Reklama

Depo-Provera

Ivana (Út, 12. 5. 2009 - 13:05)

Ahoj holky. Dneska jsem poprvé zabruslila na diskuze ohledně DP a vidím,že bohužel nejsem sama,kdo má problémy.DP bych nikdy nikomu nedoporučovala,je to ohromné svinstvo.Brala jsem jí rok,a protože chci otěhotnět, koncem ledna jsem jí "vysadila" a do dnes nic..A to jsem měla měsíc po vysazení jednu provokačku..nic...před týdnem jsem šla na další a to dvojtou dávku a ještě jednu injekci na vyvolání a je týden za mnou a nic..Jen jsem od toho ledne hrozně oteklá..Jak břicho,tak prsa..Hrozně mě bolí a má je nafouklé,ale to je tak asi vše..Taky jsem si všimla,že píšete o pocení..Já se asi poslední rok hodně potím,mám takové návaly horka,ale to i v zimě,může to být z toho?

Dana (Ne, 10. 5. 2009 - 20:05)

Ahoj holky,tak jak tu ctu tak vam asi DP dela problemy otehotnet?Jestli ano,tak ja jsem ji brala dva roky a po vysazeni jsem STRASNE krvacela nekdy to trvalo i mesic byla to hruza.Pak jsem muse brat nejaky hormony,protoze jsem po te DP mela uzavreny vajecniky a nez se to vsechno dalo doporadku tak to trvalo cca dva roky a to uz jsem samoznrejme nastoupila zpet do prace.No ohrala jsem se tam tak 4mesice a byla jsem tehula :)

Iva (Ne, 10. 5. 2009 - 19:05)

Ahoj Světlanko, vydrž, já prošla tím samým co ty, špinění, pocity slabosti, potila jsem se v noci, další hormony na zastavení špinění a krvácení, no, radost. Hned po skončení působení DP jsem začala brát normální HA v tabletkách a pomalu vše ustalo, chci si jen spravit cyklus a pak končím s hormony. Hodně síly, už ti to brzo skončí, pa Iva

Eva (Ne, 10. 5. 2009 - 08:05)

ahoj micino.tak at se ti to taky ustálí.pak se nám to podaří uvidíš,půjde to samo.jo do DP bych už nikdy nešla,to prášky už sou lepší-měsíčky máš pravidelně a po vynechání rychlejší šanci na otěhotnění

micina (Ne, 10. 5. 2009 - 07:05)

Ahojky, Evi, tak to je supr, ideální cyklus, držím palečky,, ať se brzy zadaří!:-) Já jsem dobrala v pátek, čekám na menzes a pak se uvidí, jak dopadnu já, snad se mi to taky ustálí...:-)
Světli, drž se a přežij to, souhlasím s tebou, že je to humus, i když asi tak, jak to popisuješ, jsem to nezažila, ale vidím, že fakt si to svinstvo dělá s každou z nás, co chce! :-(

Eva (Čt, 7. 5. 2009 - 20:05)

ahoj micino.tak dneska sem to dostala,mám teda cyklus 29dní.tak aspon to vím.tak uvidíme

Světlanka (Čt, 7. 5. 2009 - 19:05)

Ahoj holky no Depo prvera fuuuj humus největší dostala sem jí v březnua od tý doby kolapsuju špiním a je mi furt blbě ted v květnu by měla končit tak doufám že do tý doby neumřu je to fakt hrozný holky fak si ji nikdo neberte nikomu nepřeju co si každej den prožívám ani malýho si pořádně neužiju at už je konec května a at to svinstvo vyprcha dám vědět jestli se to zlepšilo zatím ahoj mějte se

micina (St, 6. 5. 2009 - 19:05)

ahojky, Evi, škoda, ale nevadí, neklesej na mysli, možná, že se zadaří příště!, já ale myslím, že hlavní a nejdůležitější je to, že ti konečně bude menzes chodit tak, jak má a tělo se dá dohromady.:-)

Dana (St, 6. 5. 2009 - 19:05)

Ahoj ja uz jsem totiz tu depo-proveru brala pri prvnim diteti a bylo vse ok teda nez jsem ji vysadila.A tak jsem si rekla ze si ji dam i pri druhym,ale kdyz jsem zacala trochu spinit tak me to docela vydesilo.Dekuju za rady :-) jsem zvedava co mi nato rekne doktorka.Ale asi zmenim antikoncepci

Eva (St, 6. 5. 2009 - 15:05)

ahoj micino.nového nic.dneska sem to měla dostat po 28dnech,a zatím nic,ale dělala sem si test a těhu nejsem.tak se měsíčky asi dostaví.a já už doufala

