řada lidí to nebere vážně,a ty mezi ně asi taky patříš.Ale to je volba tvoje,a ne má.Už to nemá cenu dál rozebírat,protože by to byl nekonečný příběh.

Shogun (Út, 27. 1. 2015 - 18:01)

já jsem já,a co je zač on...Ale když už to píšeš, tak bys ve vlastním zájmu měl vysvětlit, proč to píšeš. Působí to na mě jako povrchní pověry, co ses doslech od faráře nebo od bratra představenýho, aniž bys o tom sám něco věděl, přemýšlel nebo zkoušel.

Jarda (Út, 27. 1. 2015 - 16:01)

Jardo, ty jsi tatáž osoba...já jsem já,a co je zač on nevím.Nemáš tak nějak pravdu.Prostě se tady toho hodně napsalo o AC,a dost lidí to vychvaluje jako nevím co.Tak jen na základě zkušeností píšu že to není OK.A o tom je ta diskuze nemyslíš?mysli si o tom co píšu co chceš.

duchař (Út, 27. 1. 2015 - 13:01)

Právě ze mne vystoupil duch,kurva to je puch.

Shogun (Út, 27. 1. 2015 - 13:01)

neroruměl jste mi.Astrální...Jardo, ty jsi tatáž osoba co Tony? (Jehož příspěvky z minula tu záhadně zmizely, takže už není moc poznat jakou dostal čočku a vypadá to, jako bych se tam hádal s někým neviditelným?) Přijde mi divný, že by víc osob plkalo stejný hovadiny. Leda že by oba byli ze stejný sekty.

Představ si, že se někdo chce začít potápět a ptá se, jak to funguje. Přihrne se ňákej jouda a začne mmu vykládat, že to možná funguje, ale je to nebezpečný a není to "povznášející". Ať se jde radši pomodlit do kostela, to prý je bezpečný i povznášející.

Kdo se tě na to ptal?
A mimochodem pochybuju o tom, že by to bylo nějak nebezpečný.

Jarda (Út, 27. 1. 2015 - 07:01)

Jardo, co by mi to mělo...neroruměl jste mi.Astrální cestování není bezpečnou,a člověka nějak zvlášt zdokonalující metodou.Ano,může být i velice nebezpečné.Jsou jiné metody,jak seč duchovně povznést.Astrální cestování to ale opravdu není.Nemá se tím cenu ani zabývat.

Fido (Út, 27. 1. 2015 - 00:01)

Jardo, co by mi to mělo dát? Poznání. Zkušenost. Ale o to tady nejde. Čekám pouze jasnou řeč ano-ne. Ne "něco ověřené mám", ale: postupoval jsem tak a tak, zjistil jsem to a to, takhle je to správně, takhle ne. Doporučuji-varuji.

Jarda (Po, 26. 1. 2015 - 22:01)

a co Vám to dá?Bude Váš život lepší?Kam Vás to posune?Jsou to jen cinty nevyzrálech lidí.Tím nechci říct,že to není možné.

Karel (Po, 26. 1. 2015 - 18:01)

To taky nezní moc...Každý kdo má skutečný zájem a možnost tomu věnovat trochu času každý večer ve své postýlce před usnutím si to může sám vyzkoušet. Přesvědčovat nikoho nehodlám.
Když bude trochu iniciativní a nějaký měsíc to vydrží tak pozná sám.

Reklama

Přidat komentář