Reklama

Miniinterupce

Klik (Pá, 8. 3. 2002 - 21:03)

Víte co? Příště lépe važte slova, vy čestní obránci lidkých práv! Nechápete vůbec o co jde - ve většině případů nenarozených dětí - já - my jsne s manželem investovali veškeré peníze do tzv H-Systému a neměli jsme ani korumu, když jsem podruhé otěhotněla /první těhotenství bylo plánovované, a dá-li bůh bude i to třetí/, avšak vy mravokárci vůbec to nechápete - to se rodina bez prostředků má jít utopit nebo radostně do Azylového domu i s dítětem, či co??? Doktorko cz. styďte se!!! Vaše články o miniinterrupci jsou trapné, nechutné, avšak velmi působivé, bravo! Pokud si s každou dívkou-ženou, která toto prožije nepromluvíte, je to hnusné. Jak můžete toto napsat, cožpak si neuvědomujete, co těmito články můžete způsobit??? Já sama jsem měla chuť na sebevraždu, a to si myslím, že své dítě vychovávám podle svého nejlepšího svědomí, ale to mě málem opravdu dostalo - jen tak dál a radostněji, třeba některá z mladých dívek či žen si vezme toto za své a už opravdu nebude chtít žít - já jsem opravdu v první chvíli již nechtěla.Zdraví Vás přesto a vše dobré přejePett

Návštěvník (Pá, 19. 10. 2001 - 21:10)

Opravdu to nemelo mit zadny nabozensky podtext, alespon ne z me strany. Na medicine jsem tento zakrok videla a na strankach prolife je to myslim popsano realisticky, tak jsem tento text pouzila. Sama bych pod vlivem vzpominky, popsala vse asi mnohem drasticteji. Bohuzel to neni hezky zazitek a ja jej nedokazi popsat tak, aby to nikoho netraumatizovalo. Ale nechci tim nikomu rikat, co by mel ci nemel delat. Na druhou stranu si myslim, ze nekteri mladi lide si tento zakrok predstavuji velmi zindealizovane.

Návštěvník (Pá, 19. 10. 2001 - 14:10)

Když se ženy miniiterupce tak bojí tak nechápu, že dopustí, aby vůbec nechtěně otěhotněly. Nemusí v tom být vůbec náboženský podtext, myslím, že paní Doktorka chtěla naznačit, že příště by to chtělo víc zodpovědnosti jak k sobě samé, ale i k tomu "nenarozenému", leč již zplozenému a živému!!!

Návštěvník (Pá, 19. 10. 2001 - 11:10)

dana se vyjádřila velice výstižně, sama bych to tak pěkně nenapsala. jen dodávám, že neznám ženu, která by se snad k miniinterupce stavěla jako k antikoncepci. takže co měla vaše odpověď naznačit??? mám v tom hledat náboženský podtext?

Návštěvník (Pá, 19. 10. 2001 - 10:10)

Paní doktorko, velice si Vás vážím, Vaše odpověď na otázku - kterak se provádí interrupce - mě poněkud udivila. Proč tento zákrok popisujete tak drasicky a navíc používáte slovo "dítě"? Dítě je roztrháno...apod.? Chápu, že popis tohoto zákroku je převzat ze stránek PROLIFE (což už mnohé vysvětluje), nicméně myslím si, že pro ženu podstupující interrupci je tato skutečnost už natolik závažná, že není třeba je takto psychicky týrat poněkud přehnaně brutálním popisem stavu věci. Nebo to snad mělo zapůsobit účelově? Tzn. probudit v dotyčné takové pocity, aby k zákroku vůbec nedošlo?Příště bych lépe vážila slova.

Návštěvník (Út, 16. 10. 2001 - 23:10)

Jak dlouho po zákroku není možné mít stzyk?

Návštěvník (Po, 15. 10. 2001 - 23:10)

Miniinterrupce (vakuumaspirace a kyretáž) se provádí do 8. týdne těhotenství. Původně se prováděla pouze vakuumaspirace, ale protože nenarozené dítě v děloze zákrok někdy přežilo a hlavně v děloze zůstávaly zbytky dítěte, provádí se následně ještě kyretáž. Přes roztažené děložní hrdlo se do dělohy vsune plastická trubička s ostrým hrotem. Je připojena na silnou vývěvu, podobnou vysavači, ale s 29krát silnějším účinkem. Vývěva roztrhá dítě na kousky a vysaje jej do nádoby. Poté se do dělohy vsune kyreta (ocelový nůž zakulaceného tvaru), aby se vyškrábla placenta a zbytky dítěte. Popis je převzat z http://www.prolife.cz/distribuce/
, kde jsou i fotografie

Návštěvník (Po, 15. 10. 2001 - 22:10)

Bohužel, má přítelkyni jde na miniinterupci. Můžete jí někdo popsat zákrok a případné potíže? Bohužel jsem si nedával pozor.

Reklama

Přidat komentář