Reklama

Astrální cestování(výstupy z těla)

Shogun (So, 25. 6. 2016 - 14:06)

"Blbosti jako fotbal...Nevim, jestli zrovna houbičky by ti přímo způsobily OBE, to bys jich asi musel pozřít pořádnou dávku... ale nasměrujou ;-) Rozdílem mezi realitou a "pouhou sugescí" bych se moc netrápil. Myslíš, že třeba takovej sen je sugesce?

rose (So, 25. 6. 2016 - 12:06)

Ahoj všem, podařilo se mi...Pozor, I demoni dokazou delat zazraky, podle Bible, duse je zivy clovek, nic nehmotneho v cloveku, co by se mohlo oddelit

Řehoř (So, 25. 6. 2016 - 10:06)

Já proti tomu nic neříkám..."Blbosti jako fotbal nesleduju :-)" A dobře děláš, já ho sleduju semtam ze zvědavosti když je zrovna MS či ME a hrajou národy, jinak je mi taky vcelku volnej, lepší už je třeba rugby nebo curling :-)
Ale zpět k hlavnímu tématu: Ohledně odhalení konečné pravdy - po pár minutách pocitu triumfu nade vším bych byl asi nasranej, že už nemám co hledat a o čem přemýšlet, začalo by velké rejpání se v nose...něco jako když dokoukáš zajímavej pořad, řekneš si "Hm, dobrý" a už saháš po ovladači a hledáš jinej kanál :-)
Bez podpůrných prostředků typu houbičky u mě zřejmě k OBE nedojde. Pravé OBE by to už možná nebylo, jen má sugesce, ale je fakt, že ta hranice mezi iluzí a "realitou" je mnohdy dost tenká. Jako to říkal Morfeus v Matrixu: všechno, co cítíš a vnímáš, je v podstatě jen interpretace elektrických signálů v tvém mozku. Nevím jistě, jestli bych do té červené pilulky šel, ale asi jo.

Karel (So, 25. 6. 2016 - 05:06)

Tak záruka reality jako...Problém je v tom že tzv. astrální cestování se člověku povede buď náhodně a pak je těžké to před někým zopakovat a nebo to chce delší duševní výcvik. A ti co takový výcvik páchají, tak se obvykle před druhými nepředvádí ježto to nedělají pro obveselení davů.
Tedy, ehm, žeano... pokud to skutečně nějaký "vědec" chce vážně zkoumat tak se muší sám aktivně přičinit. Skeptici chtějící aby se jim někdo druhý předváděl v tomto obvykle mají smůlu.

Shogun (Pá, 24. 6. 2016 - 22:06)

Tak záruka reality jako...Já proti tomu nic neříkám ani tě nechci do ničeho lámat. Pokud jsi OBE nezažil, pak je vskutku přirozený zachovávat si skepsi. Já už jsem jaksi za hranou. Čím dál víc věřím v daleko divočejší verzi uspořádání světa, než jak ho prezentuje např. nechvalně známý klub skeptiků Sysifos. Přiznávám, že už jsem na tom přesvědčení docela citově závislej. Kdyby se snad nějak ukázalo, že jsem mimo a že jedinou pravdou je onen materialismus, byl bych dost nasranej. Ale tomu nevěřím, zapadá mi to všechno do sebe i v celkem racionálním smyslu.
Blbosti jako fotbal nesleduju :-)

Řehoř (Pá, 24. 6. 2016 - 22:06)

Jo a jinak když si vzpomenu třeba na záběry z fotbalu, tak mi u některých "faulů" přijde, že na hřišti řádí poltergeist anebo taky nějaká astrální entita :-D

Řehoř (Pá, 24. 6. 2016 - 22:06)

