Reklama

Lumbální punkce

Valerie (So, 28. 4. 2007 - 18:04)

Lumbální punkci jsem proděla nedávno,vůbec to nebolelo,ležela jsem potom nehnutě jen 2 hodiny na břiše,Pak jsem se mohla otočit a ležet dál na zádech a po dalších 2 hodinách už vstát a pomalu chodit.Asi záleží kdo to provádí..Nic hrozného to nebylo..zažila jsem horší vyšetření, např.kolonoskopie..

Eli (St, 25. 4. 2007 - 21:04)

chceš ty lidi zabít?
Možná je pro tebe voda jedovatá, ale bohužel, doporučuje se to v odborných knihách.
Nikdo tě do ní samozřejmě nenutí.
////

Jenže káva i coca cola odvodňují.

Denisa (St, 25. 4. 2007 - 19:04)

Já sem si to prožila 3krát a v září jdu zase.Neni to zas tak strašný ale ležet 24 hodin a ani si nemůžu sednout tak to je dost nepříjemný.Tak všem držim palce kdo na lumbálku půjde.

Návštěvník (St, 18. 4. 2007 - 12:04)

Do destilované vody bych nešla, má se pít hodně tekutin s kofeinem - coca cola, kafe.

chceš ty lidi z (St, 18. 4. 2007 - 11:04)

Jak můžeš doporučovat PÍT destilovanou vodu?!?? Jsi vrah!

Eli (So, 14. 4. 2007 - 22:04)

měla bych to opravit, správně tlakové poměry v subarachnoideálním prostoru.

Eli (So, 14. 4. 2007 - 21:04)

to Barbora
Je to individuální, někdo obtíže nemá vůbec, někdo třeba týden. Bolesti hlavy /případně zvracení/ jsou způsobeny snížením tlaku mozkomíšního moku po lumbální punkci, /mizí vleže, horší se vsedě a ve stoji/, proto se doporučuje hodně tekutin, případně pití destilované vody, aby se tlakové poměry v kanálu páteřním rychle obnovily.

Návštěvník (So, 14. 4. 2007 - 20:04)

Barboro - mě hlava, za krkem, oči po LP bolely strašně asi 4 dny, pak se to začlo pomalu lepšit. Stát a chodit nešlo, nedokážu si to představit, pomáhalo ležení, ale jen na břiše.

Barbora (So, 14. 4. 2007 - 18:04)

Mohu prosím vědět, jak dlouho vás ta hlava bolela nebo zda ještě bolí? Manžel byl ve čtvrtek a velmi si stězuje, nevydrzel ani chvilku stát u okna ( je na infekčním, tam se nesmí)Také je to právě třetí den. Sestra mi tvrdila, že to má z toho, ze hodně leží a nechodí. A každý říká, že ležení pomáhá.

MONIKA (Pá, 13. 4. 2007 - 23:04)

JÁ BYLA NA LUMBÁLCE 3.4.TEDY PŘED PÁR DNY.MOC JSEM SE BÁLA,I KDYŽ VŠICHNI ŘÍKALI,ŽE JE TO V POHODĚ.DĚLALI MI TO V BRNĚ U SV.ANNY,PAN DOKTOR BYL SUPER,ALE BOLELO TO TAK MOC,ŽWE JSEM BREČELA,BOLESTI ZAD JEŠTĚ TÝDEN UŽ BYCH NA TO NIKDY NEŠLA A NEDOPORUČUJI.

a. (So, 7. 4. 2007 - 20:04)

ja jsem pred par dny byla na druhe lumb. punkci; prvni (v lete) byla obyc. jehlou, priserne postpunkcni potize (az teprve cca 4. den jsem poprve opatrne mohla vstat z postele, aniz bych nespadla zpet na zem), druha LP byla provedena pred par dny atraumat. jehlou,uz po cca 2 hod. jsem byla opet fit, a na prochazce na chodbe, tentokrat ani nejmensi potize; nevim, jestli je to jen tou jehlou, nebo jestli slo v prvnim pripade jeste o shodu nejakych dalsich nepriznivych okolnosti, ale v kazdem pripade - osobne - pripadnou dalsi/pristi lumb. punkci budu absolvovat uz jedine s atraumat. jehlou, zdravi a.

jana (Pá, 6. 4. 2007 - 13:04)

ja jsem tez byla na zakroku a muzu rict ze opravdu zalezi na doktorovi ktery ten zakrok dela.ja jsem to stesti nemela,me to bohuzel napichly az na podruhe,takze jsem si uzila.A je pravda kterou jehlou to delaji,me to delali obyc jehlou,takze nic moc.Ale rikam,ziju a da se to prezit!!!