Návštěvník (St, 6. 5. 2009 - 15:05)

ahoj micino.nového nic.dneska sem to měla dostat po 28dnech,a zatím nic,ale dělala sem si test a těhu nejsem.tak se měsíčky asi dostaví.a já už doufala

micina (Út, 5. 5. 2009 - 22:05)

ahoj, Evi, kukni na stránku zpátky, u mě nic nového, v pátek beru poslední pilulu...:-)co ty?
Danko, přestat kojit nemusíš, jen až ti to vyprší, další inj. už si nedávej a zkus třeba HA Cerrazette, které jsou taky při kojení, i když já u nich právě pořád špinila, tak jsem přešla na DP, u které jsem tyto problémy neměla, ale za to mám teď po jejím vysazení ještě větší.. no, a nebo pak si to chce dávat bacha při milování nebo kondom, taky možnost, určitě lepší než zůstat u DP!
Deni, a ty chceš počít? Jestli ne, zkus si nechat napsat jinou HA, jak už psala Iva, mělo by ti to ty hormony srovnat. Ale určitě se poraď s doktorem, ale asi radši s jiným, než který ti to svinstvo napsal, přestože ještě nemáš děti!!!

Dana (Út, 5. 5. 2009 - 21:05)

Ahoj holky dekuju za rady ikdyz zrovna moc povzbuzujici nebyly ale co cekat odtakovyho svinstva :-( Jdu na gyn.13 tak jsem zvedava co mi rekne protoze jeste kojim a nerada bych prestala kdyz maly jsou teprve 4 mesice :-(

Eva (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

ahoj míšo a micino.co je nového?

Denisa (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Ahoj Ivo, děkuju za odpověď, taky myslím, že tyhle problémy mám proto, že se mé tělo vrací zpátky do normálu.. Jen jsem chtěla vedět jestli někdo neměl podobné problémy, protože mě docela děsí, že pořád přibírám na váze a bolest a nateklost prsou taky přetrvává! Teď lituju, že jsem to kdy brala.. No ještě uvidím a pak zajdu k doktorce.. Pa

Iva (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Teda Denisko, v tomto věku DP, to je fakt teda síla. když si ale přečteš starší příspěvky, tak zjistíš, že DP ti v těle přetrvává dlouho po vysazení a je možné, že je to jen reakce organismu na vysazení nezvyklé dávky hormonů. Jestli tě to trápí, zajdi na gyndu, možná to chce jen čas, aby se tvůj mladý organismus uvedl zas do původního stavu. Většinu holek, které mají problémy po aplikaci DP léčí normální horm. antikoncepcí.

Denisa (Út, 5. 5. 2009 - 17:05)

Ahoj holky, chci vás poprosit o radu-je mi 20 let, nejsem po dítěti a ani ho neplánuju, injekci DP jsem užívala asi rok a půl na doporučení mé kamarádky, před 5 měsíci jsem jí vysadila a od té doby jsem měla MS pouze jednou, začala jsem přibývat na váze a taky se mi zvětšují prsa a hodně mě bolí! Vůbec to nechápu, mám úplně opačný účinek, protože když jsem injekci užívala prsa mě vůbec nebolela a nebřibrala jsem ani 1kg.. Prosím napište jaké máte zkušenosti po ukončení užívání DP. Děkuju Denisa

Iva (Út, 5. 5. 2009 - 16:05)

Danko, já měla DP jedou, 3 týdny v pohodě, pak začalo nekonečné špinění, došlo to tak daleko, že jsem změnila lékaře - ten původní mi ji vynachválil, ten nový jen udiveně zíral, proč jsem si ji nechala píchnout, když je spousta jiných šetrných přípravků. Špinění mi zastavil dalším hormonem, takže jsem si připadala jako chemická laboratoř, menzes mi teď rovná antik. pilulkami yadine, naštěstí zabraly, tak je to v pohodě. Ale DP už nikdy více, byla jsem totálně psychycky rozhozená, počítala jsem dny, kdy účinek vymizí, no běs. A navíc jako bombonek mám 5 kg navíc, tak teď dietkuju. Nikdy jsem před tím žádný problém neměla, nechala jsem si ji píchnout, protože se mi 2krát opozdila o týden menzes, abych se nemusela nervovat, že jsem těhotná. Těším se , že po pár platíčkách tabletek budu zase OK a hormony d nebudu muset. Tak hodně štěstí.

micina (Út, 5. 5. 2009 - 15:05)

http://www.farmaceutika.info/depo-provera

micina (Út, 5. 5. 2009 - 15:05)

Zuzko, i ty raději vysaď a nechtěj něco takového brát, když už o tom víš! Holky, zkuste si najít na netu příbalový leták(pokud jste ho od dr. nedostaly, jakože žádná z nás, co tu píšem, žádné letáčky ani ústní informace od svých dr. nedostala!), pročtěte si ho a uvidíte, že i vy si uvědomíte kolik dalších neg. účinků na vás DP má, jen jste je tolik neřešily...a spíš si ani neuvědomily, že je to Depo Proverou...

Reklama

Přidat komentář