Pokud žádáš nějaký...Tak záruka reality jako takové není, jen pevná víra. Ale pochop, že dokud něco takového jako to OBE nezažiju na vlastní kůži, tak budu spíše skeptik. Vymyslet, popř. jen přibarvit a zatraktivnit se dá plno věcí, aby se prodávaly knížky atd. To neznamená, že to metu ze stolu a nejsem otevřený, právě proto že jsem otevřený novému tak prostě nejdřív "zdravě" pochybuju a promýšlím téma z různých perspektiv, to je přirozené. Myslím, že tím se mi ta realita co do možností, podob a variací naopak rozšiřuje :-)

Shogun (Pá, 24. 6. 2016 - 20:06)

Takže bez těla toho...Pokud žádáš nějaký veřejný důkazy za kontrolovaných podmínek, jak se říká, tak ty žádný k dispozici nejsou. To je pro klasický skeptiky dostatečnej důvod, proč realitu astrálu považovat za výmysl či iluzi. Osobně to považuju za omezenej pohled na věc. Za prvný existujou různý svědectví mnoha lidí, kteří dosáhli klinický smrti nebo se cíleně projektovali a pak přesně popisovali věci, který nemohli fyzicky vidět. (Neříkám, že astrální zrak je neomylnej a jednoznačnej, je i mnoho případů, kdy byli lidi úplně mimo s tím, co viděli, čili byli jaksi v jiným světě.) Za druhý, on ten klasickej pohled na realitu, nebo to klasický rozlišování mezi realitou a iluzí, je prostě dost zjednodušující. Každýmu, kdo se v tom chce vyznat, bych doporučil opravdu zažít nějaký to OBE. Člověk má pocit naprostý reálnosti toho, co se děje kolem něj. Jestliže se však nemůžu spolehnout na svůj pocit reálnosti, tak na co se tedy můžu spolehnout, abych realitu odlišil od iluze? Potom vzniká otázka, kde mám záruku, že život, který běžně prožívám, není taky pouhá iluze, ze který se časem proberu. Pojem reality se tak stává nepolapitelnou chimérou; řekl bych, že se až vyprazdňuje. Není pak rozumější uznat za reálné všechno, co jako realitu prožívám, i kdyby to znamenalo, že bude mít více verzí?

Řehoř (Čt, 23. 6. 2016 - 14:06)

Takže bez těla toho vlastně zmůžu víc. No, něco na tom je, tělo je zkrátka hmota, která je studnicí možností i vězením zároveň.
A co se týče toho otřesu materialismu, za důkaz, že to opravdu není jen subjektivní pocit a sugesce, bych považoval například popis nějakého prostředí, které se během doby, co dotyčný ležel a vydával se na "astrální toulky", změnilo (a po probuzení ho "svýma očima" stále nevidí a nikdo mu to mezitím třeba nezašetpal) - jinak je samozřejmě ke všem těmto věcem na místě zdravý skepticismus.

Karel (Čt, 23. 6. 2016 - 14:06)

V každém případě to bude asi trochu složitější. Obvykle se rozlišuje vystoupení mentální (myšlenkové) a astrální. V běžné meditaci prý vystupuje mentální tělo, (tvořené myslí). Astrální prý vystupuje např. ve spánku. Může prý sice vystoupit i za bdění ale dá to hodně dlouhý nácvik. Že vystoupí skutečně astrální se dá poznat že může spáchat tzv. telekinetické efekty, protože astrál má mít přímý vliv na hmotu. Viz chytré knížečky od moderních mágů.

Shogun (St, 22. 6. 2016 - 23:06)

Hm, taky celkem zajímavé...Traduje se, že z těla vystupuje duše. Kdo to popírá, ten si vůbec nemyslí, že by z těla něco vystupovalo, ale považuje ten pocit za iluzi zapříčiněnou chováním mozku. Kdo ovšem zažil opravdový OBE, ten je silně nakloněn věřit, že je to nějakým způsobem skutečný, a jeho případnej materialismus tím dostane slušnej otřes.

Náměsíčnost je něco dost odlišnýho, skoro by se dalo říct opačnýho než výstup z těla. Při výstupu z těla je tvoje tělo zcela pasivní a tvoje vědomí aktivní, při náměsíčnosti je tomu takřka naopak.