Lenka (Pá, 30. 3. 2007 - 11:03)

Tak už to mám za sebou,sice o týden později,byla jsem nachlazená,tak mě nevzali.Hrozně jsemse bála.. a zbytečně,je to něco jako odběr krve,trvalo to asi jen 3 minuty,a bylo hotovo.Pak jsem 2 dny čekala,než mě začaly bolet záda,a bylo mi špatně,ale to už byla prkotina.Ted jsem 8 den po punkci(povedla se na poprvé),a už se cítím dobře,čím více mám pohybu,tím mí? mě něco bolí.Děkuju všem co mi napsali,a vzkazuju ostatním,co na punkci jdu AŤ SE NEBOJÍ!!!

jana (Út, 27. 3. 2007 - 10:03)

ja jdu na lumbalku 28.3.,doufam ze to bude v pohode.mam sice nervy,ale zvladli to jini tak musim bojovat.kdo na jde drzim palecky

Denisa (Út, 20. 3. 2007 - 09:03)

Ja jsem byla na lumbalce vloni v zari a za tyden jdu na ni znovu. S ruznyma operacema, porodama a vysetrenima mam zkusenosti a rekla bych, ze jsem zocelena, ale lumbalka byla a je pro me nocni murou. Povedla se az na potreti, kdy jsem pak mela ukrutne bolesti hlavy a nemohla jsem se vubec hybat. Takze jsem byla odeslana na ARO, kde mi odebrali krev a nasledne mi ji vpravili zpet do michy. Pote se mi trochu ulevilo, ale celeho pul roku, jsem byla k nepotrebe. Souhlasim s tim, ze nejdulezitejsi je zkusenost lekare a provedeni tohoto zakroku na prvni pokus. Kazdy mame jiny organismus a jinou nemoc, proc toto podstupujeme a tak si myslim, ze nezbyva nez doufat, ze vse probehne hladce, coz z nas nikdo dopredu bohuzel neovlivni.

marka (Po, 19. 3. 2007 - 20:03)

Pro kocku: když to bolelo tebe, to neznamená, že to bude bolet každého. Mě to nebolelo vůbec, bylo to jen nepříjemné. Hlava některé pacienty bolela, ale bylo to i proto, že se po zákroku víc hýbali. Nesmí se dělat prudké pohyby. Každý máme práh bolestivosti někde jinde, a proto když mě něco bolí, tak to neznamená, že to bolí každého. Jednou mě bolí trhání zubu a jindy zas ne. Tak tady prosím tě nestraš lidi, kteří se zákroku bojí.

kocka (Po, 19. 3. 2007 - 18:03)

ahoj.mne robili lumbalku asi pred rokom a za mesiac idem znova.som po transpl.kostnej drene,takze mi to beru casto a kdo hovori,ze to neboli,tak ta klame.je to velmi neprijemne a boli z toho hlava...

Bari (Po, 19. 3. 2007 - 18:03)

Milá Lenko, myslím, že čím víc se předem nervuješ, tím to může být horší.V dnešní době už je to docela časté vyšetření a tak si myslím, že se nemusíme bát.Doktoři už mají dost zkušeností.Já jdu na to 22.3.07 do Motola a věřím, že to bude O.K.Tak Ti dsržím palce. Nina

mirda (St, 14. 3. 2007 - 17:03)

Ahoj mě tento zákrok dělali v mích 8 letech, ale mě předním uspali asi mi dali nějaký lék na spaní , nebo něco do jídla, takže nevím jak to probíhalo nevím ani jak dlouho jsem spal. Když jsem se potom probudil tak mě akorát boleli záda což po čase ustalo. Později jsem se od rodičů dozvěděl jaký zákrok mi dělali.

pro Lenku (Po, 12. 3. 2007 - 22:03)

A proč si neřekneš o atraumatikou jehlu? S atraumatickou jehlou se dnes dělá LP ambulantně - do hodiny jsem normálně chodila.

Reklama

Přidat komentář