Shogun (St, 22. 6. 2016 - 23:06)

Hm, taky celkem zajímavé...Astrální cestování (nebo taky astrální projekce) patří stejně jako lucidní snění mezi výstupy z těla (mimotělní zážitky, Out of Body Experience). Obojí se od sebe liší přinejmenším v tom, že lucidnímu snu předchází stav bezvědomí, nebo prostě bezesnýho spánku, a poté stav snu, ve kterým posléze nabydeš vědomí. Naproti tomu k astrální projekci dochází za plnýho (ač pozměněnýho) vědomí. Je provázena pocitem, že skutečně vystupuješ z těla a že následně svoje nehybný tělo vidíš. Druhej rozdíl - kterej ovšem nemůžu potvrdit, protože jsem ještě astrálně necestoval - je v tom, že astrální svět je na pohled prakticky stejnej jako ten náš, zatímco světy snů bývají velice divoký. Zkušení astrální cestovatelé tvrdí, že z astrálu se dá cestovat do vyšších sfér, který jsou zase úplně jiný.

Řehoř (St, 22. 6. 2016 - 21:06)

Hm, taky celkem zajímavé téma, i když tady trochu tápu. Pokud teda z někoho cosi vystupuje (teď nemyslím větry) tak se jedná o duši, vědomí, nebo ještě něco jiného? Jak byste definovali to, co vystoupí a to, co zbude? A nedá se to "cestování" někdy považovat spíše za náměsíčnost, nebo za tzv. lucidní sen? Do jaké vzdálenosti se lze v těchto stavech dostat?

Návštěvník (Po, 5. 11. 2018 - 19:11)

Zdravím, snad se neurazíš, ale je vidět, že v tom máš velký "zmatek".
Ale to vůbec nevadí, protože já Ti rád pomohu.
Pojďme se na to podívat.: Lucidní sny, o kterých se také zmiňuješ, jsou sny, kdy si uvědomujeme, že sníme.
Poté můžeme celý sen řídit my sám.
Naproti tomu astrální cestování je jev, kdy naše duše - astrální tělo, vystoupí z hmotného těla a zcela nezávisle na něm se pohybuje v této nebo i v jiných sférách.
Můžeš mi věřit, že náměsíčnost s tím opravdu nemá nic společného.
Rád bych Ti doporučil jistou literaturu, ale myslím , že lépe astrálnímu cestování porozumíš, když se podíváš na stránky Láskyplný svět.cz.

Hodně štěstí, nevzdávej se.

didův duchovní (St, 22. 6. 2016 - 19:06)

Hele "Draci".. bacha aby vám ty vaše na noc opuštěné "hauzny" vašeho těla mezitím neobsadili(y) tzv. "negativní energie" či entity ..
Duše zřejmě ve spánku samovolně též někde bloumá.. - ale asi s "poněkud nižší stupněm" odloučení... Skutečné samovolné opuštění těla duší se pak nazývá smrt .. (těla).

Shogun (St, 22. 6. 2016 - 18:06)

Pokud čteš jen blesk, tak...Nerozumim. Co mě má udivovat? Všudypřítomní všeználkové? Ano, ti mě udivujou neustále.

Ve světě a i v (St, 22. 6. 2016 - 16:06)

se rozmáhá anální cestování,v různých formách...

Nediv se, (Út, 21. 6. 2016 - 18:06)

Další mudrc nám...Pokud čteš jen blesk, tak tě to udivuje. To chápu.

Ty jsi křesťan? (Út, 21. 6. 2016 - 18:06)

Ano Romane, je to šidítko,...Nebo jak to myslíš?

aleš (Po, 20. 6. 2016 - 19:06)

Já spal a celou ńoc jsem chodi po zahradě u kamaráda a nejen po ní,ale i kolem plozu a po cestě kole plotu,ale když jsem zjistil,že mu nic nehrozí šel jsem spokojeně domů spinkat....

Reklama

Přidat komentář